PCC-leerlingen thuis na China-reis Vlechtexpert Mariene bij de Tina-dagen in Duinrell Tien vragen aan i Anil Bak j TT O) CD 3 Elke week verschijnt de rubriek 'De tienvragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Hoi ik ben Anita Bakker, ik woon met Johan Jonker en samen hebben wij drie kinderen: Nienke (12) Lisanne (9) en Joost (7). Ik heb bijna twintig jaar in een dieren speciaalzaak gewerkt en nu ben ik vooral mama en help mee op het boerenbedrijf waar wij wonen. Ik vind het heel fijn om met dieren om te gaan en wat ik heel bijzonder vind, is de wisselwerking tussen mens en dier. UITKIJKPOST 7 OKTOBER 2015 HEILOO/BEIJING - "Een giga- ervaring!" Net terug, maar nog helemaal 'vol' van de reis zijn de Alkmaarse Melle Coumans en Sophie Verkooijen uit Heiloo. Zij maakten deel uit van de groep van vijftien vwo-leerlin- gen van PCC Het Lyceum die van 15 tot en met 24 september in China verbleven. Op PCC Het Lyceum maakt het vak Chinees deel uit van de bij zondere opleiding vwo-Xtra. In de bovenbouw krijgen deze leerlingen de kans om op schoolreis te gaan naar China. Chinese leerlingen bezoeken ook de Alkmaarse school en zo ontstaan er nauwe banden tussen de leerlingen hier en hun Chinese 'buddies'. Hannah Houben, een van de begeleidende docenten, licht toe: "De reis is bedoeld om leerlingen na enkele jaren Chinese les daadwerkelijk met de taal en cultuur in contact te brengen. In China trekken ze deels op met leef tijdgenoten en zo ontdekken ze waarin hun levens van elkaar ver schillen. Geweldig om te zien hoe onze leerlingen hun kennis van de taal in praktijk brengen, niet alleen op de gastschool maar ook tijdens de verschillende excursies." De leerlingen volgden in Beijing niet alleen allerlei lessen op school zoals kungfu en kalligrafie, maar bezochten samen met hun buddy's ook onder meer de Grote Muur, het Zomerpaleis, de Verboden Stad en het Terracottaleger. Dat er grote verschillen zijn tussen het leven hier en daar is beide leerlingen wel duidelijk geworden. Sophie: "Ze vin den rochelen en boeren laten daar heel gewoon, dus iedereen doet dat, bijvoorbeeld tijdens het praten!" Sophie (rechtsvoor):"Er zijn meer foto's van mij gemaakt dan ik van de Chinese Muur heb gemaakt." Aangeleverde foto Als groep vielen de lange en veelal blonde jongeren behoorlijk op in het straatbeeld. Melle: "We voelden ons echt een bezienswaardigheid, er werden heel veel foto's van ons gemaakt." Sophie vult aan: "Er zijn meer foto's van mij gemaakt dan ik van de Chinese Muur heb gemaakt!" Het bezoek aan de Moslimmarkt in Xi'an vormde een van de hoog tepunten volgens Sophie: "Het was een hele grote markt, maar toch heel knus vanwege de lichtjes en sfeer. Het eten, fruit en andere spul letjes die ze daar verkopen, zagen er mooi uit. Ik heb daar op iets wat ik wilde kopen heel erg afgedon- gen. De verkoper werd bijna kwaad maar toch lukte het me om van 350 yuan (50 euro) op 50 yuan (9 euro) uit te komen." Ook Melle was suc cesvol op die markt: "Ik voelde me toen wel een beetje verplicht om een eigenlijk nogal lelijke nep-Guc- ci-riem te kopen." Het tweetal heeft hun reis naar China als zeer indrukwekkend erva ren. Melle: ,,Er zijn erg veel grote en mooie gebouwen en ook het Terracottaleger vond ik prachtig. Deze reis was een giga-ervaring! Als groep zijn we heel close, dus we hebben er samen heel erg van geno ten." De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek S f Printing. Nalurally. Nieuwe Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op :ülj Vlechtexpert Marlene Roodbol gewapend met borstel en spiegel. Aangeleverde foto HEILOO - Op uitnodiging was vlechtexpert Marlene Roodbol bij de Tina-dagen in Duinrell. Daar verzorgde ze twee dagen lang elk uur een sprankelende workshop voor onnoemelijk veel meiden. Het thema dit jaar was het Wilde Westen, en daar passen natuurlijk leuke vlechten bij. De alom bekende invlecht, maar ook de vissengraat en diadeemvlechtjes passeerden de revue. Gelukkig kan vlechtexpert Marlene, door haar pedagogische achtergrond, heel goed het vlech ten uitleggen. Maar wie toch een speciale wens had werd door haar zelf onder handen genomen. Niet voor niets schreef zij al eerder de boekenreeks 'Haren invlechten'. Op haar site hareninvlechten.nl is hier over alles te vinden. Vanaf zaterdag 7 november zijn er weer workshops bij haar thuis te volgen. Er is nog plek!! p w L JL. 1. Waar bent u geboren en getogen? Ik ben geboren in Alkmaar, en opgegroeid en nog steeds wonende in Heiloo. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u nu uitoefenen? Ik heb de mazzel gehad om altijd mijn hobby als werk te hebben. Ik was van jongs af aan al gek op dieren; hier op de boerderij kan ik daar volop mee bezig zijn 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten en wat zou u zeggen en vragen? Er is op dit moment eigenlijk niemand die ik in het bijzonder zou willen ontmoeten. Maar ik merk wel hoe ik mijn hartje volg in de dingen die ik doe, ik ook heel veel fijne en bijzondere mensen ontmoet. Daar ben ik wel heel nieuwsgierig naar: wie er allemaal nog op mijn pad gaan komen. 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Op de kinderboerderij in het Maalwater. Samen met mijn beste vriendin en buurmeisje Inge waren wij daar dagelijks te vinden. Wij hadden er een verzorgpony en ook de andere dieren verzorgden wij graag. Wij hebben daar echt een hele fijne tijd gehad. 5. Wat vind u de mooiste plek in Heiloo? De plek waar ik woon. De prachtigste zonsopgangen en- ondergangen zien we hier en hebben prachtig uitzicht over de duinen, vooral tussen de koei enstal en het paardenstalletje leunend over het landhek met de geluiden van de dieren op de achtergrond - daar gaat een enorme rust vanuit, echt genieten. 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Met drie kinderen, koeien, schapen en een partner die bij de brandweer zit, is 's nachts wakker gemaakt worden meer regel dan uitzondering. Maar de mooiste momenten om 's nachts je bed voor moeten te verlaten, is als ik moet helpen bij de geboorte van een kalfje of lammetje. Hoe vaak ik het ook al heb meegemaakt, ik blijf dat toch heel bijzonder vinden 7. Wat was het beste advies dat u ooit kreeg? Mijn moeder zei altijd, 'kan-ik-niet ligt op het kerkhof en wil-ik-niet ligt er naast'. Die gebruik ik ook nog heel vaak. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Ik denk dat de meeste Heilooërs niet eens weten wie ik ben, maar dat ik het heel leuk vind om kinderen en volwassenen te laten zien wat een dier met zijn lichaamstaal bedoelt, zodat er meer respect voor dieren komt. 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Ik zou wel graag willen zien dat de gemeente er meer voor de bewoners is, dan dat de bewoners er moeten zijn voor de gemeente; en dat de gemeente meer zou kunnen meedenken in oplossingen 10. Antwoord op de persoonlijke vraag van uw voorganger aan u: 'Kan je vertellen wat mensen van dieren kunnen leren?' Ik denk dat wij vooral van dieren kunnen leren om je niet anders voor te doen dan je bent. Bij dieren heeft dat helemaal geen zin; die prikken daar zó doorheen. Als je ervoor openstaat, leer je van dieren een eerlijk zelfin zicht zonder oordeel er is geen goed of fout, maar verander wat je zelf wil veranderen. Maar laat het dier vooral ook dier zijn en verander het niet in mens. Ik nomineer voor de volgende 10 vragen: Inge Kracht. Inge's atelier zit nog niet zo heel lang in Heiloo. Mijn persoonlijke vraag aan de genomineerde is: 'Wat kunnen we allemaal bij je leren en wat voor lessen en workshops ben je van plan in de toekomst te gaan doen?'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3