Najaarsconcert Eensgezindheid met thema Oktoberfest Grote behoefte aan eten, slapen en schone kleding Paul Moers geeft lezing over zijn nieuwe boek fieiH Hbgefl aan Jacko Schouten 3 UITKIJKPOST 21 OKTOBER 2015 Elke week verschijnt de rubriek 'De tienvragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! HEILOO - Op zondagmid dag 1 november vindt er een groots najaarsconcert plaats van Muziekvereniging Eensgezindheid met het thema Oktoberfest in cultureel cen trum de Strandwal te Heiloo. Er worden gastoptredens ver zorgd door Boerenhofkapel de Kinkeluters en de Amsterdamse Blaaskapel. Deze uitvoering staat in het teken van het Duitse Oktoberfest. Er is een doorlopend programma met verschillende gastoptredens van orkesten en ensembles. Er zal deze middag bijpassende Egerlander, Tsjechische en Böhmische blaas- kapelmuziek ten gehore worden gebracht. De orkestleden van Eensgezindheid zijn daarbij gekleed in Dirndls (dames) en Lederhosen (heren). De entourage van de zaal wordt versierd volgens het tra ditionele Duitse volksfeest. De organisatie vindt het leuk als men ook verkleed komt in Dirndl of Lederhosen maar dat is uiteraard geen vereiste om aan deze gezel lige middag deel te nemen. Er wordt ook gezorgd voor de inwendige mens met "kaffee und kuchen" en broodjes bockworst die je tijdens de verschillende optredens tegen een kleine vergoeding kan bestel len en kan nuttigen aan lange tafels in de concertzaal. Het concert vindt plaats in de Theaterzaal van cultureel centrum de Strandwal (op landgoed Willibrordus aan de Kennemerstraatweg) gelegen aan het de Olvendijk 2A te Heiloo. De toegang is dankzij sponsoring van verschillende Heilooër onderne mers vrij toegankelijk voor iedereen die van blaaskapelmuziek en gezel ligheid houdt. Het concert begint zondagmiddag 1 november om 14.00 uur (zaal open om 13.30 uur). Meer informatie via www.mv-eensgezindheid.nl. Kaarten kunnen gereserveerd wor den via: reserveringen@mv-eensgezindheid.nl of via 072 5334851. HEILOO - Onze verslaggeefster kwam ter ore dat vluchtelingen behoefte hebben aan hulpgoede ren. Om hier meer over te weten te komen besloot ze langs te gaan bij een echtpaar uit Heiloo dat vrijwilligerswerk verricht om vluchtelingen te helpen. Zij De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. H et wee kb lad U it ki j kpost wo rd t ge p rod u cee rd 0 p ee n wate rloos 7. offset rotatiepers, de milieu- j me vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. vertelden dat het belangrijkste wat vrijwilligers nodig hebben eten, slapen en schone kleding De vluchtelingen zijn soms al ruim vijf weken onderweg en heb ben vaak niet meer eigendommen dan de kleding die ze aanhebben. Ze zijn moe, hongerig en hebben geen normaal dag-en nachtritme meer. Vrijwilligers focussen zich er dan ook op om ze dat weer te kunnen bieden. Via een goede wifi- verbinding kunnen vluchtelingen het thuisfront laten weten einde lijk ergens aangekomen te zijn, wat heel prettig is als je in een land bent waar je de cultuur niet kent en de taal niet spreekt. Wat het echtpaar ook vertelde is dat de kinderen die mee gevlucht zijn soms ook buurkinderen of nichtjes zijn. De eigen ouders heb ben bijvoorbeeld een te slechte gezondheid en dan kan het voor komen dat een kind met de buren meegegeven wordt op zoek naar een betere toekomst. Naast dat het schrijnend is, is het ook hartverwar mend dat tijdelijke opvangcentra voor vluchtelingen in bijvoorbeeld gymzalen ook veel hulp ontvangen. Marokkaanse jongeren die een beet je Arabisch spreken en zich aanbie den als tolk, kapperscollege's en pedicures die hun hulp komen aan bieden en de vele hulpgoederen die bij de centra aangeboden worden. Dagelijks vindt ook het echtpaar uit Heiloo tassen vol gedoneerde kle ding voor hun deur. Er is nog steeds behoefte aan sokken, ondergoed en bijvoorbeeld joggingbroekjes voor kinderen van 6-8 jaar. De komende acht nachten helpt dit echtpaar in een opvanglocatie in Hoorn. Lezing Paul Moers trekt zo'n 180 bezoekers. Foto: Stip Fotografie Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Op donderdagavond 15 oktober werd op uitnodiging van Ondernemend Heiloo in de Cultuurkoepel in Heiloo een lezing gegeven door Paul Moers. Deze lezing ging over zijn nieu we boek 'Werk aan de winkel 3.0' Er waren zo'n 180 aanwezigen op af gekomen, waaronder burgemees ters, voorzitters en bestuurders van ondernemersverenigingen, en ondernemers uit Heiloo en omlig gende plaatsen. Binnenkort leest u een interview met Paul Moers in Uitkijkpost. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in Den Helder en getogen in Breezand 2. Als je hobby je werk was geweest, welk beroep zou je nu uitoefenen? Voor mij is dit altijd een lastige vraag geweest. Ik creëer graag. De uitdaging van 'niets' iets te maken schenkt mij veel plezier. Of dat het maken van kleding is of kunst, het orde scheppen in chaos en het verzetten van kaders. Vroeger wou ik tovenaar worden, nu noem ik mijzelf Creator! Mijn droom is mijn werk, en ik doe dit met passie. 3. Wie zou je willen ontmoeten en wat zou je zeggen en vragen? Die gaat wat dieper. Mijn overleden opa. Maar dan in dit moment. Hij overleed toen ik stukken jonger was dan nu. Ik zou zeggen dat ik door zijn creatieve stimulans op jongere leeftijd ik nu deels ben wie ik ben op creatief gebied. Ik zou vragen of ik hem daarvoor mag bedanken. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? De vrijheid van de landerijen waartussen mijn ouders wonen, de tuin. Ruimte. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? Oef.... Ik woon nog niet heel lang in Heiloo, dus nog lastig om daar een concreet antwoord op te geven. Heiloo vind ik in het geheel een fijne, groene gemeente. Ik moet zeggen dat ik weinig moeite heb hoeven doen om hier te 'aarden' Op dit moment geniet ik erg van het Heilooërbos. Prachtig in de herfstkleuren. 6. Waarvoor kunnen ze je 's nachts wakker maken? Voor ontzettend veel. Als het maar geen onzin, negativiteit, roddel en achterklap, en onnodige 'bijzaken' zijn. 7. Wat was het beste advies dat je ooit kreeg? Niets is te gek, als je het kunt onderbouwen! In de vorm van alles is mogelijk. 8. Wat weten de meeste Heilooers niet van je? Eigenlijk alleen dat wat deze Heiloenaren nog niet gevraagd hebben. Glimlach. 9. Wat zou je in het dorp aanpakken, als je burgemees ter was? Om dat te kunnen bepalen, woon ik hier te kort. In mijn vak als kunstenaar/ Creator streef ik naar een wereld waarin minder zwart/wit gedacht wordt. Waarin de zoektocht naar eigen kaders een rode draad is. En waarin ongeschreven wetten geen maatschappelijke druk zouden moeten geven. Waar het individu mogen zijn een hoofdrol heeft. 10. Je hebt stage gelopen bij Bas Kosters, een van DE mode ontwerpers van Nederland. Heb je zelf ook de ambitie om couturier te worden? Ik ben opgeleid als ambachtsman. In mijn stage bij Bas Kosters ben ik deze ambacht meer gaan waarderen dan ooit tevoren. Hij is voor mij een mentor en inspirator! Ik heb mijzelf het vraagstuk gesteld of in deze conceptuele tijd van mode, waarin het verschil tussen confectie en couture verlo ren lijkt te raken bij de doelgroep. Ik zie mijzelf als pelgrim in de mode, en mijn passie ligt daar zeker. Nu ben ik een zoektocht gestart naar hoe ik deze rol ga ver vullen. Mijn antwoord is nu niet definitief ja, maar de kans is wel groot. Ik nomineer voor de volgende 10 vragen: Ellen Kuhn Met de vraag aan Ellen, Hoe boek ik bij jou een workshop en wat kan ik dan ver wachten? Tassen vol spullen gaan richting de vluchtelingen. Foto: Aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3