Snoezelbank voor De Vijfhoek Groot Sinterklaasfeest voor ouderen 1 Ontslag om 50 cent ^LEWIN 7 INGEZONDEN MEDEDELINGEN Wijnliefhebbers opgelet: Ontdek het genot èn gemak van Rootring- wijnen Leer de kneepjes van het wolvilten Kerstbomenhandel hoek Kapellaan ADVOCATENKANTOOR Afgestudeerd UITKIJKPOST 2 DECEMBER 2015 ALKMAAR - In 2013 richtte de in Heiloo woonachtige Martijn Rootling Rootring-wijnen op. Naast een bijzondere wijnwebshop en het organi seren van diverse wijnproeverijen en -events is daar onlangs ook een heuse wijnspeciaalzaak bij gekomen in het hart van Alkmaar. Aan de Achterstraat 14 vindt u Het Depot van Rootring-wijnen. In het sfeervolle pand treft u een grote verscheidenheid aan lekkere wijnen uit alle wind streken, veel authentieke druivensoorten en vaak met een apart verhaal. En goede wijn hoeft niet gelijk duur te zijn. Bij Het Depot van Rootring- wijnen koopt u al een fles heerlijke wijn vanaf 6,00. Daarnaast kunt u er terecht voor glaswerk, accessoires, maar ook proeverijen, relatiegeschen ken en kerstpakketten. Bestelt u liever via de webshop op www.rootring-wijnen.nl weet dan dat uw wijnen gratis thuisbezorgd wor den. Tip: Op zoek naar een cadeau voor de feestdagen? Het Depot van Rootring-wijnen heeft de heerlijkste wijnen, bijzondere verpakkingen, maar ook giftcards. Kijk voor meer informatie op www.rootring-wijnen.nl of kom eens langs bij Het Depot van Rootring-wijnen aan de Achterstraat 14 in Alkmaar. HEILOO Op 11 november kon Stichting Vrienden van De Vijfhoek vanuit schenkingen en donateursbijdragen een snoezel- bank geven aan de kids van De Vijfhoek. De Snoezelbank acti veert de zintuigen door kinde ren zelf muziek, geluid, trillin gen en visuele effecten te laten maken. Ook kan er passief geluisterd worden naar hun favoriete muziek, rustgevende klanken of prachtige verhalen. Doordat het kind 'in het geluid' zit vanwege het ontwerp van de bank, is hij of zij afgesloten van externe geluidsprikkels. Er ont staat daardoor rust, ontspanning en een optimale belevingservaring. Als je er samen op zit kom je in con tact met elkaar, doordat je op dat moment dezelfde zintuiglijke waar nemingen deelt. Dit bevordert de communicatie tussen onder andere de begeleider en het kind. De snoe- zelbank is mobiel en daardoor in het hele gebouw bij alle groepen te gebruiken. De medewerkers op De Vijfhoek zijn erg blij met de snoezel- bank die al heel lang op het verlang lijstje stond. De Vijfhoek in Heiloo is een erkend orthopedagogisch dag- centrum voor kinderen met een verstandelijke en/of meervoudige beperking. De Vijfhoek biedt plaats aan circa veertig kinderen uit de hele regio Alkmaar in de leeftijd tot achttien jaar. Stichting Vrienden van De Vijfhoek realiseert projec ten en activiteiten die nodig zijn om het dagelijks leven van de kinderen en de medewerkers op De Vijfhoek te verbeteren. Met name zaken die niet vanuit de AWBZ/jeugdzorg gefi nancierd worden, zoals een snoezel- ruimte en een nieuwe belevingstuin. Jaarlijks realiseert de vriendenstich ting voor iedere groep een dagje uit. De stichting draagt bij aan huifbed- rijden, aangepaste spelcomputers, speelobjecten, vervoersmiddelen en ondersteunt in de breedst mogelijke zin. Alle benodigde gelden komen uit acties, sponsoring, schenkin gen en nalatenschappen. De stich ting heeft de ANBI-status, dus dat zit belastingtechnisch helemaal goed. Overweegt u een schenking of wilt u een goed doel in uw nala tenschap opnemen? Denk dan ook eens aan De Vijfhoek en bespreek het met uw notaris. Wilt u spon sor, donateur of vrijwilliger wor den? Heeft u een vraag, een idee of wilt u meer weten? Bezoek dan www.vriendenvandevijlhoek.nl. De verleiding is groot. Niemand zal het merken. Het is tenslotte een dure maand en haar col lega's doen het vast ook wel eens. Het is heus niet erg om zo'n klein bedrag zelf te houden. Snel stopt zij het geld in haar zak. Nu maar hopen dat niemand het gezien heeft. Het is geen verrassing dat het vervelende gevolgen kan hebben wanneer je iets meeneemt zon der ervoor te betalen. De politie wordt erbij gehaald en voor je het weet heb je een strafblad. Als het op het werk gebeurt, zijn de gevolgen nog vele malen groter. Diefstal is namelijk een grond voor een ontslag op staande voet. Van de één op de andere dag heb je geen inko men meer. Omdat het ontslag je eigen schuld is geweest, kom je niet in aanmerking voor een WW-uitkering. Niet alleen de creatieve boek houder die voor duizenden euro's fraudeert, moet bang zijn voor een ontslag op staande voet. Nog maar een jaar geleden heeft de rechter bevestigd dat ook de werkneemster die 50 cent in haar zak had gestoken, per direct kon worden ontsla gen. Het gebrek aan vertrouwen in deze werkneemster was in deze zaak voldoende. Toch houden ontslagen op staande voet die logisch lijken, in de praktijk niet altijd stand: - Zo had de rechter ook kunnen beslissen dat het vergrijp de straf van ontslag op staande voet niet rechtvaardigde; - Het bewijs van een vermoeden van diefstal is niet eenvoudig te leveren; - Werkgevers moeten de spelre gels van een ontslag op staande voet (snel handelen, horen van de werknemer) volgen. HEILOO - Het Nivon Heiloo organiseert een basiscursus Wolvilten. Tijdens deze donderdagen 3 en 10 december van 13.30 tot 15.30 uur leert men de basistechniek van het wolvilten. Docente Nely Tegelaers doceert hoe een lont wol tot een lapje vilt komt en hoe deze verwerkt kan worden. Deze minicursus vindt plaats in het Nivonlokaal in de Hofdijk, Mariënstein 178A te 1852 SN Heiloo. Opgave 072-5333127 of via info@nivonheiloo.nl en www.nivonheiloo.nl Ir* HEILOO - Vorige week stond Kerstbomenhandel Groot-Jonker op de feestpagina's van de Uitkijkpost. Dat bericht was iets te vroeg geplaatst, want de verkoop startte afgelopen maandag. Tot 25 december kunt u hier terecht voor Nordmannen, blauwsparren, Nobihs, ouderwetse groene dennen en de Picea Omorika, met of zonder kluit, vanaf 50 cm. tot ruim 4 meter. Alle dagen open van 9.00 tot 18.00 uur; vanaf 9 december tot 20.00 uur. Kerstbomenhandel Groot-Jonker, op de hoek Kapellaan/ Kennemerstraatweg, tussen Heiloo en Limmen. De kinderen zitten op de snoezelbank 'in het geluid' Aangeleverde foto HEILOO - In zowel woonzorgcen trum De Loet als de tijdelijke locatie Varnebroek wordt Sinterklaas ook dit jaar weer met de (wijk)bewo- ners gevierd. "Overkerck is net verhuisd naar Varnebroek. Ondanks alle verhuisdrukte, wilden wij het Sinterklaasfeest toch laten door gaan", vertelt Corina Winter, activiteitenbegeleidster bij ViVa! Zorggroep. "Dit wordt dan de eer ste activiteit op de tijdelijke locatie. Jerry Mensing Entertainment komt met een mooie Sinterklaasshow waarin plezier en ontspanning voor op staan. Niemand gaat met lege handen naar huis, want er wordt HEILOO - Oud plaatsgenote Carolien de Heer is vrijdag 27 november j.l. afgestudeerd als basisarts aan de Erasmus Universiteit te Rotterdam. voor iedere bewoner een presentje verzorgd." Ook in De Loet wordt Sinterklaas gevierd. Collega Marjon Seekles: "Voor onze bewoners komt Ron Ronell, entertainer, met Sint en Piet en brengt muziek, goochelacts en zelfs buikspreekpoppen mee. De bewoners worden onthaald met warme chocolademelk en gevulde speculaas, in de pauze staat er een drankje en een hapje klaar." Wij bedanken graag onze spon soren, die dit Sinterklaasfeest op beide locaties mogelijk hebben gemaakt: Patina Dakdenkers B.V., Vrienden van Woonzorgcentra De Loet en Overkerck en de Theeklipper. Het ontslag op staande voet is maatwerk. Voor zowel werkge ver als werknemer een uitdaging om hier zorgvuldig mee om te gaan. Neem voor meer informatie vrijblijvend contact op met mr. Janneke Keekstra, tel. 0251 362 022 of keekstra@advocaatlewin.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 7