Sam Falko strijden rappend tegen kanker Tien vragen aan Elke week verschijnt de rubriek 'De tienvragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Open dag met peutervoorstelling op CBS de Duif UITKIJKPOST 4 NOVEMBER 2015 HEILOO - Sam&Falko is een hip-hop duo uit Heiloo dat fana tiek bezig is met rap en break dance. Samen 'breaken' ze de tent af door alles, inclusief zich zelf, op zijn kop te zetten. De twee Heilooërs delen hun pas sies, maar ze hebben ook minder leuke dingen met elkaar gemeen. Zowel de moeder van Falko als die van Sam heeft borstkanker gehad. Maar gelukkig hebben zij allebei de strijd tegen borstkanker gewonnen. In een interview voor het magazine Kracht van KWF Kanker Bestrijding vertellen zij dit verhaal en hoe zij dit delen met hun publiek via muziek. Sam: ,,In de laatste week van de zomervakantie in 2010 kreeg ik te horen dat mijn moeder borstkan ker had. Mijn moeder was enorm geschrokken en verdrietig, net als mijn vader, zo kende ik hem niet dus dat maakte veel indruk op mij. Maar ondanks de rare gewaarwor ding stapte mijn moeder er met volle moed in en zag ze het als een leerproces om 'rijker' van te wor den." ,,De week hierna werd ze geope reerd en dit leek een geslaagde eerste stap. Maar twee weken later vertelde de chirurg dat de uitslag van het onderzoek negatief was, haar linkerborst zou over een week alsnog geamputeerd moeten wor den. Na een maand 'rust' begon de bestraling. Vijf dagen per week naar het ziekenhuis en dat dan weer vijf weken lang, om vervolgens nog net voor het nieuwe jaar aan het zwaar ste hoofdstuk te beginnen. Vier che- mokuren, eens in de drie weken 'het gif rode, soort limonade kleurtje, goedje mijn lichaam in' zoals ze het zelf beschreef. Vervolgens kreeg ze twaalf weken iedere week een mix van chemo en een andere behande ling. Haar veerkracht werd behoor lijk getest in deze periode." ,,Het dieptepunt was de dag waarop zij naar het ziekenhuis ging voor een kuur en onderweg de moeder van Falko tegen het lijf liep. Die bleek net ook een diagnose borstkanker te hebben gekregen. Er ontstond nog meer verbinding en begrip zowel bij de moeders als bij de zonen. "Gelukkig hebben onze moe ders zich er doorheen geslagen en genieten ze nu volop van het leven'' ,,Toen Falko en ik begonnen met rappen ging het mij voornamelijk om de emotie. Zo kwam ik op het idee om een nummer te schrijven over wat ik thuis meemaakte. Dit werd mijn 'geheime project' waar ik samen met Falko een jaar lang aan werkte. Na het 100 keer te hebben uitgesteld ging ik het 17 maart 2012 dan echt laten horen.'' „Vrijdag ging ik naar Rotterdam om net als iedere week te dansen bij Codarts, moder ne dans en klassiek ballet. Die zater dagochtend was de eindtoets, die bepalend was of je door mocht naar het volgende jaar van de vooroplei ding. Na de toets moest ik snel met de trein terug want het 'leeffeest' was al begonnen. Alle mensen die voor mijn moeder iets betekend hadden waren uitgenodigd om samen de 'kankerperiode' af te slui ten. Ik kwam binnen in een huis vol met mensen die benieuwd waren hoe het was gegaan in Rotterdam, terwijl ik aan maar één ding kon denken. Ik moest het nu doen en na een half uur aarzelen heb ik het ook gedaan". Bekijk de bijzondere video van Sam ('Het afgelopen jaar') die hij voor zijn familie zingt op www.samenfalko.nl/video-dip-het- afgelopen-jaar. Sam&Falko is een hip-hop duo uit Heiloo dat fanatiek bezig is met rap en breakdance. Aangeleverde foto De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op :ülj f Prtlllluv. Nitlliralll HEILOO - Op CBS de Duif is op 11 november een open dag. De kleuters van groep 1/2B spelen in ruimtepakken in hun ruimte station en werken aan de peutervoorstelling voor de open dag. Daarmee laten ze zien dat presenteren een van de belangrijke pijlers is op De Duif. Ouders die op zoek zijn naar een goede basisschool kunnen samen met hun peuters van de voorstelling komen genieten. Aansluitend krijgen zij een rondleiding door de school en de buitenschoolse opvang van Forte Kinderopvang. Directeur Annemiek van de Vliet beantwoordt alle vragen over hoe de school modern en eigentijds onderwijs vormgeeft in een open en respectvolle omgeving. Peuters kunnen meespelen op het kleuterplein of in de kleutergroepen. Kunt u er niet bij zijn? Neem dan contact op via 072-5320874. Voor meer informatie zie www.duif-tabijn.nl. Aangeleverde foto Mijn naam is Sjoerd Piepenbrink. Ik werk als 'photoshop- per' bij een foto productie bedrijf, maar ik sta meer bekend als illustrator onder de naam Yetiland. Mijn werk bestaat uit rechte lijnen, vrolijke kleuren en simpele figuurtjes. 1. Waar ben je geboren en getogen? In Onstwedde ben ik geboren, heb daarna nog in Biddinghuizen en Haarlem gewoond, en woon nu alweer heel wat jaartjes in Heiloo en ik ben al behoorlijk ingeburgerd. 2. Als je hobby je werk was geweest, welk beroep zou je nu uitoefenen? Ik heb het altijd al ontzettend leuk gevonden om beeld te maken, gelukkig is dat ook mijn werk geworden. Ik wordt er erg blij van als andere mensen mijn illustraties leuk vinden! 3. Wie zou je willen ontmoeten en wat zou je zeggen en vragen? Ik had graag Nelson Mandela willen ontmoeten, en ik zou hem vragen wat zijn lievelingsdier is (ik vermoed een zee egel) omdat ik dit ooit gedroomd heb en erg benieuwd ben of dit waar is. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Toen ik 7 was mocht ik een keer een tekening maken bij mijn buurman op een groot stuk hout op de muur met stiften, toen heb ik naast het hout op de muur getekend want ik vond het hout al mooi van zichzelf. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? Ik heb de kattenberg altijd al een magische plek gevonden! Ik denk dat Yeti hier wel mooi zou kunnen wonen. 6. Waarvoor kunnen ze je 's nachts wakker maken? Als de zeemerminnen het loch ness monster eindelijk gevonden hebben! Anders laat je me maar lekker liggen. 7. Wat was het beste advies dat je ooit kreeg? Het geheime familie-recept dat ik van mijn moeder kreeg. Appel caramel cheesecake-pie, een gegarandeerde hit op feestjes en partijen. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van je? Dat ik de grootse collectie badeendjes heb aan de oostkant van het spoor in Heiloo (maar ik ga je inhalen Rowdy!). 9. Wat zou je in het dorp aanpakken, als je burgemees ter was? Ik zou het leuk vinden als er weer een groot jaarlijks feest in Heiloo zou komen! Het liefst op de grote open plek in het bos, om de konijntjes te vereren. 10. Antwoord op de persoonlijke vraag van je voorganger: Hoe is Yetiland ontstaan? Yetiland is geleidelijk aan ontstaan, maar is wel geboren op het moment dat ik mijn werk op verschillende sites begon te posten. Daar sloeg het ontzettend goed aan, inmiddels kan je mijn werk vinden op mijn eigen website: www.yetiland.nl Ik nomineer voor de volgende 10 vragen: Frans Ruiter. Mijn persoonlijke vraag aan deze genomineerde is: Waarom ben je in het bier belandt? Wordt je van wijn of whiskey te wazig?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3