Feestelijke opening vernieuwd 't Loo INGEZONDEN MEDEDELINGEN INGEZONDEN BRIEVEN Spreekuur HEILOO-2000 Kaartverkoop gestart Wintercircus Sijm Heiloo Energie kijkt vooruit op Klimaattop Genot en gemak voor wijnliefhebbers De Linde, wonen in 't groenzoals u wenst Aansluiting A9 Heiloo: geen gelopen race Zelf doen: kerstboom maken UITKIJKPOST 11 NOVEMBER 2015 HEILOO - Op donderdag 12 november kunt u, voorafgaand aan de fractievergadering van HEILOO-2000, zaken bespreken die u als inwoner van Heiloo bezighouden, over algemeen gemeentelijk beleid, onderwerpen die met uw wijk te maken heb ben, of zaken die u persoonlijk treffen. Locatie: Gemeentehuis (oude ingang). Aanvang 20.00 uur. Aanmelden bij fractiese cretaris/raadslid Rob Levie, tel. 0654901626 of rob.levie@heiloo-2000.nl www.heiloo-2000.nl HEILOO - Dit jaar viert Circus Sijm haar 15-jarig jubileum. Het circus heeft in de loop der jaren een geheel eigen stijl ontwikkeld: een aantrek kelijk totaalplaatje met verzorgde blauw/gele wagens, fonkelende lampjes, gepoetste schoenen, mooie kostuums, verrassende acts en enthousiaste artiesten. Een bruisend, compact, Noordhollands circus! Vanaf 19 decem ber tot en met 30 december staat het circus, geheel in kerstsfeer, opge bouwd aan de Omloop in Heiloo. Er zijn dagelijks voorstellingen om 12.30 uur en 16.00 uur. Het is een circus als een luxe verpakte bonbon. Puur ambachtelijk, maar ook theatraal, klassiek vol vakmanschap en passie. Een bezoek aan Circus Sijm is een belevenis en een koninklijk sprookje tegelijk. Wie de verwarmde tent betreedt waant zich direct in een sfeervol circuspaleis met kroonluchters, pluche en gouden ornamenten. Niet voor niets heeft deze jubileumproductie de titel 'Diamonds, een juweel van een voorstelling'. Circus Sijm heeft ter gelegenheid van het jubileum ook de prijzen - ten gunste van de bezoeker - vernieuwd! Wie tot uiterlijk 24 uur vóór de voorstelling reserveert via www.circussijm.nl betaalt per entree bewijs 16,00 (normaal 20,00 voor volwassenen en 17,50 voor kinde ren - 0 1 jaar gratis). De circuskassa is een uur voor aanvang van iedere voorstelling geopend. HEILOO - Heiloo Energie verzorgt op dinsdag 17 november een thema lezing over de Klimaattop, in december in Parijs. Spreker is Leo Meyer gerenommeerd klimaatonderzoeker, die jarenlang werkzaam is geweest voor het Planbureau voor de Leefomgeving en bij het wetenschappelijke klimaatpanel van de Verenigde Naties, het Intergovernmental Panel on Climate Change. Hij zal toelichten welke gevolgen van de opwarming van de aarde zijn, met name de klimaatverandering, die wereldwijd al waar neembaar. Echter er zijn middelen om de klimaatverandering te beperken en een meer duurzame toekomst te bouwen. Leo Meyer zal de grote bete kenis van de komende Klimaattop voor de komende decennia onderbou wen, niet alleen op internationaal niveau, ook op de schaal van Nederland. Locatie: Cultureel Centrum De Strandwal, De Olvendijk 2b. Aanvang 19.30 uur. De toegang is gratis. HEILOO - In 2013 richtte Martijn Rootling uit Heiloo Rootring-wijnen op. Naast een wijnwebshop en wijnproeverijen en -events is daar onlangs een wijnspeciaalzaak bijgekomen in het hart van Alkmaar. Aan de Achterstraat 14 vindt u Het Depot van Rootring-wijnen, met een grote verscheidenheid aan lekkere wijnen uit alle windstreken, veel authentieke druivensoorten en vaak met een apart verhaal. En goede wijn hoeft niet gelijk duur te zijn. Bij Het Depot van Rootring-wijnen koopt u al een fles heerlijke wijn vanaf 6,00. Daarnaast kunt u er terecht voor glaswerk, accessoires, proeverijen, relatiegeschenken en kerstpakketten. Bestelt u via de webshop dan wor den uw wijnen gratis thuisbezorgd. Tip: Ontmoet Rootring-wijnen tijdens Winters Heiloo dat op 20, 21 en 22 november gehouden wordt. www.rootring-wijnen.nl HEILOO - In het kader van wonen in het groen ontwikkelt zich De Linde. De folder van Timpaan opent met een groen weiland met paarden: het toekomstige uitzicht van de woningen in dit bouwplan De nieuwe bewoners zijn blij met het uitzicht en hopen er nog lang van te genieten. Wie de werke lijkheid bekijkt, komt erachter dat De Linde midden in een wijk komt te liggen, huizen rondom en geen groen weiland. Dit maakt de belofte van landelijk wonen mislei dend. De investering is gebaseerd op een verkeerde voorstelling. Zo lang dat nog mogelijk is zouden de bewoners bezwaar kunnen maken, zodat in Zuiderloo niet alle lande lijkheid om contact met natuur te maken wordt opgeofferd. Imds Heiloo Provincie NH en gemeenten Alkmaar, Castricum/Akersloot/ Limmen en Heiloo lopen vooruit op de besluitvorming over de aansluiting A9 Heiloo. Ondanks dat Provinciale Staten het budget voor dit project nog niet hebben vrij gegeven, steken Provincie, gemeenten, Rijkswaterstaat en anderen hun nek al zo ver in de strop, dat er geen weg terug meer lijkt. Zo stellen zij degenen, die uiteindelijk over de aansluiting beslissen, voor voldongen feiten. De aansluiting moet hoe dan ook worden ingevoerd, zonder Milieu Effect Rapportage en buiten het Provinciaal Inpassingsplan om. Snel, goedkoop en met zo min mogelijk inspraak! Volksvertegenwoordigers worden onder druk gezet en hun beslis singsmacht en invloed worden beperkt. De overheid negeert haar eigen wetten. Een tiental organisa ties heeft de Provincie en gemeen ten in 2014 verzocht om meer zorgvuldigheid te betrachten bij de besluitvorming en een brede maat schappelijke afweging te maken vóórdat de aansluiting A9 gere aliseerd wordt; Groen Platform Heiloo, Milieudefensie Bergen, Milieufederatie NH, NCPN Heiloo en de Partij voor de DierenNH, Socialistische Partij NH, Stichting Heilloze Weg, Vogelwerkgroep Alkmaar, Vrienden van de Stolp en Werkgroep Malevoort. Dezelfde organisaties hebben een poster 'Afslag A9 bij Heiloo? Nee!' onder tekend. U kunt hen steunen door de petitie http://afslaga9heiloonee.petities.nl te ondertekenen. Stichting Heilloze Weg HEILOO - Met een luide knal en een lading confetti werd zater dag 7 november het vernieuwde Winkelhof 't Loo geopend. Burgemeester Hans Romeyn prees de nieuwe inrichting en noemde het winkelcentrum in zijn huidige vorm een nog mooiere aan winst voor het dorp. Een plek waar mensen niet alleen komen om te winkelen, maar ook om elkaar te ontmoeten. Ontmoetingen waren er zaterdag volop. Op de twee ver nieuwde pleinen - met uitnodigen de banken en stoelen en van kleur veranderende LED-verlichting - kwam het winkelend publiek bijeen voor een vers kopje koffie en een gebakje. Mevr. Levering-Bijwaard liep het winkelcentrum binnen en kon gelijk een prijs in ontvangst nemen. Zij won de hoofdprijs van de bonnenactie: 1.000 euro. Verder is er 25 maal een prijs van 50 euro weggegeven, 5 x een prijs van 100 euro, 1 x een prijs van 250 euro en 1 x een prijs van 500 euro. Ook zijn er meer dan 100 prijzen weggegeven die geschonken waren door de ondernemers. Trio Roept U Maar zorgde voor de muzikale omlijsting met verzoek nummers en ook aan de kinderen was gedacht. Die konden 's middags op de foto met niemand minder dan Buurman Buurman en Bob de Bouwer. Als ze durfden tenminste. Tekst en foto's: Myrke van der Does Bekende tv-sterren Buurman Buurman buurten ook graag in 't Loo. Foto: Myrke van der Does HEILOO - Dinsdagavond 17 november en 1 december kunt u met May de Lange bij het Nivon een eigentijdse kerstboom leren maken, met als basis een spiraal van dik ijzerdraad. De versieringen worden gemaakt van stofjes, knoopjes, kralen, balletjes, lichtjes, enzovoort. Locatie: de Hofdijk, Mariënstein 178A. Opgave via info@nivonheiloo.nl of tel. 072-5333127 www.nivonheiloo.nl Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 7