Hoope Plevier Architekten BNA Bijzonder oud nieuws in 'boet' bij Nijenburg Licht zet inbrekers in het zicht BEDRIJF BELICHT 5 INGEZONDEN BRIEVEN Hondenpoep Ergernis KORTOM Eerste Communie 2016 Willibrorduskerk UITKIJKPOST 4 NOVEMBER 2015 •ats In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Sinds begin dit jaar werken Jos Hoope en Roy Plevier samen als Hoope Plevier Architekten BNA. Aangeleverde foto De Loet 4, 1851 CR Heiloo, 072 533 74 85 www.hoopeplevier.nl,info@hoopeplevier.nl facebook.com/hoopeplevier, twitter.com/hoopeplevier pinterest.com/hoopeplevier HEILOO - De Loet is de hoofdvestiging van allround archi tectenbureau Hoope Plevier Architekten, dat tevens vanuit Amsterdam opereert. Het in 1981 door Kees Hoope opgerichte bureau heeft in ruim drie decennia een breed portfolio en daar mee veel ervaring opgebouwd. Deze ervaring omvat projecten op het gebied van renovatie, restauratie, herbestemming, nieuw bouw projecten en interieurs. Het was 2009 toen Jos Hoope zich bij het bedrijf aansloot, terwijl drie jaar terug Roy Plevier als partner zijn intrede deed. Sinds begin dit jaar werken zij samen als Hoope Plevier Architekten BNA voor zowel par ticulieren, als zakelijke c.q. professionele opdrachtgevers van diverse omvang. Onder de klantenschare bevinden zich ondernemers, (project) ontwikkelaars, woningcorporaties, stichtingen, gemeentes en overhe den. Particuliere opdrachtgevers Hoope Plevier Architekten verzorgt hoogwaardige ontwerpen en ont- zorgt zowel particuliere als zakelijke opdrachtgevers gedurende het gehele bouwproces. Met een volwaardige service, van schets tot en met oplevering. "Het voordeel van werken met een architect, is dat wij voor de opdrachtgever een maatpak bedenken", vertelt Jos Hoope. "In gesprekken met de opdrachtgever bespreken we de wensen en bren gen wij mogelijkheden in kaart. Vanuit die basis gaan we aan de slag om te komen tot verschillende schetsontwerpen. Vervolgens werken we dat in nauw overleg met de opdrachtgever stap voor stap verder uit tot een definitief ontwerp." Collega Roy Plevier knikt instemmend. "We vertalen iemands wensen in functionele en ruimtelijke ontwerp voorstellen. Met onder meer schetsen, 3D-impressies en maquettes, worden de ideeën voor iedereen inzichtelijk. Het proces is van begin tot eind zeer transparant zodat de opdrachtgever exact weet wat hij kan verwachten." Van renovatie/verbouw en nieuwbouw tot maatwerkinte rieurs; het bureau is overal in thuis en op de hoogte van alle noviteiten op woongebied. Zakelijke opdrachtgevers Per opdracht is altijd één partner actief als projectarchitect, die nauw betrokken is en blijft tot en met de oplevering. Zo is er gedurende het gehele project altijd een vast aanspreekpunt. Met dezelfde insteek werkt Hoope Plevier Architekten ook voor zakelijke opdrachtgevers. Middels een in de praktijk gevormd, uiterst multidisciplinair netwerk kunnen zij projecten in elke denkbare schaal aan. Meerwaarde Met deze flexibele bedrijfsstructuur kan het bureau trendsettend ope reren en opdrachtgevers snel en accuraat toegang verlenen tot hoog waardige expertise. "Onze meerwaarde als architect is, dat wij een opdrachtgever volledig ontzorgen tijdens het complexe bouwproces en daarnaast de kwaliteit bewaken. Door een gedegen aanbesteding te houden, betaalt men bovendien de meest concurrerende prijs voor het bouwproject." Toekomst Een persoonlijke benadering en het optimaal ondersteunen en advise ren van de opdrachtgever staat bij Hoope Plevier Architekten centraal om een project tot een succes te maken. Het bureau gaat de toekomst positief tegemoet. Zo is het momenteel bezig met ontwikkeling van meerdere vrijstaande woonhuizen in Heiloo. Daarover binnenkort meer op de website en facebookpagina van Hoope Plevier Architekten. HEILOO - De familie Scholten ontdekte afgelopen week bijzon der oud nieuws. In de Facebook- groep 'Je bent Heilooer als' plaatste Ingrid Scholten een foto van een Uitkijkpost uit 1949. De dag erna kwam haar vader, de heer P. Scholten, deze aan Uitkijkpost overhandigen in het WBC. De krant vond hij in de boet van Piet Groenveld, dijkgraaf, wonend in een boerderij naast Nijenburg. Tussen de rattenstront lag een stapel oude paperassen, bood schappenboekjes en deze enkele Uitkijkpost. In die tijd was het een abonneekrant. Oude advertenties maakten de tongen los, bekende winkeliers zoals Radio Bakker staan erin. Uitkijkpost is heel verguld met deze bijna puntgave vondst en is de heer Scholten zeer dankbaar. Begin 2016 digitaliseert Picturae deze unieke editie. Nog steeds is het Regionaal Archief niet compleet met het archief van Uitkijkpost. De vol gende Uitkijkposten ontbreken: alle jaargangen van 1934 tot 1952; jaargangen 1952 tot en met 1958 zijn zeer incompleet; in de jaargangen 1959 tot en met 1965 ontbrekende een aantal nummers; nummer 42 en 44 t/m 48 van jaargang 1966; num mer 6 en 7 van 1967; een aantal nummers van 1968 en 1969; num mer 15, 20 t/m 23, 29 t/m 33 en 39 van jaargang 1970. Verder een aantal nummers van jaargangen 1971 t/m 1986; nummer 28 en 52 van jaargang 1988; num mer 1, 2 t/m 5, 8, 19 t/m 21 en 28 van jaargang 1989; nummer 52 van 1990; nummer 7 en 28 van 1991; nummer 1 van 1993; nummer 1 van 1994; nummers 16 t/m 35 van 2000; num mer 32 van 2001; nummer 45 en 51 van 2002 en tot slot nummers 1 en 34 van jaargang 2009. Graag maken we het archief compleet. Dus heeft u één of meer van deze jaargan gen of nummers in uw bezit? Dan nemen we die graag op in de col lectie! Wij vinden het erg vervelend dat er de laatste tijd zo veel hondenpoep in het gras en op de straat ligt. We geven even een voorbeeld dat laatst is gebeurd: we hadden net nieuwe schoenen gekocht en toen liepen we een paar passen door het gras en stonden gelijk alweer in de poep. En ook een keer toen liepen we een speeltuintje in en toen lag er dus hondenpoep in het midden van het speeltuintje. Dat is toch BELACHELIJK?! We kwamen terug van het schoolpleintje toen lag er poep midden op de brug, dat is net zo iets. Wij verzoeken u daarom ook als u honden heeft de poep van uw hond op te ruimen. Want wij worden er echt gek van, vooral onze moeders want die moeten het altijd schoonmaken. Wilt u alstublieft de poep van uw hond opruimen? Lisa en Charlotte (11 jaar) uit Ypestein, Heiloo Ik heb nog nooit een reactie gedaan via de krant op een per soon of instelling, maar kon me nu even niet inhouden. Ik erger me al weken aan de ingezonden brieven van heren die de bevolking van Heiloo vertegenwoordigen. Dat deze een krant nodig hebben om aanvallen te doen op een persoon die zich beter bij de ene partij voelt dan bij de andere. Zou het voor de politiek nou eens niet beter zijn om niet over de verleden tijd te blijven ouwehoeren en met stront te gooien, maar gewoon de feiten te accepteren en naar de toekomst te kijken. Of zijn ze nou echt zo naïef om te denken dat als ze de hele strontkar leeg hebben gegooid er ook maar iets aan de situatie zal veranderen en alles weer terug wordt gezet en weer vrolijk verder gaan? Dan hebben ze gewoon meer tijd om over de werkelijke problemen te discuseren, dat is beter voor ons dorp en de belas tingbetaler. Of is dit te moeilijk voor de heren. R.F. van Leijden HEILOO - Inbrekers zijn in de wintermaanden het meest actief in de vooravond. Want als het 's avonds donker is en er brandt op dat moment geen licht in een woning, weet een inbreker dat er niemand thuis is. Met een eenvoudige tijdschake- laar op uw binnen- en buitenver lichting kunt u dit voorkomen. Maar alleen verlichting is niet genoeg. Inbrekers slaan graag toe zonder dat toevallige voorbijgangers hen kunnen zien. Kijk daarom eens kri tisch naar uw eigen huis. Zijn er plekken waar het zicht slecht is, zoals een raam met een grote struik ervoor of een niet verlicht portiek of voorportaal? Daarnaast maakt ook degelijk hang- en sluitwerk het inbrekers moeilijk. Hang- en sluit werk met het Politiekeurmerk Veilig Wonen vermindert de kans op een inbraak met maar liefst negentig procent! De combinatie van zicht, verlichting en inbraak werend hang en sluitwerk maakt dat de kans op een inbraak kleiner en de kans op ontdekking groter. Een inbreker heeft slechts dertig seconden nodig om in te breken. Als het langer duurt, breekt hij vaak zijn poging af. Een aantal tips om het een inbreker lastig te maken: - Plaats inbraak werend hang- en sluitwerk, voorzien van het SKG- sterkeurmerk. - Sluit ramen en deuren goed af, draai ze op het nachtslot en berg de sleutels op, ook al bent u maar even weg. - Maak gebruik van tijdschake- laars op uw verlichting. Vaak verla ten mensen in de loop van de dag hun huis om pas in de avond terug te keren in een donkere woning. Dit terwijl verlichting in en om de woning juist kan helpen om inbra ken te voorkomen. - Maak afspraken met uw buren om een oogje in het zeil te houden. - Zorg ook voor zicht en licht bij uw huis. Gebruik in donkere uren de verlichting bij uw toegangsdeu ren en zorg dat inbrekers zich niet kunnen verschuilen achter strui ken in met name voor- en zijtuinen. Snoei tijdig! U kent uw wijk het beste. Als u denkt dat er iets niet in orde is, dan is dat meestal ook zo. Ziet u verdachte personen in uw buurt, mensen die niet in uw buurt thuis horen en veel aandacht hebben voor woningen in de buurt, bel dan direct de politie via 1-1-2. Let erop hoe ze eruit zien en in welke rich ting ze vertrekken, zodat u dit aan de politie kunt doorgeven. Noteer ook het merk en kenteken van het eventuele vervoermiddel. Het is van belang om zo snel mogelijk te bellen, immers een inbreker heeft slechts enkele minuten nodig om zijn slag te slaan en er vandoor te gaan. Door uw melding kan de poli tie snel ter plaatse zijn en de inbre kers oppakken. De politie bena drukt: liever tien keer voor niets gebeld, dan één keer te weinig! HEILOO - De werkgroep van de Eerste Communie Heiloo is alweer volop bezig met de voor bereidingen voor de communie viering in april 2016. Wij hebben de kinderen die in groep 4 zitten en gedoopt zijn, in de gelegenheid gesteld om zich hiervoor aan te melden. De kinderen en ouders die zich aan melden krijgen in december een uitnodiging voor de start van de voorbereidingen thuis gestuurd. Heeft u, om wat voor reden dan ook, uw kind hier voor nog niet aangemeld, doet u dat dan zo snel mogelijk bij de parochie van de Willibrorduskerk aan de Westerweg 267 in Heiloo. Het telefoonnummer is 072-5330906. U kunt reageren tot uiterlijk 10 november 2015. Medewerkers van Uitkijkpost bekijken de 66 jaar oude krant. Foto: Uitkijkpost

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5