Jaren van bezuinigingen voorbij e Collecte Diabetes Fonds geeft stokje door SSf5 VERSLAG INGEZONDEN MEDEDELING Zaterdag vol activiteiten bij Juwelier Peek INGEZONDEN MEDEDELING Maak kennis met Ben van D&M PC Service KORTOM Verkoop bij bibliotheek UITKIJKPOST 4 NOVEMBER 2015 De gemeenteraad van Heiloo besprak maandag 2 november de begroting voor 2016 en het financiële meerjarenperspec tief tot 2019. Dat ziet er allemaal veel gun stiger uit dan in jaren het geval is geweest. Wethouder financiën Fred Dellemijn (Heiloo-2000) onderstreepte dat de jaren van bezuinigingen voorbij zijn en dat voor 2016 en volgende jaren geen nieuwe bezui nigingen nodig zijn. De begroting voor 2016 kent (structureel gesproken) een positief saldo van ongeveer een miljoen euro en tot 2019 blijft het saldo positief, zij het aflopend. De raad stemde deze avond in met de begroting inclusief het meer jarenperspectief, met uitzondering van de NCPN, die tegen stemde, en de fractie van D66, die niet akkoord ging met enkele onderdelen van de begroting, met name de subsidieplafonds. Opvang van vluchtelingen De begroting voor 2016 wordt dus met zwarte cijfers geschreven, maar dit zwart is wel dun, zoals van diverse kanten werd opgemerkt. Als risico's werden vooral benoemd: de jeugdzorg, die volgend jaar op het bord van de gemeente(n) komt te liggen, en vooral ook de vluchtelingen problematiek. Over de opvang van vluch telingen werd uitgebreid gesproken en aan het eind werd hierover met algemene stemmen een motie aangenomen waarin wordt geconstateerd en overwogen dat 'Heiloo zich vooralsnog concentreert op de huisvesting van vluchtelingen met een asielvergunning', dat 'Heiloo op dit moment over een relatief klein bestand aan sociale huurwoningen beschikt', dat 'het te verwachten is dat de taakstelling om vluchtelingen met vergunning te huis vesten de komende - circa 5 - jaren sub stantieel zal toenemen' en dat 'door deze te verwachten druk op de sociale woning markt andere (sociale) woningzoeken den - zowel jongeren als ouderen - niet gedupeerd mogen worden'. In de motie verzoekt de raad het college dan ook 'om zo spoedig mogelijk te onderzoeken of op korte termijn maatregelen moeten worden genomen in de vorm van een 'inhaalslag' voor de bouw van sociale woningen'. In Heiloo komen per jaar ongeveer 120 sociale huurwoningen vrij. De zogenaam de taakstelling voor toegelaten vluchte lingen ofwel statushouders bedraagt voor Heiloo 40 voor 2015 en 60 voor 2016. Deze cijfers betreffen het aantal individuele statushouders, hiervoor zijn dus minder woningen nodig, want vaak zijn het gezin nen die naar Heiloo komen. Noodopvang Het college kon zich vinden in de aange nomen motie en zal deze dus zeker willen uitvoeren. Het college kon zich niet vinden in een aparte motie van D66, bepleit door fractievoorzitter Hans van Halem, waar bij het ging om de vraag wat te doen als morgen staatssecretaris Dijkhoff belt met de vraag of Heiloo behalve de genoemde reguliere opvang van statushouders zou willen zorgen voor noodopvang van asiel zoekers (die dus alleen nog maar asiel hebben aangevraagd). Het college ver wees bij monde van burgemeester Hans Romeyn en wethouder Rob Opdam naar een memo van het college van 24 septem ber, waarin was gesteld dat Heiloo hier voor (vooralsnog) geen geschikte locaties had. Romeyn zei ook dat als noodopvang voor Heiloo toch aan de orde zou komen, de fractievoorzitters onmiddellijk geraad pleegd zouden worden, om te toetsen wat voor draagvlak er is, zoals dit ook al eerder was gebeurd. Ja maar, aldus Van Halem, zulk overleg is vertrouwelijk, en wij hebben dit graag hier en vanavond besproken in de openbaarheid. Voor dit standpunt en de motie dienaangaande kreeg D66 deze avond alleen de steun van de NCPN. Complexe zorgvragen Deze jaarlijkse begrotingsvergadering ging, zoals gewoonlijk, ook deze keer weer gepaard met algemene beschouwin gen van alle politieke partijen, waardoor de partijen de onderwerpen voor het uit kiezen hadden. Omdat de fractievoorzit ter van het CDA, Hessel Hiemstra, wegens ziekte verhinderd was, nam voor die partij raadslid Hanny Kaan de honneurs waar. Zij signaleerde dat het al zovele jaren gepreekte adagium dat ouderen zo lang mogelijk thuis moeten (kunnen) blij ven wonen, risico's met zich meebrengt. Er wonen best veel oude ren thuis met complexe zorgvragen en laat nu onlangs bekend zijn geworden dat driekwart van de huisartsen hier geen tijd voor heeft. Wethouder Elly Beens, eveneens van het CDA, ging hier op in en wees er op dat de Stichting Welzijn Heiloo beschikt over ouderenbezoekers, dat artsen beschikken over praktijkonder steuners en dat ook wijkverpleegkundigen hierin een goede rol kunnen spelen. 'Schoonmaakondersteuning' Elly Beens maakte trouwens indruk doordat zij op heldere wijze inging op vele onderwerpen in haar portefeuille, alle in de sfeer van het zogenaamde soci ale domein. Bijvoorbeeld de 'keukenta felgesprekken', waarbij 'de ervaringen overwegend positief zijn', en waarbij zij opmerkte dat hierbij de aanwezigheid van een mantelzorger wel zeer gewenst is. Ook sprak zij over de eenvoudige huishoudelijke hulp, door haar 'schoon- maakondersteuning' genoemd, waarbij na nieuwe aanbesteding sprake is van een nieuwe aanbieder per 1 januari aanstaan de. Toen Gree Ris (PvdA) haar voorhield dat er klanten zijn die de vertrouwde hulp van de oude aanbieder wilden houden en daar zwart voor wilden betalen, zei de wethouder dat ze dat niet tegen kon hou den (fractievoorzitter Dick Bergmans van Heiloo-2000 vond overigens dat ze dat wel moest doen). Ook sprak Elly Beens over het jeugd- en jongerenwerk, dat ondanks het stoppen van de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo (SJJH) niet stil is komen te liggen. Tenslotte merk ik nog op: --- dat de geluidswal voor Plan Oost, waarvoor een bedrag van een half miljoen euro was klaargelegd, geschrapt is. Er zou voor te veel geld te weinig geluidsre ductie worden bereikt. De raad legde zich hierbij neer, al zei Willem Gomes (NCPN) dat Plan Oost 'bedonderd' was en toonde René van Splunteren (VVD) zich 'heel teleurgesteld'; --- dat er van alle kanten zorg werd uit gesproken over gevolgen van de sluiting van de Velsertunnel wegens groot onder houd gedurende 9 maanden in 2016. De NS 'ziet hierin kansen om met aantrekke lijke arrangementen te komen', aldus wet houder Opdam, maar dan wil Heiloo ook wel bediend worden als een volwaardig intercity-station, met 4 intercity's per uur, maar zover is de NS nog niet; en --- dat er ook van alle kanten zorg werd uitgesproken over het overleg van het college met de verenigingen, stichtin gen en instellingen over het zogenaamde maatschappelijke huurtarief. Bergmans (Heiloo-2000) sprak van 'stroef lopende communicatie' en vroeg om een 'soepe ler' opstelling van het college. Van Halem (D66) sprak van 'een maatschappelijk slagveld' waar het college nu toch voor 'samenspel' moest zorgen. Volgens Hanny Kaan (CDA) werden vrijwilligers te zwaar belast en moest het college 'sensitief' zijn. Telkens werd ook verwezen naar de met algemene stemmen aangenomen motie van 5 oktober, waarin deze strekking was neergelegd. HEILOO - Het winterseizoen en de feestdagen zijn in aantocht. Juwelier Peek speelt hier enthousiast op in, en toont de nieuwste collecties van het sieradenmerk Trollbeads tijdens een speciale dag! U bent zaterdag 7 november van harte welkom in de winkel aan het Stationsplein 96 in Heiloo. Rita Peek, eigenaar van de zaak, vertelt: "De sieraden van Trollbeads vertellen een levensverhaal. Dat maakt de verkoop zo speci aal, het schept direct een band. Mijn klanten verzamelen de kralen die passen bij hun levensverhaal, je leert elkaar direct kennen." De nieuwste designs voor de feestdagen worden dit weekend in Heiloo gepresenteerd, zoals de bedels genaamd Kerstlichtjes en Warme Wanten. Ook de ring Fantasiekroon, die tevens als hanger aan een collier gedragen kan worden, is een van de noviteiten. Er zal een ambassadrice van het Deense siera- denmerk van 13.00 tot 17.00 uur aanwezig zijn die graag haar tips tricks deelt. Met elke aankoop maakt u ook nog eens kans op leuke prijzen uit de loterij. Voor meer informatie: Juwelier Peek, tel. 072-5335730 info@peekjuwelier.nl HEILOO - Ben Lieferink, 21 jaar oud, is een enthousiaste ICT-student uit Limmen. Ben studeert ICT-beheer aan het Nova College te Beverwijk. Naast zijn opleiding werkt hij bij D&M PC Service. Hier kan hij zijn kunde en passie op het gebied van ICT inzetten bij de klanten van D&M aan huis. Ben werkt inmiddels één jaar bij D&M en heeft daardoor al veel ervaring opgedaan met verschillende apparaten en problemen. Dit maakt het voor hem gemakkelijk om te achterhalen waardoor een specifiek probleem wordt veroorzaakt en voor u het weet werkt alles weer naar behoren. Daarnaast begeleidt Ben de oudere generatie met de computer of tablet. Tijdens deze privéles gebruikt hij verschillende methodes om de klant wegwijs te maken. Wilt u meer weten over D&M PC Service of een afspraak maken? Neem gerust contact op! Telefoon 06-20997552, hulp@dmpcservice.nl www.dmpcservice.nl. HEILOO - Na de collecte van dit jaar, die plaatsvindt van 2 tot en met 7 november geven Jop van der Bijl en Clementien Sengers de organisatie met een gerust hart over aan Krista Boogaard en Marjolijn de Bakker. Samen met Anja van den Berge nam Clementien 32 jaar geleden de organisatie over van de toenmalige collecte-leider. Snel kwam daar de hulp van Ingrid van der Ploeg en Pieternel Baas bij. Jarenlang heeft dit viertal de Heilooër collecte voor wetenschappelijk onderzoek naar diabetes geleid. Onder andere door verhuizingen is jaren geleden de jonge, enthousiaste Jop van der Bijl, Clementien gaan helpen. Met daar bij de digitale hulp van Jan Sengers, de man van Clementien, ontstond een hardwerkend trio, waardoor de hoge collecte-opbrengst van Heiloo gewaarborgd kon blijven. Maar na zoveel jaar wordt het tijd voor wat anders. Jop en Clementien zijn heel blij dat Krista en Marjolijn de organi satie voor dit goede doel over wil len nemen want diabetes steelt de gezondheid van ruim 1 miljoen Na 32 jaar is er een nieuwe organisatie voor de collecte van Diabetes Fonds. Aangeleverde foto Nederlanders. De opbrengst in Heiloo is in de loop van die 32 jaar gestaag omhoog gegaan naar een jaarlijks gemiddelde van 10.000. Het aantal collectanten is verdub beld, van 90 naar liefst 180 personen want dan zijn alle wijken gedekt. Voor dit jaar zijn er nog 30 wijkjes te vullen dus mocht u twee uurtjes over hebben neem dan contact op met Clementien: 072-5320368/ 06-21527405 of mail naar: cleem.sengers@gmail.com want ook u kent vast iemand met diabe tes. Zie ook www.diabetesfonds.nl HEILOO - Op vrijdag 6 en zaterdag 7 november houdt Bibliotheek Heiloo een verkoop van door de bibliotheek afge schreven materialen. Komt u een kijkje nemen, het is dé kans op een paar mooie boeken of andere materialen voor weinig geld. U vindt er niet alleen romans, infor matieve boeken en jeugdboeken bij deze verkoop maar ook cd's, dvd's, grote letterboeken, bun dels tijdschriften en bladmuziek. De verkoop wordt doorlopend gehouden op vrijdag van 15.00 tot 18.00 uur én zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Wees welkom!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 7