FSH verrast zuster Iuxta met serenade Kleverlaan Automobielbedrijf beste autobedrijf van Noord-Holland Protest omwonenden: 'Behoud uniek gebied in Egmond' De Limmer Plankeniers brengen 'Bewaar me' REGIO 15 UITKIJKPOST 21 OKTOBER 2015 Het team van Kleverlaan Antomobielbedrijf is apetrots op het behalen van de tweede plaats Foto: aangeleverd HEILOO - Zondag 18 oktober vond in het Heiligdom Onze Lieve Vronw ter Nood een wel heel speciale gelegenheid plaats. In het missionair centrnm, het Jnlianaklooster, aan de Hoogeweg verblijven al geruime tijd een aantal znsters van de communiteit van de Dienaressen van de Heer en de Maagd van Matara, beter bekend als de Blauwe Zusters. In een speciale viering in de Bedevaartkapel van het heiligdom, deed zuster Maria Iuxta Crucem haar eeuwige gelofte, in het bijzijn van hulpbisschop Mgr. Hendriks, 15 medepriesters, 18 medezusters en zo'n 300 genodigden en belang stellenden. In een indrukwekkende viering beloofde Zuster Iuxta voor de rest van haar leven religieuze te blijven en een missionair leven te leiden. Na afloop was er nog een receptie in het klooster. Tot haar grote verrassing kwam Fanfare Showband Heiloo haar, en alle aan wezigen, tracteren op een serenade. Speciaal voor haar, zuster Iuxta is dol op fanfaremuziek, bracht FSH voor het eerst haar nieuwe muziek stuk "De Noord-Holland medley" ten gehore, bijgestaan door de majorettes van de band. Alle aan wezigen zongen uit volle borst mee toen de klanken van "tulpen uit Amsterdam" in de medley voor bij kwamen. Uiteraard volgde nog een lang zal ze leven. Al met al een prachtig feest en een hele ervaring voor iedereen die erbij was. Zuster luxta en de aanwezigen bij de eeuwige gelofte Foto: Evelyne Verheggen LIMMEN - Het is feest want Automobielbedrijf Kleverlaan in Limmen heeft op 6 oktober de tweede prijs van de verkiezing Autobedrijf van het Jaar 2015 2016 weten binnen te slepen. Daarmee is Kleverlaan het beste BOVAG autobedrijf van Noord Holland. De ontknoping van deze maan denlange verkiezingsstrijd vond plaats tijdens het jaarlijkse con gres van BOVAG Onafhankelijke Autobedrijven in het Arnhemse sportpaleis Papendal. Maar liefst 3.300 onafhankelijke autobedrij ven zijn lid van BOVAG. Een plek in de top 3 is op zich al een mooie prestatie. Maar eenmaal in de fina le, wilde het team van Kleverlaan natuurlijk ook winnen. De jury oordeelde anders en gaf de voor- keur aan Vakgarage Heinneman in Schildwolde. Helaas geen eer ste plaats, maar wel een prachtige tweede. Kleverlaan is uiteraard blij met het behalen van deze titel. "De verschillen bleken erg klein en de beoordeling van de jury was geba seerd op gevoel in combinatie met een andere focus dan wij in de jury- bezoeken hebben laten zien. Na de eerste plaats in 2010 lijkt een twee de plek een minder resultaat, maar de concurrentie heeft zich natuur lijk ook verder ontwikkeld", aldus Jan Kleverlaan. "We zijn daarom erg trots op het behaalde resultaat en de boost die het bereiken van de finale teweeg heeft gebracht. Er is een duidelijke groei en een hogere klanttevredenheid gerealiseerd in het afgelopen jaar. Een teken dat we op de goede weg zitten en de toekomst met vertrouwen tegemoet kunnen gaan." Een quote uit het jury-oordeel: "De tweede plaats is voor Kleverlaan Automobielbedrijf, een bedrijf dat in de loop der jaren is gegroeid en geprofessionaliseerd en in een kleine gemeenschap een regionale functie vervult die te dan ken is aan een professionele markt benadering. Het bedrijf scoort goed vanwege de transparantie naar de klant. Een teken dat die centraal staat en serieus genomen wordt. Dat resulteert in een hoge mate van klantvertrouwen. Het betrekken van het personeel is onderdeel van de bedrijfsstrategie en moet het succes van het bedrijf nog verder gaan ver groten." Bron: Bovag LIMMEN - De Limmer Plankeniers gaan weer de bühne op! En hoe? De klucht, in 3 bedrijven, speelt zich af in de gevangenis en een bouwval lig hotel. We hebben het weinig getoond, maar dit jaar zullen er twee decors te zien zijn. U zult vele bekende spelers zien schitteren, maar u kunt ook een nieuwe speler begroeten. Dit jaar spelen we het stuk 'Bewaar me' van de schrijfster Mary Bakker-Schoon uit Akersloot. De uitvoeringen vinden plaats in De Burgerij in Limmen op: vrij dagmiddag 06 november (uitslui tend voor ouderen en gasten van De Zonnebloem) zaterdagavond 07 november, zondagmiddag 08 november, vrijdagavond 13 novem ber en zaterdagavond 14 november. De avonden starten om 20.00 uur. De kaarten kosten €8,50. Op zon dagmiddag 8 november wordt er een middagmatinee om 14.00 uur gespeeld. Na afloop kunt u aan schuiven aan een stamppottenbuf- fet. Kaarten voor deze voorstelling zijn uitsluitend verkrijgbaar inclu sief stamppottenbuffet. U betaalt voor deze kaarten €16. Alle kaar ten zijn inclusief koffie en thee. De zaal gaat een half uur voor aan- vang open. De kaarten voor zowel de middag als de avonden zijn te koop bij Gall Gall, Vuurbaak 7 in Limmen vanaf 21 oktober as. Ook kunnen er kaarten besteld worden via kaarten@limmerplankeniers. nl. Het stuk wordt gespeeld door de Limmer Plankeniers onder regie van Stina Hof. De klucht gaat over Teun en Willem die in een gevange nis zitten, omdat ze een bankover val hebben gepleegd. Voordat ze gepakt werden, hebben ze de kans gezien om het geld te begraven. Op een plattegrond staat aange geven waar de buit ligt. In hun cel hebben Teun en Willem een gat in de muur gemaakt. De criminelen Jopie en Bennie, die naast hen in een cel zitten, hebben niets in de gaten. Wanneer er brand uitbreekt in de vrouwenvleugel worden de vrouwen naar de mannenafdeling geëvacueerd. De vrouwen komen in de cel met de vluchtroute. De 4 mannen weten toch te ontsnappen. Het tweede bedrijf speelt zich af in het hotel van Teun zijn moeder. De vier mannen houden zich schuil in het bos achter het hotel. De drie vrouwen krijgen vervroegde vrijla ting en komen hen achterna. Ze zijn allemaal op het geld uit. Kortom alle ingrediënten voor een gezellige mid dag of avond in De Burgerij. EGMOND AAN DEN HOEF - "Mooi he: een weids uitzicht over de velden met in het voor jaar prachtige bollenvelden. Ik zie schitterende luchten en geniet van zonsopkomsten en zonsondergangen. Het uitzicht is prachtig, een uniek plekje dat niet verloren mag gaan", zegt Nel Mulder. Nel woont op de Egmonder- straatweg in Egmond aan den Hoef en kijkt uit op een open vlakte waarop de gemeente Bergen en de drie Egmondse voetbalverenigin gen een voetbal-accommodatie wil len realiseren. Nel is (zacht gezegd) niet blij met dit plan. "Ik ben bang mijn uitzicht kwijt te raken, bijvoor beeld door bomen die de gemeente Bergen wil neerzetten en ik vrees voor hoge hekken, felle lichten en een groot parkeerterrein voor mijn deur. De verkeersdrukte gaat toe nemen; ik ben bang voor lawaai van meer verkeer en voetballende jeugd. Als dit plan doorgaat, dan gaat een hoop woongenot verloren en daalt de waarde van mijn huis. Ik moet er niet aan denken." Nel benadrukt ook het historische belang van het gebied. "Het is uniek dat op deze geestgronden nog bollen worden geteeld." Niet alleen Nel Mulder vreest voor de toekomst van dit stukje Egmond. Ook andere bewoners uit haar straat, zoals alle bewo ners van de appartementen boven Albert Heijn, en de nabijgelegen Van Oldenborghweg maakten officieel bezwaar. Ook de Land en Tuinbouw Organisatie Nederland (LTO) neemt stelling tegen de plannen. Bergen wil het voetbalcomplex op een ecologische en groene manier aanleggen. Daarnaast wil de gemeente het huidige Egmondia- terrein groen houden en bollenteelt mogelijk maken op de terreinen van Zeevogels (Egmond aan den Hoef) en Sint Adelbert (Egmond-Binnen). De voetbalclubs en de gemeente prefereren de Egmonderstraatweg boven andere locaties, zoals de hui dige voetbal-accommodaties en de hoek Heilooër Zeeweg/ Herenweg richting Egmond-Binnen. Volgens Bergen vanwege ruimtegebrek voor uitbreiding en een minder goede bereikbaarheid vanuit de drie dor pen. De gemeente en drie voetbal teams togen vorige week naar het provinciehuis om hun plan kracht bij te zetten. Een in principe-instem ming is nodig, omdat de locatie buiten bebouwd gebied ligt. Bergen verwacht voor eind 2015 een reac tie te krijgen. De bewoners en de gemeente Bergen komen volgende week bijeen voor meer informatie en discussie. Evert Visser/ EJV Mediaproducties Foto: Evert Visser

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 15