Geluidswal omtoveren in bijenparadijs Kerstkaarten voor Oeganda Tien vragen aan 3 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 11 NOVEMBER 2015 mm Mijn naam is Frans Ruiter. Ik ben internationaal erkend biersom- meiier en eigenaar van De Bierverbinding. Naast speciaalbier houd ik veel van de natuur en vind ik reizen fantastisch. De hele wereld staat op mijn bucketlijst! Momenteel ben ik (tevens) mijn hele woning aan het renoveren. Oh ja, mijn kater Mr. Jones zoekt nog een vrouwelijke schoot om op te zitten. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren en getogen in Heiloo. Sterker nog; ik ben geboren en getogen in mijn huidige huis! De rest vertrok, dus dat vond ik wel mak kelijk. 2. Als je hobby je werk was geweest, welk beroep zou je nu uitoefenen? Dat doe ik nu! Met van alles bezig zijn in de bierwereld: het organiseren van bierproeverijen, biercocktailworkshops, biercursussen, bieradvies, enzovoort. Specifiek in Heiloo ben ik overkoepelend organisator van de Bokkentocht en de Bier-/kaasproeverij in de Cultuurkoepel en regel ik de maandelijkse PINT Bierproefavond bij Sportcafé Het Vennewater. (Mijn nummer twee zou reisbegeleider zijn!) 3. Wie zou je willen ontmoeten en wat zou je zeggen en vragen? De Ecuadoraanse kunstschilder (wijlen) Guayasamin. Ik zou 'm zeggen dat ik zijn stijl, thema's en achterliggende gedachten van schilderijen fantastisch vind. Zijn schilderijen zeggen alles, dus ik hoef ta niks te vragen. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Ik herinner me dat ik als kleine jongen de dorpsfeesten erg tof vond, met slingers van uitgestanste melkdoppen en waar toen (naar mijn idee) alle dorpsbewoners aan meededen. Die nostalgische herinnering koester ik. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? Eigenlijk alle natuur, met name het Heilooër bos. 6. Waarvoor kunnen ze je 's nachts wakker maken? Nergens voor! 's Nachts wil ik slapen! Nou ja., als iemand me dan wakker maakt zal ik niet boos worden als hij (of liever zij) een Imperial Russian Stout voor mijn neus houdt. 7. Wat was het beste advies dat je ooit kreeg? Jemig wat een moeilijke vraag. Ik zet hier de joker in. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van je? Dat als ik zou verhuizen, ik óf binnen Heiloo blijf, óf naar Zuid-Amerika emigreer. 9. Wat zou je in het dorp aanpakken, als je burgemeester was? Heiloo weer mooi maken! Gras weer terug naar struiken, meer groen door minder te bouwen, geen horizonvervuiling aan lantaarnpalen en op rotondes, en dit financieren door ten aanzien van de infrastructuur blunders te voorkomen en onzinnige en onnodige wijzigingen niet door te voeren. 10. Antwoord op de persoonlijke vraag van je voorganger: Hoe ben je in de bierwereld beland? Waarom geen wijn of whisky? De bierwereld heeft mijn interesse getrokken, doordat er qua kleur, geur en smaak geen veelzijdigere drank is dan bier. Bier heeft een veel breder smaakpallet dan bijvoorbeeld wijn of whisky. Het kan de vijf basissmaken zout, zoet, zuur, bitter en umami bevatten en zeer complex zijn. Telkens weer worden de grenzen van de mogelijkheden met bier verlegd. Daarom verveelt het me nooit en kan ik er alle kanten mee op! (In wijn en whisky spuug ik ook niet hoor.) Ik nomineer voor de volgende 10 vragen: Kees de Wit van Sportcafé Het Vennewater. Mijn persoonlijke vraag aan deze genomineerde is: Kees, je bent al erg lang in het Sportcafé werkzaam. Het kan bijna niet anders dan dat je er wel eens aan gedacht hebt een eigen (speciaalbier) café te beginnen of een andere horecastap te maken. Zo ja, wat zou je willen doen en waar? HEILOO - Een groepje actieve bijenliefhebbers was zater dag actief op de geluidswal in Ypestein om te planten en zaai en voor de bijen. Met een zachte temperatuur, maar met buien kwamen zo'n 15 vrijwilligers naar het uitzichtpunt A9, in het Oosterbos, om te helpen planten en zaaien. Gemeente Heiloo heeft vijftig bomen geschonken: ker senbomen, appelbomen, walnoot- bomen, kleinfruit als aalbes, zwarte bes en frambozenstruiken en een aantal mispels. Verder kwamen er mensen met zaad en struikjes. Alles vond een plekje tegen de geluidswal en daar waar eerder zieke wilgen gerooid zijn. "Het was een mooie activiteit die ook de biodiversiteit weer wat helpt", zegt Mercedes Docter, een van de initiatiefnemers, hierover. "Nu hopen dat de bijen dit paradijsje komend voorjaar kunnen vinden!" atv-' Vrijwiligers zaaien en planten bij de geluidswal. Foto: Henk Docter HEILOO - Ilse Nadort uit Heiloo hoopt op de steun van dorps genoten om een basisschool in Oeganda draaiende te houden. Ilse werkte in Zuid-Afrika in een weeshuis. Terug in Nederland kwam ze in contact met Teensavers Uganda. "Dat is een kleine, lokale organisatie," legt Ilse uit. "Met als grote voordeel dat iedere euro die we inza melen, rechtstreeks ten goede komt aan de kinderen zelf." Teensavers heeft de Hill-side Primary School opgericht, een basisschool voor kansarme kinde ren in de Oegandese stad Masaka. Veel kinderen zijn wees wegens aids, of konden eerder niet naar school door de schrijnende armoe- De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op :uu f Printing. X.-tlnnillc de. Op school kunnen zij zich ont wikkelen in een veilige omgeving, krijgen zij onderdak en twee maaltij den per dag. De school biedt onder wijs en onderdak aan 135 leerlin gen in de leeftijd van 3 tot 14 jaar. Helaas is er een gebrek aan alles: eten, medicijnen, bedden, school spullen, enzovoort. Daar wil Ilse iets aan doen. "Als we genoeg geld inzamelen, kan de school een stukje grond pachten om zelf voedsel te verbou wen," hoopt ze. "Dat zou een struc turele oplossing zijn." Binnenkort start Ilse met de verkoop van kerstkaarten voor Oeganda: een doos met 10 kaarten en enveloppen kost 5 euro. "Het volledige aankoopbedrag komt ten goede aan het project," bena drukt Ilse. "Kaarten kunt u bestel len via de website of Facebook 'Help Teensavers in Uganda'. Ik breng de bestelling tegen contante betaling bij u thuis." Doneren kan natuurlijk ook. In 2016 wil Ilse nog andere acties opzetten. Ideeën voor zulke acties zijn van harte welkom. www.teensavers.wix.com/uganda Helpen haar dorpsgenoten in Heiloo om een basisschool in Oeganda draaiende te houden? Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3