Toekomstbestendig Wonen d STICHTING WELZIJN HEILOO een slimme senior is op de toekomst voorbereid 18 TREFPUNT ACTIVITEITEN AGENDA TING HEILOO Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Stimuleren participatie en sociale samenhang informatie, advies, ondersteuning en begeleiding inwoners aanbod zinvolle vrijetijdsbesteding verbinden vitale en kwetsbare inwoners Comfortabel wonen in uw eigen woning Vrijwilligers Informatie Punt VRIJWILLIGERS VACATURES SOCIALE VEILIGHEID Dakgoot WAT DOE JIJ NOU? UITKIJKPOST 11 NOVEMBER 2015 Zaterdag 28 november organiseert Stichting Welzijn Heiloo in het Trefpunt de beurs Toekomstbestendig Wonen. De beurs is gratis toegankelijk en dient om senioren en toekomstige senioren te informeren over aspecten, toepassin gen en organisaties die een rol kunnen spelen om langer comfortabel en veilig zelfstandig te blijven wonen. Niet minder dan twintig organisaties en bedrijven zijn zaterdag de 28e tussen 10.00 tot 15.00 uur aanwezig in het Trefpunt. Die zijn werkzaam op uiteenlopende terreinen als comfort, veiligheid, zorg, financiën en vrije tijd; de volledige lijst treft u aan elders op deze pagina. Karin van Polen moet bij haar werkzaam heden als Cliëntondersteuner steeds weer schakelen tussen cliënten, sociaal netwerk, vrijwilligers en netwerkpart ners. Bij de voorbereidingen van de seniorenbeurs Toekomstbestendig wonen voelt ze zich dan ook als een vis in het water. "Als je nu comfortabel woont en van plan bent daar tot in lengte van jaren te blijven, kan het slim zijn om eens met een ander vizier naar uw woning te kijken. Is uw huis wanneer u de tachtig bent gepasseerd nog steeds een comfortabel thuis? Zult u er ook dan nog met hetzelfde comfort wonen? Dat u er tot uw honderdste zult blijven kan niemand garanderen, maar u kunt uw huis wel zo goed mogelijk voorbereiden op de toekomst. Het is erg belangrijk om vroegtijdig te anticiperen. Wanneer je als vijftiger of zestiger een verbouwing De 50-plusser van nu verschilt nogal van die van vroeger. Men zit niet achter de geraniums maar is actief. Het algemene beeld is gezonde en actieve mensen die van het leven genieten. We bereiken hogere leeftijden en blijven langer jong. De meesten willen zo lang mogelijk voor zich zelf blijven zorgen. Uw wooncomfort verbeteren kan op veel verschillende manieren. Met diverse praktische maatregelen blijft comfortabel Karin van Polen, Cliëntondersteuner S.W.H. doet aan bijvoorbeeld de badkamer, houd dan rekening met een lage instap of een hoger toilet". wonen voor iedereen langer mogelijk. Ook zijn er tegenwoordig verschillende nieuwe toepassingen die nu het comfort verhogen en op hogere leeftijd kunnen bijdragen dat men veilig zelfstandig kan blijven wonen. U wilt meer weten over domotica, zorg verlening, activiteiten of verbouwing? Ondernemers en maatschappelijke organisaties staan u op de beurs graag te woord, waarbij ieder op eigen ter rein varieert op het thema: hoe kunnen toekomstige senioren zich beter voor bereiden op de toekomst? De beurs is vanzelfsprekend ook interessant voor familie, mantelzorgers en vrijwilligers. Deelnemende organisaties Buurtbus Heiloo D&M PC Service Eet je mee Evean ledenservice Expeditie slim thuis Slimotheek Mijnhuis-online Leuk oud Mantelzorgcentrum Politie Rabobank Noord-Kennemerland Thuissignaal RoSystems TIP Heiloo Vereon Service Domotica Verhoef Woningaanpassingen B.V. De Zorgcirkel Villa Westervenne Viva! Zorggroep (Gouden Dagen) VOS-persoonsalarmeringssysteem VPTZ Thuis Heiloo WonenPlus Graag Gedaan Huistest De Zorgverhuizer Westerweg 250 (in de bibliotheek) Heiloo, Tel: 072 5320281, E-mail: vip@welzijnheiloo.nl, Website: www.vrijwilligersheiloo.nl, Open op: dinsdag en vrijdag van 10.00-16.00 uur en donderdag van 13.00-18.00 uur. Workshop Sociale Veiligheid bij Vrijwilligersorganisaties en Verenigingen; dinsdag 24 november 19.30-22.00 uur. Ongewenst gedrag, je moet er niet aan denken. Maar over al waar mensen samenkomen ligt het risico van ongewenst gedrag op de loer. Verenigingen en organisaties vormen daarop jammer genoeg geen uitzondering. In de workshop krijgt u waardevolle handvatten aangereikt. Aanmelden en meer info via onze website. Veilig Verkeer Senioren Interessante bijeenkomst voor alle senioren in het Trefpunt op maandag 16 november om 10.00 uur. De verkeersconsulent van V.V.N. praat ons bij over nieuwe verkeersregels, over veranderde verkeerssituaties in Heiloo, met ook veel aandacht voor de elektrische fiets. Entree 5,- inclusief een kopje koffie/thee. Sportief wandelen In groepsverband sportief wande len, geschikt voor alle leeftijden, op de woensdagochtend om 11.30 uur. Er wordt gestart vanaf het Trefpunt. De professionele begeleiding zorgt voor een specifieke opbouw van de les, waardoor sportief wandelen net iets meer biedt dan een gewone wandeling. De kosten bedragen voor 10 weken 40,-. Taichi Qigong Taichi Qigong is een Chinese be wegingsleer, gericht op rust, balans en ontspanning. De oefenin gen verbeteren je ademhaling, lichaamshouding en concentratie. De lessen zijn op de donderdag middag van 14.00 tot 15.15 uur. Kosten: 203,- voor 21 lessen. De blaadjes vallen weer van de bomen, bij regenval kan de da kgoot gaan overstromen. Leden van WonenPlus kunnen zich bij ons opgeven voor een profes sionele reiniging van de dakgoten, kosten circa 25,-. Opgeven voor WonenPlus en dakgootreiniging via tel. 072-5331297. Cadeautjes- en hobbymarkt Op deze markt in het Trefpunt op zaterdag 21 november verkopen hobbyisten materialen en zelf gemaakte hobbyspulletjes. Nog enkele tafels zijn beschikbaar voor de verhuur; contact Wanda Vasbinder via 072-5331297. Koffieklets De volgende koffieklets is vrijdag 20 november vanaf 15.00 uur bij Restaurant Plaza Cinco, Stations plein 5. Met een gezellige groep mensen een kop koffie/thee gevolgd door een glaasje. Dementie, een wonderwereld De eerstvolgende bijeenkomst van het Alzheimer Café Heiloo is woensdagavond 18 november in het Trefpunt. De inleiding begint om 19.30 uur en voor die tijd staat de (gratis) koffie of thee voor u klaar. Het onderwerp is deze keer "de wondere wereld van dementie", welke wonderlijke dingen gebeuren er als dementie in je leven komt. Pascalle Schmitz, dementieconsulente van Geriant, verzorgt de inleiding en gaat in op uw vragen. Het Alzheimer Café is bedoeld voor mensen met dementie, mantelzorgers, familie en betrokkenen. Pietenbingo Speciaal voor (groot)ouders met de kleintjes is er zondag 22 november om 14.00 uur een Pietenbingo in het Trefpunt. Zwarte Piet ontvangt de bezo ekers en deelt de prijsjes uit. U bent vanzelfsprekend ook welkom zonder (klein)kind. De bingo kost 4 per bordje, voor kinderen 2. Lege flessen Vomar Tot het eind van het jaar is er bij de Vomar een inzamelingsactie. Daar hangt naast de flessen- inleverautomaat een afgesloten kistje, doe daar het bonnetje uit de automaat in. U steunt ermee het Repair Café Heiloo. Het Repair Café is de laatste zaterdag van de maand in het Trefpunt. Van 10.00 tot 13.00 uur staan daar diverse handige vrijwilligers klaar om te helpen bij alle mogelijke repa raties. Zondagmiddag Café Het zondagmiddagcafé in het Trefpunt is weer geopend op 15 november van 13.30 tot 16.30 uur. Op onze website vindt u ruim 160 vrijwilligersvacatures bij verschillende organisaties. Hier een kleine greep uit de mogelijkheden: Poppendokter voor het Repair Café Relatiebeheerder met communicatieve vaardigheden voor Tip Heiloo De Viva! Zorggroep zoekt vrijwilligers voor de verpleeg- afdeling van Klein Varnebroek Huismeester/conciërge voor de Trog van Stichting de Buitenkans Double Stars Heiloo zoekt vrijwilligers met groene vingers Wandelvrijwilliger voor een cliënt van Humanitas Vrijwilligerscoach voor het Vrijwilligers Informatie Punt De website van het VIP laat in de rubriek "Wat doe jij nou?!" elke maand weer een andere vrijwilliger aan het woord. Deze maand is dat Monique van Eeden (48 jaar). Monique is als vrijwilliger betrokken bij drie verschillende organisaties: zij is communicatiemedewerker voor Tip Heiloo en voor het Rode I Kruis, district Noord-Holland- |yjJU Noord. Daarnaast is zij notulist voor het Platform Vrijwilligersorganisaties Zorg Welzijn Heiloo (PVZWH). Zie voor het interview dus onze site. (foto Stip Fotografie)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 18