Mantelzorgers, vertilje niet! Tenoren gezocht voor kerstconcert Musicalster in vier dagen 15 Drukbezocht benefiet voor Nepal SPORT Egels onderuit in Hoogland Leerzaam debuut voor JC Groefsema REGIO UITKIJKPOST 30 SEPTEMBER 2015 HEILOO - Afgelopen zaterdag was het een gezellige drukte tijdens het Benefiet Festival voor Nepal. De avond, met maar liefst vijf acts met Heilooër artiesten, werd gekenmerkt door een zeer goede sfeer. Het Sportcafé was vol met bekenden en de organiserende Highlow Rangers, samen met de Vrienden van Buk Buk en het Sportcafé, kijken terug op een geslaagde avond. Iedereen werkte belan geloos mee. Begin november reizen de Rangers af naar Nepal om de opbrengst van alle acties van de afgelopen maanden persoonlijk, tijdens een motorvakantie, langs te brengen bij onder anderen René Veldt van Stichting Veldwerk. Foto: Jack Schaap/colajack.nl HEILOO/ALKMAAR - Zorgen voor een zieke of hulpbehoe vende naaste is geen lichte taak. Teveel zorgen, te weinig tijd, een te grote last, het hoofd loopt om. Een mantelzorger loopt de kans zich hieraan te vertil len, letterlijk en figuurlijk. Als we eenmaal boven onze macht getild hebben, gaan de klachten niet zomaar over. Voorkomen is dus beter dan genezen. Voor mantelzorgers in Heiloo en Alkmaar en voor de mantel- zorgers van de mensen die in Westerhout verblijven, organiseert het Mantelzorgcentrum, in samen werking met ergotherapeuten Joyce van Breemen en Dorien Ottens, de cursus 'Verantwoord tillen ver antwoord zorgen'. Het aanleren en oefenen van tilvaardigheden, valpreventie en hulpmiddelen, het komt allemaal aan de orde. Er wor den veel bruikbare tips voor in de praktijk gegeven om letterlijk ver antwoord te tillen. Daarnaast wor- den er handvatten aangereikt om de zorg zo goed mogelijk vol te houden en u als mantelzorger niet te vertil len aan de soms zware taak. Want verantwoord tillen is verantwoord zorgen, en daar staat u niet alleen voor. Het Mantelzorgcentrum wil u daarbij ondersteunen. De cursus bestaat uit 3 bijeen komsten op de donderdag, en wel op 29 oktober, 5 en 11 november. De middagen duren van 13.30 uur tot 15.30 uur (uiterlijk 16.00 uur) en vinden plaats in de Zorgcirkel locatie Westerhout, aan de van Houtenkade 3 in Alkmaar. U bent van harte welkom! Voor aanmelding (verplicht) of meer informatie over deze cur sus of andere activiteiten kunt het Mantelzorgcentrum bellen, tel. 072-5627618 of een mail sturen naar info@mantelzorgcentrum. nl. Kijk ook eens op de website www.mantelzorgcentrum.nl voor meer nieuws en een volledig over zicht van activiteiten voor mantel zorgers. HEILOO - Kamerkoor Alkmaar Vocaal, bestaande uit 22 zan gers en zangeressen, is voor zijn kerstconcert in de Witte Kerk in Heiloo op zoek naar twee teno ren, in aanvulling op de huidige vier tenoren. Van zangers wordt verwacht dat zij noten kunnen lezen of zelf standig hun partij kunnen instude ren (bijvoorbeeld met midifiles). Alkmaar Vocaal zingt klassiek repertoire uit alle eeuwen. Dirigent is Bas Halsema. Het kerstconcert zal worden gegeven in de Witte Kerk op zater dagmiddag 19 december (om 16.00 uur). De repetities worden gehouden op dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de Oud- Katholieke Kerk, Nassaulaan 43 in Alkmaar. Telefonisch reageren op: 072 533 4770. Reageren per mail op: alkmaarvocaal@gmail.com. Website: www.alkmaar-vocaal.nl Kamerkoor Alkmaar Vocaal op 30 juni jongstleden in de Trefpuntkerk in Alkmaar. Aangeleverde foto HEILOO - De Foresters 1 heeft ook het vierde competitieduel verloren. De Egels kwamen al vroeg met tien man te staan na een rode kaart voor doelman Lars van Zijl. Barry Koppes hield het doel lang schoon, maar moest in de 78e en 93e minuut toch capitu leren. Hoogland eindigde het duel eveneens met tien man, terwijl er ook nog eens zeven gele kaarten getrokken werden in dit zeker niet onsportieve duel. Het uitval len van Mitchell Zwart in de war ming up was een andere tegen valler voor de Egels, die nog wel wat kansjes wisten af te dwingen, maar dus niet tot scoren kwamen. Zondag volgt de thuiswedstrijd tegen Zeeburgia; de aftrap is om 14.00 uur. HEILOO - Afgelopen zondag vond de eerste ronde van de West- Friese Jeugd Judo Competitie plaats. De competitie bestaat in totaal uit vijf ronden; elke ronde wordt op een andere locatie gespeeld. Dit keer was het in Heiloo, bij Dojo 't Loo. Voor Judoclub Groefsema was het hun allereerste deelname aan deze competitie. Het nog jonge en onervaren team moest in hun eerste partij tegen Judoschool Den Helder. Deze wedstrijd kende geen winnaar. De tweede partij was tegen Hoebeke; deze ging helaas verloren. De laatste partij was tegen het team van De Uitkomst en Julianadorp. Ook deze partij werd verloren. De vol gende ronde vindt plaats op zater dag 17 oktober in Den Helder. EGMOND AAN DEN HOEF - De wandel- en zwemvierdaagse ken nen nu wel. Wat zou er gebeu ren als zang, dans en spel in een Vierdaagse samenkomt? Van 17 t/m 20 oktober is het opnieuw Musical4-daagse in Egmond aan den Hoef! De Musical4-daagse is een begrip. Afgelopen zomervakantie heb ben 30 jongeren vier dagen lang naar een voorstelling toe gewerkt. Vrienden en familie konden als een daadwerkelijk publiek komen kij ken. Laura Borst (9 jaar) kijkt terug op de afgelopen Musical4-daagse: "Ik vond het ontzettend leuk en heb heel veel van de Musical4-daagse geleerd. De volgende keer ben ik er zeker weer bij!" Caroline Leardini en Jeroen Heiliegers zijn beide zang- docent bij MuziekTheaterLab en hebben dit totaal nieuwe concept ontwikkeld. De Musical4-daagse geeft jongeren vanaf 6 jaar de kans om in de vakantie een intensieve musicaltraining te volgen. Binnen vier dagen zetten Jeroen Caroline met hardwerkende en enthousiaste jongeren een musical in de spot light voor publiek. Naast vier dagen lang alleen maar zingen, dansen en acteren zullen er ook decors en kos tuums gemaakt moeten worden. In samenwerking met basisschool De Sint Jozefschool, zetten de jongeren zelf hun decor in elkaar. Op de Facebook-pagina van MuziekTheaterLab staan foto's en video's om een indruk te krijgen van de afgelopen Musical4-daagse. Voor meer informatie www.muziekthea- terlab.nl/musical4-daagse De Musical4-daagse is een begrip. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 15