Sympathisant minder voor Gomes Spreekuur HEILOO-2000 Gezonde financiële situatie 2016 gemeente Liefde, ambitie en gestuntel VERSLAG Overleg gestaakt UITKIJKPOST 7 OKTOBER 2015 Ruim een maand geleden werd bekend dat het raadslid Cor de Boer niet langer deel wilde uitmaken van de fractie van de NCPN onder leiding van Willem Gomes. De Boer stapte over naar de fractie van Heiloo-2000. Maandagavond 5 oktober, in de eerste raadsvergadering na het zomer reces, werd deze overstap bevestigd. Dat ging gepaard met verbaal rumoer, om te beginnen van Willem Gomes, die in een uitgebreide tirade tegen De Boer van leer trok. Daarbij etaleerde Gomes tot welke diepe verachting van een (mede)mens hij in staat is door de man niet bij naam te noemen, maar consequent te spreken van 'C. de B.'. Gomes begon met de onthulling dat Cor de Boer nooit lid van de NCPN was geweest. Bij de gemeenteraadsverkiezing van vorig jaar behaalde hij 'slechts 48 voor keurstemmen'. Gomes: 'Door nu de NCPN te verlaten heeft hij honderden stemmen die op de NCPN waren uitgebracht meege nomen naar Heiloo-2000. Een immorele en laffe streek. Een dolksteek in de rug van de NCpN. C. de B. heeft bewust gekozen voor de grootste fractie in de raad van Heiloo om zodoende gevrijwaard te zijn van veel werk en je mondeling te moeten laten horen.' Persoonlijke titel Aan het begin van de vergadering had burgemeester Hans Romeyn nog eens uitgelegd hoe de wet in elkaar zit. Het lid maatschap van een vertegenwoordigend orgaan zoals een gemeenteraad is per soonlijk en niet aan een politieke partij gebonden. Bepalend is in dit geval artikel 27 van de Gemeentewet, waarin staat dat volksvertegenwoordigers op persoonlijke titel gekozen en benoemd worden en dat zij stemmen zonder last of ruggenspraak. Maar uiteraard mogen anderen, ook in deze gemeenteraadsvergadering, wel wat vinden van de overstap van Cor de Boer, aldus Romeyn, en dat gebeurde ook. Vooral Hans van Halem, fractievoorzit ter van D66, liet zich horen. Hij begon met aan te stippen dat door de overstap van Cor de Boer de meerderheidsverhoudin- gen in onze gemeenteraad 'drastisch' zijn gewijzigd. De coalitie van Heiloo-2000, VVD en CDA had 12 zetels en heeft er nu 13. De oppositie van D66, PvdA en NCPN had er 7 en valt terug naar 6. Heiloo-2000 was al verreweg de grootste partij met 6 zetels, maar met deze zevende zetel zou zij zelfs een van de coalitiepartners kunnen passeren of zelfs beide coalitiepartners kunnen passeren als er gepacteerd zou worden met een oppositiepartij als D66 (3 zetels). Van Halem vroeg aan Cor de Boer of hij zich in deze raadsvergadering wilde verantwoorden en vroeg hem vooral welk standpunt hij innam ten opzichte van de BUCH-samenwerking (Bergen, Uitgeest, Castricum, Heiloo): als NCPN'er was hij daar namelijk tegen, maar als raadslid van Heiloo-2000 zou hij hier voor moeten stemmen. Zelfreflectie Hessel Hiemstra, fractievoorzitter van het CDA, merkte op dat Willem Gomes toch ook wel eens aan zelfreflectie zou mogen doen omdat hij 'weinig tegen spraak duldde'. Dick Bergmans, fractie voorzitter van Heiloo-2000, kwam met de onthulling dat de overgebleven mede standers van Gomes, Hans Bolten en Jan de Boer, die deel uitmaken van de steun- fractie, (ook) nooit lid van de NCPN zijn geweest. Dit had Heiloo-2000 nage vraagd bij de landelijke NCPN (Nieuwe Communistische Partij Nederland). Het leek Bergmans dan ook juister om in onze raad niet meer te spreken van de NCPN, maar van 'Gomes met sympathisanten'. Tenslotte nam ook Cor de Boer zelf het woord. Hij zei dat hij 'een grote fout' had gemaakt door op de lijst van de NCPN te gaan staan. Bij deze groep 'was samenwer king niet de sterkste zijde'. En tot zover mijn verslag over deze kwestie. Een kleine maand geleden werd bekend dat het overleg van het college met de buitensportverenigingen zodanig was vastgelopen dat deze verenigingen het overleg staakten. Het gaat hier om de zogenaamde B5: de beide voetbalclubs HSV en Foresters en de ver enigingen voor hockey, atletiek en honk- en softbal Terriërs, Trias en Double Stars. Samen goed voor 3200 leden. De vijf lieten weten dat het gemeenteraadsbe sluit van juni, waarin een fors hogere huur werd opgelegd, moest worden herzien. Weliswaar zou de huur verhoging worden gecompenseerd met een vergelijkbare verhoging van de sub sidie, maar een volledig compenserende subsidie werd maar voor één jaar gegaran deerd, voor latere jaren bleef er een 'grote onzekerheid over mogelijke compensatie subsidies'. In de gemeenteraadsvergadering van 22 juni stonden coalitie en oppositie nog tegenover elkaar. De coalitie steunde toen het college en de oppositie had het nakij ken. Nu, voor de raadsvergadering van 5 oktober, was een interpellatie gepland van Fons Hopman van D66. Een interpellatie is een ingelast agendapunt, waarbij het col lege ter verantwoording wordt geroepen. Voor deze interpellatie had Hopman voor af de steun van de andere oppositiepar tijen, PvdA en NCPN, maar deze maandag avond bleek dat de coalitiepartijen zich bij de zorgen van Hopman en de oppositie aansloten. Er werd zelfs met algemene stemmen een motie aangenomen, waarin onder meer het volgende is verwoord: 'De raad verzoekt het college: 1. Het overleg met de B5 te hervatten; 2. Bij het overleg de 'mediationrol' niet uit het oog te verlie zen en zo nodig hieraan invulling te geven; 3. De huidige aanpak en timing van het realisatietraject te evalueren [enzovoort].' Systematiek een middel Pikant was het element 'mediationrol'. Fons Hopman lichtte toe dat hij hiermee inderdaad bemiddeling bedoelde en hij gaf hierbij het voorbeeld van paus Franciscus, die de VS en Cuba tot elkaar had weten te brengen! 'Soms helpt een buitenstaan der', aldus Hopman. Hopman bepleitte ook dat de 'gekozen systematiek niet hei lig' werd verklaard, en hiermee doelde hij uiteraard op de eerder vastgestelde zoge naamde maatschappelijke huurtarieven met - tijdelijk?! - compenserende directe subsidies. Die systematiek zou niet meer moeten zijn dan 'een middel om een doel te bereiken'. Verantwoordelijk wethouder Rob Opdam (VVD) zei te beseffen dat de nieu we systematiek voor de verenigingen een 'forse overgang' inhoudt, waarbij de bestu ren zich op z'n minst achter de oren krab ben'. Hij wilde blijven toewerken naar 'het doel dat er straks een akkoord ligt over huurtarief en compensatie'. Evaluatie zou 'daarna' kunnen, maar misschien ook nog wel 'parallel'. En als in het overleg 'geen oplossingen worden gevonden, komt het college terug bij de raad'. Heiloo-2000-fractievoorzitter Dick Bergmans zei dat het hele subsidie- en accommodatiebeleid hier aan de orde was, 'in den brede', dus inclusief hetgeen er speelt in de welzijns- en cultuursector. Ook hij constateerde dat het nogal eens voorkomt dat partijen aan het eind van een overleg met 'haaks op elkaar staande percepties' uit elkaar gaan. Hij zei ook: 'Hoe langer het duurt, hoe meer het animo voor vrijwilligerswerk in Heiloo afneemt'. En: 'Je moet terugkijken en evalueren. HEILOO - Op donderdag 8 okto ber aanstaande kunt u, vooraf gaande aan de fractievergade ring van HEILOO-2000, zaken bespreken die u als inwoner van Heiloo bezighouden. Die kunnen zowel over alge meen gemeentelijk beleid gaan, als over onderwerpen die met uw wijk te maken hebben of zaken die u persoonlijk treffen. U bent van harte welkom om 20.00 uur in het gemeentehuis (oude ingang). Graag vooraf even melding maken van uw komst aan fractiesecretaris/raads lid Rob Levie, tel. 06 - 54901626 of via e-mail rob.levie@heiloo-2000.nl. Kijk voor het vergaderschema op www.heiloo-2000.nl HEILOO - De gemeentelijke begroting van 2016 laat een positief structureel resultaat zien en dat geldt ook voor de periode 2017-2019. Eenmalige uitgaven leiden nog wel tot een klein negatief saldo in 2016 over de gehele begroting. Na jaren van bezuinigingen zijn de financiën voor de komende jaren weer op orde, zo meldt de gemeen te. Ook de weerstandscapaciteit van de gemeente, dat wil zeggen het vermogen om financiële tegenval lers op te vangen, is verbeterd. De gemeente Heiloo constateert dat alle inspanningen die zijn geleverd door (maatschappelijke) organisa ties, het personeel van de gemeente, vrijwilligers in het dorp en andere betrokkenen ook daadwerkelijk hun vruchten afwerpen. Maar voor zichtigheid over de cijfers blijft geboden. Het positieve saldo is aflopend tot 2019 en de algemene reserve is nog relatief laag ten opzichte van enkele jaren terug. Meer informatie over de begroting vindt u op de website www.heiloo.nl HEILOO - Op woensdag 14 okto ber is om 20.15 uur in theater De Beun in Heiloo de try-out: 'Zij is de baas!' met Bastiaan Ragas, Anne-Marie Jung en Lieneke le Roux. Bas en zijn vriendin zijn mega- ambitieus en perfect op elkaar inge speeld. Totdat hij ontslagen wordt, juist op het moment dat haar ster rijzende is. Hoe aantrekkelijk is een man als hij alleen nog hele dagen op de bank zit? En is haar gejaag naar succes eigenlijk wel zo sexy? Maar dan valt hij als een blok voor een sterke oudere vrouw. En er is nog een probleem, maar dat ontdekt hij pas later Top cabarettheater! Ragas, bekend als boybandlid, musicalster en huwelijksmakelaar, was eerder in De Beun met de theatershow 'Help ik heb mijn vrouw zwanger gemaakt'. Jung is o.m. bekend als leading lady bij André van Duin en uit 'Wie is de Mol?' en Lieneke le Roux kreeg een Gouden Kalf- nominatie voor haar rol in de film Broos. Kaarten a 22,- zijn verkrijgbaar via de website van organisator Stichting Vrienden van de Beun, www.vriendenvandebeun.nl, bij De Schrijverij in het Stationscentrum, het Trefpunt (hier alleen tegen con tante betaling), de bibliotheek in Heiloo en in het theater. Hoe aantrekkelijk is een man als hij alleen nog hele dagen op de bank zit? Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 7