Griezelspeurtocht door de duinen Marja Dekker blij met transportfiets Rookworst Keurslagerij Snel uit Limmen met goud bekroond regio 27 NIEUWS UIT DE REGIO Nieuwe najaars collectie bij Klaver 5 in Uitgeest KiKa versnelt de overwinning op kinderkanker. STEUN DAAROM KA! 7 OKTOBER 2015 CASTRICUM - De Stichting Samen Spelen organiseert samen met het PWN dit jaar voor de vierde keer een griezel- tocht vanuit Bezoekerscentrum De Hoep. Op vrijdag 13 en zaterdag 14 november mag je weer in het don ker door het bos lopen, waar allerlei duistere figuren zich verschuilen. Het thema is dit jaar 'de verschrik kingen van Pandora'. In Pandora is een verschrikkelijke ziekte uit gebroken, die niet alleen mensen, maar ook bomen en dieren aantast. Bovendien loop je kans horror clowns tegen te komen. Na de ontvangst in Bezoekers centrum De Hoep dwaal je in groe pen van 6 personen een uur lang door het bos, waarbij je verschil lende opdrachten doet en vragen beantwoordt, voordat je weer ver der mag. Acteurs van de Stichting Samen Spelen jagen je de stuipen op het lijf en zamelen daarmee boven dien met deze griezeltocht geld in voor hun Stichting. Op beide dagen kan vanaf 18.30 tot 22.00 uur elke vijf minuten een groep vertrekken. De organisatie is weer in handen van de Stichting Samen Spelen, in samenwerking met het PWN. Stichting Samen Spelen organiseert gratis voorstellingen voor zieke en gehandicapte kinderen en voor vol- wassenen met een verstandelijke beperking. PWN wil graag participe ren in maatschappelijk verantwoor de evenementen als deze en hoopt zo een bijdrage te leveren aan het mooie goede doel waar de Stichting voor staat. Meld je snel aan via www.stich- tingsamenspelen.nl; dit kan vanaf maandag 5 oktober! Voorgaande jaren waren de twee avonden snel volgeboekt! Kosten: 10,-- p.p. Leeftijd: minimaal 12 jaar (tussen 12 en 16 jaar alleen onder begeleiding van een volwassene). Vanwege de schrikeffecten wordt het afgeraden deze tocht te lopen als je epilepsie of een hartkwaal hebt of zwanger bent. Bovendien is het heel belang rijk goed schoeisel te dragen. Marja Dekker is de gelukkige winnares van de fietsenactie van Bakkerij Putter. Foto: Myrke van der Does LIMMEN - Zoete broodjes, daar houden ze niet van bij Bakkerij Putter. Tenminste, niet in spreekwoordelijke zinAls j e met liefde doet waar je goed in bent, dan komen de klanten van zelf, vinden ze bij Putter. Niet voor niets bestaat de bakkerij alweer 160 jaar. Alle reden voor een feestje. Iedereen die van juli tot en met september een volle spaarkaart inle verde, maakte kans op een trans portfiets met inhoud. Afgelopen vrijdag nam de gelukkige winnares, Marja Dekker, haar prijs in ont vangst. Marja is met haar complete gezin naar de bakkerij gekomen voor de prijsuitreiking. Je wint ten slotte niet elke dag een fiets. En dan ook nog eens één met een gevuld krat voorop. "Ik ben er superblij mee", vertelt ze. "Wanneer win je nou een fiets?!" "Toen ik het hoorde dacht ik: 'Dat kan niet waar zijn'. We zaten te eten en met zijn allen sprongen we een gat in de lucht toen we het goede nieuws hoorden." Als de 47-jarige Limmense verneemt dat ze de fiets met inhoud mag meenemen, is ze helemaal overdonderd. "Een brood, spijsbrood, koekjes... Wat gewel dig. De eerste weken zie je mij hier niet meer. Er zit zóveel in." Marja is al jaren vaste klant van bakkerij Putter aan de Hogeweg 159. "Het is zo'n knus winkeltje", zegt ze. "Lekker persoonlijk, daar houd ik van." Willem vertelt: "Het was erg leuk om haar blij te kunnen maken. We hebben ontzettend veel enthou siaste reacties gekregen op onze actie." In de zomerperiode kregen klan ten bij besteding van vijf euro een stempel. Met een volle spaarkaart (tien stempels) kon men meedin gen naar de hoofdprijs: een trans portfiets. Per vestiging (Limmen, Uitgeest en Krommenie) ging er een fiets uit. Naast de fiets maakten klanten wekelijks kans op een krat met inhoud ter waarde van 30 euro. En dagelijks werd de weekaanbie- ding verloot via een kassabonnen actie. Marja kan nog niet geloven dat zij de hoofdprijs heeft gewon nen. Ze gaat het straks vieren met haar gezin en een stuk spijsbrood uit haar fietskrat. Maar nu eerst een rondje fietsen. Dat valt nog niet mee met zo'n ding voorop. LIMMEN - Dat écht lekkere rookworst maken een professio neel vak van de slager is, heeft Keurslagerij Snel uit Limmen bewezen. Zijn rookworst is tij dens de landelijke rookworst keuring van de Vereniging van Keurslagers met het hoogst haalbare - goud - bekroond. Deskundige keurmeesters keur den de rookworst op diverse punten en concludeerden dat zijn ambachtelijke rookworst van hoge kwaliteit is. John de Boer van Keurslagerij Snel is bijzonder trots op deze uit slag: "De 'R' is weer in de maand en dat betekent dat het rookworst seizoen is gestart. Om de beste kwaliteit te garanderen, laten we onze rookworsten altijd door een onafhankelijke jury keuren. We maken onze rookworsten met grote zorg: van het kruiden van het beste vlees, tot het roken in onze rook- kasten. En dat hebben ook de keur meesters geproefd", aldus John. De keurmeesters hebben onder andere gekeken of de rookworst de juiste 'bite' heeft en of de typische rook- smaak in voldoende mate aanwezig is. Deze rookworst voldoet hieraan en is daarom 'goud' waard. Een per fecte én erg lekkere ambachtelijke Keurslager-rookworst! Van 5 oktober t/m 10 oktober kunnen klanten de rookworst in de winkel proeven en profiteren van een scherpe aanbieding; de 2e rook worst gratis. Op deze manier kan iedereen zelf ontdekken waarom de ambachtelijke rookworst van de vakman zo ontzettend lekker is én met recht goud waard is. En voor de variatie verkoopt Keurslagerij Snel tevens runder- en kiprookworst. Ook hiervoor geldt: elke tweede rookworst gratis. Een trotse John de Boer van Keurslagerij Snel. Aangeleverde foto www.kika.nl Ga naar en/of geef op 8 Utrecht. ind ar«n kan k«rvr*l| STICHTING KIKA S5P6ÉIP In het donker door het bos lopen, waar allerlei duistere figuren zich verschuilenAangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 25