Aart van den Brink verrast Joop Kerst Mooie prestaties van De Foresters Jeugd Dojo 't Loo succesvol in kwalificatiestrijd Uitslagen dames bridgeclub Sans Atout Mandemakers scoort onbetwiste winst Heilooër Bridge Club .nl sportverenigingen V WWW. HEILOO - In Anna Paulowna vonden afgelopen zondag de voorrondes plaats van de Noord Hollandse kampioenschappen voor B-pupillen. Dojo 't Loo had zes judoka's afgevaardigd. Heden en toekomst Terriërs in de line-up UITKIJKPOST 28 OKTOBER 2015 HEILOO - Vorige week woens dag en donderdag hield De Foresters voor de tweede keer het unieke Twin-Games toer nooi. De organisatie was er dit jaar in geslaagd om een zeer sterk deelnemersveld samen te stellen. Vooraf bleek de interesse al groot, ruim 70 teams konden helaas niet deelnemen. Gedurende de twee dagen zijn er meer dan 460 doel punten gescoord en waren bijna 550 spelers actief. Op een sfeervolle Egelshoek wisten De Foresters, Zeeburgia, Koedijk en Buitenveldert 's Ochtends kwamen Otto Bosch, Sija Coolegem en Sven Witjes uit in de klasse tot 30 kg Sven stond hard te knokken maar ging net niet door naar de kruisfinales. Sija wist vier partijen te winnen en werd kampi oen in de poule. Otto Bosch zat in een andere poule en wist hierin ook alle vier partijen te winnen. Sija won vervolgens knap de halve finale en stond zo in de fina le. Otto verloor de halve finale en daarna onnodig de wedstrijd om om de derde plaats. Alleen de eer ste vijf zouden zich rechtstreeks plaatsen voor het Noord-Hollandse kampioenschap. Otto herpakte zich en scoorde binnen vijf seconden de winnende ippon waardoor hij zich alsnog plaatste. In de finale kwam als eerste te eindigen in hun catego rie. Meer goed nieuws kwam van de KNVB, die maar liefst 15 spelers en speelsters selecteerde voor het KNVB Jeugdplan, een record in de geschiedenis van de club. In de ver schillende leeftijdscategorieën gaan de Egels dit najaar proberen om een plek af te dwingen in de defini tieve selecties van de KNVB regio Alkmaar/Amsterdam. De volgende spelers zijn uitge nodigd: Max Ligthart, Axel van der Velden, Ko de Vries, Hidde Postma, Tim Taylor, Ryan van Westerop, Thijs Smak, Floortje Doornenbal, Sija op achterstand die ze wist weg te werken. Echter op het einde scoorde de tegenstander nog een yugo waardoor Sija nipt, maar zeer knap, tweede werd. In de middaggroep zaten Kars Kroon, Daan Pepping en Yesper Brunekreef in de klasse tot 38 kg. Yesper stond hard te knokken, maar kwam nog wat ervaring te kort. Hij won de eerste wedstrijd goed. De wedstrijden erna waren spannend maar hij kon niet aan het langste eind trekken. Daan was in zijn poule duidelijk de beste. Hij won vier partijen met ippon en één partij op beslissing. Kars was ook de beste in zijn poule en won vier partijen over tuigend. Hierna werden vier poules samen gevoegd. In de kwartfinale verloor Daan van een judoka waar Kars eerder van won en verloor Kars van een judoka waar Daan op zijn beurt eerder van won. Hierna wonnen Daan en Kars beiden hun partij weer waardoor ze om het brons mochten Tijl Henschen, Kep Munsterman, Joep Kornblum, Joris en Stijn Peijs, Melvin van Westerop en Emmeke Henschen. De week werd afgesloten met een prima bekerwedstrijd van De Foresters 1. Bij De Zouaven werd een onverwachte maar dik verdien de 0-5 overwinning geboekt. Jesper Hut opende al snel de score, waarna Barry Koppes (met een onvervalste hattrick) en Mike de Lange ook het net vonden. Zondag 1 november speelt De Foresters uit bij VVIJ, op 8 novem ber komt Fortuna Wormerveer naar Heiloo. vechten. Kars had snel zijn tegen stander in een houdgreep waardoor hij derde werd. Daan moest tegen de jongen waar hij eerder van won met scheidsrechtersbeslissing en was duidelijk gespannen. De tegenstander deed twee keer een worp op twee knieën en kreeg daar twee straffen voor. Met nog twaalf seconden op de klok en twee straffen voor moest Daan de wed strijd uitspelen. Zijn tegenstander kon toch nog een worp maken en gooide Daan. Iedereen vreesde het ergste, maar de worp werd toch beoordeeld als op twee knieën judoën en zo won Daan zijn partij en kwam hij breeduit lachend de mat af. Al met al een zeer goed resultaat voor de jonge judoka's van Dojo 't Loo. Twee bronzen, één zilve ren medaille en een vijfde plek. Hierdoor zijn er vier judoka's door naar Beverwijk waar over twee weken het Noord-Hollandse kampi oenschap zal plaatsvinden. HEILOO - Afgaande op de nog prille ranglijst van dit seizoen leek het niets bijzonders, maar afgezet tegen resultaten uit het verleden was het een grote verrassing: Aart van den Brink verslaat Joop Kerst. Immers, Aart heeft normaliter de status van stevige middenmoter, terwijl Joop altijd meedingt naar een plek in de top-vijf. Wellicht speelde onbewust de heel persoon lijke stijl van Aart in dat treffen een rol: hij speelt snel, geeft bij elke zet zijn stukken hoorbaar en zichtbaar extra kracht mee. Hij lijkt daardoor bij elke zet heel zeker van zijn zaak. Maar waarschijnlijk is Joop wel de laatste die daarvan onder indruk raakt en speelde Aart deze keer gewoon beter. Hij is niet toevallig op de vrijdag één van de jeugdcoa- ches. Hoe het ook zij: Aart steeg door deze overwinning naar de 8e plaats op de ranglijst en Joop vond zichzelf terug op de 16e plek. Maar dat kan weer snel veranderen. AKERSLOOT - Wim Mandemakers uit Heiloo heeft in Akersloot na een periode van afwezigheid zijn gezicht weer laten zien in Akersloot. Hij won op sportcomplex de Cloppenburgh de Kids en Parents Bikeschool mountain bikecup door de koers direct naar zijn hand te zetten en afge tekend te winnen. Het was een levendige koers. Na enkele schermutselingen in het eer ste kwartier kwam Mandemakers aan de leiding. Die leiding nam hij over van Henk Louwe uit Alkmaar die definitief de koers moest ver laten door een losgelaten cranck. Achter Mandemakers was het HEILOO - De uitslagen van de Heilooër Bridgeclub van vorige week dinsdag zijn: Dinsdagavondcompetitie: A-lijn: 1. Lodder - Schaaper 62,50; 2. Witting - Uijl 62,08; 3. Ontrop - Noordebos 59,38. B-lijn: 1. Kos - Staphorsius 64,58; 2. Elsman - Kramet 6250; 3. Hentzen - Grooteman 52,60. HEILOO - De uitslagen van de damesbridgeclub Sans Atout zijn: A-lijn: 1. ds. Hommes - Heusy 54,86; 2. Kuijt - v. Lochem 54,17. De traditionele toppers, Simon Smit en Kees Jongkind, wonnen na verbeten strijd weliswaar, hun par tijen tegen respectievelijk André van der Ark en Jan Jonkheer en hielden daarmee de concurrentie op afstand. Harry de Jager won in zijn typerende aanvallende stijl van Joop van Nes, terwijl Tjerk Voskuil zijn goed opgezette stelling in rook zag opgaan na een moment van volslagen schaakblindheid: Luca Gandossi was er als de kippen bij. Door deelname aan bondswed strijden ontbraken deze week nogal wat spelers, maar de komende paar weken is dat even niet aan de orde. De uitslagen in ronde 6: 1. S. Smit - A. van der Ark 1-0 2. K. Jongkind - J. Jonkheer 1-0 3. T. Voskuil - L. Gandossi 0-1 4. J. Kerst - A. van den Brink 0-1 5. T. Suurhoff - P. Manni 0-1 6. P. Vonk - G. Rump %-% 7. R. Sauer - W. Blom 1-0 8. H. de Jager - J. van Nes 1-0 9. J. Malan - H. Limmen 0-1 10. I. Booij - F. di Persio 1-0 stuivertje wisselen tussen Henk Verdonk junior uit Egmond aan Zee en Castricummer Arie de Graaf. De niet in goede doen zijnde Arie de Graaf moest toch zijn meerdere erkennen in Verdonk junior, die een gat wist te slaan. De jongere broer Wim Verdonk wist Chris Kemp klein te krijgen. Twee ronden voor tijd kwam voor Arie de Graaf het geluk aanwaaien, door een ketting breuk van Henk Verdonk junior en pikte plek twee in. Uitslag: 1. W. Mandemakers, Heiloo 2. A. de Graaf, Castricum 3. W. Verdonk, Egmond a/d Hoef 4. C. Kemp, Egmond a/d Hoef 5. M. Valentijn, Egmond a/d Hoef. Donderdagavondcompetitie: A-lijn: 1. Fam. de Nijs, 2. Fam. van Wiechen, 3. de Bruyckere - Stark 59,58. B-lijn: 1. Plas - Schoute 65; 2. Fam. Turk 60; 3. Van Lochem - Boukens 55,42. C-lijn: 1. van Dortmont - Waterkoff 65; 2. van Leijden - Rotteveel 56,25; 3. Fam. Oei 55,42. B-lijn: 1. ds. Beerepoot - Bakker 59,90; 2. vd. Vlies - de Nijs 57,81. C-lijn: 1. ds. Knoop - Schaap 62,50; 2. Sanches - Rosloot 56,94. HEILOO - Afgelopen zaterdag vond bij hockeyclub de Terriërs in het 'voorprogramma' van Dames 1, een bijzondere oefenwedstrijd plaats. Meisjes D2, speelde tegen meisjes D2 van Klein Zwitserland. De meisjes uit Den Haag waren meegekomen met hun dames 1, die tegen Terriërs dames 1 speelde. Voorafgaand aan de wedstrijd van Dames 1, liepen de meisjes van Klein Zwitserland en Terriërs mee het veld op met de dames. Zij vormden samen een line-up om elkaar te begroeten. De wedstrijd van de meisjes werd afgerond in het voordeel van de Terriërs: 1-0. De dames verloren helaas van Klein Zwitserland met 1-2. Aangeleverde foto Gedurende de twee dagen zijn er meer dan 460 doelpunten gescoord. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 25