STICHTING WELZIJN HEILOO 6 Mijn moeder heeft het te zwaar als mantelzorger, wat te doen? 14 t/m 22 november 2015 TREFPUNT Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Stimuleren participatie en sociale samenhang informatie, advies, ondersteuning en begeleiding inwoners aanbod zinvolle vrijetijdsbesteding verbinden vitale en kwetsbare inwoners DE VRAAG AAN DE CLIËNTONDERSTEUNER In ons gesprek bij moeder thuis wan neer vader naar de dagbehandeling is, blijkt al gauw dat mevrouw meer belast is door de mantelzorgtaken dan zij zelf in de gaten heeft. Dit blijkt onder an dere uit een verstoorde nachtrust en de beperking die zij voelt in andere dingen die zij ook graag zou willen doen. Vrijwilligers in de gemeente Heiloo kunnen van 14 t/m 22 november 2015 gratis deelnemen aan boeiende en inspirerende workshops, rondleidingen en voorstellingen. Een dankjewel van de gemeente Heiloo en het Vrijwilligers Informatie Punt (VIP) omdat vrijwilligers er voor een ander zijn. Bent u vrijwilliger? Inschrijven kan tot en met 2 november op: www.vrijwilligersheiloo.nl. Tjoekbal Quiz: Wie is de slimste vrijwilliger van Heiloo? Theaterworkshop Workshop werken met acrylverf Fithockey Concert Bernd Brackman Film 'Bon Dieu' Percussie workshop Workshop Mozaïek Rondleiding bij Oudheidkamer Kookworkshop HEILÖÖV DAT IS HEEL NORMAAL Vrijwilligers Informatie Punt VRIJWILLIGERS VACATURES WORKSHOPS ACTIVITEITEN AGENDA Pop art EILOO UITKIJKPOST 14 OKTOBER 2015 Dochter trekt aan de bel omdat ze zich zorgen maakt over de belasting die de zorg voor haar dementerende vader vormt voor haar moeder. Moeder is op leeftijd en heeft zelf ook gezondheids klachten. Ik vertel over de taken die vrijwilligers WonenPlus op zich willen nemen, bijvoorbeeld de boodschappenservice. Ze is al langer op zoek naar iemand die samen met haar man wil pianospelen en naar muziek luisteren. Misschien een vrijwilliger vanuit het Goede Maatjesproject? Ook maak ik me vrouw attent op de activiteit Bewegen Op Maat, speciaal voor mensen met geheugenproblemen en hun partner of vertrouwd familielid. iedere eerste maandag en woensdag van de maand is er in Heiloo een bijeenkomst van de Lotgenotengroep Alzheimer. Voor wat afleiding en ontspanning voor zichzelf wil mevrouw 1 maal per twee weken een nieuwe activiteit. Samen kijken we naar iets leuks wat ze rekening houdend met haar beperking ook aankan. Heeft u een vraag of probleem op het gebied van welzijn, wonen, zorg waarover u wilt praten met de cliëntondersteuner? Neem dan contact op met onze receptie, telefoon 072-5331297. Karin van Polen of Margreet van Zwet staan u graag te woord. Vrijwilligers Bedankt! GEMEENTE 'Vrijwilligers Bedankt!' wordt ondersteund door de campagne 'Dat is heel normaal'. 'Dof g heel normaal' is een initiatief van de samenwerkende gemeenten Bergen, Castricum, Heerhugowaard, Heiloo, Langedijk en Uitgeest en wordt mede mogelijk gemaakt met een Provinciale subsidie. Westerweg 250 (in de bibliotheek) Heiloo, Tel: 072 5320281, E-mail: vip@welzijnheiloo.nl, Website: www.vrijwilligersheiloo.nl, Open op: dinsdag en vrijdag van 10.00-16.00 uur en donderdag van 13.00-18.00 uur. Op onze website vindt u ruim 160 vrijwilligersvacatures bij verschillende organisaties. Hier een kleine greep uit de mogelijkheden: Gastvrouw/heer voor bar in het Trefpunt Diabetes Fonds Nederland afdeling Heiloo zoekt collectanten voor de eerste week van november De Stolp Esdégé-Reigersdaal zoekt een vrijwilligster van rond de 60 jaar om eens in de 10 dagen iets leuks te ondernemen met een mevrouw van bijna 68 Het bestuur van "Oud Heiloo" zoekt versterking bij het organiseren van activiteiten op het terrein van de lokale geschiedenis; op termijn (2016) bestuursfunctie De Willibrorduskerk zoekt interieurverzorgers voor de Willibrorduskerk, dagkapel en sacristie Rolstoelbus Heiloo e.o. zoekt een ritcoördinator m/v die het contact onderhoudt met de zorginstellingen voor wie vaste ritten worden uitgevoerd. Tevens coördinatie van aanvragen voor regioritten en daarbuiten Fondsenwerving voor (vrijwilligers)organisaties Datum: donderdag 5 november 19.00 - 21.30 uur (inloop vanaf 18.45 uur) Wat is fondsenwerving? Welke aanpak past het beste bij uw vereniging of organisatie? Ook: het indienen van een aanvraag. Sociale veiligheid bij organisaties en verenigingen Datum: dinsdag 27 oktober 19.30 - 22.00 uur Ongewenst gedrag? Je moet er niet aan denken, maar overal waar mensen samenkomen ligt het risico op de loer. Sportverenigingen en andere vrijwilligersorganisa ties vormen daarop jammer genoeg geen uitzondering. In de workshop krijgt u waardevolle handvatten aangereikt. [meer info en opgeven via onze website Hoe was Syrië vroeger Nico Mantel verzorgt zondag 1 november om 14.00 uur een audiovisuele voorstelling met de filmbeelden die hij in 1995 maakte in Syrië en Jordanië; "welcome to Syria, country of safety and peace". Entree 10,- inclusief kopje pauzekoffie/thee. Geheugenproblemen Pascalle Schmitz van Stichting Geriant/DOC Team geeft op dinsdag 27 oktober om 14.00 uur voorlichting over de werking van het geheugen en hoe om te gaan met geheugenproblemen bij het ouder worden. Entree 5,-. Sportief wandelen U kunt nog aanhaken bij de ac tiviteit Sportief wandelen, op de woensdagochtend om 11.30 uur. De wandeling met professionele begeleiding wordt afgewisseld met enkele oefeningen, allemaal voor verbetering van fitheid en conditie. Deelnameprijs 40.-. West-Fries cabaret Mis dat niet, het West-Friese optreden van René Steens op zondag 18 oktober. Prachtige liedjes en grappen, voorafgegaan door een West-Friese maaltijd. Aanvang 13.00 uur. Entree 17,50 inclusief maaltijd en tweemaal koffie/thee. Bloemstuk in pompoen Tijdens deze workshop op zaterdag 17 oktober gaat u een pompoen uithollen, waarna er een bloemstuk in gemaakt wordt. De docente neemt alle materialen mee. Tijdstip: van 10.00 tot 13.00 uur, deelnameprijs 32,50. Fithockey voor senioren Het eerste seizoen fithockey voor senioren was een groot succes en heeft dus een vervolg gekregen. Tot eind november elke dinsdag middag om 14.00 uur. Fithockey is gezond en gezellig voor senioren vanaf 60 jaar. Gratis proefles mogelijk; locatie is het veld van de Terriërs. Koken? Appeltje-eitje! Tupperware-consulente Ellen Ruiter verzorgt op dinsdag 27 oktober van 12.00 tot 13.30 uur een kleine kookworkshop c.q. lunch proeverij in het Trefpunt. Leuk voor wie van koken houdt maar zeker ook voor mensen die het lastig vinden om het iedere dag weer te moeten verzinnen. Iedereen is van harte welkom. Voor deze lunchproeverij is de deelnameprijs 7,50. Taichi Qigong Taichi Qigong is een Chinese be wegingsleer, gericht op rust, balans en ontspanning. De oefeningen verbeteren je adem haling, lichaamshouding en concentratie. De lessen zijn op de donderdagmiddag van 14.00 tot 15.15 uur. Kosten: 290,- voor 30 lessen. Op 5 november gratis proefles. Contactgroep Partnerverlies Dinsdag 3 november om 13.30 uur is de volgende bijeenkomst van de Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies. Deze keer is het thema "Eenzaamheid". Hoe ga je ermee om; ben je voortdurend op stap om de eenzaamheid te ontlopen of sluit je je af en blijf je alleen zitten? Entree is 5,- incl. consumptie. Voor informatie: 072-5331297 of k.vanpolen@welzijnheiloo.nl Sprookjes in de herfstvakantie Op woensdag 21 oktober om 10.00 uur in het Trefpunt samen met uw (klein)kind (vanaf 4 jaar) een sprookje naspelen. Dat wordt een vrolijke en spannende ochtend. De kosten zijn 4,- voor een volwassene met een kind, voor elk kind extra 1,-. Opgeven bij Marlise Mantel, 072-5333061. Maak in 3 lessen een portret in Pop Art stijl, voor beginners de beste manier om te leren schilderen. Verras iedereen met een zelf vervaardigd schilderij van bijvoorbeeld uw kleinkind. Lessen op drie achtereenvolgende don derdagavonden om 19.30 uur, de eerste op 29 oktober. Cursusprijs 45,-.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 6