Alle druppels zorgen voor zee aan besparing Bezoek een duurzaam huis of bedrijf Thema-avond D66 met Steven van Weyenberg 11 duurzaam vastgoed INGEZONDEN MEDEDELINGEN RECTIFICATIE Route Gouden rookworst Open dag muziekstudio Onjuist gemelde ontslagen E.H.K. Klaverjasclub UITKIJKPOST 11 NOVEMBER 2015 HEILOO - Twintig procent min der CO2-uitstoot in 2020. Dat is de missie die de gemeente Heiloo ten doel heeft gesteld. Om dat te realiseren gaat zij samenwerken met verschillende organisaties, waaronder Heiloo Energie en Ondernemend Heiloo. Daarmee is het platform DuurzaamHeiloo.nl geboren, een samenwerking die zich inzet om particulieren en bedrijven duurzamer te laten leven. Het eerste project: de Duurzame Huizenroute op 14 november aanstaande. Zaterdag 14 november stellen overal in Nederland particulieren hun huizen open. "Iedereen met een duurzame aanpassing in, aan of op de woning kan meedoen, ver telt Harm Hofman namens Heiloo Energie. "Dat hoeven echt geen zon nepanelen, groen dak of iets anders groots te zijn. Juist ook kleinere aanpassingen, een geïsoleerde zol der of HR-beglazing enzovoort, kan een prima inspiratie vormen voor mensen. Het gaat er om dat buurt bewoners kunnen zien: hé, zo kan ik het ook doen. Als je in eenzelfde type huis woont hoef je niet zelf het wiel uit te vinden. Dat scheelt tijd, energie en geld." In Heiloo gaan we een stapje verder en doen er ook bedrijven mee. Je huis aanmelden of een ander huis bezoeken kan via www.duurzamehuizenroute.nl. Vanuit Duurzaam Heiloo richten we ons op 14 november. We hopen dat zoveel mogelijk mensen mee gaan doen. Lancering website 14 november om 10.30 uur op de Bakkersweg 10 lanceert wethouder Rob Opdam officieel de website en start de sociale mediakanalen van DuurzaamHeiIoo.nl. Op deze web site kunnen particulieren en onder nemers lezen wat zij kunnen doen om duurzamer te leven en onderne men. Dat varieert van het opnieuw laten stofferen van een bank tot de aanschaf van een zuiniger wasma chine. Daarbij kan men rekenen op een deskundig advies van diverse specialisten. "We hopen dat ook zoveel mogelijk ondernemers zich bij ons aansluiten" zegt Rob van der Wal, voorzitter van de werkgroep Duurzaam Heiloo. "We willen graag dat iedereen gaat nadenken over de toekomst. Wij hebben deze aardkloot maar te leen van onze kinderen. Door de handen ineen te slaan kunnen we veel meer bewerkstelligen. Bewustzijn creëren is een eerste stap naar een groenere planeet." Van der Wal heeft binnen zijn bedrijf CiRoPack duurzaamheid al jaren hoog op de agenda staan, wat heeft geresulteerd in een elektrisch wagenpark en alle TL's vervangen door LED-TL. De volgende stap is zestienhonderd vierkante meter groen dak. Van der Wal: "Perfect voor de waterhuishouding en om zonnepanelen te plaatsen. Dat kun nen andere ondernemers ook doen, er zijn in Heiloo talloze bedrijven met platte daken. Plaats er zonnepa nelen op en moet je eens kijken wat dat oplevert." HEILOO - Jaarlijks organiseert Nationale Duurzame Huizen Route met huizenbezitters, die hun huis aan het verduurzamen zijn, de mogelijkheid om geïnte resseerde mensen bij deze hui zen binnen te laten kijken. Omdat het in een ongedwongen sfeer plaats vindt inspireert het enorm om zelf ook wat aan verduur zaming te gaan doen. In Heiloo kunt u op zaterdag 14 november zeven huizen bezoeken en van bewoners horen wat bijvoorbeeld isolatie of zonnepanelen jaarlijks opleveren. Carl Müller op de Hoogeweg 13 is thermografische fotospecialist en laat u zien waar een huis zoal zijn warmte verliest. Op Termijen 96 vertelt Harm Hofman over zijn vloerisolatie en zonnepanelen en legt de werking hiervan uit. Harm is bovendien ver gevorderd in zijn vervanging van het witgoed. Warmte van douchewater terug winnen of horen hoe een zonne bolier en een hotfill-wasmachine bevallen? Bezoek dan Arklaan 13, en hoor meteen over het nieuwe groene dak bij Bart Hoogcarspel en Anne-Marie Bor. Jaco Leijdekker op de Bakkersweg 10 deelt graag zijn ervaring met spouwmuurisolatie, HR+-glas, ledverlichting, houtka chel en zonnepanelen. WiUem Tolsma van het 500e huis wat mee doet aan de Duurzame Huizen Route op de Hoogeweg 24 vertelt u graag alles over folie achter de radiator en vloerisolatie. Bij Jan Treur op de Potgieterweg 12 wordt u de warmtepomp uitge legd en komt u uitgebreide isolatie tegen. Ook bedrijven Echter in Heiloo gaan we een stap verder en willen ook bedrijven andere bedrijven enthousiasmeren om duurzamer te ondernemen. Zo laat CiRoPack op De Oude Werf 10 graag zijn verlichting ver nieuwing zien die een besparing van 70% teweeg brengt. Ook vertelt Van der Wal graag over het elektrische wagenpark. Alida Meubelstoffeerderij is open aan De Schrijnwerker 2 en infor meert een ieder graag over haar dubbelglas, gevelisolatie, ledverlich ting, zonnepanelen, hergebruik van grondstoffen. Maar nog een stap verder is dat zowel Radio Bakker aan de Kennemerstraatweg 255 als ook Kösters Elektra op de Westerweg 258 deze dag extra informatie beschikbaar hebben over moderne huishoudelijke apparaten waarmee energie sparen eigenlijk bijna van zelf gaat. Op de Stationsweg 13 bij Aannemers Kops is een heuse Duurzame Bouwmarkt. Hier kan informatie ingewonnen wor den over diverse vormen van isolatie, spouwmuur isolatie en duurzame verwarming en ven tilatie mogelijkheden. Waar u terecht kunt ziet u op de kaart op www.duurzaamheiloo.nl/dhr HEILOO - 16 november houdt D66 een openbare thema-avond over het Belastingplan en de belastinghervormingen, een zeer actueel onderwerp. Steven van Weyenberg, woordvoerder Sociale Zaken en Werkgelegenheid voor de Tweede Kamerfractie van D66, zal hier over komen spreken en een terugkoppe ling geven over de gevoerde onder- handelingen tot de stemming op 12 november. D66 zet in op meer banen creëren, werken aantrekkelij ker maken en daarom de lasten op arbeid verlagen, de kinderopvang- toeslag verhogen en het aannemen van de eerste werknemer fors goed koper te maken. En dat laten beta len door de lasten op vervuiling te verhogen. Goed voor werkgelegen heid én het milieu! De tweede spre ker is geen D66'er maar de Heiloose Ans van Opzeeland, belastingin specteur. Zij zal vanuit haar visie een aantal maatschappelijk relevan te voorstellen bespreken. Aanvang 19.30, grote zaal van het Cultureel Centrum De Strandwal (GGZ terrein) Heiloo. Op deze avond is iedere geïnteresseerde van harte welkom, wel graag aanmelden via neela.d66@kpnmail.nl. Het pro gramma en meer informatie vindt u op onze website www.d66-heiloo.nl HEILOO - John de Boer van Keurslagerij Snel vertelt trots: "Voor Keurslagerij Snel is kwaliteit de normaalste zaak van de wereld. Het is voor ons heel mooi dat een professionele vakjury het nu ook nog eens beloont met een mooie gouden oorkonde. Na het behalen van een gouden prijs voor de rookworst, is het gehakt nu beloond met het cijfer 10. Hierbij is gelet op kwaliteit, versheid en er is een bacteriologisch onderzoek gedaan. Mooi dat al het werk dat we doen om alles zo vers mogelijk te maken en te kopen bij de boeren die wij kennen, allemaal beloond wordt met de erkenning en waardering dat puur vlees verdient. Uiteindelijk zal puur vlees van goede kwaliteit, gelet op diervriendelijkheid en met oog voor milieu en versheid, het winnen van vlees met eigenschappen die ver van vlees staan. Dan maar liever iets minder maar lekker en verantwoord, dan veel en niet lekker." HEILOO - De nieuw geopende uP-studio houdt zaterdag een open dag. De oefenruimte is een initiatief van creatief ondernemer Servan Jonkhart en speciaal gemaakt voor iedereen die met muziek bezig is: muzikanten, zangers, dansgroepen én dj's. De ruimte van de uP-studio is voorzien van uitstekende apparatuur en ook akoestisch helemaal verbeterd. Er is zater dag gelegenheid alles uit te proberen, eventueel met zelf meegebrachte instrumenten. Ook aan (aankomende en ervaren) dj's is gedacht. Er is de mogelijkheid om op de nieuwste Pioneer CDJ2000 Nexus draaitafels te draaien, en om je oude vinyl weer eens te mixen. De open dag is zater dag 14 november van 14.00 tot 18.00 op De Droogmakerij 35B, Heiloo (Boekelermeer Zuid). www.up-studio.nl dat TSN vanaf 1 januari 2016 niet langer schoonmaakonder- steuning mag leveren in BUCH gemeenten. TSN zou in gesprek zijn met andere aanbieders om het huidige personeel over te laten nemen. Betreffende boven genoemde mededelingen zouden, volgens de inhoud van genoemde brief, TSN-medewerkers na 10 november nader worden geïn formeerd. Pas als een overname door andere zorgaanbieders of een herplaatsing binnen een van de omliggende gemeenten niet mogelijk zou blijken zou TSN de arbeidsovereenkomst van de betroffen medewerkers moeten beëindigen. Een ontslag voor een nog onbekend aantal medewer kers zou dus pas na 10 november 2015 kunnen volgen. HEILOO - In het artikel over ontslagen bij TSN Thuiszorg van vorige week is onjuiste informatie verstrekt, wat Uitkijkpost zeer betreurt, vooral gezien de onrust die daarbij ontstond bij medewer kers van TSN. De juiste informa tie, zoals mevrouw Albers-Rokus ons liet weten: de bijeenkomst in het Fletcher Hotel vond niet op 3 november maar op 26 oktober plaats. Er zijn voor, tijdens en na deze bijeenkomst géén mede werkers ontslagen. Bij brief van 2 november heeft TSN aan alle in de BUCH gemeenten werkzame TSN-medewerkers meegedeeld HEILOO - Maandag 16 novem ber is er een klaverjasdrive met mooie prijzen in Cultureel centrum De Strandwal naast de Kapel, op het GGZ terrein. De zaal is open vanaf 19.00 uur en er wordt gespeeld van 19.30 tot 22.30 uur. Bent u een regelmatige bezoeker en kunt u een keer niet, of komt u voor het eerst, meldt dit dan bij één van de bestuurs leden: mevrouw G. Verhage, tel. 072-5123271 of mevrouw R. Geerlings, tel. 072-5339345.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 11