Tennis Club Heiloo United en GGZ-cliënten werken samen Joke Schilling in DeLaMar Theater Kringloopwinkel X op X deelt opkikkers uit 13 Feestje na 5000 km fietsen Leger des Heils collecteert UITKIJKPOST 25 NOVEMBER 201 5 HEILOO - Kringloopwinkel X op X heeft aan onderstaande goede doelen gedoneerd vanaf april 2015: 1.500,00 Stichting Dolfinn. 2 x 1.000,00 Nepal: aardbeving april 2015 en Vrienden van Sighet. 750,00: Help Gambia: voor het slaan van waterputten in Gambia. 16 x 500,00 naar: Jan Demarteau: onderhoud kinder tehuis Pinokio in Brazilë Stichting Klas op Wielen: aanschaffen leer- en hulpmiddelen. Stichting Blocks: bijdrage basisschool. Stichting El Arbol: oprichten botanische schooltuin in de wijk El Limonal in Nicaraqua. Stichting Kidshare: oprichten school in Musukura (West Kenia). Stichting Bobshop: beschikbaar stellen van audio- en visuele middelen aan kinderzieken huizen. Stichting Ayuda Maya: aanleg waterleiding in een Samilhal in Guatemala. HEILOO - Vrijwilligers van het Leger des Heils collecteren van 30 november tot en met 5 december in gemeente Heiloo. De opbrengst is bestemd voor het buurtwerk, waarmee het Leger op een bij zondere wijze maandelijks vele mensen in buurten bijeen brengt tijdens inloopochtenden of -mid dagen. HEILOO - Mensen met een beperking waaronder ook de GGZ-cliënten, konden niet meer terecht bij hun vaste tennisstek, mede vanwege het inkrimpen van het budget. Eerder overleg van de SportRaad met het management van de GGZ resulteerde in mei van dit jaar in de afspraak dat de cliënten onder begeleiding van hun eigen begelei ders/vrijwilligers twee uur, twee banen per week ter beschikking kregen en dat de cliënten als tegen prestatie helpen op de accommoda tie van TCHU. Afgelopen week is met de aanpak van de groenvoorzie ning een start gemaakt. De coördinatie van dit project ligt nu in handen van TCHU accommo datie onderhoudsman Jan Scholten en GGZ teamleider Wim Haisma. Hopelijk kunnen steeds meer cliënten zo kennismaken met Sport Bewegen en zelf ontdekken wat ze leuk vinden om te blijven doen. De verenigingen worden onder steund door deze sportende cliën ten of collega's. Het terrein van de TCHU is door dit initiatief in ieder geval winterklaar en er zal volgend jaar een prachtig gazon te bewonde ren zijn. HEILOO - Dorpsgenote, klein- kunstenaartje Joke van den Engel, wonende aan de Nicolaas Beetsweg en bij haar publiek beter bekend als Joke Schilling, is één van de zestien finalis ten in de 24e jaargang van het door Stichting JAM georgani seerde Ouderen Songfestival. Deze finale vindt plaats in het DeLaMar theater te Amsterdam. Joke brengt samen met haar vaste begeleider Kees van den Engel al een aantal jaren pareltjes van kleinkunst ten gehore en vertelt met humor en 'eigen wijsheid' over wat de mens zoal bezighoudt. Zij werd in de tweede halve finale van zondag 1 november door de jury uitgeroepen tot vertolker van het mooiste liedje. En Joke voelt zich al een winnaar, want, zo zegt zij zelf: "Ik sta straks op het toneel van het mooiste theater van Nederland, met een combo professionele musici. Dat was een grote wens van mij en die gaat op 3 januari in vervulling. En de finale winnendat zou echt te gek zijn. Maar Ik sta daar niet alleen, er is een aantal finalisten die ik zelf om het nog voorzichtig te zeggen echt geweldig vind. Als ik hen voorbij zou zingen in De La MarTja, mijn moeder zou zeggen: 'Niet te ver vooruit kijken, anders struikel je.'" HEILOO - Truus Klaase laat weten dat ze onlangs een feestelijk moment vierde met haar fietsmaatje Wim Valkenburg uit Verzorgingshuis de Loet. "Wim is 87 jaar en heeft in 7 maanden tijd 5000 kilome ter gefietst. Ook bij slecht weer (niet té slecht) en veel wind hij gaat bijna elke dag er op uit. Met mij, maar ook alleen. Op naar de 10.000 kilometer." Aangeleverde foto Stichting Step One: bouw vakschool in het noorden van Tanzania. Stichting Mtangani: onderwijs bieden aan de allerarm ste kinderen in Mtangani, Kenia. Stichting Voices: toiletten bouwen bij een geitenboer derij in Malawi. Adra Nederland: plaatsen 60 watertanks in de binnenlanden van Suriname. African Foundation of Wonder: kansarme gezinnen helpen een bedrijf op te richten in Ghana. Creation Africa: Family House in de sloppenwijken van Jinja in Oeganda. Kindertherapie Spelenderwijs: aanpassingen rolstoelbus. BGM Social Service Centre India: verbetering gezondheidszorg. Hospice Alkmaar. 400,00 Stichting Regionale Archeologie Baduhenna: opknappen museum. 350,00 GTH-gym- turnvereniging Heiloo: aanvulling sponsorloop voor aanschaf turntoestel. 2 x 300,00 Kleine Zusters van de Heilige Joseph; onderwijs aan de stam Naasai in Kenia en Esdegé Reigersdaal; dagactiviteitencen trum, Centrum 31. Nieuwe vaste donaties: Per jaar: 1.000,00 Vereniging Stichting Buurtbus Heiloo. 600,00 Stichting Ouderenfonds. 500,00 Vrienden van de Vijfhoek. De volgende vaste donatie zijn weer uitgekeerd: 1.500,00 Stichting Vrienden van Het Baafje. Sinterklaascomité 500,00; Vrienden van de Bibliotheek 500,00; Sportlife 1.000,00; PTSS (Post Traumatisch Stress Syndroom) hulphond 100,00. Tevens zijn er 16 opkikkers a 300,00 uitgedeeld aan diverse verenigingen. Kringloopwinkel Keer op Keer, Industrieterrein Oosterzij 17, tel. 072-5325962. Openingstijden: dinsdag en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. In ruil voor gebruik van tennisbanen wordt er hard gewerkt aan de accommodatie van TCHU. Aangeleverde foto De voorzitter van de jury, Ben Lansink theaterproducent, maakt de uitslag bekend. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 13