Les in duurzaam tuinieren bij BSG 31 jaar Mels Schoenmode Het Kleurenorkest sluit aan bij Stichting Flore REGIO 13 Feestdagen en rouw: hoe doe je dat? INGEZONDEN MEDEDELING Programma Conquista Herfstcollecties bij ISIS Ondermode UITKIJKPOST 18 NOVEMBER 2015 LIMMEN - Jongerencentrum Conquista gaat op zaterdag 12 december naar Amsterdam. Een ex-dakloze zal een rondleiding geven door Amsterdam en vertel len over hoe het is om een dak loze te zijn in een grote stad. Ben je tussen de 11 en 18 jaar, dan kun je samen met pastor Johan Olling om 12.00 uur met de fiets vanaf Conquista naar het station van Castricum. Je moet wel zelf je treinkaartje naar Amsterdam betalen. Geef je voor 12 decem ber op bij pastorie.corneliuspa- rochie@hetnet.nl of nadine@ conquista.nl Woensdag 18 november Club 14.00 tot 17.00 uur Genieten van je eigen muziek, lek ker gamen op de 9 pc's die voor je klaar staan. Of daag je vrienden uit voor een potje poolbiljard. Vrijdag 20 november Club X-tra XL van 19.00 tot 23.00 uur open inloop. Zaterdag 21 november Kids van 10.30 tot 12.00 uur: naam bordje maken. Vergis jij je ook wel eens als je boven bent, sta je ineens in de kamer van je broer of zusje... met een handig naambord je op je deur kan dat niet meer gebeuren. Deelname: 1 euro. Zaterdag 21 november Club X-tra van 19.00 tot 22.00 uur open inloop ALKMAAR - ISIS Ondermode biedt onder meer een uitgebreide collec tie nachtmode, huispakken en katoenen ondergoed van Hanro en R.J. Uiteraard vindt u er ook altijd een breed assortiment lingerie van de bekende merken zoals Aubade, Chantelle, Marlies Dekkers en Empreinte, panty's van Oroblu en corrigerende ondermode van Spanx. ISIS adviseert u graag en vakkundig bij uw keuze. Actie Tot en met 30 november dingt u bij aankoop van een setje Chantelle mee naar één jaar gratis lingerie (dit is 2 keer 2 setjes Chantelle lingerie van maximaal 130.00 per setje) in 2016. ISIS Ondermode, Frederik Hendriklaan 10, Alkmaar. Tel. 072-5116606 www.isis-ondermode.nl BERGEN - Op de BSG krijgen bovenbouwleerlingen met het vak biologie regelmatig les in de schooltuin. Gezien de groei ende vraag naar hogeropgeleid personeel in de agricultuur, is het doel van de schooltuin dat de leerlingen bekend raken met deze, voor het Nederlandse en internationale bedrijfsleven, belangrijke bedrijfstak. Leerlingen leren plantgewassen op duurzame wijze, en onder ver schillende omstandigheden, te kwe ken. Natural bulbs speelt als Noord Hollands bedrijf in op de toekomst van de land- en tuinbouw, waarbij ervan wordt uitgegaan dat duurza me kweekmethoden en biologische gewasbescherming meer en meer gebruikt zullen worden in de gang bare tuinbouw. Het bedrijf hoorde van de projecten op de Berger Scholengemeenschap en reageerde enthousiast middels een schenking van een grote hoeveelheid biologi sche bollen. Medio maart 2016 zullen de tuin tjes in de binnentuin van de BSG vol staan met kleurige bloemen. Op de tentoonstellingsdag op 13 maart zijn de bloeiende bollen onderdeel van het vakoverstijgende project voor leerlingen. ALKMAAR - De Spiegelboog, Praktijk voor rouw en verlies biedt nabestaanden een work shop om met elkaar en met rouw- begeleider Eva Snieder-Nieuwhof te praten over feestdagen en rouw. Zo kunnen de deelnemers deze dagen een invulling geven die goed voor henzelf is. Donderdag 26 november en woensdag 2 december, van 14.00 tot 16.30 uur, Tuinstraat 24, Alkmaar. Kosten 60,00 voor 2 middagen. Maximaal 8 deel nemers. Voor aanmelding tel: 06-11445637 of despiegelboog@ gmail.com EGMOND - Deze maand zit Mels Schoenmode 31 jaar in Egmond aan Zee. "En dat gaan we vie ren," zegt Rose Anne Mels. "Na het succes toen we 30 jaar bestonden, besloten we er een jaarlijks terugkerend feest van te maken. Iedere klant krijgt een heerlijke appeltaart gemaakt door bakkerij De Geist in St. Pancras en maakt kans op 31% korting*. Het bakken is een dagbestedingsacti viteit voor mensen met een beper king." In de loop der jaren is Mels uit gegroeid van een dorpswinkel naar een gespecialiseerde dames- en herenschoenenzaak, met een groot aantal goeie merken zoals Gabor, Rieker, Waldlaufer, Australian, Caprice, Panama Jack en Mjus. Omdat er veel toeristen in Egmond zijn, is het aanbod heel divers. "We proberen ieder seizoen met een geheel nieuwe en verras- sende collectie te komen. De ori- entatie voor de inkoop gebeurt op diverse buitenlandse schoen- en kledingbeurzen. We brengen deze winter een unieke collectie van het Franse merk Laura Vita. Prachtige laarsjes in allerlei kleurcombinaties die we exclusief in Nederland ver kopen," vervolgt Rose Anne. "Persoonlijke aandacht en service is heel belangrijk. We hebben wel een website waar de collectie op staat, maar geen webshop omdat we onze klanten persoonlijk willen kun nen adviseren. Behalve schoenen verkopen we ook het mooie panty- merk Oroblu en leren handschoe nen van het Zweedse merk Hestra. Een leuk cadeau voor de feestda gen zijn de kleurige sokken van het Zweedse merk Happy Socks." Tot en met 29 november mag de klant dobbelen om korting of een taart. Mels, Voorstraat 77, Egmond aan Zee. www.melsschoenmode.nl *kijk voor de actievoorwaarden op de website of in de winkel. Aangeleverde foto LIMMEN - De besturen van Stichting Het Kleurenorkest en Stichting Flore hebben het besluit genomen om basisschool Het Kleurenorkest in Limmen per 1 januari 2016 aan te laten sluiten bij Stichting Flore. Het Kleurenorkest is daarmee de 28e basisschool onder het bestuur van Stichting Flore en de tweede school in het dorp Limmen. Het Kleurenorkest staat voor natuurlijk leren voor kinderen in de leeftijd van 4 tot 12 jaar en is opge richt vanuit een particulier initiatief in het schooljaar 2007-2008. Sinds 1 augustus 2011 komt de school in aanmerking voor reguliere bekos tiging vanuit de rijksoverheid en de gemeente. De school heeft zich in haar bestaan en haar onderwijscon cept bewezen en heeft een basisar rangement van de Inspectie van het Onderwijs gekregen. Om in de toekomst voor over- heidsbekostiging in aanmerking te blijven komen dient de school in vijf jaar tijd substantieel te groeien óf aansluiting te zoeken bij een groter bestuur met meerdere scholen. Het Kleurenorkest staat voor behoud van haar onderwijsconcept (iden- titeit) en voorziet hiermee in een behoefte. Als zelfstandige school kan de school met haar thans 105 leerlingen na het schooljaar 2015 2016 niet verder. Het bestuur is daarom op zoek gegaan naar een grotere schoolorganisatie om daar, uitgaande van eigen identiteit en onderwijsconcept, bij aan te slui ten. Stichting Flore is gevonden om de eerste oriënterende gesprekken te voeren vanwege het professio nele karakter van de stichting en de brede dekking van kwalitatief goed basisonderwijs in de regio. Stichting Flore verzorgt thuisna bij basisonderwijs voor ieder kind. De 27 Flore-scholen zijn één in ver scheidenheid. Iedere school heeft zijn eigen gezicht, onderwijsstijl en werkwijze. Zo is er een Dalton- en een Jenaplanschool, scholen die functioneren als integrale kindcen tra en een speelleerplein. Kortom, voor iedere leerling is er een school die bij hem past. Flore streeft ernaar dit aanbod breed te houden. De aan sluiting van het Kleurenorkest met haar specifieke onderwijsconcept past in deze ontwikkeling. Sinds 1 augustus van dit jaar is Het Kleurenorkest gevestigd aan de Hogeweg in Limmen. Het Kleurenorkest staat voor natuurlijk leren. Aangeleverde foto Medio maart 2016 zullen de tuintjes in de binnentuin van de BSG vol staan met kleurige bloemen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 13