Zondagmiddagconcert Witte Kerk Schong Schilderwerken BEDRIJF BELICHT 5 INGEZONDEN BRIEVEN Prachige oude bomen moeten wijken voor blik Je moet maar durven! KORTOM Concert Trio Louis van Dijk verplaatst Stoere bezorger: Jaron Marcker UITKIJKPOST 11 NOVEMBER 2015 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Molenlei 1 L (aan het kanaal), 1921 CX Akersloot Tel.: 072 - 532 30 04, e-mail: info@schong-schilderwerken.nl, www.schong-schilderwerken.nl HEILOO - Het najaarsseizoen is dé tijd van het jaar om voor een gunstig tarief de winterschilder in te schakelen. Wat er ook aan een nieuw kleurtje toe is: bij Schong Schilderwerken is het in vertrouwde, vakkundige handen. Het Heilooër bedrijf is gespe cialiseerd in schilderwerk, behang- en wandafwerking en hout- rotsanering. Schong Schilderwerken viert komend jaar het 25-jarige bestaan van de zaak en kan daarmee buigen op gedegen ervaring in de schildersbran che, met een dienstenpakket en ervaring die verdergaan dan de ver zorging van hoogstaand schilderwerk. "Onze schilders werken veel bij mensen thuis. Daarnaast bestaan onze opdrachtgevers uit onder meer bouwbedrijven, vastgoedbeheerders, gemeenten, woningcorporaties en zorginstellingen," vertelt Erwin Schong die samen met Henk Zoontjes het bedrijf leidt. "Met een professioneel werkende ploeg van 20 schil ders werken we vanuit Heiloo in half Noord-Holland." Vertrouwde vakmensen Waar en voor wie ook, Schong Schilderwerken bezit de expertise om zowel het in- als exterieur van woningen, bedrijfspanden en overige gebouwen onder handen te nemen. Van kozijnen tot deuren en van wanden tot het complete plafond. "Dat laatste daar zien mensen vaak nogal tegenop," vervolgt Schong. "Dit vanwege het grote oppervlak en boven de macht werken. Wij draaien onze hand er niet voor om en kun nen dergelijke klussen prima verzorgen, evenals een persoonlijk pas send advies. Denk daarbij aan de juiste kleurkeuze, de meest geschikte verf voor een bepaalde ondergrond en de best toepasbare glansgraad." Ontzorgen Schong Schilderwerken heeft een uitgebreid netwerk van gespeciali seerde co-partners, om eventueel in te schakelen ter ondersteuning in specifieke klussen. "Zodoende kunnen we desgewenst een compleet interieurpakket verzorgen, waarbij de klant er zelf totaal geen omkijken naar heeft. Met dit zogenoemde turn-key-concept hoeft de klant na de geklaarde klus zelf slechts nog de deursleutel om te draaien, om vervol gens een prachtig nieuw interieur te betreden." Keurmerk Vertrouwen, garantie, duidelijke afspraken en planningen zijn facto ren waar Schong Schilderwerken te allen tijde voor staat. Het bedrijf is dan ook aangesloten bij de Stichting AF (tegenwoordig Onderhoud NL Garantie), met louter erkende schildersbedrijven die voldoen aan alle eisen qua kennis, vaardigheden en continuïteit. Woonhuizen en projecten "In 25 jaar zijn wij bij veel mensen in en om het huis geweest," vertelt Henk Zoontjes. "Als we na enkele jaren terugkomen voor onderhoud herken ik de bewoners én de kleuren." Aansprekende projecten die Schong Schilderwerken naar volle tevredenheid van de opdrachtgevers heeft uitgevoerd, zijn villa The Rose en Van Haneghems showroom in Heiloo en de bibliotheek in Alkmaar. Momenteel werkt het bedrijf in Heiloo voor Woonheuvel Westerzij aan de Zeeweg en Viva Zorggroep bij Klein Varnebroek. Scherp tarief Zoals gezegd weten veel particulieren in en om Heiloo Schong Schilderwerken te vinden voor alle denkbare soorten schilderwerk en wandafwerking. Daar is het vooral nu de aangewezen tijd voor. "Er geldt nog altijd het lage BTW-tarief en bovendien hanteren wij individu ele korting op winterschilderwerk. Wie informatie wenst, kan via 072 5323004 vrijblijvend contact met ons opnemen," aldus Erwin Schong. HEILOO - Op 15 november vindt het tweede zondagmiddagcon cert van de serie 2015/2016 plaats in de Witte Kerk van Heiloo. Meesterpianist Bernd Brakman, door Het Parool een eigenzinnig en magistraal pia nist genoemd, geeft dan een bij zonder recital. Brakman (1960), als kleuter met pianostudie begonnen, won tussen 1971 en 1975 vier keer het Jeugd Muziek Concours voor Noord Holland. Later volgden diverse grote internationale prijzen. Als solist en kamermuziekspeler treedt hij veelvuldig op in binnen- en bui tenland. Met de fluitist Jacques Zoon (afkomstig uit Heiloo) vormt hij sinds vele jaren een vast duo. Van hen verscheen een aantal cd's waaronder een met Nederlandse muziek voor fluit en piano van Pijper, Geraedts, Escher, Keuris en Loevendie. Deze werd bekroond met de Edison Klassiek 1997. Bernd Brackman's uitgebreide solorepertoire reikt van Bach tot Cage. Voor de TROS bracht hij twee klassieke videoclips uit met muziek van Beethoven. De laatste jaren maakt hij furore met recital programma's met werken van tel kens één componist, zoals Bach, Beethoven, Chopin en anderen Op dit zondagmiddagprogram ma staan Partita Nr. 1 van Johann Sebastian Bach, de Pianosonate Nr. 3 van Fréderic Chopin en de Pianosonate opus 57, bijgenaamd Apassionata, van Ludwig van Beethoven. De aanvangstijd is 15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 15,00 (jongeren 10,00), een abonnement voor 5 concerten kost 60,00 en voor 8 concerten 90,00. Een consumptie is inbegrepen. Na afloop kunt u napraten onder het genot van een drankje. Reserveringen kunnen via www.concertenwittekerk.nl of 06 45184525. Kaarten zijn ook verkrijgbaar bij de Schrijverij, Heerenweg 199, Heiloo. U kunt de middag extra feestelijk afslui ten met een diner bij de 'Loocatie' (tegenover de Witte Kerk) tegen het gereduceerde tarief van 25,00 op vertoon van uw toegangs bewijs (wel even reserveren - 072 5333352). ViVa zal het huidige Overkerck, het woonzorgcentrum nabij het sta tion, vervangen door nieuwbouw. Om de plannen toe te lichten heeft de manager vastgoed de omwo nenden uitgenodigd voor een infor matiebijeenkomst. Zij en anderen gaven een beeld van de inrichting van de toekomstige binnen- en bui tenruimte. Bij het nieuwe gebouw komen extra parkeerplaatsen waarbij twee monumentale bomen moeten verdwijnen. Mevrouw de manager had haar huiswerk goed gedaan want zij kon met een lichte toon van triomf in haar stem meedelen dat deze bomen niet monumentaal zijn in de zin der wet. Zij staan niet op het lijstje van beschermde bomen in Heiloo en kunnen dus zonder probleem ver dwijnen. Wat geen probleem voor haar zorggroep vormt is dat het hier gaat om een prachtige, oude eik van ongeveer 100 jaar en een beuk van naar schatting 80 jaar, die bepalend zijn voor het uiter lijk en de biotoop van de buurt. Tal van vogels, waaronder zelfs een kleine bonte specht, vinden een onderkomen in deze bomen. Daarnaast bestaat er geen enkele noodzaak de bomen te rooien voor het creëren van parkeerplaatsen. Zeker de eik staat op rand van het perceel. De ruimte van het nood gebouw waarin op dit moment de dagopvang plaatsvindt, biedt meer dan genoeg plaats voor auto's. Nog pijnlijker wordt het verhaal wanneer onze gastvrouw stelt dat men al 5 a 6 jaar met de plannen bezig is. In een brief van 15 april 2015 aan een van de omwonenden zegt zij: "op dit moment zijn er nog geen nieuwe ontwikkelingen". Het begrip viva heeft kennelijk geen betrekking op bepaalde omgangs vormen en op het natuurbehoud. Fam. Melchers en Casteleijn Je moet maar durven: op de voorpagina het ontslag van 150 thuiszorgmedewerkers vermelden en twee pagina's verder boven het verslag van de gemeenteraad het kopje: 'de jaren van bezuinigingen zijn voorbij'. Niet voor die thuis zorgmedewerkers, die op straat staan door het aanbestedingsbe leid van de BUCH-gemeenten, niet voor de cliënten die meer moeten gaan betalen voor de huishoudelij ke zorg. En dan heb ik het nog niet over alle stichtingen en culturele centra die onder het bezuinigings beleid van de gemeente te lijden hebben. Mag ik opmerken dat de tekst bovenaan het verslag van de gemeenteraad schrijnend en kwet send is voor alle bovengenoemde groepen? Marjon Heimering, ex- thuiszorgmedewerkster per 1-1-2016 Zaterdag 14 november stond genoteerd voor de komst van het Trio Louis van Dijk naar Cultuurkoepel Heiloo. Door omstandigheden moet het con cert worden verplaatst naar janu ari. Nadere bekendmaking volgt. Ook via www.cultuurkoepelheiloo.nl Meesterpianist Bernd Brakman speelt op 15 november in de Witte Kerk. Aangeleverde foto HEILOO - Jaron Marcker, stoere bezorger van Uitkijkpost, gaat er elke woensdag op uit om 190 huizen van een krant te voorzien. Zijn wijk is Kennemerstraatweg en Kapellaan (tegen Limmen aan). Jaron, hoe fiks je dat toch elke week? "Lekker naar muziek luisteren, in beweging zijn en ook nog geld verdienen. In ander half uur ben ik meestal klaar. Heel veel mensen zwaaien als ik eraan kom en ik zwaai terug. En bij één adres krijg ik vaak wat lekkers." Ook bezorger worden? Bel Rodi Verspreiding: 0226-331020

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5