Gemeente biedt ook volgend jaar hulp bij huishouden Fitheid senioren Heiloo onder de loep genomen 'Iemand moet puber de weg wijzen' zorg welzijn Ook benieuwd hoe fit en vitaal u nu eigenlijk écht bent?! loFysio1 ALKMAARSPORTO HEILOO DO Alleenstaande pleegmoeder Marlou (35) nieuwe contracten voor zorgverleners Fit Vitaal 60+: Doe mee aan de gratis fittest op dinsdag 17 november! GEMEENTE Fittest en 8-weeks sport programma voor maar 20,- ■tefc-.eegzorg II 'fiederland Foto Aangeleverd HEILOO - Gemeente Heiloo gaat voor in woners die hulp bij het huishouden nodig hebben vanaf 1 januari 2016 zaken doen met zorgaanbieder Axxicom. Zo blijft de gemeente ook in 2016 haar verantwoordeli jkheid nemen door hulp bij het huishouden te bieden - zij het op een iets andere manier dan tot nu toe. De gemeenten krijgen minder geld van de Rijksoverheid voor de hulp bij het huishouden. Er zijn gemeenten die daarom stoppen met het aanbieden van huishoude lijke hulp. Dit jaar is voor de BUCH-gemeen- ten (Bergen, Uitgeest, Castricum, Heiloo) een overgangsjaar. In dat jaar is er niets veran derd. Ook voor 2016 wil de gemeente Heiloo - als een van de BUCH-gemeenten - haar ver antwoordelijkheid nemen en heeft daarom gekeken naar een manier om de hulp bij het huishouden toch te kunnen blijven bieden. Hulp bij het huishouden categorie 1 Door de eenvoudige schoonmaakondersteun- ing (nu heet dat nog Hulp bij het Huishouden categorie 1, HH1) vanaf 2016 anders te organ iseren, kan de gemeente ook in de toekomst schoonmaakondersteuning (via de 'algemene voorziening schoonmaakondersteuning') aan onze inwoners aanbieden. Er is derhalve gekozen om één aanbieder per wijk aan te besteden op basis van kwaliteitseisen en prijs. Een belangrijke kwaliteitseis is bijvoor beeld dat aanbieders leveren volgens de geldende cao. De gemeente bepaalt daarmee 'wat' er volgens hen georganiseerd moet zijn, en het 'hoe' is aan de aanbieders. Er is gekozen voor één aanbieder per wijk, zodat deze efficiënt kan werken, bijvoor beeld doordat er minder reistijd is, of door de inzet van lokale voorzieningen. Diegenen die voldeden aan de kwaliteitseisen en het gunstigste tarief hebben aangeboden, hebben de eerste keus gehad voor een wijk. In onze gemeente gaat Axxicom de schoon maakondersteuning leveren. Voor inwoners die HH1 1 krijgen in 2015 en vanaf 2016 de algemene voorziening schoon maakondersteuning krijgen, betekent dit dat zij de hulp mogelijk van een andere zor gaanbieder ontvangen. Zij worden hierover persoonlijk via een brief geïnformeerd door de gemeente. Binnenkort gaan de gemeenten in gesprek met de gegunde aanbieders over de over name van personeel. De gemeente heeft hier bij een faciliterende rol. De Wmo verplicht zorgaanbieders om hierover met elkaar het gesprek aan te gaan. Hulp bij het huishouden categorie 2 De HH2, waarbij extra ondersteuning is bij het voeren van regie over het huishouden, blijft daarnaast onveranderd bestaan. Hieronder staat welke zorgleveranciers in alle BUCH-gemeenten die ondersteuning gaan leveren: AZA, Zorgbedrijf/Thuiszorg Noordholland BV, Tzorg, DPC Thuiszorg, De Zorgspecialist, De Zorgcirkel, Viva Zorggroep, Axxicom en Actiezorg Thuishulp BV. HEILOO - De buurtsportcoach van Heiloo organiseert voor dinsdag 17 november samen met fysiotherapeut MoFysio in gymzaal Capel-acker een gratis fittest voor senioren. Tijdens de test zullen vaardigheden als kracht, lenigheid, balans, reactievermo gen en uithoudingsvermogen aan de orde komen. Als vervolg op de fittest kunnen de deelnemers meedoen aan een acht-weeks sportprogramma wat in samenwerking met de fysiotherapeut en lokale verenigingen en stichting Welzijn Heiloo in Heiloo wordt georganiseerd. De fitheidstest wordt op 17 november af genomen in gymzaal Capel-acker en maken onderdeel uit van het project 'Fit Vitaal 60+', een 8-weeks sport- en beweegpro- gramma voor ouderen georganiseerd door de buurtsportcoach Heiloo. De fittesten, waar gratis aan deelgenomen kan worden, vormen de start van het programma. Dankzij een samenwerking met de fysiotherapeut van MoFysio kan een ieder hier op verantwoorde wijze aan meedoen. Samen met de fysio therapeut wordt ook bepaald of de deelnem ers met klachten kunnen doorstromen naar het 8-acht-weekse sportaanbod of dat een andere behandeling noodzakelijk is. Als de deelnemers besluiten zich op te geven voor het acht-weekse sportprogramma 'Fit Vitaal 60+' zullen zij gedurende acht weken tweemaal per week gezamenlijk gaan sporten. Eenmaal per week trainen zij onder begeleiding van een deskundige trainer bij Dorssports Heiloo. De tweede dag in de week maken de deelnemers kennis met het aanbod van de diverse sportverenigingen in Heiloo. Zo komen onder andere de sporten badminton, valpreventie, pilates, etc. aan bod. Het programma start in de laatste week van november. De kosten voor het totale acht- weekse sportprogramma bedragen 20 euro per persoon. Natuurlijk is er na afloop van iedere training tijd voor een praatje onder het genot van een kopje koffie en thee. Het sociale element is namelijk ook erg belangrijk bij het beoefenen van een sport. Het project is in het voorjaar van 2015 al eens eerder uitgevoerd. Met groot succes, want een groot aantal deelnemers sport nog wekelijks samen. Dit is aanleiding geweest voor de buurtsportcoach om het programma nogmaals op te zetten. Inwoners van Heiloo die mee willen doen aan de fittest en/of het sportprogramma zijn welkom. Er zijn nog plaatsen beschikbaar. Aanmelden of informatie opvragen kan via de buurtsportcoach van Heiloo, Pascale de Hoogh, via p.dehoogh@alkmaarsport.nl of 06-11149728. De buurtsportcoach Heiloo organiseert op 17 november, in samenwerking met fysiotherapie MoFysio, een gratis fittest in gymzaal Capel-acker in Heiloo. De fittest is geschikt voor ieder niveau, of u nu wel of niet een sport beoefent. Door de aanwezigheid van de fysiotherapeut kunnen mensen met lichte lichamelijke klachten bovendien veilig meedoen. In vervolg op de fittest kunt u meedoen met het sportieve project "Fit Vitaal 60+". Onder begeleiding van vakkundige trainers zult u gedurende 8 weken met diverse sporten kennismaken. Start in de laatste week van november. Deelname bedraagt slechts 20,-. Meld je aan via de Buurtsportcoach Heiloo. www.sportinheiloo.nl Buurtsportcoach Heiloo, Pascale de Hoogh 06-11149728 p.dehoogh@alkmaarsport.nl Fysiotherapie op locatie HEILOO - Marlou, 35 jaar, is pleegouder en alleenstaand. Zij is nu pleegouder en vertelt haar verhaal:,,Ik wilde dit al toen ik 6 jaar was. Ik wilde graag een groot kind, 13 jaar of ouder. Jongen, meisje, afkomst, maakte me niks uit. Als puber ontdek je de wereld en iemand moet je de weg wijzen." Marlou's weekenden zijn intensief, maar vooral zoals een doorsnee gezin de week enden met elkaar doorbrengt: „Boodschap pen doen, samen koken. Ergens naartoe, iets leuks doen. En ik heb hem voor een vecht sport opgegeven, voor een beetje discipline en zelfvertrouwen. Je hoeft echt niet naar Duinrell, gewoon samen boodschappen doen is al genoeg.' Pleegkinderen komen met een verhaal. Er is vooral behoefte aan duidelijkheid en vertrou wen, vertelt Marlou: ,,Een band moet je rustig opbouwen. In de trainingen van Pleegzorg wordt je verteld: het is altijd heftiger en meer dan je verwacht. En dat is ook zo. Meer liefde, meer moois, meer moeite en meer lastige dingen. Het geeft mij gezelligheid en een andere kijk op mensen. En het is een uitbreiding van mijn netwerk, net zo goed." 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 19