Fruitoogst Nijenburg naar Voedselbank Mooij Tien vragen aan n 3 Jüi Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 25 NOVEMBER 2015 Zingen voor vrede HEILOO - "Ik geloof dat wan neer je zelf innerlijke vrede ervaart, we dichterbij wereld vrede komen," zegt de Heilooër zangeres Simone Awhina. "Zingen opent je hart en brengt je in een staat van innerlijke vrede." Dinsdag 15 december begeleidt zij samen met pia nist Maarten Helsloot en oud speler Ziad H. Bik uit Syrië een meezingconcert met als thema vrede, waarbij wordt gezongen en gegeten met vluchtelingen. Het concert vindt plaats in de Cultuurkoepel in Heiloo en wordt georganiseerd in samen werking met Vluchtelingen Werk Noordwestholland. Een groot deel van de opbrengst gaat naar deze organisatie. De avond begint om 19.00 uur met een gezamenlijke maaltijd waarbij iedereen hapjes meeneemt en deelt. Daarna zullen er eenvoudige liederen en mantra's in diverse talen over vrede worden gezongen. Simone: "Het is ons ver langen om een avond vol warmte, verbroedering en verbondenheid te creëren. Juist in deze periode van onrust is het fijn om samen een nieuw geluid te maken." De focus van de avond ligt op vrede, contact van mens tot mens en de levenskracht die iedereen bezit. Dit laatste is terug te zien in de foto's De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek S t Prilling. V.iliimll' Nieuwe openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 I 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. van Goedele Monnens, waarop de kracht van de vluchteling is vastge legd. De fotoexpositie zal de hele avond in de cultuurkoepel te zien zijn. Ook luisteraars zijn van harte welkom. Kaarten kosten 10,00 per stuk en zijn verkrijgbaar via info@ simoneawhina.com of 06-27145269. Reserveren is noodzakelijk. www.simoneawhina.com Tekst: Merel de Koning HEILOO - Op landgoed Nijenburg in Heiloo is dit jaar iets bijzonders gedaan met de appels en peren uit de boom gaard naast het landhuis. Op initiatief van tuinvrijwilligers van Natuurmonumenten en Vereniging Hendrick de Keyser, de eigenaar van de boomgaard op het landgoed, is de volledige oogst van 700 kilo fruit aange boden aan de Voedselbank in Alkmaar. De fruitboomgaard van Landgoed Nijenburg Heiloo telt ongeveer 77 fruitbomen van 45 verschillende fruitrassen (appel, peer, pruim, moerbei). Van deze fruitrassen zijn 26 appelrassen en 14 peren rassen. Hier zijn een aantal bijzon dere Oudhollandse rassen bij, zoals de Glorie van Holland, Koningin Emma, de Schager Roode en de Rietpeer. Veel bomen hebben dit jaar een goede opbrengst gegeven. Jaarlijks worden de bomen onder de deskundige leiding van Jeanine Jonker, docente aan het Clusius College, gesnoeid door de 15 vrijwil ligers van de Tuingroep Nijenburg en studenten van het Clusius. De Voedselbank heeft inmiddels alle fruit in pakketten verdeeld. Volg de Uitkijkpost ook op :ülj Mijn naam is Ton Mooij, ik ben gediplomeerd bridgedocent en geef bridge- lessen aan jong (helaas te weinig) en oud. Niet alleen aan beginners, ook aan gevorderden. Mensen die soms al jaren kaarten vinden het vaak plezierig om de theorie van dit zeer boeiende spel nog eens, vaak samen met de partner, op te halen. Mijn cursussen starten in september en januari. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben in Heiloo geboren en getogen en nooit meer uit deze plaats vertrokken. Wel heb ik een groot deel van mijn werkzame leven in Alkmaar doorgebracht. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je nu uitoefenen? Ik ben reeds op mijn veertiende jaar gaan werken en heb dat tot mijn zestig ste voor een groot deel zes dagen per week gedaan. In de beginjaren heb ik naast het werk diverse avondopleidingen gedaan, dus je snapt dat er bijna geen ruimte was voor hobby's, hoewel ik op de vroege zondagmorgen nog wel eens een hengeltje uitgooide. Nu ik niet meer hoef te werken is natuurlijk het bridgespel, en het doceren daarvan aan anderen, een grote hobby van mij. Daarnaast vind ik het erg leuk om een cryptogram of killersudoku op te los sen. 3. Wie zou je willen ontmoeten en wat zou je zeggen en vragen? Ik heb daar ernstig over nagedacht, maar wie ik best eens zou willen ontmoe ten is Malala, het meisje uit Pakistan. Ik zou haar niet iets willen vragen, maar tegenover haar mijn diepe respect uit willen spreken voor datgene wat zij voor andere meisjes wereldwijd betekent. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Dat is het grote en warme gezin waarin ik ben opgegroeid met altijd zeer gastvrije ouders, iedereen kon altijd binnen komen en de koffie of thee stond altijd klaar. Ook was er voor ieder van ons altijd een luisterend oor. En natuurlijk werden er altijd veel (kaart)spelletjes gedaan. Ik herinner me nog goed dat ik voor het eerst met mijn vader naar een klaverjasdrive mocht, ik was toen 12 jaar! 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? Met name het Heilooër bos en de Noorderneg in deze plaats, maar ook de nabije omgeving van Heiloo is prachtig, ik vind het een voorrecht om hier te mogen wonen. 6. Waarvoor kunnen ze je s nachts wakker maken? Iedereen die directe hulp nodig heeft mag me wakker maken. Voor de rest moet je mij lekker laten liggen. 7. Wat was het beste advies dat je ooit kreeg? Leuk, dat kwam van mijn vrouw Ineke. Ik deed tijdens mijn laatste werkzame jaren al wat cursussen, die gerelateerd waren aan het bridgen en dan met name cursussen om te kunnen arbitreren. Zij zei me, toen ik gestopt was met werken: "Weet je wat jij moet gaan doen? Je moet de docentenopleiding voor bridgeleraar gaan volgen!" Nog geen dag spijt van gehad, hoewel ik in het begin niet had verwacht dat het me zou lukken. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van je? Dat ik, nadat ik gestopt was met werken, ook geprobeerd heb om de kook kunst onder de knie te krijgen. Veertig jaar stond de warme maaltijd voor me klaar als ik 's avonds thuis kwam. Ik vind het leuk om nu ook eens voor mijn vrouw, maar ook voor mijn kinderen, vrienden en kennissen een (eenvou dige) maaltijd te bereiden. 9. Wat zou je in het dorp aanpakken, als je burgemeester was? Ik denk dat onze burgemeester het in het algemeen wel goed doet, maar natuurlijk zou ik het fantastisch vinden als we ook in Heiloo een denksport centrum zouden hebben. 10. Antwoord op de persoonlijke vraag van je voorganger: Kees de Wit vroeg: w"Ton, wat is jouw motivatie om 10 cursussen in een jaar te geven aan aspi rant bridgers terwijl landelijk er een tekort komt aan bridgers en er in Heiloo steeds meer bridgers komen?" Kees, bridge is zo'n ontzettend intrigerend kaartspel vanwege de vele moge lijkheden, dat is gewoon onvoorstelbaar. Een fantastische training voor je hersenen, maar dat niet alleen! Mensen die leren bridgen krijgen er in een paar maanden tijd heel veel kennissen bij. Je doet zoveel sociale contacten op, dat wil je niet geloven. Ik durf te stellen: Bridge verrijkt je leven op een zeer positieve manier. Maar Kees, het is niet alleen de energie die ik erin stop qua tijd, ik krijg er ook heel veel voor terug. De meeste mensen zeggen na een cursus: "Ik zou willen dat ik er eerder aan was begonnen." Geweldig om dat te horen! Ik nomineer voor de volgende 10 vragen: Karien Huijsmans. M(jn persoonlijke vraag aan deze genomineerde is: Karien, ik heb begrepen dat jij al vele jaren als vrijwilligster werkzaam bent bij de Vijfhoek in Heiloo, de dagopvang voor lichamelijk en geestelijk (zwaar) gehandicapte kinderen. Omdat dit mij heel zwaar werk lijkt, vraag ik me af waar jij en al die andere vrijwilligers elke keer weer de motivatie vandaan halen om dit werk te (blijven) doen? Simone Awhina. Aangeleverde foto 'Pomoloog' Bart in de boomgaard. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3