Dans in De Beun gaat door Landelijke Fair Trade Week bij Wereldwinkel Atelierdag op Elckerlyc BEDRIJF BELICHT Succes opbrengst collecte Fonds verstandelijk gehandicapten de Bibliotheek 5 Lezing over Florence Workshop Internet voor beginners UITKIJKPOST 21 OKTOBER 2015 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Arjan Hoogvorst Rutgers Hoortechniek Kennemerstraatweg 91, 1851 BB Heiloo. Telefoon: 072 - 711 23 24, e-mail: info@rutgershoortechniek.nl, www.rutgershoortechniek.nl HEILOO - Alles wat ons qua geluiden ter ore komt, willen we vanzelfsprekend zo goed en duidelijk mogelijk tot ons nemen. Gesprekken, muziek, dierengeluiden en al het andere uit de natuur, aanwijzingen en noem maar op. Voor optimalisatie en/of bescherming van het gehoor zijn er de vakkundige specialisten van Rutgers Hoortechniek. Dit onder meer in Heiloo gevestigde, professioneel geoutilleerde audi- ciensbedrijf staat alle werkdagen klaar voor iedereen met gehoorpro blemen, om de best mogelijke oplossing te bieden, geheel op maat. Met de nodige tijd en aandacht. "Alles begint met een gedegen hooronderzoek en otoscopie", begint Arjan Rutgers. Samen met zijn vrouw Lilian kan hij buigen op ruim drie decennia ervaring met hoortechniek. "Wij kijken naar de conditie van iemands gehoorgang tot aan het trommelvlies, buitenoor genaamd. Verder doen we een uitgebreide een hoormeting, waarin wordt bekeken wat de aard is van het gehoorverlies. Aan de hand van zo'n onderzoek volgt een analyse van de problematiek, om vervolgens in samenspraak met de slechthorende een passende oplossing bij iemands levensom standigheden te bewerkstelligen." Lukt het niet om naar de winkel toe te komen, dan is het mogelijk een afspraak thuis te maken. Daarover gesproken: in veel gevallen wordt tevens de thuissituatie besproken. Denk hierbij aan zaken als het kun nen blijven opmerken van rookmelders, andersoortige alarmen en de telefoon. Signalen Slecht horen manifesteert zich vaak in gezelschap. Het volgen van gesprekken wordt al moeilijker, of iemands partner moet dingen steeds vaker herhalen. Bij dergelijke signalen is het verstandig een afspraak te maken met Rutgers Hoortechniek, wat zowel telefonisch als met een bezoek aan de winkel kan. "Voor de best mogelijke dienstverlening werken wij met de meest moderne technieken en meetapparatuur, waaronder speciale meetcabines", vertelt Lilian Rutgers. "Bovendien beschikken wij over een eigen laboratorium waarin perfect maatwerk voor oren plaatsvindt, uniek voor Nederland." Preventie Met slecht horen en een daaraan gekoppeld onderzoek houdt het niet op bij Rutgers Hoortechniek. Ook voor alle denkbare preventiemidde len kan men er aankloppen. Zo zijn er passtukjes voor 's nachts (denk aan omgevingsgeluiden en/of een snurkende partner), zwemdopjes voor mensen met trommelvliesperforaties en oplossingen voor kinde ren met buisjes. Maar ook bijvoorbeeld diverse geluidsbescherming toepasbaar in het bedrijfsleven. Noem het en Rutgers Hoortechniek kan het leveren. Vrijblijvend Tegenwoordig is een bezoek aan een KNO-arts niet meer verplicht bij de meeste zorgverzekeraars. Die voor menigeen omslachtige stap is daarmee niet langer noodzakelijk. Daar komt bij dat in 2015 nog belas tingaftrek op aanschaf van hoorhulpmiddelen mogelijk is. Blijf dus niet langer slechthorend en maak een vrijblijvende afspraak met Rutgers Hoortechniek. Medio 2016 verhuist Rutgers Hoortechniek naar het Stationsplein, met een ruimere winkel en dito parkeergelegenheid. Foto: Aangeleverd HEILOO - Met de collecte van Fonds verstandelijk gehandicap ten is 6479,85 opgehaald. Het Fonds bedankt alle vrijwilligers en gevers die hieraan bijgedra gen hebben. HEILOO - Het was even onze ker of het dansspektakel van zondag 25 oktober in theater De Beun wel door zou gaan. Dat het eigenlijk te groot is voor het theater in Heiloo was al bekend, maar ook de aangepaste versie leverde technische problemen op, waardoor het doorgaan van de voorstelling even twijfelach tig was. De aangepaste voorstelling begint zondag echter gewoon om 14 uur, HEILOO- Van zaterdag 24 okto ber tot en met 31 oktober is het weer Landelijke Fair Trade Week. Bij Wereldwinkel Heiloo zijn er deze week een aantal speciale food-aanbiedingen. Bovendien viert chocoladepro ducent Tony Chocolonely zijn10 -jarig bestaan. Daarom heeft de Wereldwinkel naast de beken de chocoladerepen nu ook de nieuwe Limited Editions, die alleen bij de Wereldwinkel ver krijgbaar zijn. Bij aankoop van 2 van deze repen wordt een cacao- plant gedoneerd aan de cacao- boeren. Heeft u het gezien bij "Koffietijd"? Het plantaardige wasmiddel "Seepje" wast met schillen van Met de opbrengst worden lan delijke en lokale projecten gefi nancierd die het leven van mensen met een verstandelijke beperking veraangenamen en hun wereld ver groten. Fonds verstandelijk gehan dicapten wil dat deze mensen kun nen meedoen in de maatschappij. Er gaat geld naar initiatieven zoals de aanschaf van een duofiets voor een zorgboerderij, het organiseren van theater- en schildercursussen op maat en aangepaste speelmate rialen voor kinderen met een beper king. Het Fonds draagt ook bij aan werkweken, vakanties of een aange paste schoolreis om zo mensen met een verstandelijke beperking onge dwongen te laten genieten. Collectant gemist? Op de website www.fondsverstandelijkgehandi- capten.nl kan online gedoneerd worden. en wel met de inleiding door cho reograaf David Middendorp, die eerder aangekondigd was voor 13 uur, gevolgd door de schitterende dansen Blue Journey, Facemachine en Flyland 2. Kaarten a 25,00 zijn verkrijgbaar via de website van organisator Stichting Vrienden van de Beun, www.vriendenvan- debeun.nl, bij De Schrijverij in het Stationscentrum, het Trefpunt (hier alleen tegen contante betaling), de bibliotheek in Heiloo en in het the ater. de Sapindus mukorossivrucht uit Nepal uw was helemaal schoon. De Wereldwinkel verkoopt zowel de schillen als de vloeibare vorm van Seepje. Fair voor de producent en fair voor het milieu. Vanaf heden zijn de Novib kalenders en agen da's verkrijgbaar. Het is ook weer mogelijk om uw kerstpakket bij de Wereldwinkel bestellen, maak een afspraak om alle mogelijkheden te bespreken. Op zoek naar een leuke vrijwilligersbaan? De Wereldwinkel is nog op zoek naar nieuwe mede werkers, niet alleen voor in de ver koop, maar ook iemand voor de PR, voor de inkoop en voor het etaleren. Kom eens langs bij Wereldwinkel Heiloo, Stationsweg 105, telefoon 072 5339443 www.wereldwinkel-heiloo.nl Westen/veg 250 tel. 072-5330670 info@bibliotheekheiloo.nl www.bibliotheekheiloo.nl Vrijdag 30 oktober, 10.30 uur Onder de titel 'Florence, stad van prinsen en pausen', verzorgt Jan van der Giessen op vrijdag ochtend 30 oktober, 10.30 uur een lezing in Bibliotheek Heiloo. Florence is een van de mooiste en belangrijkste cultuursteden van Europa en wordt gezien als hét centrum van de Renaissance en het Humanisme. We nemen een kijkje in deze fascinerende stad en de belangrijkste beziens waardigheden komen aan bod. In de lezing worden ook tips gegeven over verborgen juweel tjes in de stad die niet in elke reisgids te vinden zijn. Handig als u binnenkort een reisje gepland heeft, of enthousiast door de lezing, alsnog besluit te gaan. De lezing wordt toegelicht aan de hand van mooie beelden en met enkele muziekfragmen ten. Toegang en reserveren Reserveren kan bij de klanten service van de bibliotheek en is ook mogelijk via www.bibli- otheekheiloo.nl of telefonisch (072-5330670). Donderdag 29 oktober, 14.00 uur Heeft u moeite met het vinden van informatie op het internet, met het versturen van een e-mail of het invullen van online formulieren? Dan is deze work shop van Bibliotheek Heiloo echt iets voor u. U leert onder andere hoe u moet zoeken op internet en hoe u kunt mailen en downloaden. Filmpjes en dui delijke opdrachten laten beetje bij beetje zien waar de belang rijkste knoppen op internet voor zijn. De workshop bestaat uit vijf dagdelen van ieder 1,5 uur. Tussen de bijeenkomsten door kunnen deelnemers in eigen tijd en eigen tempo oefenen met de geleerde stof. Opgave en meer informatie kuntu vinden bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo, tel 072-5330670 of via www.bibliotheekheiloo.nl HEILOO - Kinderen van basis school Elckerlyc mochten vorige week donderdag een middag door brengen in een zelf gekozen atelier van de school. Zo was er een textielatelier, een toneelatelier, een schilderatelier, een tuinatelier een timmeratelier en nog meer. Met hulp van ouders werd er gebouwd, gedanst, gebak ken en gekookt, getimmerd en geweven. Alle producten zijn die zelfde avond nog tentoongesteld om aan de ouders van de kinderen te laten zien. Vorige week vrijdag namen de trotse makers alles weer mee naar huis. Leerlingen van basisschool de Elckerlyc leven zich uit in verschillende atelieres. Foto: Aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5