Meer weten over afslag A9 Opbrengst taxusinzameling overhandigd aan Stichting KiKa In plaats van bloemen INGEZONDEN MEDEDELINGEN Grote kerstshow bij de Aalsmeerse Plantenhal Adventsconcert in Ter Coulsterkerk Zonnekindpoppen leren maken UITKIJKPOST 25 NOVEMBER 201 5 HaVe tY0(jRSEL^j AMeRrY Little J1£Ml HEILOO - Eigenlijk is het altijd een feestje om binnen te lopen bij de Aalsmeerse Plantenhal. Maar in de decembermaand met alle verlichting en kerstdecoratie is het extra de moeite waard. In een sfeervolle omgeving worden de mooiste kerstspullen gepresenteerd. Er is een ruime keuze aan kamerplanten. Het binnen gezellig maken in deze tijd van het jaar is extra belangrijk. Natuurlijk is er een grote collectie kerstbomen tegen messcher pe prijzen. Uitgebreid met kerststandaards en verlichting. Voor ieder wat wils! Bovendien is het nog mogelijk om mee te doen met de kerstwork shops. Er is keuze uit een kerstboompje op dennenappels incl. verlichting of een mooie krans op een luxe vaas incl. verlichting. Informatie over de workshops zie www.aalsmeerseplantenhal.nl. HEILOO - Zondag 29 november vindt in de Ter Coulsterkerk het tradi tionele Adventsconcert plaats. Het concert zal worden uitgevoerd door het Zaans Interkerkelijk Mannenkoor o.l.v Martin Mans. Muzikale mede werking zal worden verleend door sopraan Elise Keep en pianist Jan Lenselink. Beiden zullen koor en samenzang begeleiden en tevens solis tisch optreden. Organist is Dirk Out. Aanvang concert 14.30 uur. Toegang 10,00. Reserveren via 072-5332703 of 072-5323241. Tevens kaartverkoop voor aanvang concert. HEILOO - Nivon Heiloo biedt vanaf maandag 7 december 2015 van 20.00 - 22.00 uur de basiscursus zonnekindpoppen aan. De cursus o.l.v. docente Trudy Bolleman bestaat uit 10 veertiendaagse lessen. U maakt 4 pop pen van natuurlijke materialen, te weten: wiegekind, peuter, kleuter en schoolkind. Alle materialen worden verzorgd. De cursus vindt plaats in de Hofdijk, Mariënstein 178A, 1852 SN Heiloo. Opgave/info: tel. 072-5333127 5333217 of info@nivonheiloo.nl. Meer gegevens zie: www.nivonheiloo.nl HEILOO - De gemeenteraad van Heiloo en Provinciale Staten nemen binnenkort een besluit over de financiering van een aansluiting op de A9. De aan sluiting op de A9 is nodig om de bereikbaarheid, aantrekke lijkheid, leefbaarheid en ver keersveiligheid van Heiloo te verbeteren. Wie meer wil weten over de afslag, waarom en waar hij precies komt en wat voor effecten het oplevert, is op maandag 30 november a.s. tus sen 19.30 en 21.30 uur welkom bij de inloopbijeenkomst in de Cultuurkoepel van Heiloo. De besluitvorming kent een lange voorgeschiedenis. De provincie Noord-Holland en de gemeenten Heiloo, Alkmaar en Castricum wer ken gezamenlijk aan een gebieds- ontwikkeling onder de naam Nieuwe Strandwal. In Zandzoom en Zuiderloo komen rond de 1.800 nieuwbouwwoningen. Inzet daar bij is een woonomgeving met veel groen en respect voor de oude waar den van het landschap. Ook groen en recreatieprojecten zijn onderdeel van de Nieuwe Strandwal. Door de toename van autoverkeer en de realisatie van de nieuwbouw- plannen zijn maatregelen nodig om Heiloo en Castricum goed bereik baar te houden. Daarbij hebben ook de bedrijventerreinen Boekelermeer en de Oude Werf grote behoefte aan een goede bereikbaarheid. Een afslag op de A9 voorziet in de behoeften van nu en van de toe komst. Afgelopen jaren is gewerkt om te komen tot een voorkeurs tracé voor een aansluiting op de A9. De aansluiting komt bij de Lagelaan, met een aftakking op de Kennemerstraatweg en een ver binding naar de Kanaalweg via een oostelijke parallelweg. Op 7 en 14 december 2015 nemen respectieve lijk de gemeenteraad van Heiloo en Provinciale Staten een beslissing over de financiering van het pro ject. Na accordering van Provinciale Staten en de gemeenteraad, starten in 2016 de ruimtelijke procedures. Voor geïnteresseerden is er op maandag 30 november een inloop bijeenkomst georganiseerd in de Cultuurkoepel van Heiloo. Tussen 19.30 uur en 21.30 uur kunnen belangstellenden op elk moment binnenkomen. Er is ieder 45 minu ten een centrale presentatie. Verder zijn er informatietafels over ver schillende thema's: nut en nood zaak, verkeer, tracé, wonen en wer ken, besluitvorming financiën en over de gehouden onderzoeken. Bij deze infotafels zijn medewerkers van de gemeenten en provincie aan wezig om vragen te beantwoorden en toelichting te geven. Afgelopen woensdag 18 novem ber ontving orthopedagogisch dagcentrum De Vijfhoek een prachtige donatie naar aanlei ding van de laatste wens van opa Jaap Groot. Na een kort ziekbed heeft hij aan gegeven geen bloemen te willen, maar donaties voor JET (stichting Jeugd en Techniek Castricum) en De Vijfhoek. Omdat zijn kleinzoon Sven Bos op De Vijfhoek heeft gezeten heeft Jaap veel klusjes als vrijwilliger op De Vijfhoek gedaan. De donatie van 1.105,- werd door zijn vrouw Bea en de kleinkinderen Amber, Job en Bas overhandigd aan Jacqueline Peijenburg van De Vijfhoek. Het idee is om van het geld een fijne schommelbank aan te kun nen schaffen. Van de familie waren ook Diana en Edwin Bos, Peter en Susan Groot en Miranda en Lobke Glorie bij de bijzondere overdracht aanwezig. HEILOO - Op 19 november heeft wethouder Rob Opdam de opbrengst van de taxusinzame ling in Heiloo symbolisch over handigd aan het goede doel, Stichting Kinderen Kankervrij (KiKa). De cheque van 750,00 is door wethouder Rob Opdam overhandigd aan dorpsgenoot Patricia Jonker, vrijwilligster van KiKa. De gemeente Heiloo nam deel aan de actie 'Vergroot de hoop, verklein de kanker', waarbij taxus snoeiafval geld oplevert voor een goed doel. Van half juni tot eind augustus konden inwoners van Heiloo hun taxus snoeiafval inleveren bij de afvalbrengplaats van de gemeente Heiloo. In de jongste scheuten van de Taxus Baccata zit de grondstof baccatine, een belangrijke grond stof voor het maken van kanker bestrijdende medicijnen (chemo- kuren). Ter illustratie, uit één m3 taxus snoeiafval wordt één dosis taxol gewonnen, het hoofdbestand deel voor vele chemotherapieën. Landelijk is er dit jaar 256.000 kilo taxus snoeiafval door de stichting Vergroot de Hoop ingezameld. In Heiloo is 1630 kilo taxus snoeiafval ingeleverd, goed voor een bedrag van maar liefst 750,00. Dit is ruim drie en een half keer zo veel als afgelopen jaar (456 kilo en 210,00). Inwoners Heiloo enthousiast Wethouder Opdam: "Inwoners van Heiloo hebben dit jaar enthou siast de snoeischaar gepakt en de weg naar de Afvalbrengplaats weten te vinden. Wij doen dit jaar voor de tweede keer mee en zijn erg blij met dit mooie resultaat. Als beloning voor het aanleveren van 15 contai ners taxussnoeiafval mogen wij de opbrengst schenken aan een kanker gerelateerd doel. Wij hebben dit jaar gekozen voor Stichting Kika. Ook in 2016 doen wij zeker weer mee." Monique Zeeuw van 'Vergroot de hoop verklein de kanker' over handigt de cheque ter waarde van 750 euro aan wethouder Rob Opdam die de cheque weer doorgeeft aan Patricia Jonker, vrij willigster van KiKa in Heiloo. Het bedrag is door alle inwoners van Heiloo bij elkaar gesnoeid door hun taxussnoeisel in te leve ren bij de afvalbrengplaats. Aangeleverde foto Orthopedagogisch dagcentrum De Vijfhoek ontving een prachtige donatie. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 7