Denk mee over duurzaam Heiloo Terug in de 6e klas met Joop Tulp Expositie kunstenaars in de Trog 13 Collectanten gezocht! Leerlingen CBS de Duif bouwen windmolen UITKIJKPOST 30 SEPTEMBER 2015 HEILOO - De gemeente werkt aan een nieuw duurzaamheids plan. Daarin staat hoe duur zaam de gemeente in 2020 wil zijn en wat ze gaat doen om dat doel te bereiken. Wat vindt u dat de gemeente de komende jaren moet doen? Wat kunt u zelf doen? En wat heeft u van de gemeente nodig om duurzamer te kunnen zijn? Daarover gaat de gemeente graag in gesprek. We staan voor een grote opgave om ons energieverbruik terug te dringen, om meer schone energie op te wekken en beter te zorgen voor het milieu. De gemeente kan dit niet alleen. Gelukkig komen er steeds meer initiatieven van inwo ners, bedrijven en organisaties, zoals bijvoorbeeld de vereniging Heiloo Energie. De gemeente wil deze initiatieven graag ondersteu nen. Daarnaast wil ze zelf het goede voorbeeld geven door het eigen werk zo duurzaam mogelijk in te richten. Zo is er de afgelopen jaren bijvoorbeeld een proef gedaan met plasticscheiding, zijn natuurlijke oevers aangelegd, en gaf de gemeen te subsidie voor energiebesparen de maatregelen aan woningen en energieneutrale nieuwbouw. Welke maatregelen moet de gemeente de komende jaren nemen? Denk mee over duurzaam Heiloo! Heeft u een goed idee over hoe we Heiloo duurzamer kunnen maken? Twitter erover met hashtag #duurzaamheiloo. Of praat mee op de Facebook-pagina van de gemeente. De 6e klas van De Ark uit 1980, anno 2015. Aangeleverde foto HEILOO - Afgelopen zaterdag vond er een bijzondere ontmoe ting plaats tussen bijna alle oud klasgenoten van de 6e klas van De Ark uit 1980 van meester Joop Tulp. Op De Duif werd er, na een her nieuwde kennismaking, met alle klasgenoten het televisieprogramma De Reünie nagespeeld waarbij een vooraf ingevulde enquête interac tief werd besproken met de klas. Vrijwel iedereen staat gelukkig in het leven, wat bleek uit het cijfer 8,5 dat de klas zichzelf gaf. Relatief veel leerlingen bleken in het buitenland gewoond te hebben of woonden daar nog steeds. Bijzonder was dat naast Joop Tulp ook de oud-juffen Jantine Kolkman en Suze Haverman aanwezig waren. Na de bijeenkomst op De Duif ging de reünie verder in restaurant Herberg Jan waar er tot in de late uurtjes werd nagepraat over de afgelopen 35 jaar. HEILOO - Vanaf donderdag 1 oktober 2015 tot en met zondag 29 november wordt door Galerie de Buitenkans een expositie georganiseerd met werken van Bernard van den Bos, Cor Spil en Yvon Dekker. De schilderijen van Bernard van den Bos (1977, uit Hoorn) zijn als het ware geschilderd als collages. In zijn werken komen de vlak ken, lijnen en kleuren samen met het onderwerp en de emotie van het schilderij. Dit proces gebeurt gevoelsmatig. Tijdens het schil deren ontstaat een spel tussen abstracte en figuratieve onderde len. Terugkomende elementen in zijn werk zijn onbekende mensfigu ren en contrasterend kleurgebruik. Bernard hanteert een losse schilder- stoets en werkt met acrylverf, waar door een schilderij snel laag voor laag wordt opgebouwd. Schilderen is voor Bernard net als het leven: als je bang bent om te veranderen, gebeurt er niets. Fouten zijn cadeautjes, waaruit nieuwe din gen kunnen ontstaan. Uiteindelijk maakt de kijker het verhaal bij het schilderij, maar kan ook op het verkeerde been gezet worden door onverwachte aspecten in het schil derij. Deze verassende onderdelen houden het schilderen voor Bernard interessant en spannend. Cor Spil (1951) is grotendeels autodidact en maakt realistische werken. Hij laat zich inspire ren door de mens, het menselijk lichaam en de natuur. In november 2014 heeft hij een rondreis door India gemaakt. Naar aanleiding van de daar gemaakte foto's zijn de hier tentoongestelde portretten gemaakt. Zij tonen, naar hij hoopt, de schoonheid, die in elk gezicht aanwezig is. Yvon Dekker is op 46-jarige leeftijd overleden, nu al tien jaar geleden. Op verzoek van familie worden de kunstwerken die zij des tijds heeft gemaakt geëxposeerd in de Trog. Yvon was een bijzon dere vrouw met veel talenten en een soms tomeloze geestdrift. Ze kon mooie dingen doen met gitaar, toneel, tekenen en houtbewerking. Haar werk was kleurrijk en orga nisch, soms van met een monu mentaal formaat. Op alle fronten autodidact en uniek. Haar talent is slechts in kleine kring bekend. Daar komt nu verandering in en haar familie vermoedt dat Yvon een expositie bij leven ook gewaardeerd zou hebben. De familie van Yvon is op deze gedachte om haar werk te gaan exposeren gekomen door een initiatief van Anjo v.d. Ven van "Verborgen Schatten". Het werk van Yvon mag zeker een "verborgen schat" genoemd worden. Wanneer er werk van Yvon verkocht wordt, zal dit aankoopbedrag volledig aan KWF geschonken worden. De expositie vindt plaats in de Trog, Bullaan 4 te Heiloo en is geopend van donderdag tot en met zondagmiddag van 12.00 - 17.00 uur. Zie ook de website en Facebook van Stichting de Buitenkans. Wolletje heeft nog nooit een aai gekregen. Wel een injectie met chemicaliën. De Dierenbescherming komt op voor vergeten dieren. Ook in uw regio. Help mee en meld u aan als collectant voor de jaarlijkse collecteweek rond 4 oktober. Bel (088) 8113 000 of ga naar www.dierenbescherming.nl /collecte. Heiloo duurzamer kunnen Aangeleverde foto HEILOO - Afgelopen week bezochten de leerlingen van groep 8 van CBS de Duif het Eneco Windlab in Amsterdam. Daar leerden ze van alles over windenergie en andere duurzame energiebron nen en namen een kijkje in een windturbine. In groepjes heb ben de leerlingen zelf rotorbladen voor turbines gebouwd. Deze werden vervolgens getest om te onderzoeken hoeveel stroom de turbines zouden kunnen opwekken en hoeveel huishoudens daar mee van stroom kunnen worden voorzien. Aangeleverde foto Heeft u een goed idee over hoe we maken? Er is werk van onder anderen Cor Spil te zien, Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 13