Gemeente Heiloo belooft meer licht voor Plan Oost Schildersbedrijf Ter Buurkes de Vries O BEDRIJF BELICHT de Bibliotheek de Bibliotheek T Ter SCHILDERSBEDRIJF Buurkes de Vries Heiloo JeanSibelius, componistvanvéél meer dan Finlandia en de Valse triste Kijkje achter de schermen Je kind op school Kerstconcert thema vrede Simone Awhina UITKIJKPOST 2 DECEMBER 2015 Heiloo 06-36 171 475 schildersbedrijftbdv.nl Garantie Verfraaiing én bescherming dus. "Alles kan ik verzorgen, van houtro- therstel tot aan het aanbrengen van de toplaag. Samen met de klant kijk ik welke kleuren wenselijk zijn en wat echt nodig is om alles weer vijf tot acht jaar goed te beschermen." TBDV biedt dan ook een 10-jaar- garantieplan, van reparatie tot toplaag. Dat doet Jon als lid van Sigma Eigen Zaak, waar hij tevens professionele trainingen volgt om up-to- date te blijven. "Technieken en materialen blijven vernieuwen, dus je kunt als schilder niet stil blijven staan. Regelmatige bijscholing is belangrijk." Advies en service Die professionaliteit gaat onder meer gepaard met gedegen voorberei ding. Voor elke klus meet Jon het vochtpercentage in het hout. Te veel vocht in het hout betekent namelijk geen hechting van verf of repara tiemiddelen. "Je kunt dat soort dingen niet met het blote oog zien. Houtrot? Vervangen of repareren? Ik weet er raad mee en geef het juis te advies." Schildersbedrijf TBDV neemt duidelijk elke klus van a tot z zeer seri eus en denkt nauwgezet met de opdrachtgever mee. "Het is belangrijk rekening te houden met de situatie, je te verplaatsen in de klant en je telkens af te vragen wat je zélf zou willen. En goede service te verlenen. Bij binnenschilderwerk bijvoorbeeld zet ik de meubels aan de kant, om ze na het werk netjes terug te plaatsen als dat wenselijk is. Goed advies, goede materialen, kwalitatief goede verf en een dikke laag persoonlijke aandacht voor het huis. Je hebt hobbyschilders en vakmensen. Ik ben die vakman." Dit jaar is het 150 jaar geleden dat de Finse componist Jean Sibelius werd geboren. Zijn muziek was tot voor kort in Nederland veel minder geliefd dan bijvoorbeeld die van zijn tijdgenoot Mahler. Nog steeds wordt zijn muziek mondjesmaat uitgevoerd. Deze avond - met muziekfragmenten - wordt verzorgd door Gert Floor (oud- muziekbibliothecaris). Dinsdag 8 december van 20.00 tot circa 21.30 uur. Toegangskaarten a 7,50 10,00 voor niet-leden) inclusief koffie/thee. Regelmatig blijkt dat lang niet bij iedereen bekend is wat de bibliotheek allemaal doet. Het gebruik van de catalogus en de apparatuur roept soms ook vra gen op. Tijdens deze introduc tiebijeenkomst wordt uitgelegd hoe u in de catalogus iets kunt opzoeken en hoe de betaalau tomaat en de in- en uitleenap- paratuur werken. Tot slot is er de mogelijkheid om vragen te stellen aan de directeur. Donderdag 10 december, 15.00 tot 16.30 uur. De toegang is vrij. Succeservaringen voor kinderen zijn belangrijk. Er wordt steeds meer verwacht van kinderen, waardoor ze onzeker kunnen worden of er niet meer uitha len wat er in zit. Het gevolg kan bijvoorbeeld faalangst of onderpresteren zijn. Als ouder is het lastig hiermee om te gaan of oplossingen aan te bieden. Tijdens deze lezing geven mede werkers van Happy Homework u handvatten mee, waardoor uw kind zich weer lekkerder en zelfverzekerder kan gaan voelen. Donderdag 10 december, 20.00 uur. De toegang is vrij. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kos ten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo-Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Teveel lantaarnpa len in de wijk Plan Oost geven de laatste maanden geen of te weinig licht. Dat is voor som mige bewoners een probleem. Gelukkig belooft de gemeente Heiloo beterschap. Heiloo vervangt binnenkort de defecte lampen voor nieuwe exemplaren. Dat laat een gemeen tewoordvoerder weten. Over de reden van de slecht werkende lich ten tast Heiloo nog in het duister. "Het is een probleem met een onbe kende oorzaak. In samenwerking met de aannemer die verantwoor delijk is voor het onderhoud, zoe ken wij naar de oplossing." Plan Oost-bewoonster Yvonne van Stiphout is blij met de toezeg ging van de gemeente Heiloo aan deze krant. "De situatie is verve lend: wij hebben al maanden last van niet of slecht werkende lan taarnpalen. Bijvoorbeeld in de stra ten Pijlemeeth, Groot Barlaken en Munnickenhof. Relatief veel palen geven een zwak licht of doen het helemaal niet. Ze zijn ook om de haverklap stuk. Het duurt dan best lang voordat ze gerepareerd wor den. Dat kan overlast opleveren. Het is op sommige plekken in de wijk echt donker. Vervelend voor mensen die bijvoorbeeld hun hond uitlaten. Verder kan het gevaarlijke situaties opleveren in het verkeer. Ik voel mij echt minder veilig nu." Yvonne wijst op de matrixborden in Heiloo waarop de gemeente waar schuwt voor inbrekers en adviseert huis en tuin, ook bij afwezigheid, te verlichten. "Als tegelijkertijd de lan taarnpalen het niet doen, dan is dat - in dat licht gezien - extra slordig." Mevrouw Bartels aan Groot Barlaken praat desgevraagd over gebrekkig licht in de wijk tijdens de donkere dagen. "Met enige regel maat ligt er een lampje uit, maar er zijn ook tijden dat het wel goed is. Vooral voor oudere mensen vind ik dit vervelend." Pijlemeeth-bewoner Onno Franken bekijkt de zaak nuchter. "Naast mijn deur staat een lantaarnpaal. Deze doet het al vier maanden niet. Geen probleem: wij doen gewoon de buitenlamp aan." Tekst: EJV Mediaproducties Jon Ter Buurkes de Vries. Aangeleverde foto Eind vorig jaar begon Jon Ter Buurkes de Vries in Heiloo met zijn eigen schildersbedrijf. Als zelfstandige een redelijke nieuwkomer, maar het vakmanschap heeft hij al geruime tijd in de vingers. "Als 17-jarige jon gen besloot ik schilder te worden. Al werkende voor mijn eerste werk gever volgde ik de nodige vakopleidingen. Zo leerde ik zowel in de praktijk als theorie de fijne kneepjes van dit prachtige vak", vertelt Jon. Hij werkte voor totaal twee schildersbedrijven, tot een vriend vorig jaar opperde om voor zichzelf te beginnen. Persoonlijk contact Jon hakte de knoop door en Schildersbedrijf Ter Buurkes de Vries (TBDV) was een feit. "Mijn werkgebied is voornamelijk Heiloo en omstreken, waar ik met name voor particulieren actief ben. Al heb ik ook onlangs aan een oud pand in Utrecht gewerkt. Een prachtig pro ject want ik houd van monumentaal werk." Dat komt soms tevens voor in de particuliere sector. "Het fijne is het persoonlijke contact bij men sen thuis. Dat begint met het samen bekijken en bespreken wat nodig en mogelijk is, om de boel weer keurig netjes te krijgen. Het is voor iedereen uiteraard altijd weer een investering en daarom moet het goed gebeuren. Door vakwerk af te leveren, kan men er jarenlang van genie ten. Qua aangezicht, maar natuurlijk ook voor pandbehoud." Telefoon: 06 - 36 17 14 75 website: www.schildersbedrijftbdv.nl HEILOO - Schilderen is een echt vak. Iedereen kan een laag verf aanbrengen, maar of dat altijd op de juiste manier gebeurt valt te betwijfelen. Wie kiest voor zekerheid dat het daadwerkelijk goed gebeurt en service die net iets verdergaat, kan vertrouwen op het vakmanschap van Schildersbedrijf Ter Buurkes de Vries. Bewoners en wandelaars in Plan Oost wachten met smart op reparatie van de straatverlichting. Foto: Stip Fotografie HEILOO - "Zo warm, helder, klein maar tegelijk zo vullend en alles klop pend! Fantastisch! Bezoeker kerstconcert 2014. De pure stem van Simone Awhina, het gevoelige spel van pianist Maarten Helsloot, de subtiele noten van violist Ian de Jong, de prachtige duetten met Ellen Popma en het mee zingen nemen je mee naar de vrede in jou, naar dat waar kerst echt voor staat. Een bijzondere avond met een warm kerstgevoel. Er worden num mers uit diverse culturen en in verschillende talen gezongen waaronder Hebreeuws, Sanskriet, Engels en Latijns. "Simone heeft een schitterende stem, zingt de sterren van de hemel en de muzikanten spelen fantastisch, maar haar passie, haar lijfelijk opgaan in het lied en de raakheid van haar woorden maakten deze avond heel bijzonder." Bezoeker kerstconcert 2014. www.simoneawhina.com. Woensdag 23 december, De Cultuurkoepel in Heiloo. Aanvang: 20.00 uur. Entree: 10,00 p.p. Reserveren: via www.simoneawhina.com of info@simoneawhina.com of 06 27145269 Reserveren kan bij de klantenservice, via info@bibliotheekheiloo.nl, www.bibliotheekheiloo.nl of 072-5330670. Westerweg 250, Heiloo. Westerweg 250 tel. 072-5330670 info@bibUotheekheiloo.nl www.bibliotheekheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5