- 3mi r Het is 'appeltje-eitje' bij Foresters Belgisch Goeyvaerts Strijktrio in Cultuurkoepel t* Lustrumeditie Heilooër- Limmer Bokkentocht Reünieconcert 90 jaar Harmonie Caecilia 9 Team Chasse Pattatte wint sportquiz INGEZONDEN BRIEF Verzoek van Loek KORTOM 2800 euro opgehaald voor Nierstichting Ketting maken van fietsbinnenbanden Niet altijd kommer en kwel in de zorg OKTERS DIENSTEN UITKIJKPOST 7 OKTOBER 2015 pj» V Wethouder Elly Beens tekent, samen met Martina en Erwin van Foresters het convenant 'Appeltje Eitje'. Foto: Inge van Velzen-Zoeter HEILOO - Vorige week tekenden Martina en Erwin van de kan tine van Foresters met wethou der Elly Beens het convenant 'Appeltje Eitje' en zijn daar mee nu officieel Appeltje Eitje partner. Met hulp van de familie Liefting, die met hun groothandel al langer Appeltje Eitje-partner zijn, heb ben zij het assortiment aangepast met smoothies, vers fruit en vers belegde broodjes. De Kabouter- HEILOO - Cultuurkoepel Heiloo start een serie internationale kamermuziek. Het Goeyvaerts Strijktrio heeft de eer het sei zoen te openen. De Belgen, in 2014 winnaars van de Edison muziekprijs, betreden het nieu we podium op donderdag 8 okto ber. Aanvang 20.00, zaal open 19.30 uur. Het trio ontstond in 1997 en is vernoemd naar de Belgische com ponist Karel Goeyvaerts. Sindsdien is internationaal een grote naam opgebouwd met de uitvoering van repertoire met werken uit de 20ste en 21ste eeuw, hoewel soms ook oude muziek uit de prach tige instrumenten klinkt. Het trio behoort tot de internationale top. Het handelsmerk van het trio is de pure, vakmatige benadering van de muziek. Intens en hecht samenspel en grote individuele klasse leverden vele bekroningen op, waaronder de HEILOO/LIMMEN - De bladeren vallen, de zon laat zich minder zien, de verwarming gaat aan 's avonds. Allemaal voorbodes voor de komst van het seizoens bier van de herfst: bockbier. En denk je aan bockbier, denk je aan de Bokkentocht. Die vindt op zaterdag 17 oktober plaats, voor de vijfde keer. Net als de afgelopen Lentetocht kun je wederom kiezen uit twaalf horecagelegenheden om de lek kerste bieren te gaan proeven. In samenwerking met Frans Ruiter van De Bierverbinding zijn er maar liefst 27 verschillende bockbieren uitgezocht, waaronder een paar gerijpte uit 2014: een recordaantal ter gelegenheid van dit lustrum. Nieuw deze editie is dat je ook langs IJssalon Di Fiorentino kunt gaan om af te koelen met bockbierijs; ijs waarin dubbelbock is verwerkt. Je kunt in Heiloo vanaf 14:00 uur starten bij Bowling Heiloo, Fletcher Hotel, Brasserie in 't Groen, Herberg Jan, 't Kroegje, De Loocatie, Queen's, La Strada, Het Vennewater of De Wit. In Limmen doen De Burgerij en De Lantaarn mee. Als je overdag moet werken of winkelen mag je ook 's avonds beginnen. Overal kun je bij aan vang een stempelkaart aanschaffen waarmee je een hapje bij je bestelde Bockbier krijgt, bij zes stempels een presentje én - als je het betreffende strookje inlevert - meedingt naar een van de 12 waardebonnen die beschikbaar gesteld worden. Uiteraard word je aangemoe digd de tocht te fietsen of te wan delen. Eventueel kun je (tot 19:00 uur) in een van de twee limou sines van TaxiBlauw instappen. Tijdens de Bokkentocht zijn er nog Bokkentocht T-shirts te bestellen die je later kunt afhalen. voetballers kregen voor deze keer in plaats van limonade een verse smoothie na hun training. Appeltje Eitje is een programma voor gezonde initiatieven in Heiloo: initiatieven die laten zien dat voor gezond kiezen gemakkelijk is. Het gaat hierbij om activiteiten die gericht zijn op gezonde voeding, voldoende bewegen, geen tot matig alcoholgebruik, niet roken en tijdig ontspannen. Meer informatie over Appeltje Eitje vindt u op de website van de gemeente. Edison van vorig jaar. Voor deze avond staan twee grote werken op het programma: van de Georgische componist Gia Kantsjeli klinkt 'Time...again', uit 1997. Kantsjeli (1935) wordt gezien als een cultfiguur, soms gelijkend op Arvo Part. Zijn werk komt steeds meer op de lessenaars van wes terse musici. Dus dit is een mooie kans om nader kennis te maken met zijn muziek, die omschreven wordt als sereen en beschouwend maar met een emotionele, meesle pende ondertoon. Het Goeyvaerts Strijktrio werd door hem geïnspi reerd toen hij een tijd in België verbleef, eind vorige eeuw. Van de Russische Sofia Goebaidoelina wordt het 'Strijktrio' vertolkt, uit 1988. Kristien Roels viool, Kris Matthynssens altviool en Pieter Stas cello. Kaarten via info@kunstgetij.nl of 06 38149037. Zie ook www.cultuurkoepelheiloo.nl HEILOO - Afgelopen vrijdag 2 oktober was het zover: editie 2 van de Sportquiz Heiloo. Plaats van handeling: Cafe de Wit. Twaalf teams maakten hun opwachting. Het was de organisatie weer gelukt om tal van vragen te bedenken. Dit keer waren er ook bewegende beelden: leuk! Er waren nieuwe teams, maar ook oude bekende teams. Leuk om te zien: het fanatisme waarmee gestart werd. Uiteindelijk ging team Chasse Pattatte er met de titel vandoor. Tot de volgende sportquiz! Aangeleverde foto HEILOO - Op zondagmiddag 11 oktober geeft de Heilooër Harmonie Caecilia een reünie concert, vanwege haar 90-jarig bestaan. Ter ere van dit jubile um spelen ook zo'n veertig oud leden mee. Dit orkest van ruim tachtig (hui dige en voormalige) Caecilianen speelt onder leiding van dirigent Ton van de Kieft een aantal 'gouwe ouwe' nummers uit het verleden. Het Goeyvaerts Strijktrio opent het seizoen in de Cultuurkoepel. Aangeleverde foto Ook treden jeugdorkest en A-orkest van Caecilia apart op. Het reünie concert zelf begint om 16.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Locatie: Brunogebouw, Pastoor van Muijenweg 12 te Heiloo. Entree is gratis. Na het optreden wordt de dag afgesloten onder het genot van een borrel en hapje. Een mooie gelegenheid om oude beken den te spreken, jouw muziekcarriè- re door te nemen en vooral om met elkaar samen muziek te maken! Ik heb een verzoek aan alle mensen in Heiloo: Gooi geen afval meer op straat! Loek Roggeveen (6 jaar) HEILOO - De jaarlijkse collecte van de Nierstichting in de week van 21 tot 26 september heeft in Limmen 2.803,44 euro opge bracht. De Nierstichting dankt de collectanten voor hun inzet. Dit jaar heeft de Nierstichting via de media veel aandacht besteed aan het gebruik van de draagbare kunstnier die het dialyseren voor de nierpatiënten een stuk mak kelijker maakt. Mocht u de col lectant gemist hebben, dan kunt u alsnog een donatie doen via www.nierstichting.nl Of sms 'nier' naar 4333 en doneer 2 euro. HEILOO - Het Nivon in Heiloo biedt een leuke workshop aan: 'twee halskettingen gemaakt van fietsbinnenbanden'. Onder bege leiding van docente Ria Geerlings leert u hoe u twee verschillende kettingen kunt maken. Voor fietsbinnenbanden, kralen en slui tingen wordt gezorgd. Uw eigen kralendoos kunt u natuurlijk ook meenemen. Deze workshop is op twee donderdagmiddagen: 15 en 22 oktober van 13.30 - 15.30 uur. Plaats: Nivonlokaal in de Hofdijk, Mariënstein 178A, 1852 SN Heiloo. Aanmelden: 072 5333127/072 5333217 of info@nivonheiloo.nl. Voor meer info: www.nivonheiloo.nl HEILOO - Als er iets in het nieuws komt over de zorg dan is het meestal negatief, maar over de leuke dingen hoor je weinig. Dat mag ook weleens anders, vinden Marjon Seekles en Corina Winter van De Uitbureaus van Woonzorgcentra De Loet en Overkerck. Marjon: "De Loet is recentelijk verhuisd en het perso neel en vrijwilligers hebben zich daarvoor nog meer in moeten zet ten voor onze cliënten. Dat ging niet altijd zonder slag of stoot en daarom willen wij hen een hart onder de riem steken en daarvoor bedanken." Corina voegt toe: "Medewerkers en vrijwilligers van Overkerck werken altijd goed samen om het de cliënten het zo goed mogelijk naar hun zin te maken. Neem bijvoorbeeld een uitstapje naar Sail: om 8.00 uur had het verzorgend personeel iedereen in de kleding, het faci litair bedrijf had lunchpakketten gemaakt, het huishoudelijk per soneel hielp de cliënten de bus in en zo droeg iedereen zijn steentje bij." Marjon en Corina wilden graag de collega's in het zonne tje zetten omdat zij ondanks de bezuinigingen altijd een stapje harder lopen voor de cliënt. Afgelopen vrijdag werden perso neel en vrijwilligers daarom op een gebakje getrakteerd. "Omdat zij dit echt hebben verdiend!" De praktijk van Dr. RUURDA is GESLOTEN van 12 t/m 16 oktober. VOOR WAARNEMING: DR. E. GIANOTTEN TEL: 5330400

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 9