De Vijfhoek biedt voor kinderen met een beperking een veilige basis Bij Villa Lilla voelt iedereen zich thuis Sta ook vierkant achter De Vijfhoek! zorg&welzij HEILOO - Kinderen met een verstande lijke en/of meervoudige beperking vinden bij orthopedagogisch dagcentrum De Vijfhoek een veilige basis om zich verder te ontwikkelen. Van maandag tot en met vrijdag wordt hier een doelgericht pro gramma aangeboden dat de ontwikkeling stimuleert. Daarnaast is er ruimte voor de kinderen om gewoon kind te zijn, plezier te maken en de wereld te ontdekken. Bij het dagcentrum zitten de kinderen in kleine groepjes, die samengesteld zijn op basis van hun belevings- en ontwikkelings niveau. Het programma dat wordt aange boden is afgestemd op hun individuele behoeften. Er zijn activiteiten, zoals massage, Sherborne (ondersteunend bewegen), actie- reactiespelletjes en sensorische activiteiten waarbij het individuele kind centraal staat. Op verschillende manieren wordt onderzocht wat een kind fysiek en geestelijk aankan en waar het plezier aan beleeft. Ook wordt gekeken hoe het kind zich tijdens de activitei ten gedraagt, hoe de spraak en de taal zich ontwikkelt en naar de ontwikkeling grove en fijne motoriek. Wanneer het nodig is kan een kind een behandeling krijgen van een fysiotherapeut, logopedist, ergotherapeut of muziektherapeut. Kinderen die kunnen doorstromen naar het (speciaal) onderwijs krijgen schoolvoorbereidende activiteiten aangeboden. Het dagcentrum biedt naast de dagelijkse groepsactiviteiten ook extra activiteiten, bijvoorbeeld snoezelen, zwemmen en huif- bedrijden bij stichting Dupla. De Zorg en Welzijn Special verschijnt drie keer per jaar in de Uitkijkpost in de maanden februari, juni en oktober. Voor meer info: verkoop@uitkijkpost.nl. Bij De Vijfhoek werken mensen die deskundig zijn in het ondersteunen en begeleiden van kinderen die door problemen in hun ontwik keling extra zorg nodig hebben. De ouders van de kinderen worden hier zoveel mogelijk bij betrokken. Met hen zijn er gesprekken over de ontwikke ling van de kinderen en er is dagelijks contact via Familienet. Zo worden ouders betrokken bij de dingen die hun kind meemaakt bij het dagcentrum. Gedreven vrijwilligers onder steunen de groepen en zorgen dat er extra activiteiten mogelijk zijn en dat er voor de kinderen extra aandacht is. Op zaterdag en tijdens vakanties is het dagcentrum ook geopend voor kinderen van het speciaal onderwijs. Voor hen wordt een passend programma samengesteld. Foto Aangeleverd Wilt u meer informatie over de dienstver lening bij De Vijfhoek of heeft u belangstel ling als vrijwilliger dan kunt u contact opnemen met Jacqueline Peijnenburg, telefoon: 06-12 19 89 77 of e-mail: jpeijnenburg@dewaerden.nl. ODC De Vijfhoek is onderdeel van De Waerden: www.dewaerden.nl. Het adres van ODC De Vijfhoek is Vierkant 22, 1852 RA Heiloo. voor halve dagdelen in de ochtend en/of de middag. De ruime ope ningstijden maakt het mogelijk dat het dagprogramma op een prettige manier kan worden ingevuld. Villa Lilla is open van maandag tot en met vrijdag gedurende 52 weken per jaar, met uitzondering van algemeen erkende feestdagen. De openingstijden zijn van 7.30 uur tot 18.30 uur. Op aanvraag kan er inci denteel gebruik gemaakt worden van ruimere openingstijden. Villa Lilla is door de gemeente benoemd tot gezond voorbeeld, omdat zij als partner van Appeltje Eitje en gezonde voeding stimuleren. Naast dagopvang verzorgt Villa Lilla ook de buitenschoolse opvang (BSO) bij de Springschans, een basisschool in het groene centrum van Heiloo aan de Breedelaan 6. Het pand is nieuw, ruim en kleurrijk. Villa Lilla biedt opvang na school tijd gedurende de schoolweken en opvang voor hele dagen tijdens de schoolvakanties. Ook kan alleen gebruik worden gemaakt van BSO tijdens de vakanties. Gedurende de schoolweken is er van 07.15 tot 8.45 uur voorschoolse opvang. Op de voorschoolse opvang wordt een gezellige sfeer gecreëerd en krijgen de kinderen de mogelijkheid om vrij te spelen of hun ontbijt te nuttigen. De kinderen krijgen dagelijks een verse fruitshake om de schooldag gezond te beginnen. Er is een duidelijk onderscheid in activiteiten gedurende de school weken en tijdens de vakanties. Wan neer een kind na schooltijd naar de BSO komt, heeft het er al een dag op zitten. Villa Lilla ziet de tijd op de BSO dan ook als vrije tijd voor het kind. Dit betekent dat een kind zelf mag kiezen wat hij of zij gaat doen; binnen- of buitenspelen, samen of alleen. De rol van de medewerk(st) er hierin is begeleidend en onder steunend. De groep beschikt over voldoende materialen, spelletjes en speelgoed om voor elk kind een prettige vrijetijdsbesteding moge lijk te maken. Tijdens de vakanties, wanneer de kinderen een hele dag op de BSO doorbrengen, wordt een vakantieprogramma opgesteld. Heeft u belangstelling? Kijk dan op www.villalilla.nl of bel 072 509 00 30 voor een persoonlijke rondleiding! U bent altijd van harte welkom voor een indruk en een kopje koffie. Foto Aangeleverd HEILOO - Villa Lilla is een kinder dagverblijf aan de Omloop 13 in Heiloo. De medewerk(st)ers gaan respectvol en positief om met de kinderen én de ouders. Bij Villa Lilla krijgen kinderen de ruimte. Zij moeten zich thuis voelen en zich kunnen ontwikkelen. Villa Lilla is gelegen in een rustige en groene omgeving bij zwem bad Het Baafje en heeft ruime parkeergelegenheid voor de deur. Er wordt professionele opvang aangeboden in een kindvriendelijk gebouw. Het ruime, lichte pand voldoet aan alle eisen. De mooie, beschutte buitenspeelplaats wordt in alle jaargetijden dagelijks benut. Er wordt veel gewandeld met de kinderen in het omliggende park voor een bezoek aan de speelheuvel of de boerderij. De gediplomeerde pedagogische medewerk(st)ers bevorderen de zelfredzaamheid. Zij geven invulling aan dagritme, geborgenheid en veiligheid. De kinderen hebben contact met leef tijdgenootjes uit verschillende milieus en culturen. De eigen waarde van de kinderen staat voorop. In de groep komen de kin deren ook Puk tegen. Puk is een pop en speelkameraadje en hoort bij het voor- en vroegschoolse educatie programma dat de ontwikkeling van jonge kinderen stimuleert. Villa Lilla biedt dagopvang voor kinderen vanaf zeven weken tot vier jaar. Voor peuters vanaf twee jaar is er op dit moment ook plaats HEILOO - De Vijfhoek in Heiloo is een erkend orthopedagogisch dagcentrum voor kinderen met een verstandelijke en/ of meervoudige beperking. De Vijfhoek biedt plaats aan circa veertig kinderen in de leeftijd tot 18 jaar uit de hele regio Alkmaar. De beperkingen van de kin deren van De Vijfhoek zijn verschillend. Er zijn kinderen met een ontwikkelings achterstand, een motorische beperking, een zintuiglijke beperking, een com municatieve beperking of een contact stoornis. Ook komen kinderen naar De Vijfhoek die naast hun handicap om andere vormen van begeleiding vragen. Bijvoorbeeld kinderen met epilepsie, eet- en drinkproblemen, medische problemen of gedragsstoornissen. De Stichting Vrienden van De Vijfhoek is in 1991 door een aantal actieve ouders opgericht. De vriendenstichting realiseert projecten en activiteiten die nodig zijn om het dagelijks leven van de kinderen en de medewerkers op De Vijf hoek te verbeteren. Met name zaken niet vanuit de AWBZ/jeugdzorg gefinancierd worden, zoals een snoezelruimte en een nieuwe belevingstuin. Jaarlijks is er voor iedere groep een dagje uit. De Stichting draagt bij aan huifbedrijden, aangepaste spelcomputers, speelobjecten, vervoers middelen en ondersteunt in de breedst mogelijke zin. Alle benodigde gelden komen uit acties, sponsoring, giften en nalatenschap pen. De Stichting heeft de ANBI status, dus dat zit belastingtechnisch helemaal goed. Er zijn diverse manieren waarop u De Vijfhoek kunt steunen. Ten eerste als vrijwilliger bij uitjes, begeleiding met wandelen, het bijhouden van de tuin, as sisteren met zwemmen, busbegeleiding, klusjes doen; er zijn altijd handjes nodig! En verder natuurlijk met, publiciteit, fond senwervingsacties, donaties, sponsoring, schenkingen of een nalatenschap. Wilt u sponsor, donateur of vrijwilliger worden? Heeft u een vraag, een idee of wilt u meer weten? Bezoek dan www.vriendenvandevijfhoek.nl. Op deze website staat ook een aanmel dingsformulier voor donateurs. Foto Aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 17