Locaties Picturae komen samen in Boekelermeer 1 Amsterdam Chamber Soloist start eigen serie in Cultuurkoepel Eerste jaarlijkse Landgoed Willibrordus Lezing AaiPet en iPad in bibliotheek 15 INGEZONDEN MEDEDELING Kleurwedstrijd Stationscentrum Heiloo UITKIJKPOST 11 NOVEMBER 2015 HEILOO - Ook dit jaar kan je weer meedoen aan de kleurwedstrijd van het StationscentrumJe kan je kleurplaat ophalen bij de winkels van het Stationscentrum of je kunt hem downloaden op de site www.sinterklaasintocht2015heiloo.nl Je mag alles geruiken:kleurpotloden, stiften, of verf. Misschien wil hem zelfs mooi versieren, ook dat mag natuurlijk!Vergeet niet je naam, leeftijd, adres en telefoonnummer te vermelden en bezorg jouw kleurplaat in de speciale kleurplatenbus voor vrijdag 20 november bij De Basseroet, Stationsplein 98, 1851 LN, Heiloo. Veel plezier en succes HEILOO - Pictnrae, het bedrijf dat beheer van cnltnreel erf goed op vele manieren mogelijk maakt, heeft op 2 november de slentel ontvangen van het nien- we pand op het bedrijventerrein Boekelermeer. Om de ambitie en groeiplannen nog beter te kunnen realiseren, heeft Picturae besloten om van acht verschillende locaties naar één gezamenlijk pand te gaan. De ver huizing moet medio februari 2016 zijn voltooid. Picturae is de afgelopen jaren flink uitgebreid. Door gestage groei zit het personeel verspreid over verschillende locaties in Heiloo en Amsterdam. Algemeen directeur Mark Lindeman van Picturae kijkt enorm uit naar de verhuizing naar de Boekelermeer. "Dan zijn we af van het heen en weer lopen en kun nen we nog efficiënter werken." Picturae staat wereldwijd bekend als de specialist in het digitaliseren van archieven, historische collec ties en cultureel erfgoed, en in aan vulling daarop het ontwikkelen van software om de bestanden via inter net voor het publiek toegankelijk te maken. Van het digitaliseren van grote landkaarten tot het opzetten van websites en van crowdsourcing tot het ontwikkelen van databases. "In 17 jaar tijd hebben we waarschijn lijk meer dan 100 miljoen afbeel dingen gedigitaliseerd," rekent Lindeman met trots uit. Amsterdam Chamber Soloists is ensemble in residence bij de Cnltnnrkoepel. Aangeleverde foto Acht kantoren van Pictnrae verhnizen naar dit pand in de Boekelermeer. Aangeleverde foto HEILOO - Donderdag 12 novem ber beginnen de Amsterdam Chamber Soloists aan een eigen kamermnziekserie in Cnltnnrkoepel Heiloo. Het kwartet is ensemble in resi dence bij de Cultuurkoepel. Dat is een belangrijke support voor de vier musici die individueel meester zijn op hun instrument, maar ook buitengewoon hecht ensemblespel leveren. Het volgende concert in de serie, in februari, wordt live uitge zonden op Radio 4. Op het programma staan het Strijktrio in Bes van Franz Schubert, het Pianokwartet van Gustav Mahler, het Pianokwartet nr. 2 van Mozart en na de pauze het Pianokwartet nr. 2 van Antonin Dvorak. Tijmen Huising viool, Anna Magdalena den Herder altvi ool, Bastiaan Neven cello, Thomas Beijer piano. De zaal zal voor u zijn geopend vanaf 19.30 uur, aan vang 20.00 uur. Reserveren via info@kunstgetij.nl of 06-38149037. Concert Trio Louis van Dijk in Cultuurkoepel verplaatst naar januari. Zaterdag 14 november stond genoteerd voor de komst van het Trio Louis van Dijk naar Cultuurkoepel Heiloo. Door omstandigheden moet het concert worden verplaatst naar januari. Nadere bekendmaking volgt. Ook via www.cultuurkoepelheiloo.nl HEILOO - In het kader van het Willibrordnsjaar is er, op de sterfdag van Willibrordns, op zaterdag 7 november in de Cnltnnrkoepel de eerste jaar lijkse Landgoed Willibrordns Lezing gehonden. Burgemeester Romeyn was gast heer, spreker was de heer Drs. René de Kam, Coördinator publieks bereik erfgoed van de Gemeente Utrecht. René de Kam verving bur gemeester Jan van Zanen die er voor koos om in Utrecht te blijven vanwege eventuele problemen rond demonstraties in zijn stad. Vanuit historisch perspectief is er gekozen voor een afgevaardigde uit Utrecht omdat Utrecht, Heiloo, Katwijk en Echternach door de avonturier, visionair en ondernemer Willibrord bekende plaatsen zijn geworden. Tijdens de lezing kwa men identiteit van een gemeente en toekomstige gemeenschapsvormen en idealen aan de orde. Het is de ambitie dat de Landgoed Lezing een jaarlijks terugkomend evenement wordt met ieder jaar een andere bekende Nederlander als spreker. Tekst: Stip Fotografie Drs. René de Kam en bnrgemeester Hans Romeyn in de Cnltnnrkoepel bij aanvang van de eerste jaarlijkse Landgoed Willibrordns Lezing. Foto: Stip Fotografie HEILOO - Op vrijdag 13 novem ber van 11.00 tot 12.30 nnr hondt Bibliotheek Heiloo weer een Tabletcafé. Deelnemers zonder tablet knnnen meekijken met anderen. De bedoeling van een tabletcafé is dat de deelne mers elkaar verder op weg hel pen, onder begeleiding van een bibliotheekmedewerker. Deze keer staat het thema vei lig internet en tabletgebruik cen traal. Hoe herkent u bijvoorbeeld onveilige e-mails, van afzenders die uit zijn op uw bankgegevens? De toegang is vrij, koffie of thee 1,00. Workshop ebooks lenen Leden van de bibliotheek kun nen ook ebooks 'lenen'. Bibliotheek Heiloo organiseert op vrijdag 20 november een workshop waarin stap voor stap wordt uitgelegd hoe u dit precies doet op uw ereader. Op vrijdag 27 november is er een zelfde workshop over het lenen van ebooks op een tablet. Beide work shops zijn van 14.00 tot 15.30 uur. Deelname bedraagt 7,50. Als u lid wordt bij inschrijving, dan is de workshop gratis. Koffie/thee in de pauze is inbegrepen. Reserveren kan bij de bibli otheek en is mogelijk via www.bibliotheekheiloo.nl of tel. 072-5330670. Pentervoorstellingen AaiPet 'AaiPet' is een komische peuter voorstelling, zonder praatjes, maar met veel muziek en magie. Twee goochelaars vouwen hondjes van ballonnen en toveren bananen uit iPads. Maar de iPad ontpopt zich tot een brutale grapjas die de show in de war stuurt. Uiteindelijk weet niemand meer wie nu eigenlijk wie bestuurt. Deze voorstelling wordt gespeeld tijdens de Week van de Mediawijsheid. Er zijn twee voorstellingen op zaterdag 21 november: om 11.00 uur en om 14.30 uur. Na afloop van beide voorstellingen is er een edu catief programma, gegeven door de acteurs. Toegang: 4,50 (mede mogelijk gemaakt door de Vrienden van de Bibliotheek). Opgave kan via www.bibliotheek- heiloo.nl, tel. 072-5330670 of in de bibliotheek.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 15