Hengelen vanaf een nieuwe steiger Mindfulness training Rock Avond in Joeb Talent gezocht voor KOP Lezing Jan Rotmans in Abdijkerk Vredeburg wreed uit beker REGIO 23 INGEZONDEN MEDEDELING Akersloots bedrijf genomineerd voor de Global BIM Award INGEZONDEN BRIEF Belangenverstrengeling ONS/Aansluiting A9? KORTOM Vriendschapsmaal UITKIJKPOST 25 NOVEMBER 2015 AKERSLOOT - Akerveld Engineering is een ingenieursbureau actief op het gebied van het tekenen en berekenen van onder andere vaste- en beweeg bare bruggen. Eén van de uitgevoerde projecten is de Stolperophaalbrug te Schagen, die vorige maand officieel in gebruik is genomen. Deze brug is genomineerd voor een internationale prijs. Akerveld heeft van deze beweegbare brug de volledige engineering gedaan, dat wil zeggen alle berekeningen en tekeningen van de brug en het bewegingswerk. De sta len brug en onderdelen zijn gemodelleerd en getekend met het 3D Tekla tekenpakket. De leverancier van deze software geeft jaarlijks een award uit ter erkenning van het mooiste model. Akerveld Engineering heeft met het Stolperophaalbrug-model inmiddels de Benelux Tekla BIM Award gewonnen in de categorie infrastructurele projecten en dingt nu mee voor de Global Tekla BIM Award. Dit oerhollandse product doet mee met inter nationale brugprojecten. Naast een vakjury tellen ingestuurde stemmen mee. Meegestemd kan worden tot 30 november via de link: http://www.tekla.com/bim-awards?tid=1047 Akerveld is met het behaalde resultaat al heel trots. De Global award zou zelfs internationale erkenning opleveren. Met uw stem kunt u dit Akersloter bedrijf wereldwijd op de kaart zetten. Foto: Kuan Botman van firma Phalaero EGMOND - Bewust zijn, ja leuk! Maar hoe werkt dat? Mindfulness beoefening is een krachtig hulpmiddel dat helpt anders om te gaan met lastige momenten, inzicht te krijgen in gedachtenpatronen en bij het uitzetten van de automatische piloot. Het is een sterk effectieve trai ning op het gebied van stressre ductie en omgaan met spanningen. Gebaseerd op de trainingen van Jon Kabat-Zinn gaan deelnemers in acht bijeenkomsten van 2 uur kennis maken met en thuis trainen van de pijlers van mindfulness. Voor ieder een toegankelijk, oud of jong, met of zonder klachten of specifieke EGMOND - Vrijdag 27 novem ber staat JOEB in het teken van rock. Dit kan uiteraard niet zonder live muziek. Zo zal de Egmondse formatie This side Up aantreden met hun aansteke lijke covers van bekende Blues/ Rock songs. Ook zal de band 21 Grams op het podium staan. Ondanks dat de band normaal gesproken niet meer optreedt, zijn ze bereid om voor Joeb de gitaren en drums uit het vet te plukken en weer grote hits ten LIMMEN - Voor de 'KOP' (Koningsdag Open Podium) wordt talent gezocht uit Limmen en omgeving. Wie kan zingen, dansen, gooche- vragen. In kleine groepen met deel nemers uit diverse richtingen. Docent: Yme Bosgra, mindful- nesstrainer, psychosomatisch fysiotherapeut, haptonoom en acu puncturist. Opgeleid in mindfulness based stressreductie (MBSR -cog nitieve gedragstherapie (MBCT) en mindful-bewegen. Data: donderdagavond 21, 28 januari, 4, 11, 18, 25 februari, 10 en 17 maart; van 19.30 tot 22.00 uur. Maandagochtend 18, 25 januari, 1, 8, 15, 22 februari, 7 en 14 maart; van 9.00 tot 11.30 uur. Investering: 225,00 Locatie: voormalig Karmel Klooster, Egmond aan den Hoef. Inschrijven of meer informatie: 06-20488126 of ymebosgra@hotmail.com gehore te komen brengen van onder andere U2, R.E.M, Depeche Mode, Blondie en David Bowie. Als klap op de vuurpijl komt de rockband Misunderstood optreden. Deze band uit Schagen zal eigen nummers spelen. Misunderstood laat zich niet gemakkelijk in een hokje duwen en heeft verschillende stijlen in het repertoire. Van Indie tot Metal, ook binnen de nummers zelf. Verwacht intelligente rockmu ziek, die zowel kan beuken als kan ontroeren. len, maakt kans om door te breken. Ook beginnende bandjes worden uitgedaagd. Leeftijd speelt hierbij geen rol! Stuur vóór 1 januari 2016 een mail naar Kop@oranjefeestlimmen.nl AKERSLOOT - Wethouder Van Schoonhoven en leden van de Visvereniging Akersloot openden woensdag 18 novem ber samen de nieuwe steiger aan de Strammersloot aan de Geesterweg in Akersloot. De steiger vormt het sluitstuk van de aanleg van een natuurvrien delijke oever. Vorig jaar heeft de gemeente een natuurvriendelijke oever aange legd langs de Strammersloot, ter compensatie van de nieuwbouw aan het Heer Derckplantsoen. Die compensatie is verplicht vanwege het feit dat door deze bouw hemel water op die plek geen natuurlijke uitweg vindt. In dit geval heeft de ontwikkelaar, Kennemer Wonen, de gemeente gevraagd de compensatie op kosten van de wooncorporatie te realiseren in de Strammersloot. De natuurvriendelijke oever die er nu ligt, biedt een verruiming van het wateroppervlak (watercom pensatie). De planten in de oever EGMOND - Op donderdag middag 3 december om 14.30 uur geeft Jan Rotmans, hoog leraar duurzame transities en systeeminnovaties aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam, een lezing in de Abdijkerk. In deze lezing deelt hij zijn visie op transitie en zorg voor de schepping. Transitie naar een andere leef wijze is mogelijk en heeft zijn aan vang al genomen. De monniken van de Abdij van Egmond geven in de abdijtuin ruimte aan educatie over de 'Levende Aarde'. In dit pro ject staat de zorg voor een gezonde aarde centraal. De lezing van Jan Rotmans sluit aan bij dit thema. Jan Rotmans is hoogleraar tran- sitiekunde en internationale auto riteit op het gebied van transities duurzaamheid. Oprichter van ICIS, DRIFT, Urgenda en Nederland Kantelt. Hij onderzoekt niet alleen de kanteling van de samenleving, LIMMEN - Vrijdag 20 november was een bezige schaakavond voor SV Vredeburg. Het eer ste viertal speelde een beker wedstrijd in en tegen Anna Paulowna. Vredeburg 3 ontving De Waagtoren V2 voor een duel in de bondscompetitie. Ook werd de negende ronde van de interne competitie gespeeld. In Anna Paulowna speelde Vredeburg 1 2-2. Een ongelukkige nederlaag van Harold Ebels werd weggepoetst door een fraaie over winning van Sandra Hollander. Bert Hollander en Barry Blekemolen scoorden een half puntje. Maar Vredeburg maakte kennis met de wrede regels van het bekerschaak. Bij een gelijkspel telt de score aan de hogere borden zwaarder dan die aan het laagste bord, waar Sandra Hollander dus het volle punt behaal de. Conclusie: ondanks het redelijke resultaat ligt Vredeburg reeds na één ronde uit het bekertoernooi. Vredeburg 3 trof in De Waagtoren dragen bij aan een rijkere fauna en flora in de sloot. Op verzoek van de Visvereniging Akersloot is aan maar probeert daar ook actief aan bij te dragen. Aanmelden kan via www.benedictushof.nl Jan Rotmans. Aangeleverde foto V2 een sterke tegenstander. Bert van Diermen, Nico en Chiel Pepping verloren afgetekend. Marcel Wester baarde opzien door zijn op papier veel sterkere tegenstander - met 260 ratingpunten meer - gedecideerd te verslaan. Eindresultaat: 1-3. In de interne competitie speelde Jos Admiraal zijn geliefde Morra- gambiet tegen Gertjan Hafkamp. Admiraal die een heuse studie heeft gemaakt van deze gevaarlijke ope ning wist precies hoe te handelen en Hafkamp werd weggeschoven. Jan Brantjes noteerde een remise tegen Kees Aafjes. Hidde Ebels was niet opgewassen tegen de ijzersterke Bob Stolp die een dodelijke aanval over de h-lijn opzette. Dick Aafjes kon een stuk winnen van Jan Borst, maar Aafjes zag tegenaanvallen die er niet waren - spoken dus - en liet het stuk staan. Na deze meevaller kon Borst de partij naar zich toe halen. Komende vrijdag ontvangt Vredeburg 1 de sterke koplopers van Castricum 2 voor een duel in de bondscompetitie. de nieuwe oever een steiger toe gevoegd, omdat de toegang tot het water was verminderd. Ballast Nedam heeft in 2007 3500,00 excl. BTW overgemaakt naar de VVD. Voor de verkiezings- kas. Via een valse factuur aan een makelaar. Op verzoek van VVD- gedeputeerde T. Hooijmaijers, toendertijd betrokken bij de voorloper van de ONS (NOFA1). Zo verklaart ex-directielid Ballast Nedam R. Jacobs in een eerder dit jaar verschenen onderzoeksrap port. Ballast Nedam dat in 2002 een uitzonderlijk lang, 18-jarig, con tract voor het wegonderhoud met Heiloo afsloot. Dat grond in Zuiderloo kocht voor nieuwbouw, maar in zwaar weer kwam en de grond aan Heiloo moest terugver kopen voor ruim 2 miljoen euro. Driessen Vastgoed uit Limmen heeft een belang in Ballast Nedam, via dochterbedrijf Menor Investments. En een belang van 51% in de Gemeenschappelijke Exploitatie Maatschappij. De GEM heeft grond in Zandzoom. Driessen heeft belangen in Zandzoom BV, in Beheer en Exploitatie Maatschappij Wind Water (windmolens), is eigenaar van de grond van het AZ-sportterrein 't Lood, etc. Ballast Nedam, Driessen Vastgoed en anderen spelen een grote rol bij de ONS en aansluiting A9. Welke? Dat zou de gemeente raad eens heel grondig uit moeten (laten) zoeken, vóórdat ze op 7 december besluit miljoenen gemeenschapsgeld in deze projec ten te stoppen! Actiecomité Stop Verkwisting LIMMEN - 'Agapè' is een Grieks woord dat liefde (gave) betekent. Het verwijst naar het liefdesmaal of vriendenmaaltijd van de eerste christenen. Het oecumenisch platform Limmen houdt dit vriendschapsmaal op vrijdag 27 november van 18.00 uur tot 19.00 uur. Bij deze maaltijd is iedereen welkom: rijk en arm, jong of wat ouder, katholiek of protestant of anders, in Ons Huis aan de Zuidkerkenlaan. Opgave via pas- torie.corneliusparochie@hetnet.nl of 072-5051275. Wethouder Van Schoonhoven en leden van de Visvereniging Akersloot. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 23