Bibliotheek Heiloo viert 'Nederland Leest' Eerste Landgoed Willibrordus Lezing Muziekschooldocente Sanne in TVOH Wandeling in en rond de Willibrorduskerk lusmezt 17 One More Voice huldigt 7 jubilarissen Nieuwe peuterspeelzaal 'Voorschool Ypestein KORTOM Opkikker van Keer op Keer CDA fietst door Heiloo CBS de Duif in actie voor vluchtelingen Witte Kerk wordt rondom aangelicht De Duif winnaar spaaractie Kinderboekenweek UITKIJKPOST 4 NOVEMBER 2015 HEILOO - Op 22 oktober jongstleden bestond het koor One More Voice 25 jaar en dat is gevierd met een zeer succesvol Jubileumconcert op 10 oktober in de Witte Kerk. Er zijn maar liefst 7 koorleden die al vanaf het begin lid zijn van het koor. Tijdens de eerste repetitie na de officiële datum van het jubi leum zijn ze gehuldigd in de feestelijke koffiepauze. Daarvoor kwamen twee vertegenwoordigers van de Bond van Zangkoren in Noord-Holland hen een oorkonde aanbieden en werden zij door hun mede-koorleden in de bloemen gezet. De feestelijkheden zijn afgesloten met een gezellige avond voor alle koormedewerkers in de Trog op het GGZ-terrein. Aangeleverde foto HEILOO - Tijdens de campagne Nederland Leest, gedurende de hele maand november, staan 'De mooiste korte verhalen' cen traal. A.L. Snijders, meester van het 'Zeer Korte Verhaal', stelde deze verhalenbundel samen (met voor elke provincie een eigen editie!). Alle leden van Bibliotheek Heiloo (vanaf 18 jaar) kunnen dit boek vanaf dinsdag 3 november, 10.00 uur afhalen in de bibliotheek, uiter aard alleen tijdens de openingstij den en zolang de voorraad strekt. Het boek is ook in een grote let- ter uitgave beschikbaar. Margreet Schouwenaar, niet alleen dichter en stadsdichter van Alkmaar maar ook kinderboekenschrijfster, vertelt op dinsdagavond 17 november, van 19.00 tot 21.00 uur, de fijne kneepjes van het vak. Tijdens de schrijfwork- shop 'hoe schrijf je een kort verhaal' leren deelnemers een goed verhaal op te bouwen in vijf stappen. Hoe geef je een verhaal levensadem, hoe maak je personages levensecht? Het komt allemaal aan de orde. U bent van harte welkom. Toegang 7,50 (niet leden 10,00). Opgave vooraf via www.bibliotheekheiloo.nl of 072-5330670. HEILOO - Op 7 november, de sterfdag van Willibrordus, is er de eerste Landgoed Willibrordus Lezing in de Cultuurkoepel van Heiloo. 'De erfenis van Willibrord - een Utrechts perspectief gaat over thema's uit de geschiedenis van het landgoed: verbinding, integratie, ontmoeting, aspecten van psychi atrie, filosofie en religie. Spreker is Jan van Zanen, burgemeester van Utrecht. Burgemeester Hans Romeyn is gastheer. De lezing wordt muzikaal omlijst en er is de première van de korte film over het festival Willibrordus Draait Door. De lezing is gratis toegankelijk, aan vang 15.15 uur. Aansluitend is er de eerste Willibrordus-maaltij d: ontmoeting en uitwisseling van gedachten over actuele maatschappelijke ontwik kelingen. Willibrordusmaaltijden zullen er vaker zijn in de Cultuurkoepel. Deelname aan de maaltijd kost 15,00. Aanmelding voor de lezing en/of maaltijd kan via info@kunstgetij.nl. Willibrordus landt op het strand van Egmond. Aangeleverde foto HEILOO - Stichting Peuterspeelzalen Heiloo en Forte Kinderopvang, die intensief samenwerken, opende op maan dag 26 oktober de deuren van Voorschool Ypestein. De peuters werden welkom geheten door de buren: Koen, directeur van obs Meander en Susan, directeur van de Paulusschool. De peuters en de ouders voelden zich al snel thuis. Aangeleverde foto HEILOO - Sanne Mallant, docen te van de Muziek- en dansschool Heiloo, doet mee aan het popu laire tv-programma The Voice of Holland. Vorige week vrijdag zong ze haar blind audition, met succes. De stoe len van de jury draaiden voor haar en ze is door naar 'the battles', in het team van Marco Borsato. Vrijdag 6 november is haar battle te zien op RTL4, vanaf 20.30 uur. Sanne geeft op de Muziek- en dansschool Heiloo musical- en mini- musical lessen. Er is bij deze nu al beroemde juf nog plek voor enkele leerlingen. In de schoolvakanties orga niseert Sanne met Mena Kilani vaak een musicaldag voor basis schoolkinderen. Ook staan er voor begin 2016 musicallessen voor volwassenen op de planning. Houd hiervoor de site in de gaten: www.muziekendansschoolheiloo.nl HEILOO - De Historische Vereniging Oud Heiloo houdt zaterdag 7 november een twee uur durende wandeling met in de hoofdrol de Willibrorduskerk aan de Westerweg. Aan de hand van foto's wordt verteld wat er in de loop der jaren is veranderd. Welke bedrijven en openbare gebouwen, zoals scholen, stonden er vroeger; welke winkels waren er en wat valt er te vertellen over de mensen die er woonden en werkten. De groep bezoekt tevens de Willibrorduskerk, ontworpen door de architect J. Stuyt, waar een rondleiding wordt gegeven langs bijzondere kerkelijke gebruiksvoor werpen, die alléén dit weekeinde tentoongesteld worden. Het begin- en eindpunt van de wandeling is de Oudheidkamer, Bergeonstraat 30, Heiloo. De wandeling start om 14.30 uur. De Oudheidkamer is geopend vanaf 14.00 uur. Deelname bedraagt 2,50. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt met ingang van 2015 twee keer per maand een opkikker van 300,00 aan een vereniging of stichting. Om in aanmerking te komen voor deze opkikker kunt u een formulier invullen. Verkrijgbaar bij de kassa of via www.stichtingxopx. wordpress.com. De 1e opkik ker van de maand november gaat naar Esdége-Reigersdaal, afdeling vrijetijdsbesteding. Bijdrage voor deelname aan het Noord-Hollands Kampioenschap G-bowlen op zaterdag 7 novem ber. U kunt de kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Op zaterdag 7 novem ber fietsen de leden van de CDA fractie door Heiloo. Als er zaken zijn waarvan u vindt dat ze aan dacht verdienen, dan kunt u bel len naar 072-5334829 of mailen naar hannykaanbrink@hotmail. com. HEILOO - Leerlingen van groep 8 van CBS de Duif organiseren een loterij; de opbrengst gaat naar Stichting Vluchteling. De prijzen, beschikbaar gesteld door onder nemers uit Heiloo, zullen worden verloot op donderdag 5 novem ber om 14.00 uur. Loten zijn te koop in het schoolgebouw. Elke ochtend staat er in de aula een kraampje klaar met verkopers. HEILOO - Op 11 november bij de viering van Sint Maarten wordt om 18.00 uur de verlichting van de Witte Kerk ontstoken door de kinderen uit Heiloo. Op dit moment hebben vele inwoners van Heiloo lang gewacht. Tot op heden werden alleen de voorkant en de toren verlicht, vanaf 11 november gebeurt dit rondom. De Witte Kerk staat dan echt als ver licht baken in het midden van het dorp. Alle kinderen worden uit genodigd om met elkaar een Sint Maartenliedje te zingen. Dit levert natuurlijk een snoepje op. De vie ring is om 18.15 uur afgelopen. HEILOO - De grote Kinderboekenweek Spaaractie van Bibliotheek Heiloo is gewon nen door de Duif! Het aantal stickers van deze school is bijna even groot als het aantal leerlin gen, een knappe prestatie. De leerlingen van de Duif winnen hiermee een boekenpakket voor hun school, met tenminste voor iedere groep een boek of dvd naar keuze. De Radboudschool en de Willibrordschool hebben de tweede en derde prijs behaald, zij winnen hiermee elk een boe- kenbon. In totaal zijn er meer dan 2.000 stickers geplakt op de speciale spaarposters in de biblio theek. Kinderen die boeken kwa men lenen, kregen één sticker, kinderen die lid werden van de bibliotheek wel drie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 17