De Ondernemingsprijs wisselt van eigenaar Uitslag prijsvraag buurtbus Vluchtelingen in Heiloo Herberg Jan uit Heiloo finalist Nederlandse Koffietop100 Bromshop Heiloo genomineerd voor NHN Business Awards 2105 INGEZONDEN BRIEF NCPN UITKIJKPOST 14 OKTOBER 2015 De koffie is 'bovengemiddeld' bij Herberg Jan Foto: Ricardo Marcker De bedankspeech van Mark Lindeman in 2014 Foto: Stip Fotografie Onderstaande medewerkers van de NCPN afdeling Heiloo pro testeren hierbij tegen de wijze waarop Roelof Bos zijn verslag heeft gemaakt in de Uitkijkpost van 7 oktober j.l. inzake de over stap van C. de Boer van de NCPN naar Heiloo-2000. In de eerste plaats betreft dit de kop van het artikel "Sympathisant minder voor Gomes". Bos neemt hier de door fractievoorzitter Bergmans van Heiloo-2000 de ten onrechte genoemde opmerking over, dat bij de NCPN slechts gesproken kan worden van sympathisanten. Het landelijk partijbestuur stelt niet de eis om lid te zijn van de NCPN bij het invullen van een functie als raad- of commissie lid. Gomes is wel al vele jaren NCPN-lid. Hans Bolten en Jan de Boer zijn inderdaad geen lid maar veel meer dan een sympathisant! Verder lezen we dat Bergmans tijdens de gemeenteraadsver gadering van 5 oktober met de onthulling was gekomen dat ook Jan de Boer en Hans Bolten geen lid van de NCPN zijn. Onthulling? Tien minuten eerder had Willem Gomes dit al, in zijn lange betoog gericht tegen C. de Boer, vermeld. Verder lezen we dat Heiloo-2000 hierover navraag had gedaan bij de landelijke NCPN. Dat kan toor is in Amsterdam. Willem Gomes heeft gebeld met het partijkantoor en een schriftelijke verklaring per e-mail ontvangen waaruit blijkt dat er geen vraag van Heiloo-2000 is ontvangen en, dat er NOOIT aan derden het wel of niet lid zijn van de NCPN zal worden medegedeeld. De betref fende e-mail staat op Facebook; Heiloo-2000/Bergmans LIEGT dus! Roelof Bos dient zich verder alleen te houden aan hetgeen tijdens de vergadering wordt gezegd en niet zijn privemening te etaleren t.w.; "Daarbij etaleerde Gomes tot welke diepe verach ting van een (mede)mens hij in staat is door de man niet bij naam te noemen maar consequent te spreken van C.deB". Willem Gomes is terecht kwaad en ver drietig over de minne streek van C. de Boer. Bos heeft trouwens al eerder blijk gegeven van zijn anti- NCPN-houding. Namens de NCPN: Jan de Boer, Hans Bolten en Willem Gomes HEILOO - Op 15 oktober 's avonds tussen 20.00 en 21.30 uur, legt Wethouder Rob Opdam uit, dat het belangrijk is dat Heiloo in 2015 versneld voor opvang van 38 vergunninghou ders moet zorgen. Zij worden onderdeel van onze samenleving en zullen dan ook actief begeleid worden "want je moet rekening houden met het feit dat zij altijd in de gemeente zullen blijven wonen", aldus Rob Opdam. Luister naar Beat FM bij Radio BeatFM 106.3 te volgen in de och tend en de avond tussen zeven en acht uur. Eventueel online klikken op 'Uitzending gemist' bij Beatfm.nl. HEILOO - Het schitterende bronzen beeld van Heilooër kunstenares Ditta Engel zal op zaterdag 28 november van eige naar wisselen. De wisseltrofee voor de Ondernemersverkiezing in Heiloo gaat naar de meest onderscheidende onderneming. Iedereen kan nog tot 15 okto ber stemmen via de website van Ondernemend Heiloo, waarna alle gemotiveerde stemmen wor den overgedragen aan de vak jury. Het is bijna zover. De stemcom puter van ondernemersvereni ging Ondernemend Heiloo (OHO) sluit op 15 oktober, einde van de dag. Er kan nu dus nog volop wor den gestemd op onderscheidende ondernemingen, via www.onder- nemendheiloo.nl/stemcomputer/. Op 1 oktober is er een tussenstand bekend gemaakt en het is voor diverse ondernemingen in Heiloo een nek aan nek race. Iedere stem, met motivatie, is dus nog welkom. Het is juist ook de motivatie die zo belangrijk is. De deskundige jury toets de motivaties tegen de jurycriteria en brengt desgewenst een bezoek aan de genomineerde bedrijven. Op 28 november volgt de feestelijke prijsuitreiking in de Cultuurkoepel. Thijs Smit, penning meester van de ondernemersver eniging: "Het zal een zeer onder scheidende avond worden, zoals ons thema 'onderscheidend' vast ook doet vermoeden." Meer wil hij er nu niet over loslaten. Wel voegt Rob van de Wal, bestuurslid van OHO, er aan toe: "Het sculptuur, een wisseltrofee, zal die avond ingeleverd moeten worden door Picturae en komt voor een jaar in handen van de winnaar van de Ondernemersprijs 2015." De win naar van 'de Ondernemingsprijs' ontvangt het symbolische, bron zen beeld waarop de winnaars van afgelopen drie jaar gegraveerd staan. Op de sokkel van de wis seltrofee pronken al de namen: Erkamp Projectservice (2012), TG Lining (2013) en Picurae (2014). Het bronzen sculptuur is in samen werking tussen de ondernemers vereniging en kunstenares Ditta Engel ontstaan. Het is niet alleen een lust voor het oog, het beeld is ook zeer symbolisch. De ringvorm staat voor de 'O' in 'ondernemend' en HeilOo. De dame en heer in het midden schudden elkaar de hand en vormen een 'H', de beginletter van de gemeente. De handdruk staat natuurlijk ook symbool voor de deal en samenwerking die gesloten wordt tussen beide partijen. Thijs Smit benadrukt: "Als ondernemers vereniging weten wij dat samen- werken van cruciaal belang is. Ondernemen doe je samen. Samen met je medewerkers, zakelijke relaties, netwerk, maar ook met je gezin of partner." Het beeld beho rende bij 'de Ondernemingsprijs' is een bekroning op het harde werken en mag een jaar lang pronken bij de winnaar van de Ondernemersverkiezing. HEILOO - Grand Café Restaurant Herberg Jan uit Heiloo is doorgedrongen tot de Misset Koffie Top 100, een belangrijke prijs voor de beste koffie van Nederland. De Koffie Top 100 wordt jaarlijks georganiseerd door Misset Horeca, het toonaangevende magazine voor de horeca. De horecazaken in Nederland worden bezocht door een vakjury, waarbij de americano (koffie), de espresso en cappuc cino uitgebreid worden beoordeeld. Het wordt ieder jaar moeilijker om de Koffie Top 100 te bereiken, want de concurrentie wordt steeds sterker. Iedereen is fanatiek bezig om beter te worden. Het is de eer ste keer dat een horecazaak uit Heiloo in de Koffie top 100 staat. Met een professionele espressoma chine worden de koffiebonen van Mocca d'Or uit Zwolle verwerkt tot elke gewenste koffiespecialiteit. Voor de cappuccino wordt gebruik gemaakt van de biologische volle melk van Zuivelrijck. Volgens het positieve juryrapport is Herberg Jan een drukke, geanimeerde zaak met open keuken waar het de hele dag gezellig is. De koffie is bovengemid deld van smaakbalans en de beken de echte Barista weet een keurig hartje in het cappuccinoschuim te schenken. HEILOO - In de Uitkijkpost van 16 september stond een prijsvraag van de Vereniging Buurtbus Heiloo i.v.m. het in gebruik nemen van een nieuwe buurtbus. Twee weken gele den is de prijsvraag nogmaals geplaatst als een herinnering. Oplossingen konden ingestuurd worden vóór 6 oktober. De winnaar is mevrouw Van Bronkhorst, zij had een aantal goede antwoorden. Zij mag daarom het hele jaar 2016 gratis gebruik maken van de buurtbus. Mevrouw Van Bronkhorst was al abonnee van de buurtbus en daarom heb ben we een tweede prijs beschik baar gesteld aan een niet-abonnee die een paar antwoorden redelijk goed had. Dit is mevrouw/meneer Bakker. Beide winnaars hebben inmiddels bericht gehad. Er zijn ongetwijfeld mensen die geïnteresseerd zijn in de antwoor den op de vragen. Dit zijn ze: Weet u hoeveel jaren de Buurtbus al in Heiloo rijdt? De Buurtbus rijdt sinds septem ber 2002 in Heiloo, dus al 13 jaar. Weet u hoeveel kilometer de bus gereden heeft als deze één ronde van een uur afgelegd heeft? De Buurtbus heeft dan 20,7 km gereden. Door hoeveel verschillende straten rijdt de Buurtbus in een ronde van een uur? In één uur tijd rijdt de Buurtbus door 40 verschillende straten. Weet u hoeveel kilometer de oude Buurtbus afgelegd heeft tot het moment dat deze vervan gen is door de nieuwe bus? De bus had 191128 km op de tel ler staan. Weet u hoeveel chauffeurs er nodig zijn om de Buurtbus een week te laten rijden? Er zijn 18 chauffeurs nodig (3 chauffeurs per dag, 6 dagen per week). Weet u hoeveel sponsoren de Buurtbus ondersteunen? Negen sponsoren ondersteunen de Buurtbus, hun reclame staat op de Buurtbus. Het zijn: Rutgers Hoortechniek, Van der Steen auto bedrijf, Keurslagerij Kees Burger en Bakkerij Kees Zoon, Winkelhof 't Loo, Kaashuis Tromp, Keer op Keer, Blokdijk Makelaars, Wijndijck BV. Wij danken iedereen voor het meedoen aan de prijsvraag! Vereniging Buurtbus Heiloo, Postbus 143, 1850 AC Heiloo. Rick Scholte, Bob Erkamp en Shane Admiraal. Foto: Aangeleverd HEILOO - Bromshop Heiloo heeft weer een nominatie te pakken. Dit keer voor de NHN Business Awards 2015, die voor de 2e keer worden georgani seerd. Er worden Awards uitgereikt in verschillende categorieën. Bromshop Heiloo is genomineerd in 'Young Company Watchlist' oftewel kleine bedrijven die het verdienen om in de gaten te worden gehou den, omdat ze een veelbelovend product, dienst of businessmodel hebben. De onderneming behoort nu tot de laatste 5 finalisten van deze groep jonge startende onder nemers. Op donderdag 22 oktober worden de NHN Business Awards uitgereikt in Chateau Marquette te Heemskerk. De brommerspecialist is al eerder finalist geweest in de Ondernemersverkiezing van Noord Holland 2014-2015 en was in 2014 winnaar van de 'Publieksprijs' van Ondernemend Heiloo. Stemmen kan op www.nhn-businessawards.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 10