De Foresters laat Zeeburgia ontsnappen Driemaal raak op NK Judo Zeevogels weer spectaculair naar winst GTH presteren goed op eerste teamwedstrijd Gelijkspel (3-3) bij AC Kingdom 1- HZV 1 UITKIJKPOST 7 OKTOBER 2015 HEILOO - De Foresters speelde zondag thuis tegen Zeeburgia uit Amsterdam. Het werd een doelpuntrijke middag, waarbij Zeeburgia aan het langste eind trok. Door een fout in de verdediging kwamen de Noord-Amsterdammers in de achtste minuut al aan een voorsprong. Na meerdere goede kansen was het Simon Duindam die 20 minuten later de 1-1 kon aante kenen. En enkele tellen later slechts kon Nick Kramer door een verkeerd ingezette sliding een penalty verzil veren, maar helaas schoot hij de bal via de lat over het Zeeburgia-doel. Hoe het wél moest, lieten de Amsterdammers in de 37ste minuut zien door 1-2 te scoren. Na de pauze wist Barry Koppes gelijk te maken, maar slechts enkele minuten daarna was het alweer Zeeburgia dat - na een eigen doel punt van De Foresters - kon jui chen: 2-3. Jesper Hut werd vervan gen door Chris Poulino en Dennis Nanne door Dauwe Postma, waar na een Zeeburgia-speler rood zag wegens het neerhalen van een door gebroken Egel. Ondanks dit nume rieke voordeel kon De Foresters- achterhoede niet voorkomen dat Zeeburgia alsnog op 2-4 kwam, omdat de bal onvoldoende werd weggewerkt. Volgende week volgt een uitduel tegen Woerden, op 18 oktober komt DEM naar Heiloo. HEILOO - Vorig jaar stuntten beide Dojo 't Loo-leraren Karen Stevenson en Timo Lesterhuis op het NK Judo door beiden de nationale titel bij de senioren op te eisen. Dat een reprise dit jaar zeer las tig zou worden, was op voorhand duidelijk gezien het deelnemers veld waarbij in de klasse tot 78 kg ook Marhinde Verkerk, Europees kampioen en nummer 3 bij het WK, op de mat kwam. In die klasse had ook Jasmijn Lesterhuis (junior) een wildcard gekregen van de JBN. Karen en Jasmijn stuitten op elkaar in de halve finale. De winst ging naar Karen, waarna deze zich kon opmaken voor de finale tegen Verkerk. Jasmijn moest om brons tegen Van Koningsbrugge. Jasmijn domineerde vanaf de start de partij en met diverse scoren eiste zij het brons op. In een spannende finale wist Karen het haar opponent zeer lastig te maken. Uiteindelijk gaf de brede ervaring de doorslag en moest Karen het goud aan haar tegenstander laten. Timo Lesterhuis startte in de klasse tot 100 kg met 2 ippon-over- winningen. In de finale nam hij het op tegen de internationaal zeer erva ren Michael Korrel. Een klein foutje werd Timo uiteindelijk fataal en ook Timo kon het zilver mee naar Heiloo EGMOND AAN DEN HOEF - Het was afgelopen zondag fan tastisch weer op de Hogedijk, in tegenstelling tot het begin van de wedstrijd Zeevogels tegen Apollo '68 uit Hensbroek. Het duurde namelijk weer niet echt lang voordat Zeevogels tegen een achterstand aankeek. Daarbovenop was het ook nog de eerste keer dat Apollo voor het doel van Jorrit Stoop verscheen. De Zeevogels-defensie greep niet goed in en het was dus 0-1 na tien minuten. Patrick Wijker was de "dader". Zeevogels was qua veldspel daarvoor en daarna weer heer en meester, maar de bal wilde er voor alsnog niet in. Enkele kleinere kan sen, want Apollo gaf ook niet veel weg, gingen er niet in. Vlak voor rust lukte het wel. Een lange bal van Sven Vermeeren op Karel Wijker werd door hem tegendraads rich- ting doel gekopt. De keeper raakte hem nog wel aan, maar de bal ging er in en het was 1-1. Met deze stand werd ook de thee genuttigd. Het eerste gedeelte van de tweede helft was een kopie van het begin van de eerste, want na een minuut of tien leidde Apollo opnieuw. Wel een beheerst en fraai doelpunt ove rigens, van Joost Onderdelinden. Zeevogels liep weer achter de fei ten aan. Toch werd het weer 2-2. Uit een corner van Karel Wijker werd de bal ingekopt door Jelle Schut. Dit was het sein voor een Zeevogelsoffensief. Een paar kan sen op rij leverden niets op. Sterker nog: na een mooie actie van Frank Jong gleed hij de bal richting doel, maar die werd op de doellijn gered. Prompt ging Apollo in de aanval en werd de 2-3 op het scorebord gezet. Een schot van Daan Modderman en een blunder van keeper Jorrit Stoop waren een fatale combinatie. Weer moest Zeevogels alles op alles zet ten, en weer lukte het. Arjen van Langen werd in het strafschopge bied naar beneden getrokken en hij benutte zelf de toegekende penalty. Daarna had Jorrit Groot de 4-3 op zijn schoen, maar zijn werkelijk schitterende schot belandde op de paal. Toch kwam de 4-3 er. Bij een van de vele aanvallen kwam de bal bij Tim Emmerik, die de bal met zeer veel balgevoel langs iedereen in de uiterste hoek krulde. Eén minuut voor tijd werd het zelfs nog 5-3. Arjen van Langen dook op in de spits, vroeg om de bal aan Jelle Schut en zijn keurige voor zet werd in het doel gekopt. Toch ging het niet zo gemakkelijk als het lijkt, want na de 4-3 verscheen ook Apollo veelvuldig voor het vij andelijk doel, maar gelukkig voor Zeevogels bleef het bij drie treffers voor de ploeg uit Hensbroek.. HEILOO - Zaterdag kwamen drie teams van GTH in actie op de eerste plaatsingswedstrijd tram polinespringen. GTH sprong met twee teams in de categorie E en één team in de D. Team D1, bestaande uit Mila, Raquel en Yara begonnen de wed strijd met een mooi rondje ver plicht; Mila behaalde voor deze oefening 21,2. Daarna kwam de eerste keuzeoefening, zowel Raquel (24,0) als Yara (23,5) sprongen deze keurig uit. Voor dit team werd deze wedstrijd afgesloten met de tweede keuzeoefening; deze was helaas wat minder. Daarna was het de beurt aan beide E-teams. Beide teams hebben een prima wedstrijd gesprongen. Van team E2 sprongen Isabella (21,00) en Roos (20,7) een goede verplichte oefening. Julie wist een sterke eerste keuzeoe- fening neer te zetten en behaalde een 22,2. Team E2 sprong de wed strijd goed uit; Mila behaalde voor haar tweede keuze-oefening een mooie 23,0. Team E3 sprong tege lijkertijd in deze ronde ook de wed strijd, Milenka sprong een strakke verplichte oefening: 21.5. Daarna sprongen de meiden de eerste keuzeoefening, zowel Elise (22.8) als Feliene (22.4) sprongen deze sterk uit. De tweede keuzeoefening sprong Brechtje super: 21,8. In het eindklassement is Team E2 met 0,1 naast het podium beland en aldus op een mooie vierde plek geëindigd. Team E3 mocht plaatsnemen op het hoogste podium: zij werden eerste met vier punten verschil op num mer twee. De wedstrijdspringers gaan zich nu al weer voorbereiden op de tweede wedstrijd op 31 okto ber in IJmuiden. Voor meer info: www.gth-heiloo.nl Jasmijn Lesterhuis en HEILOO - HZV speelde afgelopen zaterdag uit tegen AC Kingdom, dat vorig jaar HZV nog de baas was. Op de foto haalt Ruben Bugter haalt uit voor de verdiende gelijkmaker voor HZV (eindstand 3-3). Foto: Wout Jager De wedstrijdspringers gaan zich nu al weer voorbereiden op de tweede wedstrijd op 31 oktober Foto: Aangeleverd Van links naar rechts: Karen Stevenson, Timo Lesterhuis. Foto: Menno Lesterhuis

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 31