Zorgcirkel Thuiszorg de oplossing voor langer zelfstandig wonen de Bibliotheek uw pijn verlichten Podotherapie kan zorg ^WELZIJN IEDEREEN KAN (BLIJVEN) LEZEN Stichting Haarwensen Kosteloze reservering mogelijk Heiloo Haarwerken en pruiken bij haaruitval Bibliotheek Heiloo De bibliotheek informeert mensen met een (visuele) beperking om te kunnen blijven lezen. Elke dinsdag is er een spreekuur van 14.30 - 15.30 uur. Onbeperkt leesplezier Een klant, die het audiolezen via de bibliotheek heeft ontdekt, vertelt: "Dankzij gesproken lectuur heb ik het plezier in lezen weer helemaal terug gevonden. Zo lees ik graag historische romans of waargebeurde verhalen. Maar er is echt van alles!" Wij zijn steunpunt van Stichting Haarwensen. Dat houdt in dat alle kinderen tot en met 18 jaar die een haarwerk nodig hebben (uit de regio), naar ons verwezen worden voor het haarwerk dat zij gedoneerd krijgen van de stichting. Kapsalon de Boer Van Aostastraat 4 1851 JC Heiloo telefoon 072-5337660 mobiel 06-57700579 www.kapperdeboer.nl De podotherapeut kijkt naar de juiste stand van de voeten. HEILOO - Pijnlijke voeten kunnen u de hele dag bezighouden. De pedicure verzorgt uw voeten. Niet alleen als u hier zelf niet meer bij kunt. Ook als nagels vreemd groeien (verdikken, rondgroeien of ingroe ien) kan de pedicure dit behandelen. Eelt en likdoorns kunnen erg pijnlijk zijn bij het lopen. De pedicure verwijdert deze, zodat u weer prettig loopt. Podotherapie Heiloo kan hierbij helpen. Eelt en likdoorns worden vaak veroor zaakt door druk. De pedicure verwijdert het eelt, de podotherapeut gaat op zoek naar de oorzaak hiervan en probeert dit aan te pakken. Een veel voorkomend probleem is een overbelaste pees, de bekendste is hierbij het hielspoor. Dit kan veroorzaakt worden door een verkeerde stand van voeten of benen. Tijdens het onderzoek van de podotherapeut wordt gekeken of wij dit kunnen verhelpen. Voor podotherapie is geen verwijzing nodig, de behandeling valt onder de aan vullende verzekering (zonder aantasting van eigen risico). Zie ook onze advertentie voor contactinformatie. Voor meer informatie, tel. 088 55 99 500 of kijk op www.zorgcirkel.com De meeste mensen hebben een volle bos haar op hun hoofd, maar bij sommigen is er sprake van haaruitval. Oorzaken voor versnelde haaruitval kunnen zijn: erfelijkheid, hormonen, medicijnen, alopecia androgenetica (mannelijke kaalheid) alopecia areata (pleksgewijze kaalheid), bestraling, chemotherapie of brandwonden. Wij zijn gespecialiseerd in het vervaardigen van verschil lende haarwerken, zoals pruiken, toupets en haarstukken. We zijn op de hoogte van de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van haarwerken en hoofdhuidproblemen. Er wordt onder andere gewerkt met het speciaal door der matologen ontwikkelde merk Mediceuticals. Mediceuticals is er voor mensen met hoofdhuidproblemen, zoals extreme eczeem en psoriasis. Daarnaast biedt Mediceuticals een ondersteuningsprogramma aan voor zowel alopecia- patiënten als voor patiënten tijdens de chemotherapie. Wij begeleiden je bij het maken van een goede keus van het haarwerk. Wij adviseren je tevens om iemand mee te vragen die jou goed kent, zoals je partner, een familielid en/ of vriendin. De begeleiding vindt plaats in aparte haarwerk- cabines. Uiteraard is ook een bezoek aan huis mogelijk. Vergoeding Wanneer je een haarwerk aanschaft, en er is sprake van een medische indicatie (alopecia, chemotherapie enzovoort), dan heb je recht op een vergoeding via de zorgverzekeraar. Indien gewenst kunnen wij je inlichten over de hoogte van je vergoeding. Erkend en gecertificeerd We zijn erkend door de zorgverzekeraars, voor jou een garantie van vakmanschap, kwaliteit en service. Ons bedrijf is ook SEMH-gecertificeerd. De SEMH heeft tot doel het kwalificeren van haarwerkers en het bieden van waarbor gen aan consumenten, die gebruikmaken van de door de haarwerker geboden diensten. Voor meer informatie kun je kosteloos en vrijblijvend een afspraak maken voor een intake. Snelle levering Bij een haarwerk voor een patiënt tijdens chemotherapie moet er in de meeste gevallen snel gehandeld worden, dus wordt er voor confectie gekozen. Dit kan in zowel syn thetisch als in echt haar geleverd worden. Bij spoed kan er op dezelfde dag geleverd worden, en ook kan een haarwerk kosteloos gereserveerd worden, zodat het haarwerk klaar ligt zodra het nodig is. Maathaarwerk en plakhaar Een maathaarwerk heeft een levertijd van minimaal 12 we ken, en is dan ook beter geschikt voor bijvoorbeeld alope- ciapatiënten, maar ook bij het dunner worden van de kruin kan er een passende oplossing gevonden worden, of voor modische doeleinden, zoals opvulling voor meer volume. Voor mensen met brandwonden hebben we speciaal plak- haar, dat op de maat van de plek kan worden afgeknipt en geplakt. Daar kun je mee sporten, douchen enzovoort. 0 Maar er zijn meer mogelijkheden vanuit De Zorgcirkel. Zij die steeds vaker of tijdelijk op zien tegen de berg afwas, het bed opmaken, wassen en strijken, boodschappen doen en het stofzuigen van uw huis, kunnen gebruik maken van de huishoudelijke hulp service. U bepaalt zelf wat u nog kan en wilt blijven doen, en welke werkzaamheden u liever over laat aan ons. Er wordt niet op een minuutje gekeken, er wordt schoon gemaakt zoals u het gewend bent (met uw schoonmaak spullen) en door een opgeleide vaste medewerker van De Zorgcirkel. En dan is er de was- en strijkservice van De Zorgcirkel. Deze maakt het u makkelijk door de was te verzorgen. Dat kan als u zelfstan dig woont, maar natuurlijk ook als u in één van de vestigingen verblijft. Heeft u zelf niet meer de beschikking over een eigen wasmachine of wilt u de was buiten de deur laten doen, dan kunt u gebruik maken van de wasservice. HEILOO - Voor degenen die langer zelfstandig willen blijven wonen biedt Zorgcirkel Thuiszorg dé oplossing. U kunt zowel dagelijks of slechts een paar uur per week gebruik maken van deze diensten, ter aanvulling op uw bestaande thuiszorg of als particuliere zorg zonder thuiszorg indicatie. U krijgt bijvoorbeeld een vaste medewerker, persoonlijke verzorging, er wordt rekening gehouden met uw wensen, er is verpleeg kundige hulp bij een chronische aandoening waarbij u toch thuis wilt blijven wonen en er is wondverpleging of zorg na revalidatie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 18