TV80 verslaat Derp Bikers Beachrace IVN organiseert duinwandeling Achilles viert feest Veiling in Limmen voor kerk en jeugd Welkomwinkel Alkmaar overstelpt door aanbod regio 15 Daan doneert staart van 50 cm aan KIKA Kerkweg in herfsttooi EGMOND AAN ZEE - TV80 en Radio 80 doen zaterdag 31 oktober rechtstreeks verslag van de Derp Bikers Beachrace. Dit is een 40 kilometer lange mountainbike-wedstrijd over de stranden. De uitzending start om 11.00 uur en duurt tot 14.00 uur. De deelnemers, waaronder Nederlandse kampioenen en lokale favorieten, racen een paar keer heen en weer tussen Bergen aan Zee en Bakkum aan Zee. De tv-makers tonen live beelden van de start van de dames (11.25 uur) en de heren (12.00 uur). Natuurlijk volgen ze de sportievelingen op de voet; dat doen ze vanuit twee jeeps. Bijzonder is ook een hindernis in de vorm van een paar kleine zand heuvels, vlakbij de start/finish. Dit gaat spectaculaire beelden ople veren! Naar verwachting komt de eerste vrouw om 12.45 uur over de finish. De eerste heer wordt rond 13.10 uur verwacht. De presentatoren van deze bij zondere tv-uitzending, waarvan het geluid ook integraal op de radio te horen is, zijn Monique Mol en Adri Wittebrood. Aris Brandaris en Cees Kager doen vanuit de jeeps verslag. De chauffeurs zijn Marco de Rooy en Ton Snijders Een verslag van omroepman Jan Hopman is tijdens de start en finish te zien en te horen. Uiteraard zijn de technische mensen van TV80 onmisbaar. Theo Morsch is verantwoordelijk voor radioregie. Nils Blom doet tv-regie, Jesse Plomp en Danny Zwart zijn actief als cameramannen. De studiotechniek is in handen van Robert de Baar. André van Straten en Willem van der Helm zor gen voor de verbindingen. EGMOND AAN DEN HOEF - Het IVN Noord-Kennemerland ver zorgt elke eerste zondag van de maand een wandeling in de Wimmenummer duinen. De start is om 11.00 uur bij de parkeer plaats aan het Nachtegalenpad, een zijweg van de Herenweg even buiten Egmond aan den Hoef. De wandeltocht voert door een afwisselend, kleinschalig land schap waar de "derpers" hun stuk jes bouwland hebben, door open duinen en door valleien en de oos telijke bosrand, met af en toe zicht op de bollenakkers. In deze tijd van het jaar vragen de paddenstoelen, mossen en doortrekkende vogels de aandacht. De wandeling wordt geleid door een natuurgids van het IVN, vereniging voor natuureducatie en duurzaamheid en duurt ongeveer twee uur. Vooraf aanmelden is niet nodig. Wel zelf zorgen voor een toe gangskaart voor het Noordhollands Duinreservaat van PWN. Er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd (richtlijn 2,50). Voor nadere inlichtingen kunt u mailen: hanneke@jpdg.nl of bellen: 072 - 5337601. Of kijk op de website www.IVNNKL.net EGMOND - Achilles bestaat 90 jaar en dat wordt op zaterdag 7 november voor alle kinde ren van alle basisscholen uit Egmond gevierd van 9.30 tot 15.00 uur met circus TADAA. Leden van Achilles doen gratis mee. Niet-leden betalen 2,00 en dat is voor de hele dag, inclusief patat, drinken, ijs en een versnape ring. Alle broertjes, zusjes, vriendjes en vriendinnetjes kunnen zich opge ven bij juf Sandra in de gymzaal van sporthal De Watertoren. Om 14.00 uur geven de kinderen een echte circusvoorstelling van alle circusacts die ze geleerd heb ben. Alle opa's en oma's, vaders en moeders en andere belangstellen den zijn dan van harte welkom om te komen kijken. Inschrijven voor niet-leden is nog mogelijk, morgen om 16.45 uur. LIMMEN - Als het in het dorp Limmen om gezelligheid gaat dan is de bevolking er altijd klaar voor. Elke gelegenheid wordt aangegrepen om elkaar te ontmoeten. Saamhorigheid staat heel hoog in het vaandel. Groot bewijs hiervan was toen Limmen dit jaar weer een geweldig wereldrecord vestigde bij het maken van een groot mozaïek van kurken. Eerst met elkaar werken en dan feestvieren. Dit geldt ook zo voor de kerke lijke gemeenschap. Het behoud van de eigen identiteit en zelfstandig heid van de Cornelius Parochie was te danken aan een actief betrok ken bestuur, dat zich sterk heeft gemaakt om samen op de bres te staan om te behouden wat men jarenlang samen heeft opgebouwd. De veiling voor kerk en jeugd is een van de pijlers waarop de geloofsgemeenschap rust. Maar de opbrengst is niet alleen voor de kerk, men besteedt ook graag geld aan de jeugdverenigingen. Daarbij wordt niet gekeken naar geloof of overtuiging, het is belangrijk voor iedereen. Op vrijdag 30 oktober a.s. is de veiling vanaf 19.15 uur in 'De Burgerij', het gebouw recht tegen over de kerk. In de catalogus staan ruim 325 kavels vermeld, waarvan er velen gretig aftrek zullen vinden. Een kleine greep uit het aan bod; als altijd vele pondjes paling, kazen, taarten, bloembollenpak ketten, diners in uitstekende res taurants, kisten sinaasappels (voor St. Maarten), cadeaubonnen, en nog veel meer. In het oog springen de jaarlijkse evenementen, zoals Solextochten met na afloop een heerlijk buffet, uitstekend verzorg de Keezavonden, excursies naar Texel, voetbalwedstrijden van AZ met diner in het AFAS station, golf- toernooien, bezoeken aan het nieu we Bloembollenmuseum, bezoek aan schouwburg en concerten, en nog vele andere bijzonder uitjes en evenementen. Regelmatig is er tus sen kavels een bijzondere loterij, met vele mooie prijzen. Het bekende team van de vijf Limmer veilingmeesters staat klaar voor de aftrap en zal er voor zor gen dat in een gezellig en soms zeer spannende sfeer de kavels verkocht gaan worden. De toegang tot de veiling is gratis en catalogi zijn in de zaal aanwezig. Bovendien worden alle kavels op een beamer getoond. LIMMEN - ''Mijn zoon Daan (10 jaar) heeft iets heel moois gedaan en ik vind daarom dat het wel in de plaatselijke krant mag komen. Daan heeft in de herfstvakantie zijn lange haar af laten knippen. Hij heeft 5 jaar lang zijn haar laten groeien met als doel het te doneren voor KIKA. Op 5 jarige leef tijd had hij van dit goede doel gehoord en wilde ook iets doen. Hij heeft heel veel commentaar gehad over zijn lange haar en is ook vaak voor meisje uitgemaakt, maar dat weerhield hem er niet van om het toch te laten groeien. Na 5 jaar had hij een staart van maar liefst 50 cm. Nu vond hij het tijd om het te doneren. Hij wilde wel dat het er op een ludieke manier van af moest en wilde daarvoor naar de barbieren van Schorem in Rotterdam. Je kunt daar geen afspraak maken, dus netjes wachten tot je aan de beurt bent. De barbier heeft het gevlochten en afgeknipt. De vlecht is ruim 47 cm lang. Hierna werd hem een echt mannenkapsel aangemeten; een echt rockabilly kapsel. Wij zijn super trots op hem!", aldus trotse moeder Monique Kaandorp. Aangeleverde foto LIMMEN - Wat kan Limmen toch prachtig zijn. Niet alleen in het voorjaar of de zomer, maar ook in de herfst, waarin de bomen prachtige kleuren laten zien. Zo ook de bomen aan de Kerkweg, die een prachtig gele gloed vertonen, voordat de bladeren door de wind van de takken worden gerukt en op de straat dwarrelen. Deze foto is genomen vanaf de Dusseldorperweg. Foto: Frans Schipper

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 13