Dierendag in het Beestenboetje Buurtbus-prijsvraag 7 Tien vragen aan Marjolein Smit 3 Elkeweekverschijntderubriek'Dertienvragenaan'indeUitkijkpost.Elkmens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! KORTOM Contact met CDA- fractie Spreekuur HEILOO-2000 Knaagdierenopvang is verhuisd uit Heiloo UITKIJKPOST 30 SEPTEMBER 2015 Vier Dierendag samen! Foto: Janneke Mars HEILOO - Op donderdag 1 okto ber houdt de CDA fractie haar fractievergadering. Wanneer u iets op uw hart heeft en graag met hen wilt bespreken bent u van harte welkom vanaf 19.30 uur in het gemeentehuis (oude ingang). Graag vooraf even bellen met fractielid Hanny Kaan, 072 5334829 of mailen: hannykaanbrink@hotmail.com HEILOO - Op donderdag 1 okto ber aanstaande kunt u, vooraf gaande aan de fractievergadering van HEILOO-2000, zaken aankaar ten die u als inwoner van Heiloo bezighouden. Dat kan gaan over zowel algemeen gemeentelijk beleid als over onderwerpen die met uw wijk te maken hebben, of zaken die u persoonlijk tref fen. U bent van harte welkom om 20.00 uur in het Gemeentehuis (oude ingang). Graag vooraf even melding maken van uw komst aan fractiesecretaris/raadslid Rob Levie: 06 - 5490 1626 of rob.leyie@heiloo-2000.nl Kijk voor het vergaderschema op www.heiloo-2000.nl. HEILOO/I.TMt JTDEN - Knaagdierenopvang is verhuisd van haar locatie in Heiloo naar een nieuwe plek in IJmuiden. Iedereen is welkom om een kijkje te komen nemen tijdens ope ningstijden. Of op de Open Dag op 4 oktober van 12.00 tot 16.00 uur. Heerenduinweg 8, 1971 JE IJmuiden. Vrijwilligers worden met spoed gevraagd. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Dit jaar heeft een groep vrijwilligers de kinder boerderij Beestenboetje overge nomen. Daarmee is een belang rijke voorziening voor Heiloo bewaard gebleven. Op zondag 4 oktober wordt Dierendag daar om uitbundig gevierd van 10.00 uur tot 14.00 uur aan de Ter Coulsterlaan in Heiloo. Kleine bezoekers kunnen een ritje maken in de ezelkar door het Gemeentebos, een herfst-knutsel maken, springen op het springkus sen, een mooi dier laten maken door de ballonclown, een spelletje spelen of broodjes roosteren boven een vuur. Natuurlijk kun je ook de dieren op de boerderij extra knuffelen. De konijnen zitten in nieuwe uitloop- rennen en vinden het fijn als je ze komt borstelen of aaien. Maar ook de varkens vinden een massage met baby-olie helemaal geweldig. Voor geiten en ezels liggen de borstels al weer klaar, zodat bezoekers aan de slag kunnen. Ook is een bos- HEILOO - Vereniging Buurtbus Heiloo rijdt sinds kort met een nieuwe Buurtbus door Heiloo. Om dit feit een feestelijk tintje te geven, is er een prijsvraag georganiseerd waaraan iedereen kan meedoen. De hoofdprijs? Een jaarabonnement voor de Buurtbus! Dit zijn de vragen: 1. Weet u hoeveel jaren de Buurtbus al in Heiloo rijdt? 2. De Buurtbus rijdt volgens een vastgestelde route door Heiloo. Weet u hoeveel kilometer de bus gereden heeft als deze een ronde van een uur heeft afgelegd?? 3. In één ronde van een uur rijdt de Buurtbus door vele straten. Weet u door hoeveel verschillende stra ten? 4. De Vereniging Buurtbus Heiloo is erg blij met de nieuwe bus en hoopt daar heel veel schadevrije en wachter aanwezig die samen met de kinderen in het gemeentebos 'schat- kistjes' uit de natuur gaat maken. Jiteraard mogen de schatkistjes mee naar huis. Ben je moe gewor den van zo'n boswandeling? Dan kun je jezelf hierna lekker laten ver zorgen. Je kunt je laten schminken of je nagels creatief laten lakken of een lekker ijsje eten. Ook je eigen knuffeldier staat dit jaar centraal. Er zijn twee échte art sen (in opleiding) die met hun mini- ziekenhuis aanwezig zijn om jouw lievelingsknuffel te onderzoeken en jou advies te geven. Voelt jouw knuffel zich de laatste tijd niet zo lekker? Kom dan langs met je knuf fel en laat hem goed nakijken. Het spreekuur is van 13.00 - 14.00 uur. Uiteraard komen ook de dieren aan bod. Gezamenlijk wordt bij voorbeeld een grote dierentaart gemaakt voor de dieren. Neem dus iets lekkers mee: een wortel, een krop sla, stukje bloemkool, of een appel. Om 12.00 uur krijgen de dieren hun taart. Meer weten? www.beestenboetje.nl probleemloze kilometers mee te rij den. Weet u eigenlijk hoeveel kilo meter de oude bus heeft afgelegd tot het moment dat deze is vervan gen? 5. Weet u hoeveel chauffeurs er nodig zijn om de Buurtbus een week te laten rijden? 6. De Buurtbus Heiloo wordt gelukkig mede gesponsord door het bedrijfsleven van Heiloo. Weet u hoeveel sponsoren de Buurtbus ondersteunen? Stuur uw oplossing (met uw naam, adres en telefoon nummer) vóór dinsdag 6 okto ber naar Vereniging Buurtbus Heiloo, Postbus 143, 1850 AC Heiloo. Of mail naar secretaris@buurtbusheiloo.nl Onder de goede inzenders wordt een jaarabonnement voor de Buurtbus verloot. De winnaar wordt in de Uitkijkpost van 14 oktober bekend gemaakt. Hallo, mijn naam is Marjolein Smit en ik ben getrouwd met Kees Tiemstra. Samen hebben we twee dochters: Jasmijn (15) en Sterre (12). Ik ben auteur van de boeken Yoga voor Peuters en Kleuters en Uit de Malle Molen, tips om ontspannen met je kind om te gaan en geef les bij Eigen Wijze opleidingen in kinderyoga, zwanger schapsbegeleiding en Intuïtieve ontwikkeling. Daarnaast heb ik een online cursusprogramma Eigen Wijze zwangerschap.nl 1. Waar bent u geboren en getogen? Ik ben verwekt in Afrika. Mijn moeder dacht dat er twee baby's in haar buik zaten, maar niemand geloofde haar. Ze is voor de bevalling naar Nederland gegaan en ging inderdaad een paar weken later met twee reiswiegjes terug naar Afrika. Daar heb ik tot mijn vierde jaar gewoond. Terug in Nederland zijn we in Santpoort terecht gekomen en vanaf mijn 22e heb ik in Haarlem gewoond. Sinds 2002 wonen we met veel plezier in Heiloo. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u nu uitoefenen? Ik zou hetzelfde doen; schrijven en lesgeven vind ik echt heel erg fijn en zou niet zonder willen. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten en wat zou u zeggen en vragen? Ik zou Desmond Tutu graag willen ontmoeten. Ik zou hem zeg gen dat ik zijn verzoeningstribunaal een mooi initiatief vind. In de rechtszalen geen straffen en vergelding opleggen, maar mensen helpen om tot verzoening te komen. Ik zou hem vragen hoe het hem gelukt is om mensen die heel verbitterd en afwijzend waren toch tot verzoening te laten komen. 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Het eindeloos veel buiten spelen: verstoppertje, tikkertje, hinkelen, knikkeren, rolschaatsen. Als je als kind zoveel buiten kunt spelen heb je denk ik geen kinderyoga nodig om een druk schema te compenseren. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? De weilanden aan de Vennewatersweg. We hebben daar sinds een jaar een paard bij stal Onderwater en ik vind het heerlijk om daar in het ochtendlicht naar de paarden te kijken. 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Voor een bevalling. Als ik iets kan bijdragen om zo'n intensieve gebeurtenis positief te laten verlopen, doe ik dat graag. 7. Wat was het beste advies, dat u ooit kreeg? Mijn intuïtie serieus te nemen! Ik heb er een beroepsopleiding in gevolgd en ben mijn docent van toen nog steeds dankbaar. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? De oplettende lezer is het misschien al opgevallen: ik heb dus een tweelingzus. Zelfs mensen die me al jaren kennen, weten dit vaak niet. We lijken niet echt op elkaar en leiden hele verschillende levens, vandaar. 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? De vele vliegtuigen boven Heiloo. Er door wakker worden en/of niet in slaap kunnen komen vind ik een onderschat probleem. De moge lijkheid om nog natuurlijke stilte te kunnen ervaren is een grote rijkdom. Dit soort rijkdom wordt helaas niet meegenomen in de economische berekeningen. 10. Antwoord op de persoonlijke vraag van uw voorganger aan u: Wat is je advies aan ouders en kinderen in dit snelle computertijdperk? Een kind heeft lichaamsbeweging, sociale interactie met zijn omgeving, gebruik van de eigen fantasie en creativiteit, en natuurlijk liefde en aandacht nodig. Een computer kan dit niet vervangen. Het werkelijke leven, en niet het virtuele, maakt of een kind lekker in zijn vel zit en zijn draai in het leven kan vinden. Mijn advies aan de ouders is dan ook: laat het computergebruik niet te koste gaan van wat een kind écht nodig heeft. Ik nomineer voor de volgende tien vragen: Anita Bakker. Zij heeft me geholpen om mijn angst voor paarden om te zetten naar vertrouwen en laten zien hoe je het natuurlijke gedrag van dieren kunt bestuderen. Mijn persoonlijke vraag aan deze genomineerde is: Kan je vertellen wat mensen van dieren kunnen leren?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3