Mantelzorgers krijgen cadeaubon van gemeente Limmer schakers weer van start Klimaatloop met prachtige route Marianne Duif exposeert in Museumhoeve Overs lot regio 18 Johan Olling plaatst haan op Corneliuskerk eens op onze website www.uitkijkpost.nl Truck Run trekt bekijks REGIO - Iedere inwoner van de gemeenten Bergen, Uitgeest, Castricum of Heiloo die wordt geholpen of verzorgd door een mantelzorger, kan voor hem of haar een 'mantelzorgwaarde ring' aanvragen. De gemeenten hebben afgelopen week een brief daarover met een aan meldingsformulier gestuurd naar alle inwoners van wie de gemeente weet dat zij mantel zorg krijgen. Veel mensen die ernstig of lang durig ziek zijn, worden geholpen door mantelzorgers. Met al hun belangeloze inzet zorgen de man- telzorgers ervoor dat mensen (lan ger) in hun eigen omgeving kunnen blijven wonen. Ze zijn onmisbaar in de samenleving. Daarom willen de gemeenten Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo (BUCH) ze een blijk van waardering geven: de mantelzorgwaardering, in de vorm van een cadeaubon. Dat is geen ver goeding voor onkosten, maar een waardering voor de ondersteuning en zorg die zij boden in 2015. De waardering is bedoeld voor mantelzorgers die in 2015 min stens drie maanden intensieve zorg hebben verleend. De aanvrager moet wonen in een van de BUCH- gemeenten. Ook mensen van wie de gemeente niet weet dat zij mantel zorg ontvangen - en dus geen brief hebben ontvangen - kunnen iemand voordragen voor de waardering. Deze mantelzorger(s) mogen ook buiten de BUCH-gemeenten wonen. De Wet langdurige zorg (WLZ) is bedoeld voor mensen die perma nent toezicht en zorg dichtbij nodig hebben. Wie een indicatie heeft op grond van deze wet, valt onder de verantwoordelijkheid van intramu rale zorg en niet onder de gemeente. Hij of zij kan helaas geen mantel zorgwaardering aanvragen. Degene die de mantelzorg krijgt, kan op het formulier een of meer dere mantelzorgers aanmelden. Het formulier moet uiterlijk 30 okto ber 2015 zijn opgestuurd naar de gemeente. Het adres staat op het aanvraagformulier. De gemeente toetst eerst de aanvraag. Is de aan vraag terecht, dan ontvangt de man- telzorger rond 10 november, de lan delijke Dag van de Mantelzorg, een cadeaubon als blijk van waardering voor zijn of haar goede zorgen. De hoogte van de cadeaubon wordt in oktober bepaald. Elke mantelzor- ger die via het aanvraagformulier wordt opgegeven voor de mantel zorgwaardering 2015, registreert de gemeente als mantelzorger. Zo wil zij een beter beeld krijgen van hoe groot de groep mantelzorgers is, hoe zwaar ze worden belast, en hoe de gemeente hen kan ondersteunen en helpen. Formulieren zijn ook ver krijgbaar bij de gemeente Heiloo. Telefoon 072 072 535 66 66, e-mail info@heiloo.nl. LIMMEN - Het kruis en de haan staan weer boven op de toren van de Cornelinskerk. Met hulp van Winder Limmen en de firma Mous heeft pastor Johan Olling de haan weer op het kruis geplaatst en een zegengebed uitgesproken. Ook ziet u - als u goed kijkt - een regenboogje aan de staart van de haan hangen. Dit sluit aan bij het jaarthema 'Geef de wereld kleur'. Johan Olling hoopt 'dat de toren voor velen een baken mag zijn om zich in te zetten voor een wereld waar wij samen en voor elkaar kleur aan mogen geven'. Op de website van de Corneliuskerk vindt u een fotoverslag: www.corneliuskerk-limmen.nl Aangeleverde foto LIMMEN - Na een onderbre king van maar liefst vier maan den troffen de schakers van SV Vredeburg elkaar op vrijdag 25 september weer voor de eerste ronde van een nieuw schaaksei zoen. Clubkampioen Bert Hollander had geen makkelijke avond: Dick Aafjes verweerde zich kranig en leek zelfs een mooie tegenkans te creëren. Maar in het eindspel maakt Hollander het verschil door met dame en loper een cruciale diago naal te bemachtigen. Chiel Pepping en Adri Beentjes waren beiden tevreden met een remise. De geslo ten stelling bood weinig aankno pingspunten voor meer. Ook Bert van Diermen en Jeroen Tebbens deelden het punt. Tebbens had meer aanvallende activiteit, maar Van Diermen hield de deur goed gesloten. Gertjan Hafkamp toonde zijn talent door de sterke Barry Blekemolen te verslaan. De zwarte c-pion van Hafkamp bereikte na een enerverende partij met wederzijdse kansen en bedreigingen winnend de overzijde. In zijn partij tegen Harold Ebels behandelde Tars Wanders de siciliaanse opening niet optimaal en leverde een pionnetje in. Ebels vermeed vervolgens ieder risico en bouwde het voordeeltje uit naar een heel punt. Bob Stolp won vlot van Remi Aafjes die zich te pas sief verdedigde tegen de krachtige aanvalszetten van de veelvoudig clubkampioen. Sandra Hollander en Hans de Goede besloten na een zet of dertig tot remise. Het witte paard en de zwarte loper waren in het pionneneindspel inderdaad even sterk. Hidde Ebels toonde zich ster ker dan Marlies Sturk. Een gunstige ruil resulteerde in een pluspion op de e-lijn; deze indringer was voor Sturk niet meer te stoppen. Kees Aafjes zorgde voor een bescheiden stunt door de sterker geachte Nico Pepping te verslaan. Met listig spel ontfutselde Aafjes Pepping de dame en maakte vervolgens geen fouten meer. Jan Levering keerde na twee seizoenen afwezigheid terug bij de schaakvereniging en liet in zijn par tij tegen Gijs Pouw met een solide remise zien het spelletje nog niet te zijn verleerd. Jaap Limmen en Ed Stolp verzorgden het klapstuk van de avond. In een ultralange en superspannende partij leek Limmen voortdurend de winst te kunnen grijpen, maar keer op keer ontsnap te Stolp. Met nog maar een minuutje op de klok wist Stolp uiteindelijk zijn loper dusdanig te posteren dat de ver opgerukte vrijpion van Limmen werd vastgelegd, waarmee de remise was veiliggesteld. HEILOO/EGMOND - Op weg naar de klimaattop in Parijs organiseren kerken uit heel Europa een klimaatloop. Op zaterdag 3 oktober en zon dag 4 oktober is de klimaatloop in de regio Alkmaar, met als thema Rechtvaardigheid. De wandeltocht begint zaterdag om 10.00 uur op het Waagplein in Alkmaar. Er volgt een prachtige route via Heiloo naar de Abdij van Egmond, en op zon dag van Heiloo naar Castricum. Tijdens de tocht wordt op bijzon dere plekken een moment van bezinning verzorgd. Een pelgrimage voor iedereen die wereldleiders wil aanmoedigen om samen de weg naar een leefbare toekomst in te slaan. Zie voor meer informatie en inschrijven: www.klimaatloop.nl REGIO - Ruim 125 vrachtwagens kwamen afgelopen zaterdag oorverdovend toeterend voorbij tijdens de Truck Run. Deze wordt jaarlijks door GlobeTruckers opgezet voor mensen met een verstandelijke en/of lichamelijke beperking. Bijrijders waren cliënten van de Harteheem in Heemskerk, die enorm naar de dag hadden uitgekeken. Onder begeleiding van ruim 70 moto ren reden ze luid claxonnerend hun route vanuit de Harteheem door Beverwijk, Uitgeest, Akersloot, Heiloo, de Egmonden en Castricum. Foto: Suzanne Buis

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 17