Natuurwandeling Heiloo Noorderneg Obs De Zuidwester naar First Lego League Taaldorp op De Zuidwester Tip Heiloo - Voor elkaar! Videoliefhebbers gezocht Opkikker van Keer op Keer 9 Expositie in de gang van GGZ KORTOM Pietengym Kits Oonlie Kerstworkshop Groei Bloei Grote Piet weet 't effe niet UITKIJKPOST 25 NOVEMBER 2015 Noorderneg in de winter. HEILOO - Zondag 29 novem ber is er een extra IVN- natuurwandeling in het recre atiegebied Noorderneg, aan de westkant van Heiloo. Vroeger was het een deel van een ruime strandvlakte, tussen de strandwal van Heiloo en de dui nen bij Egmond. Een jaar of dertig geleden is daar een park 'overheen gelegd', maar sporen van die strand vlakte zijn nog wel te zien. Op de grote plas dobberen verschillende soorten eenden en in of rond de struiken zijn mogelijk al echte win- HEILOO - Vandaag, woensdag 25 november doet een team van De Zuidwester mee aan de First Lego League bij Inholland Alkmaar. De First Lego League is een wed strijd die jongeren tussen de 9 en 15 jaar uitdaagt, om de maatschap pelijke rol van techniek en techno- HEILOO - Wat vorig jaar begon als een probeerseltje, is uitge groeid tot het taaldorp Engels op basisschool de Zuidwester. Op de Zuidwester krijgen de leer lingen Engelse les vanaf groep 1 en het taaldorp biedt de leerlingen de gelegenheid om het geleerde in de praktijk te brengen. Door de hele school konden de kinderen in groepjes diverse Engelse taalspel len doen. De kleuters tekenden de Engelse vlag en reden op hun fietsjes een parcours op het school plein; aan de linkerkant van de weg natuurlijk. In The South West Tearoom kon bij de thee gekozen worden uit mini-muffins, scones and sandwiches, met dank aan Brasserie In 't Groen. De groepjes werden begeleid door leerlingen die tweetalig onderwijs volgen aan het Jac. P. Thijssecollege in Castricum, en dat deden ze met veel enthousiasme. Zo konden ook zij het geleerde in de praktijk brengen. tervogels zoals koperwieken te zien of te horen. Gestart wordt om 10 uur op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje, aan de Omloop in Heiloo. De wandeling duurt ongeveer twee uur. Aangelijnde honden mogen mee. Stevig schoeisel wordt aanbe volen vanwege hobbelige gedeeltes. Opgave vooraf is niet nodig. Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl of bellen: 072 532 5110; kijk ook op www.ivnnkl.net. logie te onderzoeken aan de hand van verschillende opdrachten. Een groep van 10 leerlingen is onder meer langs geweest bij GP Groot en de Milieustraat in Heiloo. Kösters Elektra en Smorenberg BV vinden het erg belangrijk dat kinderen meer in contact komen met tech niek. Zij hebben dan ook gezorgd voor een mooi tenue. Heerlijke hapjes in 'The South West Tearoom'. Aangeleverde foto HEILOO - Fred Groen heeft een grote tuin, met een schitterend gazon. Het liefst doet hij al het werk in de tuin zelf, maar nu hij last heeft van zijn rug, moet hij noodgedwongen rust houden. Fred vraagt op Tip Heiloo om iemand die de bladeren van het gazon wil halen. Mieke, die al eer der via Tip Heiloo bij mensen in de tuin heeft geholpen, wil dolgraag weer eens Tippies verdienen, en meldt zich bij Fred. Voor elkaar! Fred is blij, want zijn gazon ziet er weer tiptop uit. Mieke is blij, want die heeft heerlijk twee uur tjes in de tuin gewerkt en daarmee twee Tippies verdiend. "Ik spaar nog even door," zegt Mieke. "Want met vijf Tippies krijg ik bij ALiDA Meubelstoffering 10% korting als ik mijn scooterzadel laat overtrekken. Dat scheelt!" Ook hulp vragen of hulp bieden? Meld je aan op www.tipheiloo.nl HEILOO - "We zitten dringend verlegen om werkers die wil len helpen om videowerk voor vrijwilligers-organisaties te maken," laat Jack Groot van Videoclub Heiloo weten. Eens per maand bespreken de leden hun films, technieken en cre atieve mogelijkheden. Enkele keren per seizoen houden beroepsmen sen een instructieve lezing. Er wor den ook samen films in opdracht gemaakt, recentelijk de revisie van het kabinetsorgel in de Witte Kerk. Op Youtube staan films die door de leden zijn gemaakt. Videoclub Heiloo komt bijeen in de filmzaal van Het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo. Heeft u belangstelling, dan kunt u vrijblijvend een bijeenkomst bijwo nen. De volgende bijeenkomsten zijn op 27 november en 15 decem ber, van 9.30 tot 12.00 uur. Voor informatie: Wilma Roelofs 072 5333510 of Jack Groot 072-5321033. HEILOO - Op zondag 13 december van 12.00 tot 17.00 uur wordt er een expositie gehouden in een van de mooie gangen van de Olvendijk. Petra Kroone maakt fantasievolle creaties en Christina Suurhoff maakt figuratieve schilderijen, onder ande re een aantal van Kuifje. Het adres is de Olvendijk 5 1851vp in Heiloo, op Landgoed Willbrordus. Aangeleverde foto HEILOO - Bij zijn aankomst in Heiloo heeft Sinterklaas Kits Oonlie gevraagd om voor de peu ters in Heiloo Pietengym aan te bieden. Sinterklaas vertelde dat Pietengym leuk en gezellig is, en goed voor de lichamelijke ontwik keling. Uiteraard heeft Kits Oonlie gehoor gegeven aan de vraag van Sint. Op donderdag 26 november en dinsdag 1 december kun nen peuters van 15.15 tot 16.00 uur in de gymzaal Capel-Acker meedoen aan een les Pietengym. Aanmelden via info@kits-oonlie. nl of 072-5323576. De kosten voor de pietengym bedragen €2,50 per kind per les. Gymzaal Capel- Acker: Kerkakkers 1a, 1852 GA Heiloo. HEILOO - Groei en Bloei geeft twee kerstworkshops: Natuurlijk of Bloemrijk. In de eerste wordt gewerkt met kerstgroen, bloemen gecombineerd met dennenap pels, kaneel en meer gedroogde materialen. In de workshop Bloemrijk zijn er veel vrolijke, gekleurde, verse bloemen en een keuze uit accessoires waardoor u in de kleur die thuis goed past, kunt werken. Natuurlijk: 16 december om 13.45 en om 19.45 uur. Bloemrijk: 18 december om 13.45 en om 19.45 uur. Locatie: Ter Coulsterkerk Holleweg 111. Kosten: 37,50, leden: 31,00 Aanmelden via e-mail: benzdocter@hotmail.com of 072-5336827. HEILOO en LIMMEN - Grote Piet is gevallen met zijn step tijdens het rondbrengen van kadootjes. Hij is op zijn hoofd gevallen en weet niet meer wie hij is. Hij weet niets meer over het sinterklaas feest, over kadootjes en rijmen, over pepernoten en chocola deletters.... De toneelgroepen Pancratius en Forento spelen een pietenvoorstelling in de Beun en Vredeburg. Speeldata: 28 novem ber in De Beun in Heiloo en op 29 november in Vredeburg, Limmen. Kaartjes kosten 3 euro en kunnen gereserveerd worden via www.forento.nl HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt met ingang van 2015 twee keer per maand een Opkikker van 300,00 aan een vereniging of stichting. Om in aanmerking te komen voor deze opkikker kunt u een formulier invullen. Verkrijgbaar bij de kassa of via www.stichtingxopx.word- press.com. De tweede opkikker van de maand november gaat naar Oratoriumkoor in Heiloo, als bijdrage voor de viering van hun 70-jarig bestaan. Kringloopwinkel Keer op Keer, Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5325962. Het team van De Zuidwester. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 9