Lezing over het Baeffies Polder Dyckje Verbouwing carwash voor Texaco Vennewater Ine Veen genomineerd voor Palm Art Award 't Baafje in videoclip van Alex Roeka Opbrengst collecteweek van de Nierstichting Herfstconcert in de Ter Coulsterkerk Heiloo 11 UITKIJKPOST 21 OKTOBER 2015 Het Baeffies Polder Dyckje en ander waterwerk in Heiloo wordt bij de lezing besproken. Foto: Jaap de Graaf HEILOO - Om aan de wensen en de toenemende vraag van de klanten te kunnen blijven vol doen wordt de carwashinstal- latie van Texaco Vennewater in Heiloo vernieuwd. Naast een splinternieuwe carwashinstal- latie met verbeterde waskwali- teit wordt het bestaande pand van de carwash verlengd. In de verlengde carwashal wor den de auto's in het eerste deel gewassen en in het tweede deel optimaal gedroogd. Ook kan de klant de carwash vanuit de auto bedienen. Met de nieuwe machine kunnen er 15 auto's per uur worden gewas sen, in plaats van 9 auto's per uur in de huidige situatie. Hiermee wordt de wachttijd aanzienlijk ver kort. Klanten die toch even moeten wachten kunnen gebruik maken van de gratis WiFi. Op maandag 12 oktober werd gestart met de ver bouwing van de carwash en naar verwachting zal deze op 20 novem ber worden afgerond. De carwash zal gedurende deze periode wor den gesloten, het tankstation blijft wel open. Klanten die tijdens de verbouwing de auto willen wassen kunnen gebruik maken van de zelf- service wasboxen of ontvangen aan de kassa van Texaco Vennewater een kortingsbon waarmee ze tegen 50% korting de auto kunnen was sen bij Texaco Egmond of Texaco Boekelermeer. Eind november wordt de geheel vernieuwde car- wash met een feestelijke actiemid dag door het Texaco promotieteam geopend. Tijdens de actiemiddag maken de klanten onder meer kans op 1 jaar gratis autowassen. De eer ste weken na de opening is er een medewerker aanwezig die de klan ten begeleidt bij het gebruik van de nieuwe carwash. HEILOO - In de Oudheidkamer van de Historische Vereniging Oud Heiloo, Bergeonstraat 30, wordt zaterdag 24 oktober een lezing gehouden door Jaap de Graaf over het Baeffies Polder Dyckje en ander waterwerk in Heyloo. Aan de hand van de kaart uit 1540 van Simon Meeuws, de toen malige burgemeester van Edam en tevens landmeter, wordt het gebied behandeld dat afwatert op de Egmonder- en Bergermeer voor de drooglegging. (o.a de huidige Baafjespolder en het Maalwater). De kaart, gemaakt in opdracht van de Graaf van Egmond, bevindt zich in Parijs. In de Oudheidkamer hangt een goede kopie van de originele kaart. In de lezing wordt aan de hand van beelden met name aan dacht besteed aan wat er nog is terug te vinden in het huidige land schap zoals de vaarweg langs de "Noorderneg" van Alkmaar naar de Abdij, "het Baeffies Polder Dyckje" lopend van Kasteel Cranenbroek tot aan de Mallevoortsdijk, de "Baertjessloot" (later Malevoort genoemd) van de Vennewatersweg naar de Egmondermeer en de sloot vanaf het klooster "de Blinken" naar de Egmondermeer. Een klein deel van de fragmenten van het klooster is tentoongesteld in de Oudheidkamer. Aanvang lezing 14.30 uur. Toegang is gratis HEILOO - Precies 60 jaar gele den vertrok de ambitieuze bijna 18-jarige Ine Veen uit Heiloo naar het Duitse Hannover. Ze was gecontracteerd door de directie van het Opera Ballet van Yvonne Georgie. Het werd het begin van een indrukwek kende loopbaan waarbij schilde ren voor haar ook een grote rol speelde. Onlangs is ze hiervoor genomineerd voor een Palm Art Award in het Duitse Leipzig. Aan haar dansloopbaan kwam destijds een abrupt einde door een plotselinge ziekte. Dat verhinderde haar niet om les te gaan nemen aan een Duitse Toneelacademie. Ze slaagde cum laude in Hamburg en in recordtijd werd zij een gevier de actrice in Hannover en later in Braunschweig. Ze speelde met vele beroemdheden van haar gene- ratie. De bekende regisseur Karl Gutmann (hij was de allereerste die het Dagboek van Anne Frank op de planken bracht) werd in Braunschweig geattendeerd op Ine Veen die in Ritter von Mirakel de sterren van de hemel speelde. Ine werd door Gutmann vervolgens naar Nederland gehaald en ze speel de samen met Ko van Dijk en Mary Dresselhuys (toen de bekendste toneelgrootheden) de titelrol van Markiezin van Arcis. Ze was daarna te zien in tientallen toneelstukken en TV-series. Ine bleef, zoals zo veel mensen in Heiloo haar ken nen, een gewone hartelijke vrouw zonder sterallures. Daarnaast schil derde ze ook zeer verdienstelijk. In Canada kreeg haar werk ooit een eervolle vermelding, vanwege haar aparte en zeer originele manier van schilderen. Hiervoor gebruikte ze halfedelstenen en bladgoud. In de gemeentelijke expositieruimte 'De Zevensprong' was een paar keer een tentoonstelling van haar opvallende werk te zien. De schilderijen zijn tijdens de vernissage allemaal ver kocht. Ine bleef altijd heel nuchter onder alles. Het is vast toevallig dat ze na 60 jaar weer even van zich laat horen. Wellicht wordt er in de toe komst een straat of plein naar haar vernoemd, ze is immers de bekend ste actrice en ballerina die Heiloo ooit voortbracht. HEILOO - In de stromende HEILOO - Tussen 20 en 26 september gingen in heel Nederland ruim 75.000 collec te-vrijwilligers op pad voor de Nierstichting. In Heiloo leverde dat 7858 euro op. De inkomsten zijn hard nodig voor de ontwik keling van de draagbare kunst nier. Door de kunstnier klein te maken, maken we de wereld van nierpatiënten weer groot. Donaties zijn de enige bron van inkomsten van de Nierstichting, die geen subsidie ontvangt van de overheid. "De collecte is essentieel voor het werk van de Nierstichting", benadrukken Willy Sengers en Karien Schermer, collecte-coör dinatoren van de Nierstichting in Heiloo. "Met iedere bijdrage aan de collecte komt de draagbare kunst- nier een stapje dichterbij. Gevers aan de collecte dragen direct bij aan een beter leven voor nierpatiënten." Veel mensen met een nierziekte zijn afhankelijk van dialyse om in leven te blijven. Nierpatiënten die dialy- seren zitten gemiddeld drie keer per week, vier uur lang vast aan een dialyse-apparaat. De Nierstichting neemt het voortouw in de ontwik keling van een draagbare kunstnier. De ontwikkeling van de draagbare kunstnier is in volle gang. In 2017 wil de Nierstichting een testver sie gereed hebben voor een kleine groep nierpatiënten. Wie de collec tant van de Nierstichting is misgelo pen, kan alsnog een donatie doen. Ga naar www.nierstichting.nl of sms NIER naar 4333 voor een een malige donatie van 2 euro. regen werd vorige week donder dag in zwembad Het Baafje een videoclip opgenomen voor de nieuw op 26 oktober 2015 uit te komen cd van Alex Roeka. Alex werd daarbij bijgestaan door de figurant Kick uit Egmond. Alex Roeka, alias Alex van Mourik is een Nederlandstalige singer-songwriter en was regel matig te zien bij De Wereld Draait Door. Twee van zijn cd's zijn bekroond met een Edison; 'Beet van liefde' (2009) en 'Gegroefd' (2013). In 1999 is hij tevens bekroond met de Annie M.G. Schmidtprijs voor zijn lied 'Noem 't geen liefde'. Foto en tekst: Stip Fotografie HEILOO - In de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg te Heiloo wordt zaterdagavond 31 oktober een herfstconcert gehouden. De aanvang is 20.00 uur. Muzikale medewerking wordt verleend door het interkerkelijk mannenkoor Edoza uit Sneek o.l.v Jan Hibma. Soliste is de sopraan Annika Glimmerveen, Arie Horst piano, Martin de Greef Xylofoon, Dub de Vries orgel. De entree bedraagt 10 euro. De kaartverkoop vindt plaats voor aanvang van het concert. Mannenkoor Edoza treedt op tijdens het het herfstconcert. Foto: Aangeleverd Ine Veen maakt kans op een Palm Art Award voor haar schilder werk. Foto: Jean Thomassen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 11