Geslaagd reünieconcert 90 jaar Harmonie Caecilia Dirk Scheele: laatste kaarten! Ingebruikname gerestaureerde orgel Wie helpt het bijenlint Heiloo? INGEZONDEN MEDEDELING Zelf je administratie doen, wat een gedoe!? Gezellige Glitter Bingoavond Foresters INGEZONDEN BRIEF Beschamend dieptepunt Wetenschap en techniek bij Kits Oonlie UITKIJKPOST 14 OKTOBER 2015 Een eigen administratie voeren is geen leuke bezigheid! Het moet nu eenmaal. Maar je kunt je ook afvragen of het anders kan! Veel onderne mers, starters en zzp'ers doen in de beginfase hun administratie zelf. Na verloop van tijd komen ze tot het besef, dat een BTW-aangifte uit veel meer bestaat dan alleen de facturen nalopen. Elke factuur en bon moet namelijk worden gerubriceerd over balans en resultatenrekening. Aan het eind van het jaar is dan de boekhouder die de jaarrekening en de belas tingaangifte moet verzorgen. Voor elke administratieve dienstverlener is dat laatste gesneden koek. Ook voor Stip Business. Maar zou het niet veel aantrekkelijker zijn om het totale traject uit te besteden? Is het niet zin niger om als ondernemer je tijd te besteden aan de omzet? Dat kan zelfs tegen dezelfde kosten. Stip Business heeft hiermee jarenlang ervaring op erkend HBO-niveau. Elke maand is alles 'bij' én digitaal beschikbaar. Hierbij wordt beoordeeld of ook andere werkzaamheden moeten worden gedaan op het gebied van afschrijvingen, privé-gebruik van auto zoals die in het jaarwerk en de aangiften worden verwerkt. Dit alles tegen het zelfde vaste maand tarief. Het is handig en verstandig om de nodige zaken synchroon met de BTW-aangifte te laten lopen. Hierdoor kan zonodig op tijd worden bijgestuurd en voorkom je dat er onverwachte zaken optre den. Er kan eveneens naar de toeslagrechten worden gekeken. Het is heel belangrijk je blik als ondernemer op de toekomst te richten Niet achter om kijken, maar vooruit! Dat is een absolute eis bij elke duurzame uitgave en bij een belangrijke beslissing in de ontwikkeling van de onderneming. Stip Business legt alles digitaal vast zodat alle gegevens overal ter wereld bereikbaar zijn. Zo werkt Stip Business! Kijk eens op www.stipbusiness.nl Op zondag 11 oktober kwamen zo'n tachtig (huidige en voormalige) muzikanten van Harmonie Caecilia bij elkaar voor een zeer geslaagde reünie in het Brunogebouw. Dat samen muziek maken mensen ver- bindt bleek wel uit de grote belang stelling, de warme sfeer en de vele verhalen die werden opgehaald. Dirigent Ton van de Kieft bundelde al dit enthousiasme tot een energiek concert. Met de overstap van Cor de Boer van de NCPN naar Heiloo2000 heeft de politiek in Heiloo een beschamend dieptepunt bereikt. Zetelroof, kiezersbedrog, eigenbe lang, vult u maar in! Ik ben geen communist. Ik ben wel net als de NCPN, voor een groen en sociaal Heiloo. Voor een Heiloo waar sport, muziek en cultuur ook toegankelijk zijn voor mensen met een minder ruime beurs. Voor een Heiloo in het groen waar geen afslag A9 door heen dendert. Voor een zelfstandig Heiloo met een dorps karakter. Mijn stem op de NCPN gaat nu naar een partij die een beleid voert dat hier lijnrecht tegen in gaat. Een beleid waar ik bewust niet voor gekozen heb. Beschamend dat één man mijn stem steelt. Nog beschamender is dat Heiloo2000 deze man (lees zetel) met open armen ontvangt. Denkt Heiloo2000 nu echt hier mee goed weg te komen door zich gedeisd te houden! Dat we dit bij de komende gemeente raadsverkiezingen vergeten zijn? Dat ze de inwoners van Heiloo zo kan manipuleren. Ik zou me diep schamen als ik lid van deze club ego-trippende opportunisten zou zijn. Chapeau voor de Heiloo2000- leden die vanwege deze politieke spelletjes zijn opgestapt! 150 Dames, prosecco, prachtige prijzen van de nodige spon sors en Bernhard (zanger) in een roze pak. Hoe omschrijf je de Glitterbingo bij Foresters gisteravond? 'Gekkenhuis', aldus Uitkijkpost-medewerkster Inge van Velzen. De vrouwelijke Egels hopen het volgend seizoen weer te organiseren. Kijk op www. deforesters.nl voor meer foto's. Foto: deforesters.nl HEILOO - De herfstvakantie staat voor de deur en ook deze vakantie heeft Kits Oonlie weer een fantastisch aanbod van activiteiten voor de kinderen samengesteld. De activiteiten staan allemaal in het teken weten schap en techniek! Zo worden er verschillende experimenten gedaan met licht, geluid en kinetische energie, maken de kinderen een wormenhotel en staat er een uitje gepland naar het Marinemuseum in Den Helder. Om ook de nodige beweging te krijgen, gaan de kinderen op dinsdag naar de Sportinstuif. Kortom, voor elk wat wils tijdens de herfstvakantie! Het volledige programma kunt u bekijken op onze website onder het kopje vestigingen en vervolgens vakantieopvang. Voor vakantie-opvang kunt u ook een tegemoetkoming in de kosten bij de belastingdienst aanvragen. Op de website van de belastingdienst kunt u zien wat uw werkelijke kosten zijn. Meld uw kind(eren) snel aan door te bellen met 072-5323576 of via e-mail, info@kits-oonlie.nl. B. Jongeneel Heiloo HEILOO - Op zondag 18 oktober om 11.00 uur zal het bijenlint samen met bewoners van plan Oost en de imkers uit Heiloo lenteklokjes en botanische krokussen planten bij de vijvers met de natuurlijke oevers in plan Oost. Verzamelen bij Frederica's Hof hoek van der Veen de Lilleweg. Wie mee wil doen, kan mailen naar bijenlintheiloo@gmail. com HEILOO - Te beleven op zater dag 17 oktober in theater De Beun in Heiloo, in de herfst vakantie: de muzikale theater voorstelling Lekker weertje, Dikkie Dik (try-out) en dat nog wel in twee sessies, een om 14 uur en een om 16 uur. Vergis u niet en controleer voor welke voorstelling u kaarten hebt gekocht! Beide shows zijn geor ganiseerd in samenwerking met de Bibliotheek Heiloo. In deze voorstelling voor de jong ste kinderen (2+) staan de verschil lende seizoenen centraal. Dikkie Dik dartelt tussen de lammetjes in de lente, vangt bladeren in de herfst en speelt in de sneeuw in de winter. De voorstelling mondt uit in een spetterend zomerfeest, waar niet alleen Dikkie Dik en zijn vriendjes, maar ook alle kinderen in de zaal aan meedoen. Dirk Scheele speelt deze wervelende en vrolijke voor stelling vol nieuwe liedjes samen met een aantal poppenspelers in een prachtig decor. Kaarten a 9,00 zijn verkrijgbaar (laatste kaarten!!!) via de website van organisator Stichting Vrienden van de Beun, www.vriendenvan- debeun.nl, bij De Schrijverij in het Stationscentrum, het Trefpunt (hier alleen tegen contante betaling), de bibliotheek in Heiloo en in het the ater. Dirk Scheele en de Rode Kater uit Sesamstraat Foto: aangeleverd HEILOO - Vrijdagavond 16 okto ber om a.s 19.30 uur wordt het gerestaureerde kabinetorgel in de Witte kerk van Heiloo weer in gebruik genomen. Ter gelegenheid daarvan wordt er een concert georganiseerd. Het orgel is in de toonhoogte zoda nig aangepast, dat instrumenten nu kunnen samen spelen met dit instrument. De restauratie is uit gevoerd door de fa. Flentrop uit Zaandam. Het instrument dateert uit het begin van de 19de eeuw en is een rijksmonument. Het concert zal worden uitge voerd door een speciaal ensemble o.l.v. Gerard Leegwater. Het bestaat uit: Gerard Leegwater orgel, Martin Rozema dwarsfluit, Machteld van Duyn hobo, Marleen Zoutman viool, Heleen Delis viool, Laurens Moreno altviool en Frank Rutgers cello. Uitgevoerd worden werken van Johan Sebastiaan Bach, Georg Friedrich Handel en Arcangelo Corelli. Het kabinet orgel dateert uit het begin van de 19 de eeuw en is een rijksmonument. Foto: Janneke Mars Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 7