Voetbalclubs stemmen in met fusie locatie 'De bal ligt bij de provincie' Lezing over End-to-End run door Groot-Brittannië Demonstratie bij Ida Bakker Ergonomisch tablet- onderwijs Sint Jozefschool Kom naar de Vakantiebeurs NH! ;j REGIO 11 Groot-Brittannië, want, beweert Linschooten: "Klein zijn in de grote natuur. Daar kun je kracht, een soort veerkracht uit halen." Dagelijks rende Linschooten met bepakking minstens 50 kilometer hard. Zes dagen in de week, zeven weken lang, van Land's End naar John O' Groats, offroad dwars door Groot-Brittannië. Een vrouw als een machine, denk je. Maar niets is min der waar. 'Niet de race maar de reis' is een dapper en eerlijk verhaal over trailrunnen, misbruik, schuldgevoel, eenzaamheid én vrijheid. Niek Adrichem op de nieuwe N203 UITKIJKPOST 14 OKTOBER 2015 "Klein zijn in de grote natuur. Daar kun je kracht, daar haal je kracht uit." Foto: Aangeleverd V.l.n.r.: Peter van Huissteden (wethouder), Herman Neijens (Zeevogels), Jan de Jong (Egmondia), Gert jan Apeldoorn (Sint Adelbert). Foto: Evert Visser LIMMEN - Op 30 oktober geeft fotograaf en beroepsavonturier Jolanda Linschooten haar lezing 'Niet de race maar de reis' over haar solo trailrun van 2000 km vanaf het zuidelijkste puntje van Engeland, Land's End, naar het noordelijkste puntje in Schotland, John O' Groats. De lezing begint om 20.00 uur en duurt tot 22.00 uur bij Vredeburg in Limmen; de zaal is open vanaf 19.15 uur, entree kost €7,50 p.p.; reserveren is ivm beperkte toegang aan te raden (via www.jolandalin- schooten.nl). Naast haar avonturen is Jolanda actief als trailloper van ultralange afstanden. Ze is op haar best zonder publiek of medailles, zoals tijdens haar zelf uitgestippelde End-to-End run door De presentatie duurt twee keer 50 minuten en wordt op een 3 meter groot breedbeeldscherm geprojec teerd. Jolanda neemt u mee aan de hand van haar schitterende filmma teriaal, haarscherpe fotografie en boeiende LIVE verhaal. EGMONDEN - De drie Egmondse voetbalclubs willen fuseren op een nieuwe voet ballocatie ten zuiden van de Egmonderstraatweg, de weg die loopt van Egmond aan den Hoef naar Egmond aan Zee. De voor zitters van Egmondia, Zeevogels en Sint Adelbert en wethouder Peter van Huissteden legden deze wens vast in een fusieover eenkomst. Dat deden ze op 30 september. In de overeenkomst staat dat de gemeente Bergen aan de provincie Noord-Holland vraagt 'in principe' in te stemmen met de fusieloca tie. Dit principe-antwoord is nodig omdat de beoogde locatie buiten bestaand bebouwd gebied ligt. Daarnaast wil de gemeente onder zoeken of Bergen de gronden tegen een acceptabele prijs kan aankopen van twee bollenboeren. "Zij staan welwillend tegenover verkoop", aldus Van Huissteden. De resteren de grond is nu al eigendom van de gemeente. Omdat het aantal jeugdleden afneemt en er steeds minder kin deren geboren zullen worden in de Egmonden, achten de clubs een fusie noodzakelijk. Diverse locaties haalden het niet, zoals de Bleek in het duingebied - vanwege de natuurwaarde - en de huidige loca ties van Egmondia en Sint Adelbert vanwege ruimtegebrek. Zeevogels aan de Heiloër Zeeweg komt niet in aanmerking: de clubs vinden deze plek als fusielocatie onlogisch en Zeevogels wil graag verhuizen. De locatie Egmonderstraatweg valt nu unaniem in de smaak, mede vanwe- ge de centrale ligging en de goede en veilige bereikbaarheid van de sportvelden voor kinderen. Voor het gewenste voetbalcom plex zijn vijf voetbalvelden nodig, een nieuw clubgebouw en ongeveer 160 parkeerplaatsen. Omdat deze accommodatie het (nu open) land schap verandert, wil de gemeente het voetbalpark passend maken bij het duingebied en de duinrand. Een landschapsarchitect tekende de eerste verkennende schetsen met natuurelementen, zoals bomen en ander groen. Verder wil Bergen de achterliggende velden van Egmondia groen houden om de eco logische verbinding tussen de duin gebieden ten noorden en zuiden van Egmond aan Zee te versterken. Ook moet op de locaties van Zeevogels en Sint Adelbert bollenteelt moge lijk worden. Enkele omwonenden tekenden bezwaar aan, omdat hun uitzicht gaat veranderen. Daarnaast maakte de landbouworganisatie LTO bezwaar, omdat bollengrond moet wijken. Van Huissteden: "Gelukkig hebben wij een sterk ver haal: het moet een groen en ecolo gisch park worden en er komt meer bollengrond voor terug dan dat er verdwijnt." De drie voetbalvoorzitters en drie teams willen woensdag 14 okto ber het fusieplan aanbieden op het provinciehuis. "We verwachten voor het eind van dit jaar een reac tie te krijgen. Als de gemeenteraad akkoord gaat, dan kan de accom modatie vanaf 2020 in gebruik zijn", aldus Van Huissteden. Tekst: Evert Visser/EJV Mediaproducties. CASTRICUM - Aanstaande zaterdag 17 oktober van 10 tot 15 uur geeft Marianne Eugster een Mixed-media demonstratie met acrylverf en structuurpasta. Een nieuwe techniek met sjablo nen en structuurpasta van het merk Dutch Doobadoo. Heel leuk op doek, om te verwerken in je schilde rij. Maar ook te gebruiken in je Art- Journal. Kom gezellig langs en laat je inspireren. Bij Lijstenmakerij Ida Bakker, Dorpsstraat 102 Castricum, tel. 0251-673977. EGMOND AAN DEN HOEF - Een mooi moment voor de Sint Jozefschool. Een gulle gever heeft alle leerlingen van de groepen 4 tot en met 8 een tablet-standaard cadeau gedaan. Dit om ergonomisch verant woord tabletgebruik mogelijk te maken. De gever schonk de standaards maandag officieel aan de leerlingen. De gever van de standaards is Jeroen Knol, eigenaar van het bedrijf Greenwoord International en oom en vader van leerlingen. "Toen ik van de fysiotherapeut hoorde dat het beter is een tablet of i-Pad niet plat op tafel te gebrui ken, omdat dit op langere termijn nekklachten zou kunnen veroorza ken, vond ik het leuk de leerlingen de standaards cadeau te doen. Bij dezen dus." De school, die de tablets sinds kort gebruikt, reageert positief op de komst van de standaards en ook fysiotherapeute Pauline Bleyendaal uit Egmond aan Zee prijst het ini tiatief. Bleyendaal: "Als een tablet plat voor je ligt, ben je gedwon gen je nek ver voorover te buigen. Hierdoor is je rug bij je schouder bladen rond. Als je lang genoeg zo blijft zitten, dan past het lichaam zich uiteindelijk hierbij aan. Omdat leerlingen ook nog eens in de groei zijn en thuis gamen, is het gebruik van een tablet-standaard nuttig. Alle lof dus voor de Sint Jozefschool!" Tekst: Evert Visser/ EJV Mediaproducties Foto: Aangeleverde afbeelding eens op onze website www.uitkijkpost.nl HEERHUGOWAARD - Kom op zondag 1 november in de vakantiestemming en laat u informeren en inspireren door presentaties, films en prachtige reisverhalen op de VakantieBeursNH! Tijdens de beurs in Jules Event Center in Heerhugo-waard zul len exposanten vanuit de hele wereld hun vakantieaanbod voor het komende vakantieseizoen aan u tonen. Er zullen uiteenlopende muziek- en dansshows te zien zijn en het foodcourt biedt lek kernijen vanuit vele windstreken. Vanzelfsprekend wordt er ook voor de jonge beursbezoekers goed gezorgd. WIN 500 VAKANTIEGELD! Op het beursplein zullen vele zeer gekwalificeerde reisspecialis- ten aanwezig zijn om uw vragen te beantwoorden en u eventueel te assisteren bij het maken van een boeking.? Als u een boeking maakt tijdens de beurs zijn er geen admi nistratiekosten én maakt u kans op 500 zakgeld! Voor meer informatie, het dag programma en het reserveren van kaarten (a €3,50 incl. consumptie) verwijzen wij u naar www.vakantiebeursnh.nl of naar een Zonvaart Reizen-vestiging (kin deren tot 11 jaar gratis). Het beurs plein is geopend van 10.00 - 17.00 uur. 4 LIMMEN - Niek Adrichem (bijna 2) verklaart bij deze de N203 voor geopend! De weg loopt voor zijn huis langs, hij woont op minicamping De Nesse aan de Nesdijk. Hij kan weer veilig over steken vanaf deze week. Foto: Nathalie Adrichem

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 11