Verplaatsing brandweerpost Sinterklaasintocht Limmen Verwendag met emoties REGIO 17 Bowling De Zeeparel plat in 2016 de behulp Wandeling voor welzijn Jubilarissen bij WWSV UITKIJKPOST 11 NOVEMBER 2015 EGMOND AAN ZEE - In het begin van 2016 gaat de voormalige bowlinghal tegen de vlakte en kan het nieuwe project gebouwd worden. Gemeente Bergen handelt de sloop en nieuwbouwvergunning nog dit jaar af. Dreef Beheer B.V. bouwt aan een nieuw project met verschillende lagen. De boven ste vier etages worden woningen met uitzicht op zee. Op de begane grond komt een restaurant. De vereniging Dorpsbelangen Egmond 'Parel' aan Zee heeft jarenlang werk gemaakt van het verdwij nen van het oude bowling. "In 2016 hopen we met het hele dorp de Egmondse vlaggen te kunnen laten wapperen voor een spetterend feest rond de nieuwe ZeeParel," zo is te lezen op de website. www.herontwikkelingbowlingdezeeparel.nl Aangeleverde foto LIMMEN - Op 15 november zal Sinterklaas Limmen vereren met een bezoek. Sinterklaas en zijn Pieten komen rond 13.45 uur aan met de boot over het Stet. Sinterklaas wordt welkom gehe ten door Burgemeester Mans. De optocht door Limmen verloopt dit jaar vanaf het Stet, rechtsaf de Dusseldorperweg in en daarna rechtsaf naar de Vredeburglaan. Vervolgens de Meidoornlaan, de Lage Weide op en dan weer linksaf naar de Dusseldorperweg tot aan de Corneliuskerk. Na aankomst van Sinterklaas bij de kerk, kan ieder een naar binnen voor het slot van het feest met de Pepernotenband. Rond 16.30 uur is het afgelopen. Om dit unieke feest te kun nen blijven organiseren is het Sinterklaas Comité Limmen deels afhankelijk van giften. U kunt uw bijdrage leveren op rek.nr. NL 05 RBRB 0841 3408 89, Univé Regiobank, t.n.v. Sint Nicolaascomité Limmen. Ook kunt u een donatie doen tij dens de intocht achter in de kerk in de melkbussen. EGMOND-BINNEN - In over leg met brandweervrijwilligers, Veiligheidsregio Noord-Holland Noord en het college van B&W van de gemeente Bergen is for meel besloten om de brand weerpost van Egmond-Binnen eind 2015 samen te voegen met de post in Egmond aan Zee. De locatie van de brandweer in Egmond-Binnen - die jaarlijks 3 a 4 keer uitrukte - kampt al lange tijd met een structurele onderbezetting als gevolg van een afnemend aantal vrijwil ligers. Daarnaast is de locatie niet langer noodzakelijk voor een goede brandweerzorg in de regio. Het voornemen tot slui ting was al enige tijd bekend bij de brandweervrijwilligers. Goede dekking blijft Teammanager Petra Abma: "Het belangrijkste uitgangspunt is dat het niveau van de brandweerzorg in Egmond-Binnen gewaarborgd blijft. We hebben vastgesteld dat de brandweer ook zonder de post in Egmond-Binnen nog steeds in 85 procent van de gevallen bin nen de gestelde normtijden ter plaatse is bij een brand of incident. Daarmee is de situatie zo goed als ongewijzigd. De aanrijtijden naar Egmond-Binnen zijn wel iets langer vanuit Egmond aan Zee, Castricum, Limmen en Heiloo. Daar staat tegenover dat er bij een melding sneller voldoende brandweermen sen aanwezig zijn om de auto's te bemensen en uit te kunnen rukken." Onderbezetting en onderhoud De brandweerpost van Egmond- Binnen heeft al een aantal jaren onvoldoende vrijwilligers. Om die reden is de post overdag niet in staat om uit te rukken en wordt de brandweerzorg al verleend door Egmond aan Zee, Castricum, Limmen en Heiloo. Maar ook voor de avonduren en de nacht is het hui dige aantal vrijwilligers met zeven personen te klein. Er zijn tenmin ste achttien personen nodig. Met het oog op de pensioengerechtigde leeftijd verwacht de veiligheidsregio dat de bezetting de komende jaren verder zal afnemen. In dat geval kan men ook 's nachts en in het week end niet meer uitrukken. Daarnaast zijn zowel de loods als het voertuig van de post verouderd. Een aanpas sing vraagt een grote investering. Petra Abma: "Er is in het verleden veel gedaan om de post te behou den. Zo is onderzocht of er met minder mensen of met een aange past voertuig uitgerukt kon worden. En we hebben brandweerscooters ingezet zodat de vrijwilligers snel ler van huis naar de kazerne konden komen bij een melding. Ook zijn er wervingscampagnes georganiseerd. Helaas leverden die geen nieuwe aanwas op." Al langere tijd was het al dan niet sluiten van de post onderwerp van gesprek bij de vrijwilligers. Teammanager Petra Abma: "Neemt niet weg dat het een zware en trieste beslissing is voor de vrijwil ligers van Egmond-Binnen. Ze zijn er kapot van en dat begrijp ik heel goed. Het zijn goed geoefende en zeer gemotiveerde brandweerlieden die zich altijd met hart en ziel heb ben ingezet voor hun post. Gelukkig gaan de meesten mee naar Egmond aan Zee. En degenen die daar van afzien, krijgen uiteraard een gepast afscheid." Het gebouw van de brandweer post Egmond-Binnen werd gehuurd van Dorpshuis De Schulp. De Schulp zal een nieuwe huurder zoe ken voor de vrijgekomen ruimtes. Na de groepsfoto gingen de deelnemers ontspannen, met poezelige voetjes, gekapt en mooi opge maakt naar huis met een bos bloemen, twee goodiebags en een verwenpakket. Aangeleverde foto EGMOND - Afgelopen zater dag zijn twaalf dames die in de afgelopen jaren zijn getroffen door kanker een dagje verwend door ondernemers uit Egmond Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Bergen. De jaarlijkse verwendag is vijf jaar geleden gestart door Norma Snoek van Petiet Balans in Egmond Binnen, met als inspiratie Pink Ribbon. "Mijn vriendin had borst- kanker en is helaas hier aan over leden. Toen dacht ik: 'Ach wij leven nog, ik wil iets doen om deze vrou wen even te laten vergeten dat ze deze nare ziekte hebben." De deelnemers konden kiezen voor massages, schoonheidsspeci aliste, pedicure, visagiste, kleding advies en arbeidsdeskundig advies. Restaurant Natuurlijk serveerde de twaalf dames en de deelnemende ondernemers een uitgebreide lunch. De sfeer was ontspannen en harte- lijk en bood daarmee gelegenheid om ervaringen te delen, waarbij de nodige emoties loskwamen. Sponsors die deze dag moge lijk maakten: Petiet Balans, Hair@ Rixta, Jolanda Tervoort Pedicure, Mooi een zee, Massagesalon Pauw, BureauBruins, Leonie Zonneveld, Ellen Fashion, Kim Jonker, Gebroeders Jong, DIO drogist en Albert Heijn, en de gastvrouwen Joke Zomerdijk, Karin Bruins en Sandra Braak. De brandweer vertrekt uit De LIMMEN - Op woensdag 11 november kan iedereen om 9.45 uur bij De Vredeburg aansluiten bij een wandeling van onge veer 5 kilometer, onder leiding van Stichting Welzijn Ouderen Limmen. Na afloop wordt geza- menljk (op eigen kosten) koffie/ thee gedronken bij Maison la Chasseigne, Limmen. Aanmelden is niet nodig. Piet Mossinkoff werd gehuldigd voor het 25 jaar onafgebroken penningmeesterschap. Hiervoor kreeg hij warme woorden van de voorzitter Jan Kruijenaar verge zeld van oorkonde, bloemen en een VVV bon. AKERSLOOT - Tijdens een druk bezochte algemene ledenvergade ring van de gymnastiekvereniging WWSV te Akersloot werden twee jubilarissen gehuldigd. Mevrouw Anja Veldt is 25 jaar onafgebro ken lid van de vereniging. Ook zij kreeg van de voorzitter bloemen en een oorkonde. De heer WWSV-jubilarissen Anja Veldt en Piet Mossinkoff. Aangeleverde foto Schulp. Foto: Brandweer Egmond-Binnen (Facebook) r-nyt'i- *Tt—

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 17