Matchmarkt brengt vrijwilligers bij elkaar Gezocht: gereedschap Geslaagde workshops voor leerlingen CBS De Duif in Kinderboekenweek Studenten NHTV onderzoeken wensen zwembad Het Baafje 9 INGEZONDEN MEDEDELING Cursus Innerlijke Bron: TAO EN GNOSIS 'De weg naar binnen' Fraaie hersftluchten UITKIJKPOST 28 OKTOBER 2015 HEILOO - De Internationale School van het Gouden Rozenkruis is op 27 oktober een vijfdelige cursus over de Daodejing van de Chinese wijsgeer Lao Zi gestart. Op subtiele wijze spreekt Lao Zi in zijn verzen over Tao, over dat wat de Bron van alle leven genoemd kan worden. In het hart van ieder mens rust als het ware een vonk van dit wonderlijke Tao. Wie zich voor haar kracht openstelt, ontvangt de wijsheid die van haar uitgaat. Stapje voor stapje veranderen we en leren we om niets meer te doen dat tegen Tao ingaat. In de Daodejing wordt dit genoemd: Wei Wu Wei; Doen - het niet doen. Er zijn nog lessen op 10 november, 24 november, 8 december en 15 decem ber 2015. Cursusadres: Oude Gracht 114, Alkmaar; tijd: 20.00 - 22.00 uur; kosten: 25,00 inclusief cursusmateriaal, koffie/thee. Voor meer informatie: www.rozenkruis.nl of 023 - 5186185 HEILOO - Morgen, op 29 okto ber 2015 houdt De Waaier vanaf 15.30 uur de MatchMarkt in de Cultuurkoepel in Heiloo. Burgemeester Hans Romeyn opent samen met Willibrordus de markt met het luiden van de bel. Ruim 150 deelnemers van maat schappelijke organisaties en 150 deelnemers van bedrijven uit de regio groot Alkmaar doen mee. ,,Om het jaar organiseert De Waaier het matchevenement De MatchMarkt", vertelt Peter Valbracht, manager van De Waaier trots. ,,Dit is een inspirerende omgeving", vervolgt hij. ,,Willibrordus sloeg zo'n 1300 jaar geleden een put vlak bij de Witte Kerk in Heiloo. Hij probeerde toen al mensen bij elkaar te bren gen en aandacht te laten hebben voor elkaar. De Waaier geeft met De MatchMarkt in het Willibrordusjaar deze solidariteitsgedachte vorm." De MatchMarkt is een 'Koningsdagachtige markt' waar maatschappelijke organisaties anderhalf uur lang 'op hun kleedje' op een creatieve wijze aandacht vragen voor hun verzoeken. Ze zijn op zoek naar vakkennis, materialen en vrijwilligersuren voor het uitvoe- ren van klussen. Precies dat wordt gratis aangeboden door de deelne mende ondernemers die rustig rond lopen en bekijken wie ze kunnen helpen. Na de opening om 15.30 uur wordt er tot 17.00 uur gehandeld. Alle afspraken worden vastgelegd bij de aanwezige notarissen en aan het eind van de middag worden deze 'matches' geteld. Om 17.30 uur hoopt De Waaier dat de 170 mat ches van 2013 zijn geëvenaard. Na al dit zware werk is het tijd voor ontspanning met een hapje en een drankje. Het doel van De Waaier is met haar leden de maatschappelijke samenhang en ontwikkeling in de regio groot Alkmaar te vergroten met aanbod in natura. Voor het eerst zijn het Victoriefonds, Stichting Lief Langedijk en de coöperatieve fond sen van Rabobank Alkmaar e.o. en Rabobank Noordkennemerland ver tegenwoordigd op De MatchMarkt. De Waaier wil het voor maatschap pelijke organisaties gemakkelijker maken een beroep te doen op de genoemde fondsen. Voor de fond sen is het goed dat meer maat schappelijke organisaties hen ken nen. Kijk voor meer informatie op: www.de-waaier.nl. HEILOO - Zelfstandig onderne mende timmermannen Frank Heeremans en Hadis Mumdzic werden in de nacht van woens dag 20 op donderdag 21 oktober de dupe van een inbraak in hun opslag aan de oude Heerenweg. Er werd voor zo'n 10.000 euro aan gereedschap buitgemaakt. De nacht ervoor was Mumdzic al slachtoffer van een inbraak in zijn bus, bij zijn woning in Heerhugowaard. Heeremans: ,,Mijn timmermaatje was de wanhoop nabij toen we de schade opnamen in de opengebro ken schuur. Hij is een jaar geleden voor zichzelf begonnen en alles wat hij verdiende ging in het aanschaf fen van gereedschap en materialen. In twee nachten is al zijn werk en wat hij de jaren daarvoor gespaard Heerlijk herfstweer sloot de herfstvakantie afgelopen weekend af. De prachtige luchten 's ochtends vroeg of tegen de avond vroegen erom te worden vastgelegd. Miranda Veldt aarzelde niet en maakte deze fraaie foto die zij graag wil delen. Foto: Miranda Veldt HEILOO - De bomvolle Kinderboekenweek met als thema 'Raar maar waar' werd op donderdag 15 oktober door de leerlingen van CBS de Duif afge sloten met een gezellige boeken markt. Alle leerlingen maakten tijdens de Kinderboekenweek op een bijzondere manier kennis met wetenschap en techniek. De groepen 1 tot en met 5 heb ben - gekleed in witte laborato- riumjassen - workshops gevolgd waarin zij onder andere haargel en lavalampen hebben gemaakt. De groepen 6 en 7 vertrokken naar het Zuiderzeemuseum voor een workshop bruggenbouwen en groep 8 volgde een gastles over het rioolstelsel. Natuurlijk viel er ook veel te lezen gedurende de Kinderboekenweek. Tijdens de jaar lijkse Leesmarathon in de aula op dinsdagavond lazen de leerlingen muisstil uit hun lievelingsboek. En in de voorleeswedstrijd in groep 8 werd de voorleeskampioen van De Duif bekendgemaakt. Sofia Rensen zal De Duif binnen kort vertegenwoordigen tijdens de Voorleeskampioenschappen van Heiloo in de bibliotheek. Als slot- stuk hielden de leerlingen een boe kenmarkt op school, waarbij heel veel leesboeken van eigenaar wis- selden. Zo gingen bijna alle leerlin gen van De Duif met nieuwe lees boeken de herfstvakantie in. Leerlingen van CBS de Duif volgen workshops tijdens de Kinderboekenweek. Foto: Marina Bruinzeel had, voor niets geweest. Ook van de eigenaar van de schuur is veel ver dwenen, en van mijn gereedschap. Het is maar de vraag wat de verze kering wil uitkeren." Wellicht kunnen de lezers van de Uitkijkpost helpen bij het terugvin den van de gestolen spullen, door dit bericht te delen op social media en op te letten of de buit wordt aangeboden. Frank heeft zijn spul len gemerkt met gele verf uit een spuitbus, de eigenaar van de schuur gebruikte hiervoor oranje verf. De spullen van Mumdzic zijn gemerkt met HM, in zwarte stift. Mocht u iets opmerken bij rom melmarkten, op Marktplaats of Facebook of op een andere plek, wilt u dan contact opne men met de politie, 0900 - 8844, of redactie@uitkijkpost.nl HEILOO - Zeven studenten van de internationale hogeschool NHTV te Breda doen de komen de anderhalve maand onderzoek in Heiloo. Zij willen weten hoe zwembad Het Baafje, geëxploi teerd door Sport Servicepunt Langedijk, beter kan voldoen aan de wensen die er in het dorp leven. De studenten zullen op straat pas santen, zowel bekend als onbekend met het zwembad, vragen mee te doen aan interviews en enquêtes. Wie meewerkt maakt kans op een zwemabonnement voor 2016. De enquête is ook in te vullen op zwem- badhetbaafje.nl, of door contact op te nemen via hetbaafje@gmail.com. "We timmeren hard aan de weg" zegt Teun van Etten, directeur van Sport Servicepunt Langedijk (SSL). Vorig jaar won SSL de openbare aanbesteding voor de exploitatie van het zwembad. "Het Baafje heeft in de afgelopen 45 jaar veel ups en downs gehad, maar de kern is altijd hetzelfde gebleven: het is een bad van en vóór Heiloo. Om dat in ere te houden, willen we graag weten wat de inwoners van Heiloo wensen. We zijn dan ook ontzettend blij dat deze studenten zich daarvoor in willen zetten!" De studenten zullen tussen medio oktober en medio november de straat op gaan. De zeven studenten van de internationale hogeschool NHTV te Breda doen onderzoek in Heiloo. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 9