Falkland Toneel speelt "De Spooktrein" Vereniging Buurtbus Heiloo BEDRIJF BELICHT Eerste zondagmiddag-concert Witte Kerk Heiloo de Bibliotheek 5 De buurtbus rijdt in Heiloo over vier deelroutes. Op de website is de route overzichtelijk weergegeven. De route is zo ingedeeld, dat de bus twee keer per uur bij 't Hoekstuk stopt, en zelfs vier keer per uur bij t Loo. Op de route stopt de chauffeur bij hand opsteken, dus de pas sagier hoeft niet honderden meters te lopen naar de volgende halte. De chauffeur helpt graag met het in- en uitladen van een rollator of buggy. Waarmee direct duidelijk is, dat ook jongere mensen van harte welkom zijn op de buurtbus. Het enige wat elke passagier nodig heeft, is een jaarabonnement. Dat is een heel kalenderjaar geldig en kost 20 euro; 10 euro voor wie het abonnement aanschaft na 30 juni. Workshop e-books lenen Lezing Maand van de Geschiedenis Florence Inloopspreekuur Happy Homework Cursus Internet Wegwijs in de bibliotheek Tabletcafés Steun de bibliotheek UITKIJKPOST 14 OKTOBER 2015 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. De vrijwillige chauffeurs houden de buurtbus en de regiobus op de weg. Foto: Stip Fotografie Postbus 143, 1850 AC Heiloo, telefoon 06 - 33 83 59 04, www.buurtbusheiloo.nl 'Wij zijn zó blij dat jullie er zijn!' Dat horen onze chauffeurs vrijwel dagelijks." Aldus Ron van Riemsdijk, voorzitter van de Vereniging Buurtbus Heiloo. Sinds september is er een nieuwe buurtbus, met acht stoelen, zonder banken. Iedere passagier zit dus alleen, en niemand hoeft meer op te staan voor een ander. Voor iedereen Ook naar Egmond Behalve voor de buurtbus is Vereniging Buurtbus Heiloo ook verant woordelijk voor de regiobus tussen Egmond en Heiloo. "De bus zelf is van Connexxion. Daarvoor betalen wij geen benzine- en onderhouds kosten," legt Ron uit. "Wel leveren wij alle chauffeurs. Zonder de inspanningen van onze vrijwilligers zou de Regiobus niet kunnen rij den." Passagiers van de regiobus betalen de rit niet met het jaarabon nement van de buurtbus, maar gewoon met hun OV-chipkaart of een dagkaartje. Gast van de Maand Doorgaans is het gezellig op de buurtbus. Chauffeurs en passagiers pra ten met elkaar. Veel passagiers rijden wekelijks mee en krijgen echt een band met 'hun' chauffeur. Die chauffeur wil graag iets meer betekenen. Zo ontstond het idee van 'Gast van de Maand': een vertegenwoordiger van een organisatie die mensen helpt, rijdt mee op de bus om de passa giers te vertellen over haar werk. Op 14 oktober is dit een cliëntonder steuner van Stichting Welzijn Heiloo, in november een medewerker van Tip Heiloo. Zo biedt de Buurtbus meer dan vervoer. Buurtbus moet blijven! De Buurtbus bestaat bij alle inspanningen van 80 vrijwillige chauffeurs, die samen de buurtbus en de regiobus rijdende houden. Daarnaast is geld nodig voor de brandstof en het onderhoud van de buurtbus. De opbrengst van de jaarabonnementen is niet voldoende. Gelukkig zijn er sponsors en is er gemeentesubsidie. Maar extra donaties, hoe klein ook, blijven van harte welkom! Ook is er altijd vraag naar nieuwe chauf feurs. Dus heb je rijbewijs B en ben je beschikbaar voor een dienst van drie uur, eens per week of per twee weken? Kom eens praten! HEILOO - "Iedereen in Cornwall kent de legende van de spook trein. De spooktrein zien, betekent de dood! Drie jaar geleden, tijdens de winter, reisden mijn vrouw Elsie en ik per trein van Londen naar Truro in Cornwall. Plotseling stopte de trein op een naargeestig, verlaten station. Het stortregende. We stap ten uit en liepen naar de wachtka mer..." De meesterlijke, komische thriller 'De Spooktrein' vertelt over zes gestrande reizigers die noodge dwongen de nacht doorbrengen op een verlaten station. Daar worden ze door de stationschef geconfron teerd met de macabere legende van een spooktrein. Zal deze dodelijke trein inderdaad om middernacht arriveren? De angst neemt toe en de onderlinge verhoudingen binnen dit bonte gezelschap worden ernstig op de proef gesteld. Conflict, humor en angst strijden om voorrang. En dan. is het twaalf uur. De voorstellingen zijn op zater dag 31 oktober (20.15 uur) en zondag 1 november (14.00 uur) in Theater De Beun in Heiloo. Entree: 10 euro. Kaartverkoop: vanaf 14 dagen van tevoren bij Theater De Beun, Boekhandel de Schrijverij (Stationscentrum en Het Hoekstuk) en Boekhandel Bruna ('t Loo) in Heiloo. Kaarten zijn tevens vanaf één uur voor aan vang van de voorstelling te verkrij gen aan de kassa van Theater De Beun. Gereserveerde kaarten die nen een kwartier voor aanvang van de voorstelling te zijn afgehaald. Reserveringen en informatie: www. falklandtoneel.nl of bij Irene Schols (072 - 533 2163). Lacht u om legendes? Laat deze spooktrein dan eens aan u voor bij denderen. Foto: aangeleverd HEILOO - De Stichting Cultuurbevordering Witte Kerk is er wederom in geslaagd een veelzijdige en boeiende serie van acht concerten voor de Serie 2015 2016 samen te stel len. Zondag 18 oktober klinkt het eerste concert onder de titel William Walton's Fajade. William Walton (1902 - 1983) componeerde een sprankelende verzameling liedjes, dansjes en muzikale grappenmakerij bedoeld als begeleiding voor de experimen tele gedichten van de Engelse dich teres Edith Sitwell (1887-1964). Zij was erg geïnteresseerd in de relatie tussen muziek en poëzie en onder nam samen met de jonge Walton het experiment om de gedichten te reciteren met muzikale begelei ding. Zo ontstond de muziek voor Facade, die wereldwijd succes oogstte en door Walton nog een aantal keren werd bewerkt en her gebruikt, o.m. voor een balletversie. De muziek is briljant en put rijkelijk uit de weelde aan liedjes en dansen die de populaire cultuur van die tijd omvatte. De teksten zijn ritmisch exact synchroon aan de muziek en worden niet gezongen maar gereci teerd. Bij de eerste uitvoering in de huiskamer van de Sitwells decla meerde Edith de gedichten met behulp van een megafoon. Uitvoerenden zijn: Charlotte Baines recitante, Roel Stern fluit/ piccolo, Erik van Deuren (bas) klarinet, Jan Willem van der Ham altsaxofoon, Frank Anepool trom pet, Ewout van Dingstee cello en Herman Halewijn slagwerk. Aanvangstijd: 15.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt €15 (jongeren €10), een abonnement voor 5 con certen kost €60, voor 8 concerten €90, consumptie inbegrepen. Na afloop kunt u napraten onder het genot van een drankje. Reservering via www.concertenwittekerk.nl of 06 45184525. Kaarten zijn ook verkrijgbaar bij de Schrijverij, Heerenweg 199, Heiloo. U kunt de middag extra feestelijk afsluiten met een diner bij de 'Loocatie' (t.o. de Witte Kerk) tegen het geredu ceerde tarief van €25 op vertoon van uw toegangsbewijs (wel even reserveren - 072 5333352). Westenveg 250 tel. 072-5330670 info@bibliotheekheiloo.nl www.bibliotheekheiloo.nl Vrijdag 16 oktober, 11.00 -12.30 uur Leden van de bibliotheek kun nen ook e-books 'lenen'. In deze workshop wordt uitgelegd hoe u dit doet op uw tablet. Donderdag 15 oktober, 20.00 uur Boeiende lezing over een stuk 'vergeten geschiedenis' met indrukwekkende filmfragmen ten, over de 'rakettenkoorts' die na de WOI uitbrak tot de uiteindelijke lancering van de machtige Saturnusraket in 1969, die de eerste mens op de maan bracht. Vrijdag 30 oktober, 10.30 uur Lezing door Jan van der Giessen over een van de mooiste en belangrijkste cultuursteden van Europa. Met tips over verborgen juweeltjes in de stad! Woensdag 14 en 28 oktober, 17.00 uur Ouders, leerlingen en studenten zijn van harte welkom voor de meest uiteenlopende onderwijs- vragen. Donderdag 29 oktober, 14.00 uur Cursus van 5 bijeenkomsten. Heeft u moeite met het vinden van informatie op het internet, met het versturen van e-mail of het invullen van online formu lieren? Dan helpen wij u graag op weg! Woensdag 4 november, 10.00 - 11.30 uur Introductiebijeenkomst 'een kijkje achter de schermen van de bibliotheek', met uitleg van de catalogi en apparatuur en vragenrondje met de directeur. Verkoop afgeschreven materi alen De verkoop wordt doorlopend gehouden op vrijdag 6 novem ber van 15.00 tot 18.00 uur én zaterdag 7 november van 10.00 tot 14.00 uur. Donderdag 15 oktober, 16.00 - 17.30 uur Vrijdag 13 november, 11.00 - 12.30 uur Het tabletcafé is dé plaats waar tableteigenaren en mensen, die overwegen een tablet aan te schaffen, hun ervaringen kun nen uitwisselen. Word vriend! Lees meer op www.bibliotheekheiloo.nl Volg ons ook op Facebook en Twitter!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5