Welverdiend goud voor Karen Stevenson op European Open Scheidsrechter mishandeld bij De Terriërs in Heiloo Sporthal het Vennewater middelpunt van Sportinstuif in de herfstvakantie Wie komt er gezellig met ons schaatsen? De Foresters E1 kampioen van Noord Holland SPORT 13 De finale was vervolgens tegen de Russische Alena Kachorovskaya. Al na een minuut stuurde Karen haar tegenstandster door naar haar rug, hetgeen goed was voor een wazari. Op de grond werd de klus echter meteen afgemaakt door haar in direct in een stevige houdgreep te nemen. Het Wilhelmus en het goud was daarmee welverdiend voor Karen. UITKIJKPOST 14 OKTOBER 2015 Op het NK had Karen vorige week ondanks het verlies in de finale toch al laten zien ook tegen wereldtoppers als Marhinde Verkerk haar manne tje te staan. Dit weekend was zij afgereisd naar het European Open judotoer nooi In Lissabon. Het toernooi was goed bezet met judoka's die op jacht zijn naar punten voor de ran king in verband met de Olympische Spelen volgend jaar. Karen trof dan ook uitsluitend zeer ervaren tegen- standsters die allemaal hoger in de wereldranking staan. In de eerste ronde won ze als meer aanvallende judoka op straf fen van de als tweede geplaatste Russin Anastasyia Dmitrieva. In de volgende ronde trof ze de Franse Christelle Garry. Karen keek lang tegen een yuko-achterstand aan, maar wist tegen het eind van de partij de winst alsnog knap naar zich toe te trekken met een fraaie lage kata-garuma. In de halve finale moest de Portugese Ramirez voor eigen publiek de winst aan Karen laten die met een fraaie sutemi een ippon wist te scoren. HEILOO - Tijdens de wedstrijd tussen De Terriërs JB1 en Xenios JB1, afgelopen week- ende in Heiloo, werd de scheids rechter belaagd door een speler van Xenios. De agressieveling was het niet eens met een beslissing van de arbi ter om een doelpunt af te keuren. Samen met de rest van zijn team en de supporters ging hij volledig door het lint. De jeugdspeler kreeg ver volgens een rode kaart en besloot daarop de scheidsrechter hard in zijn kruis te schoppen. Bizar genoeg werd deze misdraging nog toege juicht ook door de toeschouwende ouders van Xenios. "Dat verdien je als je zo slecht fluit," zou er gezegd zijn. Ook de coach zou zich misdra gen hebben. Het slachtoffer van de mishande ling is naar het ziekenhuis gebracht en heeft aangifte gedaan. Ook de hockeybond KNHB is op de hoogte gebracht. "Wij hebben met beide verenigingen gesproken en ook mails ontvangen van getuigen", zo meldt een woordvoerder. "Wij gaan deze zaak maandagmiddag bespre ken en er zal een onderzoek wor- den gedaan. De straf ligt dan bij de tuchtcommissie." Volgens voorzitter Wytze van der Meer van De Terriërs was er sprake van een 'zeer kwalijk' incident. "Ik heb de voorzitter van Xenios met een gebeld zaterdag. En nu wacht ik op reactie van de hockeybond. Ik hoop dat dit snel komt, want wat er gebeurd is is zeer kwalijk." Voorzitter Titia Frijlink van Xenios heeft nog niet gereageerd. Ze wil het voorval eerst intern bespreken met de betrokkenen en de hockeybond. Bron: Telegraaf.nl HEILOO - Dinsdag 20 oktober organiseert de buurtsportcoach van Heiloo een Sportinstuif in sporthal het Vennewater in Heiloo. Speciaal voor kinderen van 6 t/m 12 jaar wordt op deze dag in de vakantie een sportieve middag geor ganiseerd. Van 13.00-16.30 uur kun nen zij diverse sporten uit proberen, terwijl zij zich tussendoor verma ken op luchtkussens en met andere sportieve activiteiten. Kinderen van de buitenschoolse opvang en kinde ren die hun partijtje willen vieren, zijn in de ochtend van harte wel kom. De Sportinstuif wordt voor de tweede keer dit jaar georganiseerd op initiatief van de buurtsport- coach van Heiloo. Kinderen kunnen deze middag diverse sportclinics volgen, gegeven door trainers van deelnemende sportverenigingen uit Heiloo. De clinics vinden in en direct rond de hal plaats. Er kan een keuze gemaakt worden uit: volleybal, basketbal, bootcamp, streethockey, badminton of een GPS speurtocht lopen (vol=vol). Daarnaast vermaken de kinderen zich bij de andere spelactiviteiten die door stagiaires van sportop- leidingen worden begeleid, onder supervisie van de buurtsportcoach. In de herfstvakantie belooft Heiloo dus weer een echt Sportdorp te zijn! De entree bedraagt deze middag 3 euro per kind. Aanmelden is nood zakelijk om teleurstelling te voor komen en kan via de website www. sportinheiloo.nl. Maak een account aan en schrijf uw kind(eren) direct in voor de Sportinstuif. Voor buitenschoolse opvang is in de ochtend een sportinstuif van 8.45-12.30 uur. Ook als je je kinder feestje deze ochtend wil vieren zijn er mogelijkheden. Neem contact op met de buurt- sportcoach, Pascale de Hoogh, voor meer informatie en/of aanmelden, p.dehoogh@alkmaarsport.nl ALKMAAR - Zaterdag 10 okto ber was het zover. IJsbaan de Meent opende zijn poorten en zijn de vele ijsclubs alweer actief bezig met het schaatsen. De Limmer IJsclub geeft op iede re zaterdagochtend van 10.00 tot 11.00 uur jeugdschaatslessen voor kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar. Op een speelse manier worden de kinderen vertrouwd gemaakt met het ijs. Het is verba- zingwekkend hoe snel deze jonge kinderen het schaatsen oppakken en iedere zaterdagochtend lekker met hun vriendjes en vriendinne tjes sportief bezig zijn. De winter is nog lang en er is nog plek voor het jeugdschaatsen, dus meld je snel aan dan kun je direct aan de slag. Voor meer informatie stuur je mailtje naar jeugdschaatsen@limmerijsclub.nl. Of bezoek de website limmerijsclub.nl De Limmer IJsclub schaatst weer op de Meent. Foto: Aangeleverd HEILOO - Op dinsdag speelden de E1 talenten van De Foresters de VTT finale tegen Zeeburgia uit Amsterdam. In de eerste helft was Zeeburgia de bovenliggende partij, wat resul teerde in een 0-2 achterstand bij rust. Na de rust kwam een totaal ander Foresters het veld op. Hoewel Zeeburgia in de counter gevaarlijk bleef, gingen de Egels zelf steeds beter voetballen en hadden een veldoverwicht. Na een minuut of 10 resulteerde dat in een aanval van De Foresters over links waarbij na een mooie combinatie tussen Mischa en Brent, Timber werd vrijgespeeld en prach tig scoorde (1-2). Vanaf dat moment nam de druk op Zeeburgia verder toe. Het duurde lang, maar vlak voor tijd kwam alsnog de bevrij dende 2-2. Een hoge bal werd weg- gekopt door de verdediging van Zeeburgia en kwam voor de voeten van Daryll die de bal binnen ramde. Penalty's moesten de beslissing brengen. De Foresters schoot de eerste 4 penalty's allemaal raak, de 4e strafschop van Zeeburgia beland de op de paal, waarna René de 5e Foresters penalty ook onhoudbaar binnen schoot. Een prachtpres- tatie op wilskracht: kampioen, een prachtige beker en als kampi oen van Noord Holland naar het Nederlands kampioenschap op 23 mei in Urk. Het eerste elftal van De Foresters verging het 'iets' minder goed, er werd met 6-1 verloren in Woerden. Zondag komt DEM naar De Egelshoek, de aftrap is om 14.00 uur. Op de foto van links naar rechts: René, Micha, Mateja, Lars, Dean, Joey, Darryll, Timber, Brent, Sven en Mark (Seb was ziek). Foto: Aangeleverd Karen Stevenson vorige week in actie op het NK in de finale tegen Verkerk. Foto: Menno Lesterhuis

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 13