w Loper toch sterker dan toren bij SV Vredeburg Oranjebal steunt De Foresters: vruchtbare samenwerking! Pascal Wiebering naar WK trampoline in Odense wL Jeugd Dojo 't Loo v succesvol in zkwalificatiestrijd SPORTNIEUWS UIT DE REGIO 1 HEILOO - Elk jaar wordt in Ypestein het Oranjebal gehou den, een mooi feest rond Koningsdag. Stichting Oranjebal is het hele jaar bezig om van dit feest voor Heiloo en omstre ken een spektakel te maken. De Stichting houdt het evenement tot nu toe niet commercieel en zorgt daarmee voor de onge dwongen sfeer die het feest zo kenmerkt. SpM JB|^28 OKTOBER 2015 LIMMEN - Op vrijdag 23 okto ber speelden de schakers van SV Vredeburg de vijfde ronde van de interne competitie. Enkele topduels stonden op het pro gramma. In een rechtstreeks duel om de eerste plek op de ranglijst kwam Harold Ebels prima uit de opening tegen Bert Hollander. Hij won een kwaliteit, zoals het verschil tussen een toren en een loper genoemd wordt, maar moest in het vervolg ervaren hoe Hollander handig de kracht van het loperpaar uitnutte. Het voordeel van Ebels verdampte en rond de vijftigste zet noteerde Hollander opgelucht het punt. Jos Admiraal en Bob Stolp hadden beiden een klein probleempje: bij Admiraal was het een geïsoleerde pion, bij Stolp een onderontwikkelde damevleugel. De probleempjes waren voldoende aan leiding te kiezen voor een remise. Jan Borst won in een keurige partij van Marcel Wester. Na afloop wist Borst nog precies te vertellen op welke zet Wester welk foutje had gemaakt. Jaap Limmen scoorde een heel gemakkelijk, maar onbevre digend punt. Zijn afwezige tegen stander Remi Aafjes had verzuimd zich af te melden, stond dus wel ingedeeld en liep tegen een regle mentaire nul aan. Lang leek het erop dat Gertjan Hafkamp een pluspion tegen Sandra Hollander zou kunnen verzilveren. Maar in het diepe eind spel toonde Sandra haar kwaliteiten en schoof Hafkamp subtiel naar een nederlaag. Tars Wanders maakte een einde aan de goede reeks van Jeroen Tebbens. Wanders meldt zich daardoor in de top van de rang lijst. Daar staat ook Robin Rommel die Theo Al aan de zegekar wist te binden. Nico Pepping keerde ontspan nen terug na een vakantie op Kreta, maar tegenstander Adri Beentjes wenste niet bij te dragen aan de vreugde. Met zorgvuldig spel maak te hij het verschil in het eindspel. Jan Levering trof in Ed Stolp een te sterke opponent. Datzelfde gold voor Bert van Diermen. Hij was niet opgewassen tegen het bekeken schaak van Barry Blekemolen. Komende vrijdag speelt het zestal van Vredeburg 2 zijn eerste bonds wedstrijd van het seizoen. Omdat Heiloo van gezelligheid houdt, is men in staat op basis van de consumpties wat winst te maken. Zoals een goede stichting betaamt, geeft men al een aantal jaren een deel van de winst terug aan de gemeenschap, via een aantal sponsorinitiatieven. Zo ook bij De Foresters, die samen met de stich ting rond Koningsdag een Oranjebal 7x7 toernooi gaat organiseren. Zoals op de foto te zien is heeft Dames 35+ het nu al enorm gezel lig met het bestuur van Oranjebal, wat ook gelijk de sfeer binnen De Foresters en de stichting zo kenmerkt. Naast plezier heeft De Foresters ook ambitie in het vaan del staan en daarom zal er met de stichting gekeken worden naar andere samenwerkingsvormen, zoals het uitwisselen van vrijwilli- gersgroepen, evenement-expertise en andere mogelijkheden. Al deze zaken zijn besproken gedurende een gezellige avond, tij dens het reguliere 7x7 vrijdagavond voetbal, wat ondanks het mindere weer prima is bezocht door o.a. teams van Zeevogels, HSV en uiter aard De Foresters. De basis is gelegd voor een vruchtbare samenwerking tussen stichting Oranjebal en De Foresters en samen wordt vooruitgekeken naar naar de komende jaren en eve nementen! Pascal Wiebering in actie. Zij plaatste zich voor de WK trampoli nespringen in Odense, Denemarken. Aangeleverde foto ALKMAAR/HEILOO - Een belangrijke wedstrijd dit weekeinde in de trampoline hal van Triffis in Alkmaar. Pascal Wiebering uit Heiloo had weliswaar de eerste twee kwalificatiewedstrijden goed uitgesprongen maar nog niet het benodigde aantal punten behaald voor deelname aan de wereldkampioenschappen trampolinespringen in Odense, Denemarken. Het hing dus van de laatste wedstrijd af of zij de door de KNGU vastgestel de limiet van 93,5 punten zou springen. Een week vol spanningen ging er aan vooraf, met ups en downs. Zondag 25 oktober sprong zij de wedstrijd van haar leven en kon den de echte fans het zelfs via een livestream volgen. Een prima ver plichte oefening bracht haar het vertrouwen dat zij nodig had voor haar keuzeoefening. Groot was haar blijdschap toen zij te horen kreeg dat haar oefeningen een punten totaal van 94,2 punten opleverde. Deze punten maakten het haar mogelijk om deel te nemen aan de WK, die van 25 tot 28 november dit jaar worden gehouden. Dit wereldkampioenschap is de aangewezen wedstrijd om een tic ket te scoren voor de Olympische Spelen van 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. Samen met clubgenote Bo Bet, die ook de benodigde punten gesprongen heeft, gaat Pascal hier proberen een felbegeerd ticket te behalen dat haar toegang geeft tot de Olympische Spelen in Rio. Zondag 25 oktober werd, voor afgaand aan de seniorenwedstrijd, gesprongen door de junioren. Ook zij hebben al twee kwalificatie wedstrijden achter de rug en was al duidelijk dat Niamh Slattery uit Heiloo de limiet gesprongen had. Niamh zal een week na Pascal en Bo afreizen naar Odense voor haar deelname aan de jeugdwereldkam pioenschappen. Voorafgaand aan de wereldkampioenschappen is er eerst nog een Worldcup in Portugal. Hiervoor heeft Pascal haar koffer gisteren gepakt want vandaag reist zij af naar Loulé. Op 30 en 31 okto ber worden hier de wedstrijden gesprongen. Foresters dames 35+ kan het goed vinden met het bestuur van Oranjebal. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 23