De Binnentuin Jury beraadt slaagt over ondernemersprijs Wegwijs in de bibliotheek BEDRIJF BELICHT 5 Ondemeif d Heiloo INGEZONDEN BRIEVEN Dieptepunt Beschamend dieptepunt (2) eens op onze website www. uitkijkpost, nl UITKIJKPOST 28 OKTOBER 2015 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Brenda en Jan-Jaap bieden een uniek assortiment en een passend advies voor iedere situatie. Foto: Stip Fotografie Westerweg 279, 1852 AH Heiloo, tel.: 072 - 76 30 418, info@debinnentuinheiloo.nl, Facebook: De Binnentuin Heiloo, www.debinnentuinheiloo.nl ,,We zijn begonnen met De Binnentuin vanuit onze passie voor groen en bijzondere vormgeving", legt Jan-Jaap Bakker uit. ,,De sport is de verwachtingen van onze klant in elk deel van onze dienstverlening te overtreffen!" Dat blijkt keer op keer te luk ken. ,,We zijn pas een half jaar open, maar krijgen nu al nieuwe klanten door mond-tot-mondreclame'', vult Brenda Laarkamp aan. ,,We hebben dan ook naast een uniek assortiment voor iedere situatie een passend advies en een bijzondere service." Inspireren met groen De Binnentuin heeft een schitterend assortiment aparte planten - echte eyecatchers - voor binnen en voor buiten voor een aantrekkelijke prijs. Planten worden rechtstreeks bij de kwekers in Boskoop en omgeve- ving ingekocht. ,,Dit stelt ons in staat een aantrekkelijk, afwisselend en inspirerend aanbod van de mooiste binnen- en buitenplanten aan te bie den," legt Brenda uit. ,,Om de klant te helpen uit dit brede aanbod de voor hem juiste keuze te maken, zijn we de klant graag van dienst met een eerlijk en persoonlijk advies." Proefopstelling Voor wie de tuin (opnieuw) beplant wil hebben, biedt De Binnentuin de service om geheel vrijblijvend een proefopstelling in de tuin van de klant te organiseren. Zo krijgt die klant een goed beeld waar hij die plant zou willen neerzetten. Is de opstelling definitief, dan neemt De Binnentuin desgewenst de beplanting voor haar rekening. Met evenveel liefde voor het vak zal Jan-Jaap de klant adviseren over zaken als snoei en of de tuin winterklaar maken. Egeltjes Wat voor planten geldt, geldt ook voor de potterie: de leveranciers zijn met zorg uitgezocht, en alleen de mooiste potten voor binnen en bui ten, onderscheidend in kwaliteit en vormgeving, worden ingekocht. Kenmerkend is het unieke vakmanschap in combinatie met de mooiste en duurzaamste materialen. Het grote assortiment kent uiteenlopende stijlen, van strak tot rustiek, en weet een ieders persoonlijke smaak te raken. Volgens dezelfde principes worden glaswerk en andere woonac cessoires ingekocht. Zo zijn er op dit moment egeltjes verkrijgbaar in verschillende houdingen en formaten, die een lieve toets aanbrengen in ieder interieur in het najaar en de winter. Kerst Voor de komende kerst wordt ook op eigen, eigentijdse wijze inge kocht. Kerstbomen van goede kwaliteit van prima kwekers, unieke decoraties van zorgvuldig geselecteerde leveranciers. ,,Mooie artikelen die je nergens anders kunt krijgen," wijst Brenda trots. Openingstijden De Binnentuin is geopend op maandag van 12.00 tot 17.30 uur, op dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.30 uur, en op zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Na diverse oproepen, ook in deze krant, om uw stem uit te brengen op de favoriete onderneming in Heiloo, zijn deze stemmen nu overgedragen aan de jury. Eén van de juryle den, Erik Minnema (directeur bedrijven Rabobank NKL), ver telt graag meer over de drijf veren van de Rabobank om de Ondernemersverkiezing van Ondernemend Heiloo te spon soren. Het is immers niet voor niets dat één van de drie prij zen de naam 'Rabobank In de Kijkerprijs' draagt. De Ondernemingsverkiezing waarbij de meest onderscheiden de onderneming in Heiloo wordt gewaardeerd met een mooi beeld en eeuwige roem, wordt dit jaar voor de vierde keer georganiseerd door de ondernemersvereniging Ondernemend Heiloo. De feeste lijke prijsuitreiking zal plaatsvinden in de Cultuurkoepel op zaterdag 28 november. Vóór die tijd gaat de deskundige jury aan de slag met alle binnengekomen, gemotiveerde stemmen. De jury bestaat uit Erik Minnema (directeur bedrijven Rabobank NKL), Henk Smit (voor malig accountant), Annemarie Spaans (marketing manager RouteXL), Fred Dellemijn (wet houder gemeente Heiloo) en Mark Lindeman (directeur Picturae). We leggen Erik Minnema van Rabobank Noord-Kennemerland vijf vragen voor: 1. Waarom is een Ondernemersverkiezing zoals in Heiloo belangrijk voor de Rabobank? „Rabobank sponsort en neemt actief deel aan de Ondernemersprijs in Heiloo omdat ondernemers een essentieel deel uitmaken van de leefomgeving. Voor mij persoonlijk geeft het veel energie om verrast te worden door mensen die hun ondernemersdroom werkelijkheid laten worden. De passie is aanste kelijk en het is een dankbare taak om vanuit mijn professie, maar ook als deel van de jury, daaraan bij te mogen dragen. Ondernemers in the spotlight! Dat doen we overigens ook in de gemeenten Castricum en Bergen." 2. Wat zijn je ervaringen in de jury? ,,Als jurylid word ik, maar ook de andere juryleden, aangestoken door de drive en het enthousiasme van ondernemers. Wij stellen elkaar kritische vragen over de motivaties. Serieus en in een goede samenwer king." 3. Waarin onderscheiden de ondernemers van Heiloo zich? ,,Heiloo onderscheidt zich door toch regelmatig te laten verrassen in wat ondernemers ondernemen. Daarbij is er ruimte om te onderne men en is het natuurlijk fantastisch dat de Boekelermeer ook nationaal het compliment krijgt dat ze ver dient." 4. Wat is je beleving bij het woord 'onderscheidend'? Het thema van 2015. ,,Het begrip 'onderscheidend' roept bij mij het gevoel op van posi tief verrast worden. Door ideeën die fris zijn en buiten de gebaande paden om gaan. Als jurylid is dat één van de dingen waar ik mij op richt." 5. Hoe ervaar je de onderne mingsvereniging in Heiloo? ,,Bij de ondernemersvereniging in Heiloo passen voor mij een aan tal woorden: actief, open, met de blik vooruit, samen en ambitieus. En daarmee maakt Ondernemend Heiloo het verschil!" Als reactie op de ingezonden brief van B. Jongeneel uit Heiloo het volgende: Heiloo2000 ooit begonnen als ''een locale (dorps)partij heeft al heel lang geleden zijn ideologische veren afgeschud. Ook ik ben geen communist maar als er een partij is die nog eens opkomt voor ons dorp en haar inwoners is dat de NCPN. Groen en sociaal en bewo gen. Een Heiloo waar in haar bui tengebied geen afslag A9 doorheen dendert. Een dieptepunt! Waar een Heilooer- en Limmer Die bewaard kunnen blijven. Het weerwoord is het toenemend verkeer. Het toe nemend verkeer dat wij als samen leving zelf in het leven hebben geroepen. Laten we dan ook op de blaren gaan zitten en de gevolgen van files op de koop toe nemen en niet een cultuur-historisch, waardevol gebied naar de knoppen helpen. Helaas heeft de Heilooër bestuurlijke elite hier oog noch oor voor. Een zeer ambitieuze wet houder van notabene Heiloo2000 zet zich nu, met hart en ziel in voor de definitieve verrommeling en opheffing van dit landschap. Ik ga ervan uit dat ook dit onheil door de inwoners niet vergeten zal worden bij de komende gemeente raadsverkiezingen! Els Meurs, Heiloo Tom ten Hoope verdedigt de over stap van Cor de Boer van NCPN naar Heiloo2000. Eerstgenoemde is immers zelf in 1966 opgestapt uit de Boerenpartij en als onaf hankelijk raadslid verder gegaan. Het is een vreemde argumen tatie en manke vergelijking. De Boerenpartij kwam eind jaren '60 ernstig in opspraak omdat veel nieuwgekozen volksverte genwoordigers een besmet oor logsverleden hadden. Het imago van de Boerenpartij als rechtse of zelfs extreemrechtse partij, bleek aantrekkingskracht uit te oefenen op allerlei personen met een (NSB- of SS)-oorlogsverleden (Wikipedia). Cor de Boer stapt echter niet op omdat de NCPN ernstig in opspraak is gekomen. Hij gaat evenmin verder als onaf hankelijk raadslid. Hij stapt uit eigen beweging met slechts 48 voorkeurszetels over naar een coalitiepartij. Daardoor wijken de machtsverhoudingen in de Raad nu ernstig af van de verkiezings uitslagen! En passant verdedigt Tom ten Hoope nog even de afslag A9. Het prestige-project waarvan nut en noodzaak nog steeds niet zijn vastgesteld en dat hij als Heiloo2000 wethouder Verkeer Milieu (1994-1998) mede optuigde en als Heiloo2000 raadslid (1966 2006 blijft verdedigen. Pluche kleven, daar gaat de vergelijking met Cor de Boer wel op. Diep treu rig dat deze politici die het zelf niet zo nauw nemen met de moraal, wel afgeven op de 'zijlijn'. K. de Vries, Heiloo HEILOO - Regelmatig blijkt dat lang niet bij iedereen bekend is wat de bibliotheek allemaal doet. Het gebruik van de cata logus en de apparatuur roept soms ook vragen op. Op woensdag 4 november wordt daarom van tien uur tot half elf 's ochtends een introductiebijeen komst gehouden. In die bijeen komst wordt uitgelegd wat er zoal achter de schermen in de biblio theek gebeurt. Daarna wordt ver teld hoe u in de catalogus iets kunt opzoeken en hoe de betaalautomaat en de in- en uitleenapparatuur wer ken. Tot slot is er de mogelijkheid om vragen te stellen aan de directeur van Bibliotheek Heiloo. De toegang is vrij, graag vooraf aanmelden op info@bibliotheekheiloo.nl of telefo nisch via 072 - 5330670. ondcmci Aangestoken door de drive en het enthousiasme van onderne mers. Foto: Iwan Bronkhorst

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5