North Sea Poetry Slam in De Bakkerij Nieuwe najaarscollectie bij Klaver 5 in Uitgeest Lezing: Landbouw kan niet zonder levensbeschouwing Concert Crescendo Visser 't Hooft op bezoek bij het Clusius Gasterij 't Woud Wild Weekend UITKIJKPOST 7 OKTOBER 2015 Jeanette Goedhart en medewerkster Angelique staan te popelen om klanten hun nieuwe collectie te laten zien. Foto: Monique Teeling UITGEEST - De najaars mode shows zijn achter de rug. Eigenaresse Jeanette Goedhart van Klaver 5 in Uitgeest en medewerksters Angelique en Anita popelen om de nieuwe col lectie voor komend seizoen te tonen. Jeanette: "Naast de bekende mer ken verkopen wij met trots een aan tal nieuwe merken zoals Esqualo, een Nederlands dameslabel met unieke items met een perfect com fort". Dan lachend: "Esqualo is geen persoon, geen leeftijd, maar gewoon je mooiste blouse." Ook het jonge Nederlandse damesmodelabel Jane Lushka, - 'casual en stoere kleding die bij iedere vrouw past' - vindt zij een aanwinst voor de collectie van Klaver 5. Klaver 5 is goed voorbereid op de winter met het nieuwe jassenlabel Reset. Jeanette: "Een echte buiten- kledingspecialist met lange, warme parka's en donsjassen. Verder zijn er kokerrokken gecombineerd met een stoere sweat, veel dierenprints in vesten, blouses en pullovers. Legio variaties in broeken: leather- look, suedine en ook de skinny ontbreken niet. Wat opvalt, is het hoge draagcomfort: alles zit soepel en voelt zacht aan. En dan de kleu ren; kregen wij vorig jaar nog te horen dat het allemaal zo donker was, dit seizoen is er meer variatie in prachtige kleuren: camel, bruin, ecru en zwart-wit." Tevens kan men voor accessoires prima bij Klaver 5 terecht. De winkel heeft sjaals, armbanden, kettingen en tasjes. Jeanette: "We verkopen nu zelfs zwarte panty's van goede kwali teit zodat men daar niet achteraan hoeft. De reacties op onze nieuwe collectie zijn enorm positief en wij nodigen iedereen van harte uit om te komen kijken aan de Middelweg 81-A in Uitgeest." Tegenwoordig is Klaver 5 ook open op maandagmiddag vanaf 13.00 uur. CASTRICUM - Op vrijdagavond 9 oktober is cultureel podium De Bakkerij in Castricum het toneel van een stomende poëzie- voordrachtswedstrijd: de North Sea Poetry Slam. In de nieuwe zaal van De Bakkerij gaan poë- zieperformers de strijd met elkaar aan en heeft het publiek een belangrijke stem in het bepalen van de winnaar. Poetry slams zijn momenteel populair in Nederland, omdat het zulke bruisende poëzieavonden zijn. Dat geldt zeker voor deze avond. Men is erin geslaagd de beste slam- dichters uit het Nederlandse slam- circuit op te stellen. In de line-up zit ten dichters die eerder in de finale van het Nederlands Kampioenschap Poetry Slam stonden, de stads dichter van Tilburg, een voormalig stadsdichter van Assen en anderen met een stevige reputatie in poëzie- voordracht. De namen: onder meer Sannemaj Betten, Wieke van der Linden, Martin Beversluis, Mischa van Huijstee, Fred de Vries en Mark Opfer. Muziek op de avond is door singer-songwriter Hebe Vrijhof. Presentatie: muzikant-schrijver Jaap Boots. Entree: gratis. Reserveren niet nodig. Adres: Dorpsstraat 30, Castricum. Inloop: 20.00 uur. AKERSLOOT - Op zondag 11 oktober geeft Jan Schrijver een lezing over landbouw in levensbeschouwend perspectief. De start is om 14.30 uur, in de kerk aan het Dielofslaantje in Akersloot. In Nederland is het vanzelfspre kend geworden dat er ruim voldoen de producten uit de landbouw te koop zijn van ogenschijnlijk goede kwaliteit en vooral goedkoop. Maar wie betaalt daar de prijs voor? De producent, het milieu, de bodem vruchtbaarheid of de gezondheid van de mens? We worden niet blij van de neonicotinoiden en de bij- ensterfte die daarvan het gevolg is. De bio-industrie spreekt ook weinig mensen tot de verbeelding en voor de kiloknallers moet je je schamen. En zullen er over enkele jaren nog koeien in de wei lopen? Het jaar 2015 is door de Verenigde Naties tot jaar van de bodemvrucht baarheid uitgeroepen, en daar is wel reden toe. Wie zaait zal oogs- Aanvang: 20.30 uur. Meer info op Facebook: North Sea Poetry Slam De Bakkerij. Ook op zaterdagavond 10 oktober biedt Castricum een spannend poë- ten, maar daar hoort wel een visie aan ten grondslag te liggen. Vanuit Bijbels perspectief valt er nog veel te leren op weg naar een fijnzinnige landbouw. Daarover gaat de lezing van Jan Schrijver. Hij heeft ruim 40 jaar ervaring met biologische lan- zie-evenement: de North Sea Poetry Show, met vermaarde dichters als Bart Chabot, Tjitske Jansen en F. Starik. Meer info en vooraf reser veren: www.northseapoetry.nl. douw en beheert samen met zijn vrouw en Joris Kollewijn een bedrijf van 75 ha. Toegang kost 7.50, dat is inclu sief een consumptie. Reserveren mogelijk: tel. 0251-319171 of koosje.wiegman@hetnet.nl Jan Schrijver heeft ruim 40 jaar ervaring met biologische land bouw. Aangeleverde foto EGMOND-BINNEN - Op zater dag 17 oktober geeft het Gemengd Koor Crescendo een concert in het "Wapen van Egmond-Binnen". Aanvang 20.00 uur. De avond staat onder leiding van dirigent Pim Abbestee en de pianobegelei ding is in handen van Mariëlle Tromp-Zentveld. Het concert staat in het teken van romantische en vrolijke muziek. Op het programma staan liederen uit de Duitse romantiek, drie madrigalen uit de Engelse renaissance, maar ook liederen van onder anderen: de Beatles, Boudewijn de Groot en uit "The Phantom of the Opera" Verdere medewerking wordt ver leend door Erato Egmond met een gevarieerd programma, waaron- der Hallelujah van Leonard Cohen, Pastorale (het duet van Ramses Shaffy en Liesbeth List uit 1967) en verder onder meer muziek uit de musical Jesus Christ Superstar en South Pacific. Vervolgens kunt u genieten van de bariton Jos Hof met twee liederen uit het Italiaanse ope rarepertoire. Tot slot zingen beide koren samen "The day you sang this song" en "We'll meet again". Door medewerking van Erato Egmond en Jos Hof is het mogelijk geworden om een zeer gevarieerd programma samen te stellen, waar bij zowel klassieke als modernere muziek ten gehore wordt gebracht. Kortom, voor elk wat wils! De toegangsprijs bedraagt 6,- per persoon. Kaarten zijn verkrijg baar bij mevrouw Baltus, tel. 072 5061130 en aan de zaal. EGMOND AAN DEN HOEF - Gasterij Het Woud houdt de derde editie van het succesvolle 'Wild Weekend' ter presentatie van het nieuwe wildmenu. Door de uitverkochte edities van de voorgaande jaren, zijn er dit jaar maar liefst drie avonden. Vrijdag 9 oktober (op reservering): 'Wild menu' amusediner 35,- excl. drank), zaterdag 10 oktober een 'Wild proeverij' walking dinner met DJ el Classico 60,- incl. drank, 18.00 - 22.00), zondag 11 oktober 'Wild proeverij' walking dinner met Ierse muziek van "Dockside" 60,- incl. drank 17.00 - 22.00). Koop of reserveer snel je kaarten, want vol is vol! Meer info: www.het-woud.nl, mail het-woud@live.nl of bel 072 - 5061471 CASTRICUM - Om alvast een voorproefje te nemen op Dierendag hebben de kleuters van basisschool Visser 't Hooft in Castricum een bezoek gebracht aan Animal Plaza van het Clusius College. De kleuters konden onder begeleiding van de leerlingen van het Clusius verschillende soorten dieren aaien, en eten en drinken geven. De slang mocht aan het einde van de ochtend helaas niet mee terug naar school, maar dat vonden sommige kinderen hele maal niet erg! Aangeleverde foto £M/m£ Dichteres Sannemaj Betten Foto: Marco Reeuwjk

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 27