500ste huis Nationale Duurzame Huizen Route Willibrordschool grote hulp voor Het Rode Kruis INGEZONDEN BRIEF INGEZONDEN MEDEDELING Oretoriumkoor Heiloo viert jubileum Rekentool Kinderopvang Kits Oonlie Loocatie weer in 'Lekker' Petitie 'Afslag A9 Heiloo? Nee!' UITKIJKPOST 4 NOVEMBER 2015 PiscaW Rode VGuXs. HEILOO - Op vrijdag 20 november viert het oratoriumkoor uit Heiloo haar 70ste verjaardag met de uitvoering van Messiah in de nieuwe locatie in de Cultuurkoepel aan de Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. Over Messiah is veel gezegd en geschreven. Waar de Matthaus Passion van Bach zich beperkt tot het lijden van Christus is Messiah gericht op de geboorte, leven en lijden van Christus. Aardig detail is dat Handel slechts 24 dagen nodig had om dit werk te componeren. Om in de juiste Engelse sferen te komen heeft onze dirigent, Paul Waerts, veel tijd besteed om het koor te "ontBachen", na bijna twee jaar achter elkaar grote werken van deze meester gezongen te hebben. De begeleiding is ook deze uitvoering door het Promenade orkest. Verdere medewerking door de solisten Hanneke de Wit, Martine Straesser, Harry van Berne en Frans Kokkelmans en niet te vergeten onze eigen Junioratorium. Alles onder leiding van dirigent Paul Waerts. De aanvang is om 20.00 uur en de toegangsprijs is 25,00. Voorverkoop bij de Schrijverij (Heerenweg en 't Hoekstuk) en Boekhandel Bruna (bij t Loo), via 072 5333486/5402777 of via het bestelformulier op de website: www.oratoriumkoorheiloo.nl HEILOO - Voor alle ouders gaat de kinderopvangtoeslag omhoog per 1 januari 2016. Goed nieuws, want de kinderopvang wordt daardoor goed koper voor u! Kinderopvang Kits Oonlie heeft een rekentool ontwikkeld waarmee u de hoogte van uw uiteindelijke maandelijkse kosten kunt bere kenen! U vindt deze rekentool op onze website, www.kits-oonlie.nl onder de tab financieel. Neem voor meer informatie of hulp bij de rekentool contact op met onze centrale administratie, tel.: 072-5323576 of mail naar info@kits-oonlie.nl Gezamenlijk jaarinkomen Kinderdagverblijf Maandelijkse kosten bij 2 vaste dagen opvang per Buitenschoolse opvang Maandelijkse kosten bij 1 ochtend en 2 middagen week opvang per week Lager dan €21.806 €43,85 €17,20 £30.549 £31.849 €81,99 €28,23 €41.126 €42.460 €124,89 €40,37 £52.305 €55.165 €167,79 €52,50 £69.465 €72.326 £267,89 £81,00 £89.541 €92.470 €385,15 €114,37 €107.115 en hoger €471,90 €138,90 Foto: Iwan Bronkhorst HEILOO - Restaurant Loocatie is ook dit jaar opgenomen in de restaurant gids 'Lekker', een culinaire wegwijzer met de 500 beste restaurants van Nederland. De recensenten zijn lovend over chef kok Sam Piscaer, die veel gebruik maakt van lokale producten en leveranciers. Hij wordt geroemd om zijn mooie Franse gerechten, die in al hun eenvoud perfect smaken en worden geserveerd als een plaatje. De uitgebreide wijnkaart wordt bijzon der gewaardeerd. Gastvrouw Ingrid Kaatee zorgt met haar team voor een gemoedelijke sfeer en weet feilloos de juiste wijnen bij de culinaire kunst werkjes te adviseren. Inmiddels neemt restaurant Loocatie met constante kwaliteit al ruim 15 jaar plaats in de culinaire top van Nederland. Loocatie is geopend vanaf 12.00 uur voor lunch en diner. Op woensdag gesloten. www.loocatie.nl. De Provincie NH erkent dat de afslag A9 een forse verkeers toename in Heiloo veroorzaakt. Stationsweg: 28%! Om deze verkeerstoename op te vangen, neemt Heiloo voor tientallen miljoenen euro's verkeersmaatre gelen; reconstructie Kanaalweg, spoortunnel, enzovoort. De effec ten van deze verkeerstoename op veiligheid, luchtkwaliteit en de kustwegen zijn nog steeds niet duidelijk. Worden ook niet onderzocht; de Provincie vindt een Milieu Effect Rapportage niet nodig. Voor de afslag wordt een geheel nieuwe 80 km/uur weg dwars door het Heilooer Die aangelegd. Een nog grotere aantasting van dit ecologisch en cultuurhistorisch waardevolle Natuur Netwerk Nederland gebied dan gepland. Op de Kanaalweg, tussen de A9 en de ingang bedrij venterrein Boekelermeer, worden 107 beeldbepalende bomen gekapt voor 1 meter wegverbreding.De kosten? Initieel 33 miljoen, plus 20 miljoen extra verkeersmaat regelen, plus 7,4 miljoen kosten- overschrijding. De financiering? Schiet verder tekort door tegenval lende verkopen van woningen en bedrijfskavels. En nog immer zijn nut en noodzaak van de afslag niet aangetoond. Toch willen Provincie en gemeenten voor eind 2015 groen licht geven voor dit project van 60 miljoen. Vindt u dit onver antwoord, tekent u dan de petitie 'Afslag A9 Heiloo? Nee!' op http://petities.nl/petitie/afslag- a9-heiloo-nee. Meer informatie op http://heillozeweg.jouwweb.nl. Stichting Heilloze Weg Energie. Voor aanmelding of meer informatie kan men terecht op www.duurzamehuizenroute.nl. "De landelijke Duurzame Huizenroute is op 7 en 14 novem ber. Vanuit Duurzaam Heiloo rich ten we ons echter alleen op 14 november. We hopen dat zoveel mogelijk mensen meedoen." De familie Tolsma heeft een jaren '30 twee-onder-een-kapwoning. De woning is geïsoleerd en bevat HR+-glas, de ketel is vervangen door een HR+-ketel en er is lage- temperatuur-vloerverwarming aan gebracht. Willem Tolsma wil graag zijn ervaringen delen: "Wij hebben de tijd genomen om de verbouwing goed voor te bereiden. Het helpt om ook bij andere huizen te kijken." Tolsma heeft nog meer plannen: "Zonnepanelen op de garage en zelf een zonnecollector bouwen." Anne- Marie Bor van Duurzaam Heiloo: "We zijn net gestart met het plat form en meedoen aan de Nationale Duurzame Huizenroute is onze eer ste activiteit. Dat de vijfhonderdste aanmelding uit Heiloo komt is een leuke opsteker voor ons. Anne- Marie stelt zelf ook haar huis open. 14 November is ook de dag dat DuurzaamHeiloo.nl haar website en social media kanalen lanceert. Daarop kunnen particulieren en ondernemers lezen wat zij kunnen doen om duurzamer te leven en ondernemen. "We hopen dat ook zoveel mogelijk ondernemers zich bij ons aansluiten" zegt Rob van der Wal, voorzitter van het platform Duurzaam Heiloo. "Door de han den ineen te slaan kunnen we veel meer bewerkstelligen." Van der Wal heeft binnen zijn bedrijf CiRoPack duurzaamheid al jaren hoog op de agenda staan, wat heeft geresul teerd in een elektrisch wagenpark en het vervangen van alle tl-balken door LED-tl. Transitiebegeleider Anne-Marie Bor bevestigt dat een duurzame samenleving in de eigen omgeving begint. Haar ervaring vanuit lande- HEILOO - De woning van de familie Tolsma uit Heiloo is het vijfhonderdste huis dat aan gemeld is voor de Duurzame Huizenroute op 14 november. De Duurzame Huizenroute is het eerste project van het nieuwe plat- formDuurzaamHeiloo.nl. Het plat form is een unieke samenwerking van de gemeente, Heiloo Energie en Ondernemend Heiloo en zet zich in om particulieren en bedrijven duurzamer te laten leven. "Iedereen met een duurzame aanpassing in, aan of op de woning kan meedoen aan de Duurzame Huizenroute" ver telt Harm Hofman namens Heiloo lijke trajecten en in de financiële sector zet zij graag in om de eigen leefomgeving een stap verder te brengen. "Duurzaam ondernemen begint wat mij betreft zo lokaal mogelijk, en gaat ook over hoe we energie besparen en opwekken in ons eigen huis. We hopen dat we mensen kunnen enthousiasmeren om ook hun steentje bij te dragen. Zonnepanelen of een groen dak, sparen via een duurzame bank; het zijn misschien maar druppels op een gloeiende plaat, maar al die druppels zorgen wel voor een golf van beweging richting een duurza me samenleving." Leerlingen van de Willibrordschool laden een auto vol kleding en verzorgingsartikelen voor Het Rode Kruis. Aangeleverde foto Anne-Marie Bor verrast de familie Tolsma uit Heiloo met een mooie bos bloemen. Foto: Stip Fotografie HEILOO - De Willibrordschool heeft op initiatief van leerling Lize uit groep 8 een grote inza melingsactie gehouden voor de vluchtelingen. Samen met enkele klasgenoten hield Lize presentaties in andere klassen. Daarbij ontstond het plan om een wedstrijd te houden om winterkleding en verzorgingsartike- len (shampoo, tandpasta, tanden borstels) in te zamelen. Groep 4 is de grote winnaar geworden van een zak snoep. Lize bracht woensdag 28 oktober samen met enkele klasge noten de helft van de opbrengst bij de vrijwilligers van Het Rode Kruis, de andere helft halen de vrijwilli gers later op bij school. Deze artike len zullen naar het opvangcentrum in Zwaag gebracht worden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 15