Aansluiting A9 uit de doeken e Bourgondisch genieten met bierkaas Onthulling Willibrordusbankje 9 VERSLAG Nederlandse Brandwonden Stichting De wondere wereld van dementie Goossens brengt Daglicht in De Beun Zazl en de oneindig heid van het heelal UITKIJKPOST 11 NOVEMBER 2015 Er komt op zeer korte termijn een infor matiebijeenkomst voor de inwoners van Heiloo over de aansluiting op de A9. Het college van Burgemeester wethouders organiseert deze bijeenkomst, die gehou den zal (moeten) worden vóór de eerst volgende gemeenteraadsvergadering van 7 december, want in die vergadering zullen alweer nieuwe besluiten worden genomen met betrekking tot de aansluiting. Het initiatief voor de informatiebijeen komst kwam niet van het college, maar van oppositiepartij D66, die hier bij monde van fractievoorzitter Hans van Halem in de raadsvergadering van maandagavond 9 november een motie over indiende, die unaniem werd aangenomen. In deze motie werd onder meer overwogen dat 'de inwoners van Heiloo niet of nauwelijks geïnformeerd zijn en zeker geen integraal beeld (kunnen) hebben'. Uiteraard voelde de verantwoordelijke wethou der, Fred Deilemijn (HeiIoo-2000), zich aangesproken. Hij was het hier niet mee eens en argumenteerde dat de politieke partijen hier zelf een rol in hebben. Maar het college 'heeft ook gecommuniceerd', zei hij, door op de gemeentelijke website uitleg te geven over nut en noodzaak van de aansluiting op de A9 en daar ook bij de Frequently Asked Questions (FAQ) aan dacht aan te besteden, en soms werden door het college ook de 'publieke media' bij dit onderwerp betrokken. Dellemijn onderstreepte dat het collegeprogramma verlangt dat de aansluiting op de A9 er komt. De wethouder beloofde even goed, namens het college, dat de bedoelde infor matiebijeenkomst er spoedig zou komen, en toen hem vanuit de raad werd voorge houden dat die ook vóór 7 december zou moeten plaatsvinden, ging hij ook daar mee akkoord. Maar, aldus de wethouder, de focus van die bijeenkomst zal informa tief zijn en uitgaande van de aansluiting als een (toekomstig) feit. Fractievoorzitter Dick Bergmans van Heiloo-2000 (coalitie) onderstreepte dit punt zeer nadrukkelijk toen hij zei dat de bijeenkomst 'niet poli tiek', ja 'a-politiek' zou moeten zijn en dat 'het hele proces zakelijk uit de doeken gedaan' moest worden, inclusief 'waarom de aansluiting nodig is'. Geen prefabwoningen Hans van Halem van D66 had dus suc ces met zijn motie. Zo niet zijn collega fractievoorzitter Ko Hemminga, die namens de PvdA (eveneens oppositie) een motie indiende om te komen tot de bouw van tijdelijke sociale huurwoningen op het terrein van de voorma lige Noordergeestkerk (achter Het Loo zoge zegd). Hiermee zou de druk op de markt voor sociale huurwoningen aanzienlijk verlicht kunnen worden. In de motie ging het dus uit drukkelijk om tijdelijke huisvesting, voor maximaal 10 jaar, volgens een kortere planologische procedure. Er stond ook in de motie dat 'er goede mogelijkheden zijn, bijvoorbeeld door de inzet van prefabwo ningen, om snel capaciteit te realiseren'. Hemminga dacht aan een aantal van onge veer 30 sociale huurwoningen op dit ter rein. Eigenaar van het terrein: woningcor poratie Kennemer Wonen. De PvdA kreeg voor haar motie slechts de steun van de NCPN. Andere partijen toonden zich verbaasd over deze motie omdat net een week geleden unaniem in de raad een motie was aangenomen waarin het college verzocht werd 'om zo spoedig mogelijk te onderzoeken of op korte termijn maatregelen moeten worden genomen in de vorm van een 'inhaalslag' voor de bouw van sociale woningen'. En verantwoordelijk wethouder Rob Opdam (VVD) deelde deze avond, 9 november, mee dat hij zopas een goed gesprek had gehad met Kennemer Wonen en dat bij de corporatie nu een serieus plan lag voor het bouwen van - definitieve - sociale huur woningen op die locatie, een plan waarvan de wethouder met instemming kennis had genomen, zo zei hij. Van zijn kant dan ook geen enkele behoefte aan de PvdA-motie en zo dachten bijna alle andere partijen er ook over. HEILOO - Zondag vond in de Cultuurkoepel voor de tweede keer een bier-/kaasproeverij plaats, georganiseerd door De Bierverbinding in samenwerking met Kaashuis Tromp. Er werd gestart met een starters- bier waarna 'Chevalier de maitre du taste de fromage' Willem van den Berg (Kaashuis Tromp Heiloo) een omschrijving van de kazen van die middag gaf. Internationaal Biersommelier Frans Ruiter van De Bierverbinding vertelde over de bieren en de combinaties van de verschillende kaas- en biersoorten. Daarna kon een ieder de smaken van bier en kaas, bierbrood, bier kaas en bierijs beleven, samen met de andere naar de Cultuurkoepel gekomen Bourgondiërs. HEILOO - De totale opbrengst van de collecte van 11 tot en met 17 oktober heeft in Heiloo 7036,80 opgeleverd. Het motto was dit jaar 'Zonder collecte geen brandwondenzorg'. Hoe meer er tijdens de collecte wordt opge haald, hoe meer onderzoek men kan doen om de kwaliteit van de genezing te verbeteren. De collec te is afhankelijk van de inzet van vrijwilligers. Wilt u volgend jaar collecteren, bel dan 072-5338645 of meld u aan op www.brandwonden.nl HEILOO - Het Alzheimer Café Heiloo houdt op woensdag 18 november vanaf 19.30 uur een bijeenkomst over de wonderlijke dingen die gebeuren als demen tie in je leven komt. Pascalle Schmitz, dementieconsulente van Geriant, verzorgt de inleiding en gaat in op uw vragen. Het Alzheimer Café is bedoeld voor mensen met dementie, mantel- zorgers, familie en betrokkenen. Locatie: het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 in Heiloo. De avond duurt tot ongeveer 21.00 uur. Inlichtingen: Riet Steenhoek, tel. 072 5337612. HEILOO - Vandaag werd in het bijzijn van Wethouder Fred Dellemijn, Teunis van der Zwart, groep 5 t/m 8 van de Willibrordschool en andere belangstellenden een bankje onthuld met een door de leer lingen van groep 8 van de Willibrordschool Heiloo vervaar digd mozaïek. Dit alles in het kader van het Willibrordusjaar. Na een heldere instructie door Mira Bleeker van Mamalou Mozaïek zijn de leerlingen van groep 8 met een aantal ouders aan de slag gegaan om een betonnen bankje te verfraaien met een prachtig moza- iek van eigen ontwerp. Het moza- iek symboliseert de verbinding die Heiloo tekent sinds Willibrordus 1325 jaar geleden door onze streek trok. Naast de naam van de school zijn alle handafdrukken van de kinderen uit groep 8 te zien op het bankje, evenals het Putje en de Witte Kerk. De leerlingen van groep 8 van de Willibrordschool Heiloo. Foto: Stip Fotografie HEILOO - Johan Goossens brak eind 2014 door met zijn grappige boek 'Wie heeft er wél een boek bij zich?', waarin hij vertelt over zijn ervaringen als leraar op een ROC in Amsterdam. In zijn nieu we theatervoorstelling 'Daglicht' trekt de schrijver, leraar en caba retier zich terug in een klooster voor een retraite. Maar de broe der geeft hem de wifi-code... 'Daglicht' is op vrijdag 13 novem ber om 20.15 uur te zien in theater De Beun. Kaarten a 15,00 zijn verkrijgbaar bij De Schrijverij, het Trefpunt, de bibliotheek en in het theater. www.vriendenvandebeun.nl In de ambiance van de ronde kapel met glas-in-loodramen en op de achtergrond rustige akoestische livemuziek werd het een mid dag van ontspanning en genieten. Foto: Stip Fotografie HEILOO - Het heelal staat cen traal in Supernova, het nieuwe programma van Zazi, bestaande uit Dafne Holtland, Margriet Planting en Sabien Bosselaar. Hun fascinatie voor de oneindig heid van het heelal en de mysterieuze schoonheid van een Supernova zetten ze om in een schitterende muzikale avond. Zazi is bekend van optredens bij Pauw en in de Top 2000 a Gogo. Zaterdag 14 november in theater De Beun, aanvang 20.15 uur. Kaarten a 16,00 zijn verkrijgbaar bij De Schrijverij, het Trefpunt, de bibliotheek en in het theater. www.vriendenvandebeun.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 9