Huurovereenkomst Sporthal De Bloemen Baby Bieb Experience voor ouders en hun baby I WelkomWinkel groot succes 200.000ste duinkaart Noordhollands Duinreservaat online gekocht 28 www.tlrfÉ^Ëf.nl Walk-In'-optredens in Akersloot sportverenigingen m_ Hulpverlening aan vluchtelingen in Nederland KORTOM Stiltewandeling: een reis naar binnen. Club show van kleindier vereniging Jong-leven UITKIJKPOST 7 OKTOBER 2015 AKESLOOT - Het begon voor zichtig in 2012 op initiatief van ras-Akersloters Gerard Struijf en Jeckes van Baar de 'Walk In'-optredens: met een aantal enthousiaste muzikanten gewoon in de eigen huiskamer optreden op een herfstachtige zondagmid dag. En nu, na drie succesvolle edities, staat het dorp aan het Alkmaardermeer op zondagmid dag 8 november voor de vierde maal in het teken van de muziek. Er zijn dan zon 15 acts te zien en te horen. Behalve de bekende muzikanten van vorige jaar gangen, hebben ook een aantal nieuwe groepen zich spontaan aangemeld. Twee bandjes zijn nog op zoek naar een enthousi aste muziekliefhebber die deze middag zijn of haar woonkamer of garage beschikbaar wil stel len. Op verschillende locaties, verspreid over het dorp, kun je heerlijk luisteren naar muziek op huiskamerniveau.Het is aange naam voor iedereen, de optredens beginnen stipt op elk half uur en ook nu geldt weer: huiskamer vol vol! De middag wordt afgesloten in de Storey Club waar de muzikanten en hun aanhang zich na afloop verzamelen. De huurovereenkomst is verlengd tot 30 juni 2035. vlnr: M. Richter, P. Schoenmakers, H. Klijnstra. Foto: Aangeleverd CASTRICUM - Er is een nieu we huurovereenkomst voor Sporthal De Bloemen. Op 23 september ondertekenden de beheerders, P. Schoenmakers en M. Richter, samen met wet houders Klijnstra (financiën/ vastgoed) en Van Schoonhoven (sport) het contract. De huur overeenkomst is geactualiseerd en verlengd tot 30 juni 2035. De beheerders van de sporthal willen met deze nieuwe huurover eenkomst op zak nadrukkelijk een rol gaan spelen bij toekomstige ont wikkelingen op en rond sportpark Noord-End. De overeenkomst geeft de exploitanten een stuk zekerheid en is voor hen aanleiding om (duur zame) investeringen te gaan doen in de sporthal, waaronder zonnepane len en herstel van het sanitair. Binnenkort wordt ook een nieu we klimwand geplaatst in de sport hal. Daarnaast biedt de sporthal al ruimte voor een breed scala aan sportieve activiteiten en mogelijk heden voor het houden van bijv. vergaderingen, seminars en andere activiteiten. Daardoor is het een plek met belangrijke voorzieningen in de kern Castricum. CASTRICUM - Op donderdag 15 oktober organiseert Bibliotheek Kennemerwaard haar eerste Baby Bieb Experience (in het kader van Boekstart) Dit evenement voor baby's en ouders is te bezoeken in o.a. de bibliotheek van Castricum en duurt van 09.00 tot 12.00 uur. Deze och tend kunnen jij en jouw kindje (0-2 jaar) aan allerlei workshops en acti viteiten meedoen. Baby Bieb Experience is het eve- nement om samen met je baby ken nis te maken met allerlei leuke en interessante zaken rondom opvoe ding, ontwikkeling, ontspanning, gezonde voeding en voorlezen. Maar het is ook het moment om andere ouders in een ontspannen omgeving te ontmoeten. De toe gang is gratis, maar de Baby Bieb Experience is alleen toegankelijk voor ouders onder begeleiding van hun baby of dreumes. Op www. bibliotheekkennemerwaard.nl kun je het programma bekijken. Jij en jouw kindje (0-2 jaar) kunnenn aan allerlei workshops en activiteiten meedoen. Foto: Aangeleverd Rode Kruis Eerste noodopvang Het Rode Kruis helpt bij de inrichting van noodopvanglocaries Welkom Winkels Sorte ring e n distri butie in kleding en toiletartikelen Welkom Winkel Familiehereniging opsporen en herenigen familieleden Medische zorg EHBO hij opvanglpcaties Ondersteuning initiatieven Matching initiatieven van publiek bedrijven bij vraag van AzC Vrijwilligers inzet van het Ready2help netwerk huipaan vluchtelingen Bevolkingszorg Opvang, verzorging begeleiding van vluchtelingen Het Rode Kruis helpt de vluchtelingen in Nederland, o.a. met de WelkomWinkel. Foto: Aangeleverd De heer Bosman (links) werd feestelijk ontvangen bij Hof van Kijk Uit in Castricum. Foto: Aangeleverd Talloze mensen hebben de weg al gevonden naar de WelkomWinkel Alkmaar, geves tigd in het Rode-Kruisgebouw van Alkmaar, aan de Hertog Aalbrechtweg 10 (nabij De Hoornse Vaart). De WelkomWinkel is geopend op woensdag van 14.00 tot 20.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. "Buiten deze tijden is er nie mand aanwezig om de goederen in ontvangst te nemen," vertelt Frank Schaap, voorzitter van de afdeling Alkmaar van het Rode Kruis. "Dus het is van belang dat de gulle gevers zich houden aan de openingstijden." Het aantal gulle gevers en gulle gaven overtreft alle verwachtingen. Honderden zakken met kleding zijn er al gebracht. Voor nu is er waar schijnlijk voldoende, maar over enkele weken kan al een nieuwe voorraad nodig zijn. Kleding blijft dus welkom. Met speelgoed ligt dat anders. Er is zo enorm veel speel goed geschonken, dat er voorlo pig echt niets meer bij kan. Waar nog wel behoefte aan is? "Wij dui men dat we de komende dagen en weken meer fietsen en kinderwa gens binnen krijgen," zegt Schaap. "Daarnaast is er vraag naar school spullen. Denk aan geodriehoeken en rekenmachientjes." Vluchtelingen komen in eerste instantie terecht in een noodop vang. Daar verblijven ze maar enke le dagen. Als de mensen zijn ver huisd naar een plek waar ze langere tijd blijven, dan is het leuk als er een fietsles of een voetbalwedstrijd wordt georganiseerd. Daarvoor zijn vrijwilligers nodig. Mede daarom is de Welkom: Winkel ook bereikbaar per e-mailbestuur@ rodekruisalkmaar.nl. EGMOND AAN DEN HOEF - Nu de dagen gaan korten en de nach ten lengen, kunnen we weer gaan genieten van de stiltewandelingen tijdens het ochtendgloren. Er zijn voor 2015 alvast 3 data gepland: zondag 18 oktober, zondag 8 november en zondag 6 decem ber 2015. Voorafgaand aan de wandeling doe je wat eenvoudige oefeningen, gecombineerd met de ademhaling. Vertrek is rond 7.30 uur vanaf het Nachtegalenpad (PWN informa tiebord) Egmond aan den Hoef. Samen met anderen wandelen in stilte is een verrijkende ervaring, een reis naar binnen. Draag ste vige stappers en zorg voor een duinkaart. Mail voor meer informatie en aanmelding naar retthygroot@outlook.com CASTRICUM - Zaterdag 17 okto ber is de clubshow van kleindier- vereniging Jong-leven. In het Clusius College in Castricum staan weer een groot aantal klein- dieren op hun mooist te wezen om aanschouwd te worden. Het is altijd leuk om een keer de ver schillende soorten bij elkaar te zien. Het aantal leden is dit jaar bijna verdubbeld, dus hopelijk ook in het aantal dieren. Heb je interesse voor, of vragen over de rassen of specifieke dieren: er lopen die dag fokkers rond met alle kennis van kleindieren. Zij staan open om vragen zo goed mogelijk te beantwoorden. Je kunt ook een kijkje nemen op de website van Jong-leven Uitgeest: www.jong-leven.nl. Zaterdag 17 oktober, van 9.30 tot 16.00 uur. CASTRICUM - Op woens dag 30 september 2015 reikte PWN-boswachter Jan Zijlstra de 200.000ste online gekochte duinjaarkaart uit aan de heer Bosman uit Alkmaar. De heer Bosman werd feestelijk ontvangen bij Hof van Kijk Uit in Castricum. Naast een gratis duin- kaart en de bos bloemen ontving hij enkele attenties waaronder een hervulbare bidon om kraanwater te tappen. PWN wil bezoekers van het Noordhollands Duinreservaat blij vend laten genieten van het prachti ge duinlandschap. PWN is voor het beheer van de duinen afhankelijk van deze inkomsten omdat de over heid voor duinbeheer geen subsidie verstrekt. Door de aanschaf van een duinkaart dragen bezoekers bij aan mooie duinen. BoekStart

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 28